Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.03.2024 07:00

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā izņemta šā gada pirmā ērce 0

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā izņemta šā gada pirmā ērce
Foto: pixabay.com

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā 24.martā izņemta un uz izmeklējumiem nosūtīta pirmā ērce. Slimnīcas valdes loceklis Kaspars Čanders atzīmē, ka šogad, salīdzinot ar citiem gadiem, pirmā ērce konstatēta ļoti vēlu. Savukārt Latvijā pirmā ērce šogad izņemta marta sākumā Latvijas Infektoloģijas centrā.

Pērn valstī ar ērču encefalītu sasirguši 262 iedzīvotāji, kas ir par 10 cilvēkiem vairāk nekā 2022. gadā. Arī saslimstība ar Laima slimību palielinājusies – reģistrēti 281 saslimšanas gadījumi, kas ir par deviņiem vairāk nekā 2022. gadā. Pagājušogad reģistrēti divi ērlihiozes gadījumi.

Dabā savāktajās nepiesūkušajās ērcēs ērču encefalīta vīrusu klātbūtne pēdējo gadu laikā svārstījusies no viena līdz trīs procentiem.

Lai izvairītos no ērču piesūkšanās un samazinātu inficēšanās risku, jāievēro drošības pasākumi:

  • dodoties dabā, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērces nevarētu zem tā pakļūt. Jāatceras, ka ērces visbiežāk pieķeras garāmejošiem cilvēkiem 10-15 cm augstumā no zemes;
  • pastaigas laikā ik pa brīdim jāaplūko apģērbs, lai laicīgi pamanītu un notrauktu pa to rāpojošas ērces;
  • pārnākot no pastaigas pa mežu, rūpīgi jāpārbauda, vai uz drēbēm vai ķermeņa nav ērces;
  • ieteicams lietot speciālos līdzekļus ērču aizbaidīšanai.

Ja ērce tomēr piesūkusies:

  • ar tievu pinceti vai speciāli izliektu medicīnisko pinceti jāsatver ērce pēc iespējas tuvāk ādai, cenšoties ērci nesaspiest, un lēni ar vienmērīgu kustību tā jāvelk ārā;
  • pēc ērces noņemšanas tās piesūkšanās vietu apstrādā ar spirtu saturošu līdzekli;
  • rokas obligāti rūpīgi jānomazgā ar ziepēm;
  • nav ieteicams pieskarties ērcei ar pirkstiem, jo infekciju izraisītāji var nokļūt organismā caur mikrotraumām ādā vai nejauši aizskarot gļotādas;
  • 30 dienas pēc ērces piesūkšanās brīža jāvēro, vai koduma vietā neparādās Laimas slimībai raksturīgais sarkanais plankums ar gaišāku vidu.
Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->