Jēkabpilī, Rīgas ielas tirgus laukumā, norisinājies jauno tirdzniecības kiosku atvēršanas pasākums. Tajā klātesošie varēja gan iepazīties ar tirgotāju piedāvājumu, gan piedalīties dažādās izklaidējošās aktivitātēs.
Jēkabpils novada pašvaldība, īstenojot projektu “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Zemgales plānošanas reģionā”, iegādājusies četrus tirdzniecības kioskus, lai paplašinātu Rīgas ielas zaļo tirdziņu un sniegtu iespēju mājražotājiem savu produkciju piedāvāt ērtākos apstākļos. Nojumes gatavoja Jēkabpils novada uzņēmums SIA “Uzkuri” par 62 920 eiro (ieskaitot PVN).
“Pamatā ir koka konstrukcija, kas ir izšūta ar dēļiem, lai ir dabiski un mazliet to koku redz cauri,” skaidro SIA “Uzkuri” pārstāve Lelde Uzkure. “Apkārt ir jumta materiāls, kas šobrīd ir moderni. Kioski ir siltināti, lai iekšā ir silti. Priekšpusē ir stikls, lai būtu gaisma. Iekšā ir siltumsūknis, kas nodrošina siltumu ziemā, lai tirgotājiem un apmeklētājiem labi. Savukārt vasarā tas darbojas kā ventilators, lai ir vēsums, lai telpa neuzkarst.”
Iepriekš Rīgas ielas zaļajā tirdziņā varēja tirgoties tikai āra nojumēs, tagad tās papildina četri slēgtā tipa kioski. Šobrīd trīs no tiem jau ir aizņemti. Apmeklētāji var iegādāties gan gaļas produktus, gan maizi un konditorejas izstrādājumus, tāpat arī vietējā zemnieka audzētos dārzeņus un citus labumus. Zemnieku saimniecības “Liepkalni” īpašnieks Nikolajs Ivanovs iepriekš tirgojās āra nojumē, bet tagad izvēlējies uzlabot apstākļus.
“Uzrunāja veselība tāpēc, ka ārpusē tirgoties un ar nojumi – tās ir divas dažādas lietas,” stāsta Nikolajs. “Šeit nav vēja un nokrišņu, nekā tāda. Ir piektā diena, kopš esmu šeit, un ir ļoti labi.”
Vēl viens kiosks ir brīvs, un tirgotāji, kurus interesē iespēja to nomāt, var vērsties pašvaldībā.
“Nomas maksa mēnesī ir 50 eiro plus komunālie, kas šajā gadījumā ir elektrība. Tas ir par mēnesi. Ja tirgotājs vēlas, tad var šo termiņu pagarināt vairāk par vienu mēnesi,” skaidro projekta vadītāja Līva Stašule.
Rīgas ielas vēsture saistās ar aktīvu tirdzniecību – agrāk šajā Jēkabpils ielā ik uz soļa bija kāds mazs veikaliņš, kur andele sita augstu vilni. Līdz ar jauno nojumju atvēršanu tirgošanās kļūs vēl aktīvāka.
Projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Zemgales plānošanas reģionā” vadošais partneris ir Zemgales plānošanas reģions, bet iesaistītie partneri ir Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Jēkabpils novada pašvaldība un nevalstiskā organizācija (NVO) „Innovation Circle Network”. Kopējās projekta izmaksas ir 969 256 eiro, bet Jēkabpils novada pašvaldības daļa ir 117 647 eiro, no kuriem Eiropas Ekonomikas zonas programmas finansējums – 100 000 eiro (85%), bet pašvaldības līdzfinansējums – 17 647 eiro (15%). Izmantojot projekta finansējumu, tuvākā mēneša laikā zaļā tirgus teritorijā paredzēts uzstādīt arī labierīcības.
Sandra Paegļkalne
Komentāri 0
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (0)Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->