Līvānu Stikla un amatniecības centra stikla pūtējs Aleksandrs Logvins kopā ar savu palīgu īsteno skiču konkursa laureātes – Jēkaba Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas audzēknes Artas Plivdas ideju par trauku ar nosaukumu “Zivs”. Arta ir viena no trim konkursa uzvarētājām, kas balvā saņēma iespēju klātienē vērot sava uzzīmētā trauka izveidošanu stikla pūšanas darbnīcā.
“Man bija divas idejas,” stāsta Arta. “Pirmā – nāriņas zivs aste, bet otrā – no zivīm un ūdensrozēm.”
Konkursa žūrija, kurā bija trīs stikla mākslinieces, stikla pūtējs Aleksandrs Logvins un Līvānu Stikla un amatniecības centra vadītāja Ilze Griezāne, no kopumā 92 skicēm izvēlējās trīs, tostarp Artas ideju par trauku ar zivju un ūdensrožu tematiku.
“Kad man nesen pateica, ka esmu laureāte, es biju pārsteigta, jo nedomāju, ka es būšu uzvarētāja,” saka Arta Plivda. “Man bija citi konkurenti, likās, ka viņi vinnēs, jo viņiem bija labāki darbi. Biju pārsteigta, ka es arī būšu starp uzvarētājiem.”
Konkurss “Stikla iecere” Līvānos notiek jau otro gadu. Šoreiz tajā piedalījās 58 skolēni no sešām Latvijas skolām. Dalībnieki tika sadalīti divās vecuma grupās – no 13 līdz 16 gadiem un no 17 līdz 21 gadam. Pirmajā vecuma grupā bija divi laureāti – Arta Plivda no Līvāniem un Keitija Daukste no Garkalnes, kuras trauks “Dabas stihijas” jau ir tapis. Tāpat jau izveidots trešās laureātes darbs – Renātes Dimperes trauks “Īriss”. Visas trīs konkursa uzvarētājas savus traukus ieguva savā īpašumā.
Muzeju nakts pasākumā tika noteikta arī skatītāju simpātijas balva, ko ieguva Edgars Jezerskis un Ksenija Šmugā no Rēzeknes mākslas skolas. Skatītāju simpātijas balvas ieguvējiem tika dāvināts bezmaksas Līvānu Stikla un amatniecības centra apmeklējums ar iespēju vērot stikla pūšanas paraugdemonstrējumus.
“Mēs gribam iesaistīt jauniešus procesā, lai viņi redz, kā tas ir, ka tev ir skice un tu vari to realizēt, strādāt kopā ar stikla pūtēju,” stāsta Līvānu Stikla un amatniecības centra vadītāja Ilze Griezāne. “Tā ir vienīgā joma, kurā mākslinieks pats neizpilda savu darbu. Parasti mākslinieks strādā tajā materiālā, ko viņš ir izvēlējies, bet stikla pūšanas tehnoloģija ir tik sarežģīta, ka ir ļoti maz mākslinieku, kuri to pieprot. Sanāk, ka mākslinieks taisa skici, brauc šeit uz darbnīcu, tad stikla pūtējs, vadoties pēc skices, darbu izpilda. Mēs gribējām šo tradīciju popularizēt, stāstīt par stikla pūšanu un ieinteresēt par to jauniešus.”
Līvānu Stikla un amatniecības centrs plāno šādu konkursu organizēt arī nākamajos gados, lai raisītu jauniešu interesi par stikla pūšanu.
Sandra Paegļkalne
Komentāri 0
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (0)Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->