Veselīgs miegs: ne cik daudz, bet kad 0
Saskaņā ar ajūrvēdu, vienu no senākajām veselības zinātnēm, mēs esam dzīvas būtnes, ko veido viena rupja (fiziskais) un trīs smalkiem (enerģētiskie) ķermeņiem: prāna (dzīvības enerģija), prāts (jūtas, domas, emocijas, atmiņa) un intelekts (ko mēs uzskatām par savu pasaules uzskatu). Katram no šiem garīgajiem aspektiem ir arī noteikts konkrēts dienas laiks, kad jāatpūšas.
Prāts un intelekts
Šie aspekti tiek atjaunoti tikai trīs stundas dienā, no 21.00 līdz 24.00, un tikai ar vienu nosacījumu: ja mēs guļam. Ja nē, atlikušās 21 stundas, lai arī cik ļoti censtos, nespēs novērst jūsu domas no tā. Laika gaitā šis nogurums kļūst arvien lielāks.
Garīgā noguruma etapi
- Izbalē dzīves krāsas. Bērnībā pasaule tiek uztverta ļoti spilgti: zāle, saule, debesis. Viss izskatās neparasti. Taču ar laiku prāts nogurst, un šī sajūta izzūd.
- Kāpēc prāts ir noguris? Gandrīz neviens neiet gulēt plkst. 21.00 vai 22.00. Ja aiziet gulēt vēlāk, tas nepalīdz psihikai atpūsties. Tāpēc mums ir jāiet gulēt agrāk un jāaizmieg līdz 22.00, lai mūsu smadzenes varētu atpūsties vismaz pāris stundas pirms 24.00.
- Nekas neiepriecina. Cilvēks saskata tikai trūkumus lietās, kuras viņam parasti būtu jābauda.
- Viss kļūst bezgaršīgs un neinteresants. Nav spēka pat priecāties par mīļotā cilvēka dāvanu, jo prāts ir pilnībā izsmelts un smadzenes ir atslēgušās.
Intelektuālā noguruma etaps
- Vēlme nomirt. Ne pašnāvības domas, nē! Vēlme mirt rodas tad, kad rodas sajūta, ka dzīve ir zaudējusi savu mērķi. Pajautājiet sev, kāpēc dzīvojat, kāds ir jūsu stratēģiskais mērķis?
Ja atbildes nav, zini, ka tavā psihē ir ienākusi vēlme nomirt. Un tikai tāpēc, ka prāts nepietiekami atpūšas!
Ja dzīvē trūkst entuziasma, tas parasti ir tāpēc, ka cilvēks ir sevi mocījis, viņam vismaz vajadzēja iet gulēt agrāk vai pievērst uzmanību gultas matracim un gultas veļai.
- Depresija, dzīves jēgas zudums, rodas kā iepriekšējā etapa sekas. Cilvēkam nav ne jausmas, kāds ir viņa eksistences mērķis.
- Tieksme uz sliktiem ieradumiem.
Šādā stāvoklī nav iespējams atteikties no šiem ieradumiem, tāpēc, ja vēlaties atmest smēķēšanu, jums vajadzētu iet gulēt agrāk. Viens mazs solis var pietuvināt jūs uzvarai, un, kad prāts būs pietiekami atpūties, ieradums izzudīs pats no sevis.
- Negatīvisms pret sevi un necieņa pret citiem: ģimeni, paziņām, pilsētu, valsti, prezidentu, ekoloģiju... - tas ir kaitinoši un nomācoši.
Psiholoģiskā noguruma etaps
Garīgais nogurums, īpaši prāta un intelekta, izraisa slimības. Psihika ir tā, kas kontrolē fizisko ķermeni, un, ja ir garīgais nogurums, ķermenis reaģē.
Pirmajam etapam raksturīgi ritma traucējumi dažādos orgānos un sistēmās: tahikardija un bradikardija, distonija, žultspūšļa diskinēzija, zarnu atonija utt.
Otrais etaps ir pastāvīga nervozitāte un spriedze. Lielākā daļa cilvēku piedzīvo šo stāvokli. Mēs esam tik ļoti pieraduši pie spriedzes, ka nezinām, kā dzīvot bez tās. Acīmredzams piemērs - dažādas relaksācijas prakses, kurās nesagatavots cilvēks noteiktā relaksācijas stadijā vienkārši aizmieg, apziņai atslēdzoties, jo viņam nav pieredzes par nomoda stāvoklī esošu nomodu.
Tas ietver nespēju ilgstoši noturēties vienā stāvoklī vai kontrolēt kustības (pirkstu klaudzināšana, kāju šūpošana utt.).
Trešais etaps ietver visdažādākās slimības: imūndeficītu, alerģijas, autoimūnās slimības... Turklāt visas šīs slimības ir hroniskas un ļoti grūti (gandrīz neiespējami) izārstējamas.
Ja esat ilgstoši ārstējis savu slimību un joprojām nesasniedzat nekādus rezultātus, pie vainas nav sliktie medikamenti, bet gan jūsu miega režīms - jums ir jāiet gulēt laikus. Psihiskais nogurums ir tik milzīgs, ka nekādi medikamenti, kas nonāk organismā, nepalīdzēs, jo psihe vienkārši nespēj kontrolēt šo daļu, un jebkādas manipulācijas no ārpuses būs veltīgas.
Dzīvības enerģija (prāna)
Tikai divas stundas dienā (no 23:00 līdz 1:00) tiek pavadītas, lai atgūtu dzīvības enerģiju. Tātad, ja jūs šobrīd neesat aizmidzis, prāna netiks atjaunota.
Dzīvības enerģijas trūkums izpaužas kā spēka trūkums, garīga un fiziska lēnība, kā arī samazināts garīgais un vispārējais orgānu tonuss. Mēģiniet neiet gulēt pirms pulksten 1 nakts un gulēt līdz 11.00. Jūs sapratīsiet, ka jums nav spēka pat skatīties televizoru, nemaz nerunājot par saziņu ar tuviniekiem.
Vai esi pamanījis, ka mēs parasti strīdamies nedēļas nogalēs? Un biežāk svētdienās nekā sestdienās. Kāpēc?
Darba nedēļas laikā esam spiesti agri celties, kas uztur mūs labā garastāvoklī un labā noskaņojumā, bet sestdien un svētdien mēs tik daudz guļam, ka pirmdiena ir smaga diena.
Emocionālā joma
Atjaunošanās laiks ir no 1 līdz 3 stundām. Par laimi, šobrīd neguļ tikai izmisuši cilvēki.
- Pirmajā etapā cilvēks kļūst bezpalīdzīgs.
- Otrajā etapā viņš kļūst raudulīgs.
- Trešajā etapā ir tendence uz histēriju.
Ja ģimenē ir mazs bērns, vīram jāpalīdz sievai rūpēties par bērnu un jāļauj sievai pietiekami atpūsties un atgūties.
Tādējādi ikdienas rutīnai ir izšķiroša ietekme uz prāta stāvokli.
Nepietiekama atpūta īstajā laikā rada nogurumu un kaitē jūsu garīgajai un fiziskajai veselībai. Nenovēršami samazinās viņa vispārējais apmierinātības un laimes līmenis.
Un otrādi, ja atpūšaties pareizi un īstajā laikā, jūs veiksmīgi atrisināsiet daudzas problēmas visās dzīves jomās.
8 rituāli pirms gulētiešanas, kas palīdzēs pārvarēt bezmiegu un trauksmi
Iekļaujiet savā grafikā noteiktus rituālus. Ja jūs tos izpildīsiet regulāri un vienlaicīgi, jūsu ķermenis pie tiem pieradīs un zinās, ka tie ir saistīti ar miegu, un jūs mierīgi aizmigsiet.
- Aprunājieties! Tas varētu būt draugs vai ģimenes loceklis (varbūt pat jūsu mājdzīvnieks). Pavadot laiku šādā veidā, jūs ātri sajutīsiet komfortu un patīkamas emocijas. Piezvaniet vecākiem, dodieties pie drauga vai atpūtieties mīļotā cilvēka apskāvienos.
- Nelietojiet mobilo tālruni! Ja patiešām vēlaties noregulēt savu režīmu, jāatsakās no tālruņa. Jums jāaizmirst par nakts sarakstēm! Vakarā tālruņa ekrāns kairina nervu sistēmu, un ziņu skatīšanās pilnībā kavē miegu un apgrūtina prātu ar nevajadzīgām domām. Tāpēc nolieciet tālruni uzlādēt 2-3 stundas pirms gulētiešanas un vairs tam nepieskarieties!
- Palasiet grāmatu! Tikai, lai tā nebūtu par "noziegumiem vai sodu". Grāmatai jābūt mierīgai, plūstošai, varbūt ne tik interesantai, bet skaistai un patīkamai.
- Atvēliet laiku sev! Bieži vien mēs ziedojam savu laiku citiem vai veltīgi pavadām to sociālajos tīklos. Vai jūs bieži darāt to, kas jums patīk (vai atliekat to uz vēlāku laiku). Vai jūs bieži vakaros pastaigājaties parkā, glaudiet suni, uzliekat sejas masku vai izbaudiet burbuļvannu?
- Klausieties nomierinošu mūziku! Izveidojiet patīkamu un lēnu kompozīciju atskaņošanas sarakstu. Arī dabas skaņas ir ļoti relaksējošas.
- Veidojiet dienasgrāmatu! Vai šodien nav ar ko dalīties iespaidos par iepriekšējo dienu? Veidojiet dienasgrāmatu, kurā atklājiet visus savus noslēpumus un raizes. Tas palīdzēs psiholoģiski izlādēties.
- Izmantojiet aromterapiju! Aromātiskās eļļas palīdzēs ātri atslābināties un mazināt stresu. Tikai divi lavandas ēteriskās eļļas pilieni uz spilvena palīdzēs jums mierīgi aizmigt, savukārt 7 pilieni citronmelisas ēteriskās eļļas sniegs jums brīnišķīgu aromātu un nomierinošu efektu.
- Dzeriet pienu ar kurkumu! Uzkarsējiet pienu līdz vārīšanās temperatūrai un pievieno 1 tējkaroti kurkuma. Šis dzēriens harmonizē došas un uzlabo pašsajūtu.
Komentāri 0
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (0)Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->