Apmācību dalībnieki grupās izstrādā uzmetumu savam potenciālajam interneta veikalam. Šodienas nodarbības tēma ir e-komercijas pamati, bet pirms tam seniori jau apguvuši, kā noteikt produkta cenu, un citas zināšanas par mārketingu.
“Vēlos pilnveidot un papildināt savas zināšanas, jo – kas to zina? Mēs ar vīru esam tagad abi pensijā, varam izveidot kādu e-veikalu, lai pārdotu savus mājās ražotos ražojumus,” stāsta apmācību dalībniece, Jēkabpils novada seniore Ligita Kadžule.
Arī daudzās nevalstiskajās organizācijās dalībnieki darina rokdarbus, kurus labprāt tirgotu. Vēlme apgūt pārdošanas prasmes ir arī biedrībai “Do-Re-Mi”.
“Biedrība “Do-Re-Mi” plāno attīstīt e-komerciju tieši rokdarbu jomā, un es pieļauju, ka tas kādreiz varētu kļūt par sociālo uzņēmumu,” stāsta biedrības “Do-Re-Mi” valdes locekle Dace Bērziņa.
Daļai dalībnieku pagaidām nav mērķa atgriezties darba tirgū. Viņi ieradušies, lai paplašinātu zināšanas.
“Varbūt kādreiz noder!” saka seniore no Aizkraukles novada Spodra Magone. “Tagad jau grūti saprast, uz kuru pusi dzīve pagriežas. Viss, ko iemācies, – tas paliek pašam.”
Apmācības īsteno Jēkabpils biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs”, un tās tiek organizētas vienlaikus sešās Latvijas pilsētās – Jēkabpilī, Ikšķilē, Kuldīgā, Siguldā, Gulbenē un Krāslavā – ar mērķi veicināt uzņēmējdarbību senioru vidū.
“Senioram dažkārt liekas, ka tas ir sarežģīti – “tas nav priekš manis – juridiskie jautājumi, grāmatvedība. Labāk neko nesākšu un nedarīšu”. Šajos semināros senioriem tiek dots priekšstats, ka nē, ka tas nemaz tā nav,” uzsver Vidusdaugavas NVO centra Dienas centra “Kopā būt” vadītāja Laimdota Kancāne.
Pēc apmācībām senioriem, kuri vēlēsies uzsākt savu saimniecisko darbību, tiks nodrošināts četru mēnešu individuāls atbalsts jeb mentorings un konsultācijas. Apmācībām joprojām var pieteikties ŠEIT, dalībniekiem būs pieejami arī iepriekš notikušo lekciju materiāli.
Senioru izglītošanās nozīmi akcentē arī Nodarbinātības valsts aģentūrā. Šobrīd Jēkabpils novadā reģistrēti 347 bezdarbnieki vecuma grupā 55+. Tas ir par 19,3 procentiem mazāk nekā 2023. gadā.

Pērn darbā iekārtojās 232 Jēkabpils novada bezdarbnieki – seniori.
Vienlaikus Nodarbinātības valsts aģentūras Jēkabpils filiāles vadītāja Svetlana Kačane uzsver: “Tomēr salīdzinot šo vecuma grupu ar citām, jāsecina, ka darbā iekārtošanās ātrums cilvēkiem vecumā 55+ ir ilgāks, jo bieži vien vecāka gadagājuma personām ir jāpapildina savas prasmes, zināšanas.”
Nevalstisko organizāciju vidū arvien biežāk uzmanība tiek pievērsta senioru izglītošanai. Arī Sēlijas biedrība “Ūdenszīmes” organizē seminārus par to, kā attīstīt uzņēmējdarbību vecumā no 50 gadiem.

Sandra Paegļkalne
Komentāri 4
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (4)Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->