Jēkabpils novada Salā norisinājies jauniešu forums, kurā piedalījās jaunieši no visa novada. Pasākumu organizēja Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centrs, īstenojot projektu “Uzdrīksties radīt”.
“Mēs izdomājām, ka mēs vēlamies šo naudiņu, kas mums piešķirta, izmantot, lai beidzot sapulcētu visus Jēkabpils novada jauniešus vienā vietā un sniegtu viņiem neformālās izglītības iespējas, pastāstītu par viņiem būtiskām tēmām,” stāsta Jēkabpils novada BJC jaunatnes lietu speciāliste Eva Sēle. “Lai to organizētu, mums augustā bija divu dienu apmācības kopā ar 25 jauniešiem. Viņi arī pastāstīja, ko viņi vēlētos redzēt šajā forumā.”
Pasākumā norisinājās gan diskusija, gan četras radošās darbnīcas. Tēma, kas jauniešus interesēja visvairāk, ir finanses, tādēļ “Swedbank” pārstāvji vienā no darbnīcām jauniešiem stāstīja par iekrājumu veidošanu un pārdomātu naudas tērēšanu. Veicot praktiskus uzdevumus, dalībnieki varēja iegūt jaunas zināšanas par finanšu pratību.
Vēl viens temats, kas jauniešiem ir ļoti aktuāls, ir mentālā veselība. Ilona Švābe klātesošajiem stāstīja par to, kā domāt pozitīvāk, kā sevi motivēt un kā rīkoties, ja ir saskarsme ar psiholoģisko teroru jeb mobingu. Darbnīcas vadītāja uzsvēra, ka šajā jomā lielāka atbildība būtu jāuzņemas pieaugušajiem, tāpat viņa aicināja jauniešus nebaidīties lūgt pieaugušo palīdzību.
“Jaunieši mācās, un viņi to dara pirmo reizi,” stāsta darbnīcas vadītāja Ilona Švābe. “Ja mēs – pieaugušie esam vienu, otru un trešo reizi kaut kur “aplauzušies” vai esam guvuši mācību, tad jauniešiem tie “grābekļi” ir pirmo reizi. Viņiem ir uz tiem jāuzkāpj un jādabū pa pieri, lai viņi saprastu, kas ir labs un kas ir slikts. Mums viņiem jābūt blakus, lai mēs palīdzētu viņiem to pārvarēt. Pašā pirmsākumā var arī paši tikt ar to galā, bet vairāk vai mazāk mēs – pieaugušie esam viņiem aiz muguras, lai viņi zinātu, kam uzticēties.”
Trešajā darbnīcā jauniešiem bija iespēja tikties ar vietējiem politiķiem un pārrunāt ar viņiem sev nozīmīgus jautājumus, piemēram, par iespēju Jēkabpilī izveidot Jauniešu māju un citām tēmām.
“Tā kā mēs šobrīd izstrādājam jaunatnes politikas attīstības plānu, šīs idejas, ko viņi pārrunāja ar politiķiem, mēs izmantosim turpmāk,” uzsver Eva Sēle.
Visskaļāk gāja improvizācijas darbnīcā, ko vadīja skolotāja Inese Zīle. Te foruma dalībnieki varēja izpausties, izkustēties un izsmieties, pildot dažādus uzdevumus. Galvenais mērķis – celt jauniešu pašpārliecinātību, motivēt viņus būt radošiem un komunikabliem, kā arī nebaidīties kļūdīties. Foruma laikā Jēkabpils novada jaunieši guva vērtīgas atziņas un informāciju, kas noderēs ikdienā.
Sandra Paegļkalne
Komentāri 0
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (0)Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->