Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.01.2025 07:00

Pērn Zemgalē no ārzemēm atgriezušās 99 personas 2

Pērn Zemgalē no ārzemēm atgriezušās 99 personas
Foto: pixabay.com

Pagājušajā gadā Zemgales plānošanas reģionā ar remigrācijas koordinatora atbalstu no ārzemēm atgriezušās 99 personas, informē Zemgales plānošanas reģionā. Tāpat 2024. gadā sagatavoti 338 individuālie piedāvājumi. Šie dati apliecina, ka interese par pārcelšanos uz Latviju saglabājas augsta.

Tomēr salīdzinājumā ar 2023. gadu, kad reģionā atgriezās 118 personas, šogad vērojama neliela lejupslīde. Jāņem vērā, ka no lēmuma pieņemšanas līdz faktiskai pārcelšanās īstenošanai paiet zināms laiks, un šī iemesla dēļ remigrācijas koordinatori visā Latvijā turpina sniegt atbalstu, lai šo procesu atvieglotu.

Zemgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Anete Briņeca uzsver, ka koordinators var palīdzēt rast atbildes uz dažādiem jautājumiem – sākot ar mājokļa un darba meklēšanu, beidzot ar konsultācijām par darba tirgus tendencēm, uzņēmējdarbības iespējām un pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem. Tāpat koordinators palīdz ar informācijas apkopošanu un skaidrojumiem par Latvijas likumdošanu, jo diasporas pārstāvjiem, atrodoties ārpus valsts, bieži vien ir sarežģīti orientēties šajos procesos.

Apkopotie dati liecina, ka visbiežāk atgriežas ģimenes ar bērniem, kuriem tuvojas skolas gaitu uzsākšanas laiks. Galvenie motivācijas faktori, kāpēc latvieši nolemj atgriezties, ir vēlme nodrošināt latvisku izglītību saviem bērniem, emocionālā saikne ar tuviniekiem, ilgas pēc piederības sajūtas, kā arī cieņa pret Latvijas kultūru un tradīcijām.

“Pat pēc ilgstošas dzīves ārvalstīs cilvēki bieži vien izjūt emocionālu piederību Latvijai, kas kļūst par pamatu viņu vēlmei veidot nākotni dzimtenē,” stāsta Anete Briņeca.

Jau vairākus gadus nemainīgs ir to valstu saraksts, no kurām visbiežāk atgriežas remigranti. 2024. gadā lielākā daļa tautiešu atgriezusies no Lielbritānijas, Vācijas un Norvēģijas, apliecinot šo valstu ilgstošu nozīmīgumu diasporas kontekstā.

Savukārt TOP 3 Zemgales plānošanas reģiona pašvaldības, kur labprātāk remigranti izvēlas apmesties, ir Jelgavas valstspilsēta, Bauskas novads un Aizkraukles novads.

Arī 2025. gadā turpinās aktīva komunikācija ar potenciālajiem remigrantiem, lai rastu labākos risinājumus un iespējas atgriezties Latvijā. Jau šobrīd ērtākai informācijas apritei un aktualitātēm iespējams sekot līdzi ŠEIT.

Ja arī jūsu paziņu lokā ir kāds, kurš vēlas atgriezties Zemgalē, var sazināties ar remigrācijas koordinatori Aneti Briņecu, rakstot uz e-pastu: anete.brineca@zpr.gov.lv vai zemgale@paps.lv. Var arī rakstīt vēstuli Facebook īpaši izveidotā lapā “Atgriezties Zemgalē”.

O
Observer 14.01.2025 13:00
Es zinu vairākus, kuri dzīvo ārzemēs. Viņi ir labi iekārtojušies un negrasās atgriezties. Bet ir arī daži, kam nav veicies. Tādus sauc par lūzeriem. Lūzeri noteikti atgriezīsies.
J
Jefiņš 14.01.2025 11:02
Maz tas ir , bet vairāk nekā nekas.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->