Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.01.2023 18:26

Noskaties “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” pirmo raidījumu par Dvieti! 4

Noskaties “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” pirmo raidījumu par Dvieti!
Skatīt video

Janvārī Vidusdaugavas televīzija sāk jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte”, kas ietvers 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Filmēšanas komanda, apceļojot Sēliju, tikusies ar daudziem stipriem sēļiem, kuru uzņēmība, darba spars un radošums ne tikai attīsta konkrēto apdzīvoto vietu, bet arī veido Sēliju par daudzveidīgu, vēsturisku, patstāvīgu un harmonisku zemi.

12 video stāstos varēs iepazīt Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas.

1.raidījumā var iepazīt Dvieti – vienu no Augšdaugavas novada ciematiem. Viesosimies lauku sētā “Vidzemnieki”, kur par pāviem, alpakām un citiem dzīvniekiem stāstīs Mini Zoo saimniece Olga Glaudāne. Piedalīsimies Dvietes muižas svētkos, kur iepazīsimies ar biedrības “Dvietes vīnogas” vadītāju, Paula Sukatnieka muzeja “Apsītes” vadītāju Vandu Gronsku un uzņēmēju Daci Tamani. Savukārt sarunā ar uzņēmēju Daci Stapkeviču izzināsim, ar ko īpašs ir Dvietes saldējums.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2022

n
nu nekā 09.01.2023 10:52
Iepriekš sniegtā informācija vēstīja,ka ar šīm filmām tiks pētīta Sēlijas vēsture.Taču nekā no tā nebija,vienīgi senās kleitas ballē un pieminētie piena galdi,kurus laikam nekur vairs nevarēja atrast.Jāsecina,ka Sēlijas salām iegūtais finansējums nav izmantots paredzētajam mērķim.Lai pētītu vēsturi ir jābūt cilvēkiem ,kuri patiešām šo jomu labi pārzina,bet te tikai taisīta imitācija un filma ļoti atgādina S.Semjonova veidoto filmu Neatklātā Sēlija.Diemžēl,nekādas vēstures izpētes filmā nebija.
z
zinātājs 07.01.2023 10:28
Nezinu, vai vajadzēja sākt ar tādām vietām tālām kā Dviete, Subate, Medumi vai Bebreni. Jāapzinās, ka kopš kādreizēja Jēkabpils rajona likvidēšanas bija daudz reģionālo reformu, pagastu un novadu un izaugusi jauna paaudze, kura, dzīvodama, piemēram, Aknīstē, neko nezina par Viesīti, Zasu, Sēlpili, jo nav bijusi nekāda vajadzība, bet par Variešiem, Vīpi, Sunģēniem vai Atašieni jau labi, ja dzirdējuši pa ausu galam. Zināšanu tukšumi ir jāaizpilda un ar to vajadzētu sākt video iepazīstināšanu.
N
Neķītrais masāžists 06.01.2023 18:43
Dviete taču, bļē, vēl tālāk par Līvāniem!
D
Distihs 06.01.2023 18:42
Ja negribi tūlīt pa bieti,
Skaties video par Dvieti!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->