Līvānos norit aktivitātes ģimenēm ar bērniem 5
Pie Līvānu 1.vidusskolas norisinājušās jautras aktivitātes visai ģimenei – gan lielie, gan mazie pasākuma apmeklētāji varēja izmēģināt spēkus dažādu uzdevumu veikšanā. Lai gan laika apstākļi nelutināja, aukstais vējš nemazināja bērniem prieku par spēlēm.
“Spēles ir paredzētas, lai tās būtu piemērotas visām vecuma grupām, sākot no pašiem mazākajiem līdz pat padsmitniekiem, lai bērni varētu izdauzīties, izskraidīties, kā arī trenēt koordināciju ar visādiem mešanas paņēmieniem,” skaidro uzņēmuma “Rent4Event” valdes loceklis Alberts Jānis Liepiņš. “Šodien nav nekas ar speršanu, jo ir nedaudz dubļains, negribas, lai bērni savus apavus sasmērē, tāpēc šodien orientējamies uz mešanu, lai attīstītu bērniem koordināciju.”
Vispopulārākā spēle bija makšķerēšana. Dalībniekiem vajadzēja dabūt uz āķa koka zivtiņas, bet šis uzdevums nemaz nebija tik viegls. Arī pieaugušajiem bija, ko pacīnīties, lai tiktu pie loma.
Kopā bija atvestas 10 spēles. Vairākās no tām dalībniekiem bija jāmēģina trāpīt mērķī. Tāpat apmeklētāji ar interesi spēlēja labirintu, kurā bija jācenšas nogādāt bumbiņu mērķī, to ripinot pa ejām.
“Ļoti jauki, ka vispār notiek tādi pasākumi, jo tās ir fiziskās aktivitātes, tās notiek ārā. Tas ir ļoti veselīgi un arī azartiski,” saka pasākuma apmeklētāja Žanna.
Ciemos pie līvāniešu ģimenēm bija atbraukusi arī mobilā darbnīca “Bērnam droša māja”. Tā ir iekārtota kā dzīvojamā platība ar dažādām zonām, kur vecāki ar bērniem varēja mēģināt saskatīt un novērst apzināti pieļautas drošības kļūdas, piemēram, pieejamā vietā atstātu sadzīves ķīmiju vai ieslēgtu gludekli.
“Mēs ar šo darbnīcu pārvietojamies pa visu Latviju gada garumā,” stāsta mobilās darbnīcas vadītāja Madara Miķelsone. “Sākām pagājušā gada vasarā un beigsim šī gada vasarā. Mūsu galvenais uzdevums ir pārrunāt gan ar vecākiem, gan ar bērniem, kā veicināt drošību mājās, ko darīt dažādos gadījumos, piemēram, ja bērns aizrijas, ja notiek saindēšanās ar ķīmiskiem elementiem. Vasarā mēs pārrunājam, piemēram, drošību uz ūdens, ziemā, piemēram, slidināšanos no slidkalniņa. Galvenais, lai vecāki un bērni zina, kā droši rīkoties un kā pasargāt no traumām.”
Biežākie bērnu traumatisma veidi ir svešķermeņu norīšana, saindēšanās ar medikamentiem vai sadzīves ķīmiju, apdegumi un dzīvnieku kodumi. Darbnīcas “Bērniem droša māja” apmeklētāji saņem arī instrukciju, kurā sniegti praktiski padomi par palīdzības sniegšanu traumu gadījumā un veidiem, kā iekārtot drošu mājokli.
Sandra Paegļkalne
Komentāri 5
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (5)Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Vecāki tik naudu tērē.
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Trāpīt mērķī,tikt pie loma.
Ziņot par komentāru
Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->