Jau esam informējuši, ka Jēkabpils reģionālā slimnīca ir nonākusi sarežģītā finansiālā situācijā. Šā gada pirmo pusgadu slimnīca noslēdza ar zaudējumiem vairāk nekā 1,3 miljonu eiro apmērā un, lai uzlabotu stāvokli, bija spiesta ņemt kredītu. Ārstniecības iestādes valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs uzsver, ka situācija joprojām ir slikta, tomēr tā ir stabilāka nekā gada sākumā.
“Es negribētu kultivēt kaut kādu retoriku par bankrotu vai X stundu,” uzsver Ervīns Keišs. “Es teiktu, ka situācija no izdevumu pozīcijas ir uzlabojusies. Mēs redzam, ka procentuālās sadaļas, kas mums iepriekš radīja zināmus sarežģījumus, ir samazinājušās pret ieņēmumiem, respektīvi, mēs tajās sadaļās maksājam mazāk kā iepriekš. Šobrīd arī no ministrijas esam saņēmuši apliecinājumu, ka tā pārstrāde ambulatorajā sadaļā, kuru mēs gada pirmajā pusgadā esam veikuši, tiks atlīdzināta. Mēs par to saņemsim naudu. Nauda nav maza – tas ir apmēram pusmiljons eiro.”
Izdevumi, kas saistīti ar ambulatoro pakalpojumu sniegšanu, tostarp arī par ārstu algām, ir samaksāti. Slimnīcas vadība ir saņēmusi paziņojumu no Nacionālā Veselības dienesta, ka arī stacionāra sadaļā būs nedaudz palielināts finansējums, kas būs aptuveni 200 tūkstoši eiro. Tāpat tiek gaidīts solītais papildu finansējums no valsts.
“Šī nauda, kura jau ir iezīmēta, par kuru mēs esam saņēmuši arī finanšu paziņojumus, aizies nesegto saistību dzēšanai,” skaidro Ervīns Keišs. “Tas nav ilgtermiņa nākotnes finansējums, uz kura mēs varētu “būvēt” kaut kādu saimniecisko darbību. Tas ir finansējums, kurš ir akūti nepieciešams iepriekšējo saistību dzēšanai. Šī papildu summa nav tik liela, lai mēs teiktu, ka viss ir kārtībā. Nekas nav kārtībā, bet es gribētu teikt, ka kopējais noskaņojums ir krietni stabilāks nekā gada sākumā.”
Ņemot vērā finansiālo situāciju, Jēkabpils reģionālā slimnīca izteikusi iespējamību palielināt maksas pakalpojumu cenas. Ārstniecības iestādes valde uzsver, ka tas ticis darīts arī iepriekš.
“Pēdējā gada, pusotra gada laikā ir koriģētas cenas vairākās pozīcijās, tā ir publiski pieejama informācija, jo mājaslapā tā tiek regulāri publicēta,” stāsta Ervīns Keišs. “Es pieļauju, ka klienti uz to raugās ar zināmu neapmierinātību. Tās būtiskākās izmaiņas ir ambulatorajā sadaļā – tās ir ārstu konsultācijas, manipulācijas, diagnostiskie izmeklējumi. Bet ir jāsaprot, ka tas normatīvais ietvars, kurā mēs strādājam, ir definējis mums zināmas robežas.”
Proti, slimnīca nevar pāriet maksas pakalpojumu segmentā, jo ir noteikumi, cik procenti no pakalpojumiem jānodrošina par valsts kvotām un cik drīkst nodrošināt pacientiem kā maksas pakalpojumus. Vienlaikus vadība uzsver, ka ambulatorajā sadaļā joprojām ir tādi maksas pakalpojumi, kuru cena neatbilst tirgus situācijai.
Sandra Paegļkalne
#SIF_MAF2023
Komentāri 0
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (0)Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->