Gārsene jeb Gārsiene ir mazs ciems Jēkabpils novadā, bet tajā ir tik daudz ko aplūkot un iepazīt. Lai ikvienam to būtu vieglāk izdarīt, izveidots audiogids, kas bez maksas pieejams četrās dažādās valodās. Maršruts izveidots Gārsenes pils apkārtnē un dabas takās.
“Dzīvojot un strādājot šeit, Gārsenē, ir skaidrs, ka ar laiku izzūd stāsti un informācija par tām lietām, kas mums šķiet pašsaprotamas,” teic Aknīstes pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Striks.
Gids ietver 20 apskates punktus un objektus, kuros, noskenējot QR kodu, iespējams uzzināt vairāk gan par Gārsenes muižas vēsturi, gan vietējo iedzīvotāju aktivitātēm. Maršruts digitāli pieejams arī mobilajā lietotnē izi.Travel. Savukārt drukātu maršruta karti var saņemt Gārsenes pils informācijas punktā vai Jēkabpils novada tūrisma informācijas centrā. Maršruts ir draudzīgs gan gājējiem, gan riteņbraucējiem. Četru ar pusi kilometru garā maršruta veikšanai nepieciešamas vismaz divas stundas.
Audiogidu latviešu un angļu valodā ierunājis ASV dzīvojošais aktieris un uzņēmējs Valdis Čirksts, vācu valodā grupas “Aarzemnieki” solists Jorens Šteinhauers, bet lietuviešu valodā lietuviešu mūziķis Gintaras Gudas. Tāpat gida izveidē tika iesaistīta gan Gārsenes pils pārvaldniece, gan Aknīstes bibliotēkas novadpētniecības muzeja daļas darbinieki un Jēkabpils novada tūrisma centra darbinieces.
“Lai pēc iespējas kārtīgāk un kvalitatīvāk izstrādātu šo projektu, bija nepieciešams apzināt lielu loku Gārsenes iedzīvotāju,” stāsta Jānis Striks. “Realizējot šo projektu, lielākā pievienotā vērtība ir tāda, ka tas nekad nepazudīs līdz ar cilvēkiem, kuri vairs nestrādā vai aiziet.”
Gids tika izveidots projekta “Reclaimed history” laikā. Šogad ir realizēta viena projekta daļa – audiogids, kā arī uzstādīts plūsmas skaitītājs pils teritorijā. Savukārt nākamajā gadā pils teritorijā tiks izgatavots digitālais stends – izzinoša spēle un izveidots Gārsenes pils leģendas “Zilās dāmas” atveidojums, lai to varētu ieraudzīt arī interaktīvi, ne tikai sajūtu un stāstu līmenī.
Kopējās izmaksas audiogida izveidei bija vairāk nekā septiņi ar pusi tūkstoši eiro ar PVN. To izstrādāja uzņēmums SIA “Runcis Rudais”. Savukārt Projekts Nr. LL-00061 Digitāli pieejami un pievilcīgi zudušā kultūras mantojuma tūrisma galamērķi Zemgalē un Ziemeļlietuvā/ Reclaimed history tiek īstenots Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas programmas 2021. – 2027.gadam laikā. Projekta kopējais finansējums ir 752 295,17 EUR (t.sk. Jēkabpils novada pašvaldības finansējums ir 75 027 EUR).
Vairāk par projektu iespējams uzzināt ŠEIT.
Kate Katrīna Strode
Komentāri 1
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (1)Ziņot par komentāru
Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->