Aknīstē jau 11 gadus norisinās alternatīvās kamermūzikas festivāls “Sansusī”. Šogad tas būs no 9. līdz 11. augustam. Pērn pasākums pulcēja 800 klausītājus, kas bija ieradušies, lai baudītu aptuveni 100 izpildītāju sniegumu. Šogad festivāls solās būt vēl krāšņāks un piepildītāks, jo par performancēm rūpēsies divreiz vairāk mākslinieki.
Šis festivāls ir kā māksliniecisks piedzīvojums. Festivālā katrs koncerts un izrāde ir vienlīdz svarīgas, tāpēc tie nenotiek vienlaicīgi. Tāpat īpaši ir tas, ka skatītāji ierodas nezinot, ko sagaidīt. “Sansusī” ir vienots mākslas darbs, nevis plaši atpazīstamu mākslinieku vārdu meklējumi.
“Šīs idejas pamatā patiesībā ir doma, ka cilvēki atbrauc un ļaujas tam programmas plūdumam,” teic festivāla “Sansusī” mākslinieciskais vadītājs Armands Siliņš-Bergmanis. “Vajag ļauties tam pirmatklāšanas priekam – iepazīt, kas ir šie mākslinieki. Patiesībā, mums ir svarīgi runāt nevis par zvaigznēm, kuras tāpat ne visi atpazīst, zin un tām seko, bet mūsu galvenais mākslinieks festivālam ir pats festivāls “Sansusī”.”
Tomēr šogad organizatori nedaudz ļauj ielūkoties programmā, izziņojot māksliniecisko izrādi “Velni”, ko sadarbībā ar latviešu māksliniekiem veido mūzikas teātra kolektīvs no Berlīnes, četru valstu komponistu kopdarbu “LOKS”, kā arī jau zināmas izklaides, piemēram, “Mūziķu kautiņi” un 20 minūšu diskotēku. Šogad festivālā plānota arī jauna aktivitāte – sarunāde, kas ļaus apmeklētājiem iepazīt vienam otru.
“Daudzi brauc uz šejieni jau desmito reizi, un viņi jau daudzus zin, bet tie, kas atbrauc pirmo reizi, nejutās tik veikli,” saka “Sansusī” festivāla tehniskā producente Arnita Putna. “Man liekas, ka tas ir forši, iepazīties ar cilvēkiem, kas te brauc bieži un kļūt par savējo.”
Mežā ir ierīkotas vairākas skatuves, bet kā centrālā koncertzāle tiek izmantots Susējas kupols. Tāpat par koncertu norises vietām ik gadu tiek izmantotas dažādas lokācijas, kas nav festivāla teritorijā. Piemēram, kalte, kas atrodas Aknīstes pilsētā.
“Man jau otro gadu pēc kārtas ir tā privilēģija uzkopt kalti,” priecājas brīvprātīgā darbiniece Elīza. “Mēs piepildām mākslinieku sapņus uzstāties tur – kaltē.”
Festivāla teritorijas sakopšana rit vairākas dienas. Darbos iesaistījušies aptuveni 25 brīvprātīgie, arī jaunieši no ārzemēm, piemēram, Itālijas un Spānijas. Viņi pa dienu strādā, bet vakaros bauda dažādus koncertus pie ugunskura.
Aleix, kurš ir brīvprātīgais darbinieks no Spānijas, stāsta: “Es meklēju kādu aktivitāti, kas ir saistīta ar manu darbu. Es atradu šo iespēju internetā un nodomāju – kāpēc nē. Tas ir saistīts ar kultūru un mūziku, kas man patīk. Iespēja ir citā valstī, citā vidē.”
Festivālā ir iespējams ierasties ar mājdzīvniekiem, kā arī tas ir draudzīgs bērniem. Apmeklētājiem ir pieejamas dušas svaigā gaisā, labiekārtotas āra tualetes un ūdens krāni. Teritorija ir zem klajas debess, tāpēc jāģērbjas atbilstoši. Pasākumā darbosies ēdinātāji, kuri piedāvās vegāniskus un veģetārus ēdienus. Organizatori uzsver, ka jādodas uz festivālu ar atvērtu prātu un sirdi.
“Nav jābaidās, ka mēs sakām, ka šī ir klasiskā mūzika, šeit viņa ir tādās nelielās interesantās formās, interesantos veidos,” iedrošina Arnita Putna.
Ikviens ir aicināts piedalīties šajā trīs dienu pasākumā no sākuma līdz beigām, atklājot jaunus mākslas darbus bez iepriekšējiem stereotipiem un aizspriedumiem. Vairāk par “Sansusī” var uzzināt mājaslapā sansusi.lv.
Kate Katrīna Strode
Komentāri 0
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (0)Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->