Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 05.07 Nakts
14°C...16°C
DR 1-3 m/s

ßńķī 05.07 Rits
20°C...22°C
R 2-4 m/s

Šodien 05.jūlijā
vārda dienas svin:

Esmeralda, Edīte, Andžs, Andžejs

Rītdien:
Anrijs, Arkādijs

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat ideju par dabisko pilsētas pļavu (tā ir vieta, kur netiek pļauts mauriņš, bet brīvi aug zāle un ziedaugi) veidošanu Jēkabpils pilsētā?
Negatīvi.
52.2%
Pozitīvi;
32.8%
Daļēji atbalstu, bet idejai ir trūkumi;
14.9%

Nobalsojuši: 67
Saraksts »

Ziņas: 34178
Komentāri: 627930
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
17.06.2022 16:01
 
Šobrīd portālā: 47 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Glābēji aicina Līgo svētkos ievērot drošības noteikumus un svinēt apzinīgi
Pievienots: 22.06.2022 16:26

» Versija izdrukai

rsz_sizpardrosuligosanufoto.jpg
Šogad Līgo svētkos daudziem iedzīvotājiem būs četras brīvdienas pēc kārtas, tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina par drošības noteikumu ievērošanu, lai atpūtu nesabojātu nelaimes gadījumi. Pirms došanās uz Līgo svinībām jāpārbauda, vai mājoklī ir aizgriezti visi ūdens krāni un no elektrotīkla atslēgtas elektroierīces. Jāņuzāles jāmeklē apdomīgi – vēlams pēc jāņuzālēm doties kopā ar vēl kādu līgotāju un līdzi ņemt uzlādētu mobilo telefonu, kabatas lukturīti un dzeramo ūdeni.

Tiem, kuri baudīt svētkus dosies ar automašīnu, jāatceras par ceļu satiksmes noteikumiem un to, ka, esot pie stūres, ir pilnībā jākoncentrējas uz auto vadīšanu. Pieņemot lēmumu par apdzīšanu, ir jāizvērtē daudzi aspekti. Nedrīkst apdzīt līkumos un krustojumos, jāpārliecinās, ka uz ceļa neparādīsies neviens no kāda blakus ceļa, tāpat jābūt pārliecinātam par automašīnas spējām. Jāņem vērā, ka ar katru kilometru stundā, ar kuru palielinās braukšanas ātrums, palielinās arī risks, tādēļ jābūt pārliecinātam, ka izvēlētais ātrums ļaus kontrolēt automašīnu arī tad, ja notiek kaut kas neparedzēts. Tāpat jāņem vērā, ka lietainā laikā ceļa segums vietām var būt slidens.

Līgo svētkos daudzviet tiks dedzināti ugunskuri. Glābēji atgādina, ka ugunskurs jākurina drošā attālumā no ēkām, kokiem un žogiem. Vislabāk to darīt speciāli ierīkotā ugunskura vietā, bet arī paši līgotāji var apkārt izvēlētajai vietai aplikt akmeņus. Ugunskura tuvumā jātur spainis ar ūdeni. Jāuzmanās ar lēkšanu pāri ugunskuram. To nedrīkst darīt, ja ir lietots alkohols un ja mugurā ir sintētisks vai plandošs apģērbs. Arī ar grilu jārīkojas apdomīgi – tas jānovieto uz stabilas virsmas, drošā attālumā no ēkām, un kokiem. Grilu nevajadzētu novietot uz balkona.

Daudzi izmantos iespēju nopeldēties vai doties uz pirti. Glābēji atgādina, ka pirts prieki un pelde nav savienojama ar alkohola lietošanu. Peldēties ieteicams tikai zināmās vietās, vislabāk – oficiālajās peldvietās, turklāt rūpīgi jāizvērtē savi spēki, veselības stāvoklis un ūdens temperatūra. Vizinoties ar kādu peldlīdzekli, mugurā jābūt glābšanas vestei. Tāpat jāatceras, ka bērni svētku laikā ir jāpieskata vēl uzmanīgāk nekā ikdienā. Operatīvo dienestu pārstāvji novēl iedzīvotājiem priecīgus un drošus Līgo svētkus. 


Komentāru skaits: 42
Apspriežam tēmu:
*Viesis
 Glābēji aicina Līgo svētkos... nepaļauties uz lopiskajiem instinktiem, lietot smadzenes tam, kam tās paredzētas un atcerēties, ka slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās.

Ja nopietni - nepiedzerieties uz sauszemes un jums pa lielam nebūs problēmu arī uz ūdens!
22.06.2022 16:36
*Skolnieciņš
 Kāpēc 21. gadsimtā vasaras saulgriežu svētki ir pārvērtušies par dzerstīšanās svētkiem un lielu tusiņu? Kur pazudis ir garīgums? Ak, jā. Baznīcēni laikam pārcentās, aizliekdami elkdievību un ′′ļauno garu′′ pielūgšanu.
22.06.2022 17:42
*Distihs
 Kad glābējus palīgā sauks,
Tie skaļi ar sirēnām brauks.
22.06.2022 18:14
*Jefiņš
 Tad lustīgu līgošanu visiem un lai tā notiek bez problēmām, jo pietiks ar galvas sāpēm.
22.06.2022 18:27
*Neķītrais masāžists
 Par slapjo asfaltu gan velti brīdināja, jo Bricis teica, ka lietus nebūs. Ja nu vienīgi kāds alu pārdzēries ceļu apmīzīs. :D
22.06.2022 19:29
Karlo
 Dziļāk par ceļgaliem nevajag brist un būs labi.
22.06.2022 19:41
*Viesis
  Galvenais ir nesasieties zem papardes D
22.06.2022 19:56
*Anatomiskais -> *Viesis
 Cilvēki to var izdarīt tikai dumjās anekdotēs, nav jau suņi vai vilki... .
22.06.2022 21:00
*Teologs Teodors -> *Skolnieciņš
 Saulgriežu svētkos nekad nekāds garīgums nav bijis, ja nu vienīgi par "garīgumu " neuzskata zīlēšanu, garu izsaukšanu un citas okultas, sātaniskas izdarības, kas cilvēku dvēseles ved uz pazušanu.
22.06.2022 21:03
īpaši stulbs
 Būtu tikai apsveicami, ja Jēkabpils NVO nodaļu aktīvisti šo rakstu izprintētu daudzos eksemplāros un 23.jūnijā pus dienas veltītu dežūrai kopā ar Ceļu policistiem. Uz novada robežām olicisti apturētu mašīnas un liktu vadītājam pūst alkometrā, bet aktīvisti tajā laikā pasažieriem veiktu provizorisku instruktāžu un izdalītu katram auto pa raksta kopijas eksemplāram. Varu galvot, ka būtu pozitīvi rezultāti.
22.06.2022 21:23
*Skolnieciņš -> *Teologs Teodors 22.06.2022 21:0
 Sātanisms eksistē tikai ābramisko reliģiju robežās, t.i., senebreju mitoloģijas un ebreju monoteisma robežās. Tā teikt, Tava pasaules uztvere ir aprobežota Talmūdā un Torā, un citās senebreju mitoloģijas grāmatās. Domā plašāk!
Daudzām politeiskajām reliģijām saulgriežu svētki ir svarīgi. Tik vien kristīgajām sektām tie nav svēti. Politeiskās reliģijas ir krietni senākas par kristīgajām sektām. Padomā!
22.06.2022 21:34
*Skolnieciņš -> *Teologs Teodors 22.06.2022 21:0
 Ebreju cilts Dievs Jahve (Dievs Jehova) spīdzini cilvēku dvēseles Ellē. Šim Dievam neebreji (goji) nevar izdabāt. Pat ebreji kā ebreju cilts Dieva Jahves (Dieva Jehovas) izredzētā tauta nevienmēr spēj savam Dievam izdabāt. Kristiešu Dievs ir vecais Velns, reāli pretīgs radījums.
Taču senie Dievi atširība no lielebreju šovinisma un cionisma Dieva Jahves (Dieva Jehovas) piedāvā labu pēcnāvi (atkarībā no dzīves laikā piekoptās ticības) un reinkarnāciju (dvēseles pārdzimšanu). Senie Dievi dvēseles nespīdzina un nekādīgi nedemonstrē savu pārākumu. Mēs esam Dievu bērni, dažādi Dievi ir radījuši mūsu dvēseles. Dievi mūs mīl. Vienīgi Dievs Jahve, būtams vecai Velns, ir ļauns. Viņš savus sekotājus atalgo ar ciešanām.
22.06.2022 21:43
*Skolnieciņš
 Cilvēki var brīvi izvēlēties kam ticēt, bet kam neticēt. Ticības brīvība ir svēta.
22.06.2022 21:44
*Skolnieciņš
 Dievu un Dieviešu ir daudz. Es ticu Dieviem un Dievietēm. Es ticu dvēseles daudzšķautņainībai (cilvēkam ir miesa, dvēsele un gars). Es ticu dvēseļu nemirstībai un neievainojamībai. Es ticu reinkarnācijai (dvēseļu pārdzimšanai un pasauļu mainībai). Es ticu paralēlajām pasaulēm un multivisumam. Es ticu, ka gaišie Dievi ir radījuši cilvēci, un ka gaišie Dievi aizstāv cilvēci no tumšajiem Dieviem.
Monoteisms man ir svešs…
23.06.2022 08:11
*zinātājs
 Zināms, ka visi drošības noteikumi ir jāievēro, bet tā kā priekšā četras bezdarba dienas, tad drošības pasākumi bija jāsadala pa etapiem.
23.06.2022 09:43
*Pareizaissecinājums -> īpaši stulbs
 Ja NVO aktīvisti, kas pēc būtības ir tie paši komjaunieši, patiešām iesaistītos šādā cilvēku cieņu aizskarošā akcijā, tad viņi nodarītu lielu postu latvju tā saucamajām "politiskajām partijām" ( kuru "politiskums" izpaužas lozungā - " Palaiž′ mani ar′ pie siles!") .
Jo vēlēšanas ir jau pie durvīm un divus gadus ar zilajiem uzpurņiem smacētie ļaudis var sākt domāt un arī sadomāt kaut kā nevadāmi nobalsot ... .
23.06.2022 10:23
*Teologs Teodors -> *Skolnieciņš
 Tu vari ticēt , kādiem mošķiem vien gribi un Tavs gājiens uz pazušanu ir Tava personīgā izvēle.
Bet problēma ir tajā, ka Tu aktīvi velc sev līdzi citus.
Piepildās Svēto Rakstu vārdi - "Tie ir akli akliem ceļa rādītāji un abi iekritīs bedrē!".
23.06.2022 10:41
*Skolnieciņš -> *Teologs Teodors
 Svētajos rakstos tiek slavināts un cildināts septiņu tautu genocīds, ko veica senie ebreji ebreju cilts Dieva Jahves (Dieva Jehovas) vārdā. Svētie raksti pēc savas būtības ir antīks, antikvariāts fašisms. Lūk, citāts no rabīna Mozus Svēto rakstu apkopojuma!!!

Mozus otrā grāmata (saukta EXODUS) 3. nodaļa 8. rindkopa: «Es esmu nolaidies, lai viņus izglābtu no ēģiptiešu rokām un tos izvestu no šīs zemes uz labu un plašu zemi, kur piens un medus tek, kānaāniešu, hetiešu, amoriešu, ferisiešu, chīviešu un jebusiešu zemi.». Un ebreji sekoja ebreju cilts Dieva Jahves norādījumiem ar fanātisku degsmi. Mozus piektā grāmata (saukta DEUTERONOMIUM) 21. nodaļas 16., 17. un 18. rindkopa: «Turpretī no šo kaimiņu tautu pilsētām, ko tas Kungs, tavs Dievs, tev dos tavās rokās, tev neko nebūs atstāt dzīvu, kam vien ir dzīva dvaša. Bet iznīcības lāsta piepildījumā tev ir jāiznīcina hetieši un amorieši, kānaānieši un ferisieši, hīvieši un jebusieši, kā tas Kungs. Tavs Dievs, tev ir pavēlējis. Lai tie jūs neiemācītu atdarināt visas tās negantības, kas tiem piemīt, un ko tie dara, kalpodami saviem dieviem, ka jūs neapgrēkotos pret to Kungu, savu Dievu.».
23.06.2022 11:45
*Attopieties, pastalas!
  Kariņš teica krāt priekš apkures, bet pastalu pilni veikali. D
23.06.2022 12:10
*Teologs Teodors -> *Skolnieciņš
 Tas, ka Tu nesaproti Svēto Rakstu jēgu, tas ir dabiski. Tādu , kā Tu , ir simti tūkstoši un viņi visi runā vienu un to pašu, it kā būtu pieslēgti pie viena avota (kas tā arī patiesībā ir).

Neviens cilvēks nevienu cilvēku nevar šajā pārliecināt, kā vien Svētais Gars.

Bet problēma ir tā, ka Tu skaļi un lepni izplati sava garīgā akluma augļus un ar to vari apgrēcināt tās dvēseles, kuras atrodas ceļā pie Dieva.
Tu reiz ĻOTI gribēsi šos savus neapdomīgos vārdus norīt atpakaļ, bet to vairs nevarēs izdarīt.
Lai Dievs dod, ka Tevi neviens neņemtu par pilnu.
23.06.2022 12:11
*Skolnieciņš -> *Teologs Teodors 23.06.2022 12:1
 Svētie raksti ir senebreju mitoloģija un ebreju monoteisms. Tā ir ebreju tautas kultūra. Nekā slikta tajā nav, taču ebreju tautas kultūru varmācīgi uzspieda neebrejiem (gojiem). Savukārt, šāda rīcība ir noziedzīga. Tamdēļ es protestēju pret senebreju mitoloģiju un ebreju monoteismu. Man nepatīk lielebreju šovinisms un cionisms. Es esmu par patiesu ticības brīvību, kad cilvēki brīvi var praktizēt jebkuru reliģiju kādu vien vēlas. Piemēram, odinismu vai asatru, t.i., ticēt Skandināvu Dieviem. Vai, piemēram, latvisko dievturību, t.i., ticēt Latvju Dieviem. Un šo ticības brīvību nedrīkst cilvēkiem liegt, jo tās ir cilvēktiesības, kas piemīt katram cilvēkam.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
23.06.2022 13:01
*Skolnieciņš -> *Teologs Teodors
 Aicinu Tevi lūgt Snorri Sturlusonu! Jo šis cilvēks līdz pēdējam saglabāja uzticību Skandināvu Dieviem, neraugoties uz kristietības invāziju Ziemeļeiropā. Aicinu Tevi lasīt Jaunāko Edu, aicinu Tevi lasīt odinisma un asatras Svētos rakstus! Aicinu Tevi lūgt Skandināvu Dievus - Dievu Odinu, Dievu Lokiju, Dievu Tīru, Dievu Toru, Dievu Baldru, Dievieti Hēlu, Dievieti Freju, Dievietes Nornas un citus Skandināvu Dievus un Dievietes. Iepazīsti rūnu maģiju! Esi kopā ar Dieviem! Un izmet no savas galvas lielebreju šovinismu un cionismu! Tev šīs lietas nepiestāv...
23.06.2022 13:43
*a -> *Attopieties, pastalas!
 pastala, tad ko gaidi, nelūri kas un cik staigā pa bodēm, bet stūķē zeķi pilnu ar naudu. Ej vāc čiekurus, vilku vāles, sūnas, vecos avenājus un būs ar ko kurināt, nejēga.
23.06.2022 14:12
*a -> *Teologs Teodors
 Pārliecināt tiešām ir grūti, bet censties vajag. Piemēram, vakar ja sievas nebūtu izjaukušas mūsu kaimiņu svētbrīdi viss būtu citādi. Bijām jau gandrīz vienojušies pārliecībā, ka Pasaules pirmā sieviete-kosmonaute ir sv.Marija, bet ne kaut kāda Vaļa-Valentīna no Maskavas. Šodien par to runātu Pasaules mēdiji, bet JL vārītos sajūsmā.
23.06.2022 14:20
*Niks
 Līgo svētkos un Jāņos esiet prātīgi svinētāji!
Latvijā ir jau noslīkušie un bojāgājušie uz ceļiem!
Lai ikvienam ir gaiši un priecīgi Līgo svētki un Jāņi!
23.06.2022 15:41
*moderna meitene
 Papardes ziedu meklējiet kopā ar naturāļiem, ne ar pērtiķiem un genderiem ! Lai visiem kustīgi, lustīgi un priecīgi LĪGO!
23.06.2022 17:14
*Paparde
  Jefiņš ar masāžiatu nesapinās? DD
24.06.2022 11:54
*Skolnieciņš
 Lai godāti senie Dievi, Līgo!
Kas sargāja mūsu tautu, Līgo!
25.06.2022 14:18
*atturībnieks
 Pārtraukt dzeršanu !!!
25.06.2022 15:28
*Skolnieciņš -> *atturībnieks
 Tik tiešām. Baznīcēniem nevajag dzert kagoru.
25.06.2022 21:34
*Zļurben-Žļarbenis
 Rīt uz darbu !!!
26.06.2022 16:12
*Domes baroklis -> *Zļurben-Žļarbenis
  Pie siles uz biezumu rīšanu.
26.06.2022 16:34
*no Jēkabpils tālā gala
 Kurš Jāņos pa purnu vēl nav dabūjis?
26.06.2022 17:01
*ar prātu -> *Domes baroklis
 Nopērc aptiekā Helmintox bez receptes.
26.06.2022 20:39
*bet tu -> *no Jēkabpils tālā gala
 nešvepsti !
26.06.2022 20:41
*līgotājs -> *moderna meitene
 Nāc man līdz uz pirti Tevi mazgāšu,
Mazgāšu ar birsti, mazgāš′ kā Tev tīk.... (t.dz.)
26.06.2022 22:17
*Niks
 Cerams, ka visi ir priecīgi un garšīgo aizvadījuši garās Līgo svētku un Jāņu brīvdienas!

ŠODIEN - Pirmdien no plks.12 - 15 visā Latvijā stāsies spēkā SARKANAIS brīdinājums, jo gaidāms EKSTREMĀLI stiprs KARSTUMS, (līdz 33 grādiem) informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).
Rīkojaties ārpus telpām/dzīvokļiem brīvā dabā katrs, atbilstoši savam veselības stāvoklim.


27.06.2022 10:48
*jā -> *Niks
 Viss pareizi, kā kādreiz izskanēja Armēņu radio teiktais, tad salsti strādājot , svīsti ēdot un ilgi dzīvosi.:DDD
27.06.2022 11:23
*murgs
 tā tur ir ar tiem ūdeņiem... žēl mazās meitenītes, kura pazuda pie Gaujas.
nabaga vecāki
27.06.2022 14:29
*Viesis -> *murgs
  Kur tie nabaga vecāki skatījās?
27.06.2022 15:15
*Neķītrais masāžists -> *murgs
 No kreņķiem, bļē, tur vecākiem prātā jāsajūk. :((((
27.06.2022 15:52
*Niks -> *murgs un citiem
 sekoju līdzi. Visu nakti svētdien, 26. jūnija pēcpusdienā meklējuši Siguldā pazudušo 5-gadīgo Evitu. Pārmeklēta plaša teritorija Gaujas abos krastos, pašā Gaujā un vienlaikus arī pilsētā, informēja VP. Bērna meklēšana pirmdien, 27. jūnijā, turpinās.
Siguldā svēku 4 dienu brīvdienās bija īpaši daudz tautas.
27.06.2022 16:47
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2022.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00821 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu