Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Šodien 23.maijā
vārda dienas svin:

Leokādija, Lonija, Leontīne, Ligija

Rītdien:
Marlēna, Ziedone, Ilvija

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat Variešu sākumskolas pievienošanu Krustpils pamatskolai un Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas, Mežāres pamatskolas un Vīpes pamatskolas pievienošanu Sūnu pamatskolai?
Negatīvi - labāk būtu atstāt visas sešas skolas atsevišķi.
41.6%
Pozitīvi;
31.2%
Skolas apvienot vajag, bet neatbalstu konkrēto ieceri (kas kam tiek pievienots);
27.3%

Nobalsojuši: 77
Saraksts »

Ziņas: 33861
Komentāri: 618416
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
11.04.2022 02:10
 
Šobrīd portālā: 98 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Cīņa ar krauķu koloniju Līvānu pilsētas kapos nav devusi gaidīto rezultātu
Pievienots: 11.05.2022 16:12

» Versija izdrukai

rsz_1sizkraukilivanosfoto.jpg
Krauķu ķērkšana Līvānu pilsētas kapos un tuvākajā apkārtnē dzirdama bieži. Iedzīvotāji, kuri dodas kopt savu tuvinieku kapavietas, sūdzas par nekārtībām, kādas rada šie putni. “Traucē,” saka līvāniete Vija. “Viņi nēsā lietas. Esmu redzējusi, kā nēsā puķu pušķus. Sveces ir apgāztas. Ko viņi tur meklē – parafīnu? Nezinu.”

Blakus atrodas skvērs, kur daudzi iedzīvotāji dodas pastaigās. Jauniete Aiva saka: “Dažreiz traucē, jo ir bailes, ka uzkritīs virsū liekas lietas.”

Lai novērstu problēmu, Līvānu novada pašvaldība vērsās pēc padoma Latvijas Ornitoloģijas biedrībā. “Pašvaldībai tie instrumenti, kā to iespaidot, ir nosacīti,” stāsta Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle. “Mēs nevaram nozāģēt, piemēram, visus kokus, lai atbrīvotos no šiem putniem, kas būtu neloģisks solis. Tad mēs meklējām ar ornitologu biedrību, ko darīt. Sapratām, ka tāda situācija ir vairākās pašvaldībās, ne tikai Līvānos. Citi arī tāpat mēģina ar šo problēmu cīnīties.”

Lai gan pozitīvu rezultātu speciālisti nesolīja nevienā gadījumā, vietvara nolēma tomēr izmēģināt vienu no variantiem – ligzdu nojaukšanu. Ziemā, kamēr putni nebija sākuši ligzdošanu, arboristi nojauca aptuveni 70 ligzdas un izzāģēja traucējošos zarus. Darbu veikšanai pašvaldība bija atvēlējusi nepilnus 4000 eiro.

“Šobrīd par secinājumiem ir vēl pāragri runāt, jo vēl nav sākusies vasara, mēs nezinām, kā būs,” skaidro Ginta Kraukle. “Skatīsimies, kāda būs situācija, vai būs uzlabojumi, vai vēl kaut ko varēsim darīt lietas labā, bet katrā ziņā mēģināts situāciju uzlabot ir. Mēs esam mēģinājuši likt tur arī atbaidītājus – “vanadziņus”, kas it kā atbaida šo putnu klātbūtni, bet tas ir izrādījies neefektīvi.”

Lai gan vēl nav sākusies vasara, pirmos secinājumus var izdarīt jau tagad. Līvānu pilsētas kapu teritorijā daudzos kokos var redzēt jaunas ligzdas un krauķus. Arī ķērkšana liecina, ka putnu kolonija ir atgriezusies. Krauķi traucē ne tikai kapsētā, bet arī blakus esošā skvēra apmeklētājiem, tāpat tie rada neērtības netālu esošo mazdārziņu īpašniekiem. Mazdārziņa saimniece Ņina saka: “No rīta es atnāku uz dārzu, viņi visu dienu šitā noklaigā. Ārprāts! Es nezinu, ko ar viņiem darīt. Tas, ko pašvaldība darīja ziemā – ligzdas jauca, nav devis rezultātu. Un viņi tagad pārvietojas tālāk uz katoļu kapiem. Kādreiz bija te, tagad arī tur. Līvāni laikam viņiem patīk.”

Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvis Agnis Bušs uzsver, ka jau ziemā pašvaldība tikusi brīdināta, ka ligzdu nojaukšana neko daudz nepalīdzēs: “Krauķi ir putni, kas ļoti viegli un ātri spēj uzbūvēt ligzdas vai nu tajā pašā vietā, vai kādā citā – tuvējā, piemērotā vietā, līdz ar to vienkārša ligzdu nojaukšana neko daudz nedod.”

Ornitologi uzsver, ka vislabākais risinājums šādās situācijās ir meklēt veidus, kā ar krauķiem sadzīvot, nevis ar tiem cīnīties.

Sandra Paegļkalne
 


Komentāru skaits: 20
Apspriežam tēmu:
*Distihs
 Līvānieši tā, kā lauķi,
Domāja, ka aizbēgs krauķi.
11.05.2022 16:28
*astro
 Tiem no gaisa pļekas taisa,
Kuriem melnie putni maisa.
11.05.2022 16:37
*Jefiņš
 Nezinu kāpēc Ņinai traucē krauķu dziesmas un citas savstarpējās saziņas skaņas, bet iespējams, ka krauķiem nemaz nepatīk Ņinas klaigas. Ko nu?
11.05.2022 16:55
*Neķītrais masāžists
 Atskatoties uz Latvijas keramiķu sasniegto Venēcijas biennālē, radās veselīga ierosme motivēt "Jēkabpils Laika" administrāciju vairāk savās publikācijās pievērsties Jēkabpils un novada iedzīvotāju dzimumdzīves atspoguļošanai. Jau 30 gadus laimīgi dzīvojam neatkarību atguvušā valsti, bet arvien puritāniski un liekulīgi izliekamies, ka sekss ir mazsvarīga un nenozīmīga cilvēkus dzīves sastāvdaļa, lai gan labi apzināmies, kā tā nav gan. "Jēkabpils Laiks" varētu būt celmlauzis starp novadu ziņu sniedzējiem un viņam kā pionierim ir pirmajam jāsper drosmīgs solis pretī "nezināmajam". Uzņēmīgā padomju laika rakstnieka Lukjanska darbi šodien šķiet kā bērna šļupsti, bet vienalga viņš par to ir jāgodā un viņa iesāktajam ceļam vajadzīgi turpinātāji. Bļē!
Aicinu visus progresīvi un liberāli noskaņotos "Jēkabpils Laika" lasītājus mani atbalstīt un atzīmēt ar "laikiem".
11.05.2022 17:13
*jā -> *Neķītrais masāžists
 krauķi-keramika- sekss. Te darbs skolnieciņam.
11.05.2022 17:17
*Observer
 Ņemot vērā, ka Eiropas Savienībā dzīvnieku tiesības vienmēr prevalē pār cilvēku tiesībām, iesaku Līvānu Domē izveidot "Krauķu departamentu" ar direktoru, grāmatvedi, sabiedrisko attiecību ekspertu un , protams, apkopēju.
Šāda komanda varētu ilgt-pējīgi strādāt pie krauķu problemātikas un nepaietu ne desmit gadi, un risinājums būtu rasts.

Jo ir pilnīgi nepieļaujama doma, ka mednieki varētu šos putnus vienkārši apšaut, lai netraucē cilvēkiem. Pie tādas notikumu attīstības ir iespējami Grētas Tūnbergas protesti un Latvijas valsts zaudējumiem Eiropas tiesās.
11.05.2022 17:33
*ju
 Pagaišaja gadsimta vidu Ķīna tikpat sekmigi cīnijas ar zvirbuļiem. Vēsture atkartojas.
11.05.2022 18:14
Karlo -> *ju
 Jā, tā bija. DDD Biju jau piemirsis. Liek nu mieru putniņiem, arī tiem ir sava vieta ierādīta.
11.05.2022 18:19
*astro
 Ar putniem jāprot sadzīvot,
Jāļauj viņu spārniem plīvot.
11.05.2022 18:32
*Viesis
 Lielā putnu pazinējs Kraukle aplauzas- pat krauķi šo neciena. 4000 EUR kā tur iebāzti, kur saule neiespīd.
11.05.2022 19:19
*Neķītrais masāžists -> Neķītrais masāžists 17:13
 Tu, bļē, izdomā pats sev atbilstošu niku! Te bija jārunā nevis par seksu, bet putnu attiecībām ar Līvānu domi. A, cik naudas šie toreiz bez jēgas izķēzija?
11.05.2022 19:25
*Viesis -> *Neķītrais masāžists
  Ko rausties? Pareizi pateica tavs vārdainis. DDD
11.05.2022 19:32
*Neķītrais masāžists -> Viesis
 Vispār jau, ja tā peātīgāk padomā, ideja nav slikta. :D Būtu interesantāk lasīt, interesantāki komentāri, pieredzes apmaiņa. :D
11.05.2022 19:43
*Viesis -> *Neķītrais masāžists
  Nu protams. Kas tad te JL par rakstiem. Domes pašslavināšanās, avārijas, pastalu vīšana un visāda citāda herņa. Nav pat tolkam ko iekomentēt.
11.05.2022 20:09
*Viesis
 Nav jāposta dabas kārtība pietiekoši jau viss ir sačakarēts, lai taču dzīvo putniņu saimes. žēl, ka man tuvumā neviens krauķis nedzīvo.
11.05.2022 20:52
*Viesis
 🤣🤣🤣 pat krauķi sadumpojušies 😂😂😂 128514;😂🤔
11.05.2022 21:11
*Skolnieciņš
 Brīvību putniem! Brīvību dzīvniekiem! Arī krauķiem ir tiesības dzīvot!!!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
12.05.2022 08:00
*Skolnieciņš
 Sagraudami krauķu ligzdas, Līvānu pilsētas kapu apsaimniekotāji rīkojas zemiski. Tas ir nepiedodami. Lieciet putniem mieru!!!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
12.05.2022 08:03
*zinātājs
 Droši vien, kad teikšu, ka nedrīkst padoties un cīņa ir jāturpina, nezinu, iespējams, uzmundrinājums nav vietā. Nezinu arī, kādu lēmumu dome pieņems, jo nav Līvānos vairs Skreivera, kas organizēja specoperāciju kapos. Kaut gan, cik zinu, valsts pārvaldes dokumenti norāda uz to, ka pēctecim jāturpina iesāktais. Kā kādreiz teica pats Dementjevs - birokrātiskā mašīna maļ lēni, bet pamatīgi.
12.05.2022 08:46
*tautas dziesma -> *Skolnieciņš
 Ne sunīša es nespēru,
Ne uguns pagalītes:
I sunīts Dieva laists,
I uguns pagalīte.
------------------- -------------------
Šajā gadījumā nav sunītis , bet krauķi.:)


12.05.2022 15:18
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2022.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.0094 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu