Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 11.05 Nakts
10°C...12°C
DA 3-5 m/s

ßńķī 11.05 Rits
13°C...15°C
DA 3-5 m/s

Šodien 11.maijā
vārda dienas svin:

Milda, Karmena, Manfreds

Rītdien:
Valija, Ināra, Ina, Inārs

Apsveicam!
Saraksts »

Vai, jūsuprāt, Jēkabpilī izvietotie speciālie konteineri mazinās problēmu, ka suņu saimnieki nesavāc aiz saviem mīluļiem?
Nē, problēma nemazināsies, kamēr nebūs daudz bargāku sodu par šo pārkāpumu un policija neveiks pastiprinātus reidus šajā jomā.
55%
Jā, ieraugot speciālos konteinerus, suņu saimnieki kļūs apzinīgāki;
29.4%
Diez vai – vajadzētu paralēli veikt intensīvu izglītojošo un audzinošo darbu;
15.6%

Nobalsojuši: 109
Saraksts »

Ziņas: 32120
Komentāri: 585689
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
15.04.2021 14:39
 
Šobrīd portālā: 57 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Sezonu nav uzsākušas Daugavas pārceltuves
Pievienots: 26.04.2021 15:59

» Versija izdrukai

rsz_sizparceltuvesfoto.jpg
Darbu pēc ziemas sezonas tehnisku un birokrātisku iemeslu dēļ šogad nav atsākušas abas Daugavas pārceltuves, kas ir nozīmīgs transporta līdzeklis Jēkabpils novada un Līvānu novada iedzīvotājiem.

Ja iepriekš iedzīvotāji varēja uzreiz pārcelties pāri Daugavai no Dunavas un Vandāniem, tad tagad viņi ir spiesti mērot tālo ceļu līdz Jēkabpils pilsētai, kur atrodas tilts pār Daugavu, un tad pa pretējo krastu mērot ceļu atpakaļ uz Līvāniem vai citu vietu, kur tas nepieciešams.

Lai varētu veikt abu Daugavas pārceltuvju tehnisko pārbaudi, Latvijas Jūras administrācijas Kuģošanas drošības inspekcija lika pārcēlājiem atvērt lūkas. Inspektori nepaspēja atbraukt, kad klāt jau bija palu ūdeņi, appludinot peldlīdzekļus un radot tiem bojājumus, kas neļauj atsākt darbību.

“Viss reduktors bija zem ūdens,” stāsta pārceltuves “Dunava – Jersika” īpašnieks Jānis Gulbis. “Pagājušajā gadā reduktoram tika uztaisīts kapitālais remonts, gultņi tika nomainīti. Tagad tas izpeldējās ūdenī.”

“Ūdens līmenis pacēlās, un viss palika zem ūdens,” saka pārceltuves “Vandāni – Līvāni” līdzīpašnieks Salvis Strads. “Tagad gaidām, kamēr kritīsies ūdens līmenis. Tad varēs braukt un veikt to apskati.”

Turpretī Kuģošanas drošības inspekcijas vadītājs Artūrs Ošs uzsver, ka tā ir pašu pārcēlāju atbildība: “Vai tad viņi nezina, kādās vietās tās pārceltuves atrodas, kā tur ūdens līmeņi mainās un kad var lūkas atvērt, kad nevar? Mēs jau nepateicām, ka mums vajag tieši uz Lieldienām tās atvērt.”

Pārcēlāji ir šokā par šādu apgalvojumu un uzsver – pārceltuves applūda, jo inspekcija likusi atvērt visas lūkas. “Kopā ir 16 lūkas, prasīju, varbūt var atvērt divas vai četras, jo tie ir rūpnieciskie pontoni, kuriem konstrukcija visur ir vienāda, karkass vienāds. Ja ļautu atvērt četras lūkas, tās būtu simts skrūves, bet ne jau 428 skrūves. Neatļāva. Teica, ka jāattaisa pilnīgi visas lūkas. Rezultātā vienai lūkai 10 skrūves ir norautas. Kā es tās ārā dabūšu, nezinu. Tāds ir rezultāts,” stāsta Jānis Gulbis.

Pārbaudes nepieciešamas, jo nesen ir veiktas izmaiņas Jūras kodeksā. Tagad tas paredz pienākumu jebkuru kuģošanas līdzekli, kas pārvadā pasažierus komerciālā nolūkā, reģistrēt Latvijas Kuģu reģistrā. Pārbaudes un reģistrācija pārceltuvju īpašniekiem radīs izmaksas vairāku simtu eiro apmērā. “Nekad nepiekritīšu, ka tas ir kuģis,” saka pārceltuves “Dunava – Jersika” īpašnieks Jānis Gulbis. “Mēs nevaram aizbraukt ne pa labi, ne pa kreisi pat piecus metrus, jo mēs virzāmies pa trosi. Mums nav arī dzenskrūves. Trosi velk motors. Kāds sakars ir ar kuģi? Nezinu.”

Pārcēlājus uztrauc arī tas, vai pārbaužu rezultātā inspektori viņiem neaizliegs strādāt. “Nav nekādu standartu, pēc kā viņi mērīs,” skaidro Jānis Gulbis. “Es prasīju, pēc kādiem standartiem mērīs. Viņi atbildēja, ka varētu pielāgot Krievijas standartus. Bet mēs Latvijā dzīvojam, kādi Krievijas standarti? Man vēl neviena tehnika nav iegāzusies iekšā, neviens cilvēks no manas celtuves nav noslīcis. Tās kļūdas ir novēršamas ar pieredzi, un mēs to darām katru gadu.”

Kuģošanas drošības inspekcijā atzīst standartu trūkumu, bet uzsver, ka pārceltuvēm ir nepieciešamas regulāras pārbaudes. “Mums nav tādu plānu šīs pārceltuves slēgt vai apturēt darbību, vienkārši pārliecināties, ka nekāda apdraudējuma nav, jo 20 gadus neviens to nav darījis,” saka Artūrs Ošs.

Latvijā šobrīd ir trīs pārceltuves. Lai gan šie peldlīdzekļi ir zināmā mērā eksotika, tā ir ne tikai kultūrvēsturiska vērtība, bet arī ikdienas nepieciešamība daudziem iedzīvotājiem, kuriem darbs un mājas atrodas pretējos upes krastos. Arī Dignājas pagasta iedzīvotājai Lindai Raginskai pietrūkst pārceltuves: “Mēs dzīvojam Dignājas pagastā un strādājam Līvānos – gan es, gan mans vīrs. Bērns iet bērnudārzā Līvānu novadā. Katru dienu mēs mērojam ceļu no Dignājas pagasta uz Līvāniem, kas ir aptuveni 60 kilometri. Mums visvairāk ir žēl patērētā laika, ko mēs pavadām ceļā, jo ne tikai mums ir grūti, arī bērnam no rīta piecelties ir grūti.”

Tā kā šādas problēmas ir ne tikai šobrīd, bet arī katru ziemu, kad pārceltuves nevar darboties, vietējie vēlas tiltu, kas savienotu Vandānus un Līvānus. Tomēr tuvākajā nākotnē šāda iespēja nav reāla, jo pašvaldībām tas ir par dārgu, savukārt Satiksmes ministrijā atbild, ka valsts līmenī tādas ieceres plānošanas dokumentos nav.

Sandra Paegļkalne

 


Komentāru skaits: 22
Apspriežam tēmu:
*astro2
 Ar cieņu inspektoram Ošam,
Inspekcijai pārceltuvi pošam.
26.04.2021 16:08
*astro2
 Riktīgs birokrāts tas Ošs,
Ka gailis lielīgs ir un košs.
26.04.2021 16:11
*astro2
 Uz Līvāniem grib Zasas Antons,
Skatās - vēl nav baudīts pontons!
26.04.2021 16:13
*Tālrītssūdvaldis
 Aiz jebkura likumiņa slēpjas kāds biznesiņš... .
26.04.2021 16:17
*astro
 Kamēr lūkas,skrūves skaita,
Zaudēta ir kuģim gaita,
Tagad nāksies kraulā maut,
Pāri upei peldus raut.
26.04.2021 16:23
*akoo
 ja tagad šito lietu nolaidīs pa burbuli, tad upju navigācija vidusdaugavā nogrims.
tur jau dauniņterminators labāk zinās, kurā stāvā Ošs 20 gadus mita, pirms uznāca viņam tas za__j _bs tikt uz Dunavu
26.04.2021 16:51
*Neķītrais masāžists
 Gnīda konkrētais tas Rīgas Ošs! :D Gulbja vietā es visus viņus nākuj pasūtītu. Uz "kuģa" uzņemtu tikai tos, kas parakstās, ka zina, ar ko riskē un labprātīgi, kā ar vakcīnu, ceļo pāri Daugavai.
26.04.2021 16:54
*astro
 Neņem prasības par pilnu,
Ar Oša kungu izmet vilnu!
26.04.2021 17:07
*Dauņekstermnators -> *akoo
 Veltīgi ir griezt zobus uz likumu izpildītājiem, ja paši ievēlam tādus likumu rakstītājus.

Protams, ja satamborēti tādi likumi, kas ir miglaini un nesaprotami, likumu izpildītāji darīs visu iespējamo, lai pasargātu sevi no tik populārās grēkāža lomas. Tāpēc - liksim attaisīt visas lūkas, lai , ja nu kas - mūsu darbība izskatītos pēc iespējas "kompetentāka".
Kaut patiesība - pilnīgi pietika ar vienu, lai apmēram novērtētu tās bleķa kastes stāvokli.
26.04.2021 17:28
Karlo
 Tā nu ir nolaidība, lai neteiktu atklāta kaitniecība.
26.04.2021 18:17
*astro
 Kas tagad pārceltuvi stūrēs,
Ja katru dienu lūkas skrūvēs?
26.04.2021 18:18
*astro
 Pārceltuve upē grimst,
Pasažieru plūsma rimst,
Laivas jādrīvē ir aši,
Upei pāri airēs paši!
26.04.2021 18:38
*astro
 Nez ko domā astro divi,
Noķēris ir laikam zivi?
26.04.2021 18:42
*Jefiņš
 Pēdējai laiks ielikt tur pontonu tiltu, sapieri to var izdarīt dažu stundu laikā, bet Ādažos noliktavā ir divi pontonu tilti .
26.04.2021 19:17
īpaši stulbs -> *Dauņekstermnators
 Jā, ko var gribēt no valdības, ja tur pat ministri ir peredasti!
26.04.2021 19:26
*mopšels
 Katram kuģim ir vārds, ja vārda nav, tad tas nav kuģis. Šie noteikumi ir simtiem gadu veci no Vikingu un Līvu laikiem :)
26.04.2021 19:55
*Vietējais
 Es ar tādu pārceltuvi esmu šķērsojis Daugavu agrā bērnībā kopā ar vecākiem.Daudz ko neatceros.Nedaudz bailīgi bija,kad braucām ar autiņu uz,pēc tam no pārceltuves.Ja jau cilvēkiem ir tāda nepieciešamība ,ja pārceltuves īpašniekam tas ir izdevīgi,kāpēc ne.Drošībai jābūt garantētai.Gan jau tas pārcēlājs zina,ko dara,lai viss būtu kārtībā
26.04.2021 22:19
*Dauņeksterminators
 Es brīnos par vienu lietu... cik daudz nav redzēti funikulieri dažādās vietās, arī mūsu Siguldā. Principā - tur nav nekā tāda kosmiski sarežģīta.
Kāpēc Līvānos abu krastu pašvaldības nevarētu samesties un uzbūvēt šādu funikulieri pār Daugavu?
Ja cilvēkiem tas ir vajadzīgi un pilsētai tūristu piesaistei arī?

Jo paskaitiet to laiku, kad pārceltuve nevar darboties, un parēķiniet, cik bīstami ir pārvietoties pa upes ledu... !

Funikulieris varbūt nevienu par miljonāru nepadarītu, bet labums būtu ievērojams.
27.04.2021 00:32
*zinātājs
 Nezinu, kāpēc tā Kuģu inspekcija piekasījās, jo tikpat labi transportu un cilvēkus tā trose pāri upei var pārvilkt arī bez pontona. Lai katrs nāk ar savu privāto pontonu!
27.04.2021 09:11
*Juris -> funikulieri
 vajadzēs reģistrēt gaisa kuģu reģistrā :) Atbrauks "Ošš" mērīt spārnus, a spārnu ta nav, propelera arī nav, ko tagad darīt. Piedzersies no bēdām, aizbrauks atpakaļ neko nepiereģistrējis.
27.04.2021 09:51
*niknais
 ′′Tētiņa′′ laikā tādi oši būtu pielikti pie sienas par kaitniecību.
28.04.2021 08:26
*murgs
 negaidīti Daugava pilna ar ūdeni :) :)
28.04.2021 14:53
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00761 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu