Hybrid
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Šodien 14.maijā
vārda dienas svin:

Krišjānis, Aivita, Elvita, Elfa

Rītdien:
Sofija, Taiga, Arita, Airita

Apsveicam!
Saraksts »

Vai, jūsuprāt, Jēkabpilī izvietotie speciālie konteineri mazinās problēmu, ka suņu saimnieki nesavāc aiz saviem mīluļiem?
Nē, problēma nemazināsies, kamēr nebūs daudz bargāku sodu par šo pārkāpumu un policija neveiks pastiprinātus reidus šajā jomā.
55.2%
Jā, ieraugot speciālos konteinerus, suņu saimnieki kļūs apzinīgāki;
28%
Diez vai – vajadzētu paralēli veikt intensīvu izglītojošo un audzinošo darbu;
16.8%

Nobalsojuši: 125
Saraksts »

Ziņas: 32120
Komentāri: 585689
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
15.04.2021 14:39
 
Šobrīd portālā: 77 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Līvānu novada pašvaldība un labklājības ministrs pārrunā iespējas izveidot Līvānos sociālo māju
Pievienots: 29.01.2015 17:38

» Versija izdrukai

ministrs_Livanos(1).jpg
Līvānu novadā ar mērķi pārrunāt problēmas sociālajā jomā viesojās Latvijas Republikas labklājības ministrs Uldis Augulis. Līvānu novada pašvaldības vadība un speciālisti prezentēja ministram pašreizējo situāciju sociālajos jautājumos, īpašu uzmanību pievēršot faktam, ka Līvānu slimnīcā un alternatīvās aprūpes centrā „Rožlejas” trūkst vietu un daudzi cilvēki gaida rindā. Līvānu novadā ir liels pensijas un pirmspensijas vecuma iedzīvotāju skaits, tādēļ šī problēma ar laiku kļūs vēl lielāka.
    
    Kā iespējamo risinājumu pašvaldības speciālisti piedāvā rekonstruēt pašlaik neapdzīvoto māju Smilšu ielā 3, pārvēršot to par sociālo māju, kurā varētu apmesties cilvēki, kuri nonākuši krīzes situācijās, cilvēki, kuri atbrīvoti no ieslodzījuma vietām, trūcīgās ģimenes un ģimenes ar bērniem, kā arī personas ar fiziskiem un garīgiem traucējumiem.
    
    Tomēr Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods skaidro, ka šajā plānošanas periodā nav tādas programmas, kas atbilstu tieši šādam mērķim. Latvijas Republikas labklājības ministrs Uldis Augulis stāsta, ka jāmeklē vairāki finansējuma avoti, un min vienu, kas ļautu māju rekonstruēt cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem vajadzībām: „Visdrīzākais, ka būs jākombinē vairāki finansēšanas avoti, tai skaitā naudas aizņēmums. Kas attiecas uz garīgi slimiem un psihiski slimiem cilvēkiem, deinstitucionalizācijas laikā plānošanas reģioniem līdz 2016.gada beigām ir pašiem jāuztaisa plāni, jo mēs Rīgā droši vien nekoriģēsim, kas kurā vietā jums reģionā atradīsies, tas nebūtu pareizi. Es domāju, ka paši uz vietas labāk redz un paši var labāk saplānot, kas reģionā notiks. Un tad finansējums reāli varētu būt pieejams 2017.gadā.”
    
    Tas gan pilnībā neatrisinātu problēmu, jo šī programma paredzēta tikai personām ar garīgiem traucējumiem, tomēr Līvānu novada pašvaldības priekšsēdētājs Andris Vaivods uzsver, ka ēka Smilšu ielā 3 ir liela, ar vairākām ieejām, tādēļ to, piesaistot līdzekļus no dažādiem avotiem, varētu pārvērst par daudzfunkcionālu centru, kur vienā stāvā varētu izmitināt cilvēkus ar garīgās attīstības traucējumiem, citā stāvā – pensionārus, vēl citā – ģimenes.
    
    Vēl viena vajadzība, ko Līvānu novads akcentē, ir paplašināt alternatīvās aprūpes centra „Rožlejas” pakalpojumus un izveidot grupu dzīvokļus personām, kas nespēj samaksāt par dzīvokli, kā arī pensionāriem, kuriem nepieciešama ēdināšana un medicīniskā aprūpe. Lai to izdarītu, Līvānu novada dome jau iegādājusies telpas, bet tām nepieciešams remonts, kam līdzekļu pašlaik nav.
    
    Andris Vaivods uzsver, ka dome turpinās sarunas ar Labklājības ministriju par šiem jautājumiem, kopīgi meklējot iespējamos finansējuma avotus, lai nodrošinātu sociālos pakalpojumus visiem iedzīvotājiem, kuriem ir tāda nepieciešamība.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 34
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Ja bērni nedzims un jaunie turpinās braukt uz ārzemēm, drīz visi Līvāni būs viena sociālā pilsēta. :D
29.01.2015 19:03
*Līvānietis
 Tas ministriņš gan tāds dikti saguris izskatās, laikam jau tāpēc ar parasto tautu bailes tikties, nedod dievs kādu nevisai patīkamu jautājumiņu uzdos.
29.01.2015 20:06
*ĶĒMS
 Jēkabpilī šāda gan problēma nepastāv.
29.01.2015 20:07
*dīkdienis -> *Neķītrais masāžists
 Nu re,kad Biruta(?) Tevi patrieks elles ratā,Tev būs kur piemesties.DDD
29.01.2015 22:17
īpaši stulbs
 Ja es personīgi sejā nepazītu Vaivoda kungu un ministru Auguli, tad, noskatoties šo video, varētu domāt, ka tieši Vaivods ir ministrs un nevis kāds cits tur. Nu, ļoti iznesīgs vīrietis!
Savukārt pa kreisi no Auguļa sēdošais puisis gaiši zilajā kaklsaitē manī radīja pavisam savādas emocijas, un vēl tagad, stundu pēc filmas noskatīšanās, netieku vaļā no domas, ka puisis kādreiz dzīvojis sociāli nelabvēlīgā ģimenē.
Bet reizē modies prieks un dzīvo cerība, ka viņš izkļuvis no tās psihi graujošās vides un izsities cilvēkos.
29.01.2015 22:49
*Nekasos, bet
 Kāpēc Salas novada pašvaldība nesauc pie sevis ministru un nerunā par bijušās kopmītnes ēku Salas centrā? Tādu graustu pie bērnu dārza tura, ka mati stāvus ceļas garām staigājot. Pagājušajā gadā teica, ka naudas kā spaļu - parādu neesot, baseinu par 100 000 gadā priekš 50 peldētājiem bija gatavi uzturēt. vajag sākt par cilvēku labklājību domāt. Nav ko vecos cilvēkus uz Jēkabpils pansionātu sūtīt. Lai cilvēki var vecumdienās palikt savā ierastajā vidē. Nevajag braukt pieredzes apmaiņā uz Lietuvu (reizē rodņu apciemo?), vajag aizbraukt uz Līvāniem un pačolēt, kā lietas bīda Vaivods?
29.01.2015 23:40
*sēlpiliete -> Nekasos, bet
 Vakar Salā nebija ar ko runāt. Jau pusdienas laikā sāka Aivarus svinēt.
30.01.2015 07:06
*Juris T.
 Cik esmu ievērojis - skolas ir ērti pārbūvēt par pansionātiem. Labs risinājums izmirstošai nācijai.
30.01.2015 08:58
*A -> *sēlpiliete
 Tāpēc skatos, ka vakar Salas mājas lapā nav neviena jaunuma. Šodien ieliks vārda dienas svinību fotogaleriju
30.01.2015 09:04
*? -> līvānietis
 Kas tu savu Vaivodu neatpazīsti, " līvānieti" ?Ministrs blakus izskatās tīri prišs.
30.01.2015 09:15
*cita sēlpiliete -> *sēlpiliete
 Negvelz kārtējās muļķības-es arī biju centrā jau no pl. 13.00-pašvaldības mājā-neviens neko nesvinēja, darbinieki bija kabinetos. Nokārtoju visus interesējošos jautājumus.Cik var fantazēt?
30.01.2015 10:24
īpaši stulbs
 Noskatījos vēlreiz video, un savas domas nemainu.
30.01.2015 19:53
*Video redzams
 tāds daudzstāvu grausts. Iedzīvotāju skaits samazinās. Labi, ka padlaikos vēl mājas cēla. Šajos laikos ir ko renovēt, atjaunot, siltināt un tttt.
30.01.2015 19:55
*Viesis -> *cita sēlpiliete
 Tātad, Jūs uzrakstījāt testamentu Bārentiesā, pieteicāties sociālajam pabalstam soc dienestā, atrādījāt savu kaķi veterinārarstam, pārbaudījāt grāmatvedības datus par NĪN grāmatvedībā, sasveicinājāties ar Sproģes kundzi viņas kabinetā, kur Jūs ielaida sekretāre, samaksājāt kasē naudu? Kādos kabinetos vēl Jūs, kundze, bijāt un sastapāt darbiniekus?
Es pašvaldības ēkā 6 gadu laikā esmu bijusi 3x, bet bijusi esmu pie kases un 2x sēžu zālē. Nezinu nevienu iemeslu kā dēļ es vazātos pa visiem kabinetiem
30.01.2015 22:36
*Viesis
 Paskatījos Salas novada mājas lapā www.salasnovads.lv un redzu, ka šodien jauna ziņa. Veru vaļā, gaidu, kad varēšu izlasīt, bet izrādās, ka ielikts tikai virsraksts. Nu sakiet man, ka tas nav uz pohām darīts? Nu būtu ielikta skolas bilde ziedu laikā vai rudens košuma apvīta. Salidojums, bet kur jāpiesakās, vai būs danči, groziņš vai dalības maksa, kontaktpersona, skolai veltīti mīļi vārdi. Nu ko tie darbinieki pašvaldībā vispār dara?
30.01.2015 22:50
*as
 Vai tiešām to graustu taisās renovēt?
31.01.2015 10:12
*zinātājs -> Viesis
 Varbūt novusu spēlē?
31.01.2015 10:13
*cita sēlpiliete -> *Viesis
 Tu gandrīz uzminēji!Biju kasē, pie ārdurvīm redzēju autobusa šoferi un izpilddirektoru, tad biju arī pie domes priekšsēdētājas, kas steidzās uz domes sēdi, no viņas kabineta izgăja grāmatveži, arī soc darbinieki bija uz vietas.Nemurgo to, kā nav.
31.01.2015 10:46
*Viesis -> *cita sēlpiliete
 Un ko tad Tu tur nokārtoji pie ārdurvīm un p-ces kabineta durvīm pa kurām izgāja gramatveži? Iepriekš Tu rakstīji, ka visi bija "kabinetos", tagad jau visi pie dažādām durvīm tusēja. Jā un paskatījos, ka mājas lapā nav ierakstīti pieņemsanas laiki pie prieksnieces, laikam katrs var staigāt, kad ienāk pratā?
31.01.2015 11:47
*cita sēlpiliete -> *Viesis
 Nekad neesmu pat dzirdējusi, ka priekšsēdētãja kādu būtu atraidījusi tikai tãpēc, ka nav pieņemšanas laiks, ja reiz apmeklētãjs ir ieradies.Lai kādus dusmu uzplūdus tevī izraisa, ja kāds saka labus vārdus par viņu, atgādināšu, ka priekšsēdētāja ir laipns, vienkāršs un sirsnīgs cilvēks.Gribu atgādināt, ka stāsts bija par Līvāniem, bet tu atkal pin galīgi nevietā Salu klāt..Beidz mocīties savos mazvērtības kompeksos un kā kompleksains cilvēciņš anonīmi ņemties internetā!
31.01.2015 12:31
*Viesis -> *cita sēlpiliete
 Nezinu, pret ko tik laipna ir cien I.Sproģes k-dze, bet uz mani viņa ir kliegusi reizes sešas, nav atsaukusies uz palīdzības lūgumu, nav nolikusi pie vietas savus darbiniekus, metusi nost telefona klausuli, nav atbildējusi uz vēstulēm vai darījusi to formāli. Vēl trakak, kūdījusi, izsekojusi. Varbūt Jūs ejat pie vinas ar ciema kukuli vai ziediem, ka tik jau nu laipna?
31.01.2015 12:58
*zinātājs -> Viesis
 Ja man kaut ko vajag, vienmēr eju pie visādiem priekšniekiem ar puķēm un konfekšu kasti, un vienmēr uzņemšana ir laipna. Arī ārpus pieņemšanas laika. Pārbaudīts desmitiem reižu.
31.01.2015 13:11
*Viesis -> *zinātājs
 Es nezināju, ka veči (priekšnieki) tā krituši uz puķēm un konfektēm. Un bučinu uz vaidziņa arī iedod? Bet ja nopietni, tad šeit jau ož pēc korupcijas
31.01.2015 13:57
*Viesis
 Ak ja jēkabpilī būtu tik saimniecisks mērs kā Vaivods
31.01.2015 14:51
*Viesis -> *Viesis
 Un vai tad nav? Paskat cik projektu realizēts. Jēkabpilsliela, nav vienkopus un tādēļ nevar ta redzēt
31.01.2015 15:17
*? -> *Viesis; 31.01.2015 15:17
 Līvāni ir daudz sakoptāki un ne tikai centra ielas kā tas ir Jēpilī.
31.01.2015 17:59
*Viesis -> *?
 Tu no Līvāniem? Es gan neesmu līvāniete,bet Līvānus pazīstu labāk par vietējiem. Tā, kā zinu kāds izskatās bijušais rūpniecības rajons - gara, brumbuļaina iela caur krūmiem. Gājēju taciņa arī grumbuļaina. Tas pats pie auto servisa AM un Melioratora teritorija u.c.. Nenoliedzami, ka skolas, bibliotēka, muzejs, TIC, centrālā iela, Baltā māja un īpaši katoļu baznīcas atjaunošana ir SUPER. Bet nevajag noniecināt Jēkabpili
31.01.2015 20:04
*jēkabpilietis-patriots -> ?
 Tu esi mazais krāns!
31.01.2015 22:27
*Līvāni -> *Viesis; 31.01.2015 20:04
 zinu kāds izskatās bijušais rūpniecības rajons - gara, brumbuļaina iela caur krūmiem.
---------------------------- --
Bēdīgi lasīt, ka reiz bija rūpniecības rajons. Stikla rūpnīcas likvidācija ir uz netīrās vaivoda sirdsapziņas! Vācietis lūdz atlaidi zemes nodoklim, bet resnais šim figu! Un beigu galos resnais pats palika ar figu. Vācietis izveda iekārtas un nu nav ne rūpnīcas un cilvēkiem nav darba. Pateicoties Līvānu stikla fabrikas muzeja vadītājai Natālijai Stivrišķei izdevās nosargāt muzeju.
01.02.2015 17:42
*Inese
 Nepaliec smiekliigs- zemes nodokla atlaides nepieskirsana bija par iemeslu ruupniicas likvidaacijai?? Ja taadas summas ietekmee straadaat gribosa uzneemuma likvidaaciju... Veel pasaki, ka arii citus nodoklus nevajadzeeja maksaat, no algaam vajadzeeja atteikties- tad gan vaaciesa uzneemums plauktu un zeltu. Un veel-mums tak pirms paaris gadiem deputaats Kirillovs soliija atjaunot ruupniicas darbiibu- nu ko-joprojaam gaidaam soliijumu pildiisanu- vai arii to tik speejam kaa noorganizeet "krutu" uzneemuma taa saukto saimnieku ierasanos pilseetaa-ar helihopteru...
01.02.2015 19:24
*līvāniete -> sēlpilietei
 Mani radi dzīvo Salas novadā un pārrunāju ar viņiem jūsu komentārus. Te runā vienīgi jūsu nenormālais personīgais naids un apmelošanas kāre pret Salas novada domes priekšsēdētāju.
Par Līvāniem jums neviens neko neprasa, labāk tiekat pati ar sevi galā !
02.02.2015 12:05
*Viesis -> *līvāniete
 Es tev arī neko neprasu. Sēdi savās biksēs! Man radi nedzīvo Līvānos, bet pati arī lasu, ceļoju un zinu, kas kur ir. Man naida nav pret Salas novada domes priekšnieci, bet viņas darba stils, varaskāre, pārgudrība ir vienreiz jānoliek pie vietas. Būs jau vienreiz pietiekami kukuļus kampusi
02.02.2015 14:31
*līvāniete -> viesis, sēlpiliete
 Varu atkartoti tikai izteikt izbrīnu par jūsu pašas nenormālo apmelošanas kāri ! Ar netīriem paņēmieniem neviens neko labu nav paveicis. Tāda ir dzīves patiesība ! Velti cenšties ! Mēs cūkas kopā neesam ganījušas, ceru, ka saprotiet par ko runāju, bet nebrīnītos, ka nesaprstu.
02.02.2015 15:42
*Viesis -> *līvāniete
 Paldies! Nezināju, ka mums ir tikai tiesības mīlēt. Visi ir brīvi cilvēki un var izvēlēties kā reaģēt uz valdības vai vadības rīcību. Un man nav jāmīl tie, kurus citi ievēlējuši vai arī ar viltu tur iesēdinājuši. Ko gribu, to daru un tev atļauju neprasīšu gani tu cūkas vai negani
02.02.2015 19:53
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01718 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu