Hybrid
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 17.06 Vakars
19°C...21°C
D 1-3 m/s

ßńķī 18.06 Nakts
14°C...16°C
DA 1-3 m/s

Šodien 17.jūnija
vārda dienas svin:

Artūrs, Artis

Rītdien:
Alberts, Madis

Apsveicam!
Saraksts »

Vai Jūs šķirojat atkritumus?
Jā;
57.5%
Nē.
24.1%
Dažreiz, kad par to atceros;
18.4%

Nobalsojuši: 87
Saraksts »

Ziņas: 32120
Komentāri: 585689
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
15.04.2021 14:39
 
Šobrīd portālā: 150 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpils pilsētas bibliotēkas attīstībai traucē nevis lasītāju trūkums, bet nepietiekami materiāli tehniskie resursi
Pievienots: 21.02.2014 13:56

» Versija izdrukai

rsz_jekabpils_pilsetas_biblioteka.jpg
Laikā, kad teju visu var atrast internetā, Jēkabpils pilsētas bibliotēka par cilvēku trūkumu nevar sūdzēties. Iedzīvotāji bibliotēku apmeklē ne tikai, lai lietotu datoru un internetu, bet arī, lai smeltos zināšanas un pozitīvas emocijas laikrakstos un grāmatās.
    Guntis, kurš bibliotēku apmeklē katru otro dienu, skaidro, ka visvairāk viņam patīk lasīt laikrakstus un žurnālus, lai gan arī grāmatas viņš lasa bieži: „Man nevajag ne video, ne televizoru. Lasīšana – tā ir savā ziņā fantāzija, fantāzijas lidojums. To, ko rāda televizorā, – tas nav tas.”
    Arī bibliotēkas apmeklētāja Berta aktīvi lasa grāmatas: „Kad man ir brīvais laiks, tad es vienmēr esmu pie grāmatas. Man patīk tā valoda, man patīk saprast, kā cilvēks izsakās. Arī pašai patīkamāk kādreiz sarunājoties izteikties grāmatās izlasītajiem vārdiem. Es grāmatas cienu jau no jaunības dienām.”
    
    Jēkabpils pilsētas bibliotēkas vadītāja Renāte Lenša atzīst, ka grāmata joprojām ir cieņā daudziem iedzīvotājiem: „Pagājušajā gadā mums bija vairāk nekā 3800 aktīvo lietotāju. Mūsu bibliotēku ik dienas joprojām apmeklē 150 lietotāji, kas nāk gan ņemt grāmatas, gan lietot internetu. Tie ir 15 procenti no Jēkabpils iedzīvotājiem.”
    
    Renāte Lenša skaidro, ka galvenā problēma nav lasītāju trūkums, bet gan bibliotēkas lēnā attīstība. Lai gan bibliotēkai ir izveidota sava elektroniskā sistēma un grāmatas cilvēki var izvēlēties elektroniskajā katalogā internetā, ir vēl daudz citu lietu, kas būtu jāievieš, lai varētu darboties pilnvērtīgi un celt savu statusu. Stāsta Renāte Lenša: „Ļoti, ļoti gribētos turpināt bibliotēkas automatizāciju, jo šobrīd mēs esam aizkavējušies tajā ziņā. Citas bibliotēkas, īpaši pilsētu bibliotēkas jau ir daudz tālāk tikušas. Tur paši lietotāji gan izņem grāmatas, gan arī nodod tās. Daudzās bibliotēkās jau ieviestas arī „Book Drop” (grāmatu nodošanas) kastes, kurās cilvēki ārpus bibliotēkas telpām nodod grāmatas sev pieejamā laikā. Ļoti gribētos arī magnētiskos vārtus, lai mēs varētu brīvi laist cilvēku plauktos un nebūtu apmeklētāji nemitīgi jāuzmana.”
    
    Bibliotēkas vadītāja uzsver, ka automatizācija ļautu ietaupīt laiku ne tikai klientiem, bet arī darbiniekiem, kuri varētu biežāk pievērsties citiem pienākumiem, piemēram, izzinošu pasākumu un izstāžu organizēšanai. Tāpat bibliotēkai attīstīties traucē tagadējās telpas, kas sen nav remontētas un var radīt nepatīkamu iespaidu ne tikai apmeklētājiem, bet arī bibliotēkas akreditācijas komisijai. Turklāt telpu ir pārāk maz – bibliotēka ar katru gadu arvien vairāk izjūt nepieciešamību paplašināties.
    Jēkabpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos Jānis Raščevskis skaidro, ka doma par jaunu telpu piešķiršanu bibliotēkai radusies jau pirms vairākiem gadiem. Viņš atzīst, ka ir ideja piešķirt šim nolūkam tagadējo Jēkabpils rajona tiesas ēku gadījumā, ja Tieslietu ministrija beidzot realizēs nodomu laukumā pie „Depo” būvēt jaunu Tiesu namu. Raščevskis arī pauž uzskatu, ka tad būtu jāapvieno abas pilsētā esošās grāmatu glabātuves, izveidojot Jēkabpilī vienu lielu bibliotēku.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 40
Apspriežam tēmu:
*plānā galdiņa urbējs
 tehniskās iespējas ir trūcīgas derētu pacēlāji pie augstākajiem grāmatu plauktiem, jo redeļu trepes ir nestabilas
21.02.2014 15:30
*Neķītrais masāžists
 Lai Raščevskis aiziet līdz tiesai un to par slinkošanu izlamā! :D
21.02.2014 17:52
*senjors
 Krustpils pusē bibliotēkā valda labestīgums un atsaucība. Pavisam citādāk ir Jēkabpils pilsētas bibliotēkā. Negribu, lai apvieno sīš abas bibliotēkas, tad pazudīs mana iemītā taciņa pie labajām bibliotēkas darbiniecēm, uz mīļu un iecienītu vietu.
21.02.2014 18:40
*ĶĒMS
 Apvienot bibliotēkas gan nevajag,tam nav nekāda vajadzība.
21.02.2014 18:49
īpaši stulbs
 Pats kādus pāris gadus neesmu bibliotēku apmeklējis, bet, jā, arī lasītāji runā un arī man stāstīja, ka tur, ja neskaita plašo grāmatu klāstu, valdot drausmīgā nabadzība. Īsti tam neticu, bet teica pat tā, ka bibliotēkas darbinieces pusdienās vairāk par trim Rolton paciņām apēst nevarot atļauties. Tas, protams, mūsu pilsētai godu nedara, bet taupība, kā pareizi saka, nav netikums.
21.02.2014 22:09
*Viesis
 Apvienojot, kā parasti, cietīs Krustpils puse. Varbūt Domē arī kādus kabinetus varētu apvienot?
22.02.2014 11:13
*truls tēviņš -> ķēms
 Tu biblotekārus neaiztiec, ja?
22.02.2014 14:58
*Puskoka lēcējs -> *plānā galdiņa urbējs
 Skatos arī materiālu pretestībā esi spēcīgs!
22.02.2014 23:50
*es
 Regulāri apmeklēju bibliotēku, tāpēc droši varu apgalvot, ka 150 apmeklētāju katru dienu NAV! 50 arī tas būtu par daudz
23.02.2014 15:15
*lasītāja
 Izklasās, ka pašvaldības palīdzību bibliotekai atrast piemērotas telpas varēs sagaidīt kad pūcei aste ziedēs. Pirmā vietā ir sports.
Arī Tautas namam nav telpu pulciņu nodarbībām. Šo abu kultūras
iestāžu vajadzības ir aktuālas. Bibliotēkas lasītavā, kurā ir arī datori trūkst gaisa, jo telpa ir maza. Apkalpošana ir laipna un šet notiek arī daudz interesantu pasākumu, kuriem arī nav piemērotu telpu.
Daudz mazākās pilsētās pašvaldības ir atradušas iespējas bibliotēkas nodrošināt ar plašām, labām mūsdienu prasībām atbilstošām telpām. Tas ir attieksmes rādītājs.
23.02.2014 17:44
*Skats no malas
 Gan vien, gan otra krasta bibliotēkā viss ir it kā labi. Laikam līdz brīdim, kad nākas lūgt darbinieku palīdzību. Abās bibliotēkās biju aculiecinieks nelaipnai darbinieču attieksmei skaidrojot sēdošajam pie datora viņam interesējošās lietas. Tas gan nav katru dienu. Bet.Ja riebjas citi cilvēki, kāpēc esi izvēlējies tādu darbu?
23.02.2014 19:41
*līkais vecis
 Es arī nepiekristu biblotēku apvienošanai,jo katrai no tām tomēr sava aura,ja tā drīkst izteikties,jo bibliotēka nav tikai grāmatu noliktava,tās būtību veido konkrēti cilvēki - darbinieki un apmeklētāji.
23.02.2014 20:00
*akoo -> Skats no malas
 Neesi sajaucis adreses? Ej uz datorkursiem, un uz skolu mācīties! vai tad bibliotēka ir kāds izziņu birojs?
24.02.2014 09:14
*jēkabpiliete
 Jēkabpils puses bibliotekāres ir ļoti nelaipnas,ja ko pajautā noburkš kaut ko zem deguna,citreiz pat sabar,tādas īgnas un neatsaucīgas.Negribas pat tur iegriezties,nez vai jaunas plašākas telpas ko līdzēs.
24.02.2014 09:26
*lauku bibliotekāre
 izbrīnīja tas,ka cilvēki ar virsdrēbēm gan datorizē,gan presi lasa.n tad nav ko brīnīties,ka gaisa nav!
24.02.2014 10:02
*Viesis
 kam grāmatas??? dome var jums veselu kalnu sniega uzražot slidinieties pa to uz dibeniem!
24.02.2014 12:25
*Renāte Lenša, bibliotēkas vadīt -> *lauku bibliotekāre
 Lai bibliotēkas apmeklētājam liktu novilkt virsdrēbes ir jābūt iespējai tās droši uzglabāt, kamēr viņš strādā pie datora, lasa presi vai plauktos izvēlas grāmatas. To iestādēs, kurās lūdz apmeklētājus novilt virsdrēbes nodrošina garderobes, uzņemoties arī materiālu atbildību par tām. Arhīvos apmeklētājiem ir ierīkoti skapji ar slēdzamām durvīm. Bibliotēkai tādu resursu nav. Pakaramais Interneta un periodikas lasītavā ir ierīkots, bet virsdrēbju saglabāšanu nodrošināt nevaram, jo bibliotekārs veicot savus tiešos darba pienākumus ne vienmēr var pievērst uzmanību novilktajām virsdrēbēm.
Gaisa nav, jo bibliotēkā vispār nav ventilācijas. Caurums skurstenī 20x25 centimetri, nespēj nodrošināt svaiga gaisa pieplūdi lasītavā, kur nu vēl abonementā un tālākajā lasītavā.

24.02.2014 12:49
*Līga Višņevska, bibliotēkas dar -> es
 Jēkabpils pilsētas bibliotēkā ietilpst arī Bērnu literatūras nodaļa, kas atrodas Pasta ielā 39. Dati par apmeklējumu 2014. gada janvārī : interneta apmeklējums – 1745 reizes; abonementu un lasītavu apmeklējums - 3140 reizes.
24.02.2014 14:31
*Dzintarzeme
 Pilsoņi, Jēkabpilij vajag savu Gaismas Pili!
24.02.2014 15:19
*lasītāja no 1975. Krustpils b-k
 Raščevska k-gam vajadzētu būt lielākai saprašanai par b-ku lietām, jo viņa kundze arī kādreiz piederēja šis profesijas pārstāvēm.
Esmu no laukiem, kādreiz, kad vairāk kārtojamu lietu J-pils pusē,mēģināju sākt lasīt arī J-pils krasta b-kā. Kā diena pret nakti! Kādreiz tur abonementā sēdēja tāda darbiniece, ka cilvēkam ar vājākiem nerviem otrreiz vairs negribējās pat domāt par lasīšanu.Krustpils krastā vienmēr laipnas, smaidošas, zinošas darbinieces.Pa šiem gadiem esmu izmantojusi šo b-ku gan darbam, gan mācībām, gan vienkārši lasīšanai- un vienmēr palikusi apmierināta ar rezultātu.Ja jau var apvienot b-kas, kāpēc neapvienot kultūras namus?Varbūt vēl kādas iestādes, kas ir abos krastos......
24.02.2014 16:22
*Video skatos
 Skatoties uz tiem apģērbtajiem rodas iespaids, ka runa ir par kaut kādu lauku bibliotēku.
24.02.2014 17:25
*Amis
 Baigie k-pils puses bibliotēkas slavinātāji te visi...- man gan liekas tieshi otrādāk - Jēkabpilī ir laipnāk..es tur biju pāris reizes..bet Krustpilī tādas čabatīgas man likās
24.02.2014 19:38
*LUDVIĶIS -> īpaši stulbs
 Tu esi nevis īpaši stulbs, bet īpaši labi nobarojies īpatnis - Jēkabpilī...izskatās, ka sēdi Jēkabpils domē, saņem lielo algu par neko - par krēslā piršanu principā, klabini uz katru ziņu portālā un uzspied te savu debīlo viedokli ar nosaukumu "īpaši stulbs"..tipa tad jau var propogandēt savu politiku brīvi..neviens jau galvā neņems...bet zini dažus cilvēkus tu kretinē ārā!!!
Roltonus redz ēd bibliotēkā, a kā tev likās, pim.is tāds! - , cik bibliotēkā ir liela alga? Varbūt ka domāji ka baigi lielā, un bibliotekāres iet pusdienlaikā uz Luīzi krokodīla vai ķengura gaļas cepešus ēst?!(cik zinu tur varot tādus brīnumus dabūt virs 10 Eiro par porciju) Vot kretīns!
24.02.2014 19:49
*lasītāja no 1980.g.
 Hm, izskatās pēc pasūtījumraksta par labu Jēkabpils b-kai!
Krustpils bibliotēka ir SUPER! Atsaucīgas un izpalīdzīgas darbinieces, labas interneta izmantošanas iespējas, grāmatu un periodikas izkārtojums pārdomāts un labi pieejams, daudz interesantu pasākumu. Protams, b-kai jāattīstās līdzi laikam! Labi būtu, ja varētu grāmatas nodot „Book Drop”. Nebūtu jau slikti, ka arī Jēkabpilī būtu sava Gaismas pils, bet tad tikai ar Krustpils b-kas darbiniecēm. Esmu dažreiz apmeklējusi arī Jēkabpils b-ku, bet sajūta bija tāda, ka esmu kā apgrūtinājums tās darbiniecei.
24.02.2014 20:09
*Smaidiņš
  Es gribu redzēt Jēkabpili kā skaistu, sakoptu un pozitīvu pilsētu. Es gribu ar lepnumu stāstīt par savu pilsētu. Man prieks, ka pēdējos gados pilsēta lēnām, bet pilnveidojas un paplašinās brīvā laika pavadīšanas iespējas. Tikai vajag pašam gribēt! Es redzu, ka pašvaldība, tās darbinieki, arī kultūras namos un bibliotēkās strādājošie, cenšas, lai Jēkabpilī ikvienam būtu iespēja attīstīties, pilnveidoties, justies piederīgam šai vietai un būt lepnam par sevi, saviem sasniegumiem un pilsētu. Lai tiek izteikti gudri un pozitīvi priekšlikumi un lai nākotnē tiek pieņemti gudri, tālredzīgi, visai pilsētai labumu nesoši lēmumi!
24.02.2014 20:27
*Smaidiņš
 Un vēl es vēlētos, lai Jēkabpils iedzīvotāji patiešām arī sajustos kā Jēkabpilieši. Krustpili un Jēkabpili apvienoja 1962.gadā. Ja tiek īstenotas patiesi labas lietas, tad ieguvums no tām ir visiem. Būtu taču skaisti - Jēkabpilī viena brīnišķīga, plaša, gaiša bibliotēka! Jāatrod tikai vispiemērotākā vieta. Varbūt tas beidzot būtu vienojošais faktors Krustpilij un Jēkabpilij?! Bet viena mums taču ir arī domes ēka, poliklīnika un slimnīca! Kaut kas mūs tomēr vieno:)
24.02.2014 20:40
īpaši stulbs -> LUDVIĶIS
 Fuj, kā Jūs mani..! Atļaušos iebilst, ka par 10 eiro pusdienas neēdu, bet parasti tikai par kādiem 6-7, un bibliotekāru priekšā nejūtos vainīgs. Ja grāmatu dalītāvā maz maksā, neviens ar varu tur strādāt nespiež. Vajag stāties kādā politiskajā partijā un tur, ja cilvēks sevi parādīs no labākās puses, tad viņu izbīdīs labāk apmaksātā amatā.
Bet par publisko ierēdņu nesmuko apsaukāšanu vēl nopietni parunāsimies kādā citā vietā!
24.02.2014 21:38
*runcis Renārs -> īpaši stulbs -> LUDVIĶIS
 Dzīvosim draudzīgi. Man arī katru dienu nav krējuma pods,bet jāiztiek ar kārnām pelēm un vēl jābaidās,ka tik tās nav sazāļotas.
24.02.2014 22:34
*truls tēviņš -> īpaši stulbs
 Aizrauj rāvējslēdzi, ja!
25.02.2014 07:19
*HA-HA -> *truls tēviņš
 100+ .Nevar,saslapinās ūziņas:)))
25.02.2014 08:41
*līkais vecis
 kas te daudz ko runāt it kā roku nebūtu - sarunājiet vietu un laiku Daugavmalā un kārtīgi izkaujieties.
25.02.2014 09:47
*Alma -> Rīga
 Kaut gan esmu rīdziniece, bet Jēkabpils ir manas jaunības pilsēta, apmeklējot radiniekus, iegriežos Jēkabpils pilsētas bibliotēkā, tāpat izmantoju arī Bērnu bibliotēku, jo darba laiku uzsāk agrāk. Nekad gan nav nācies vilties, telpās ziedi, laipnība un smaids, gan esmu skenējusi dokumentus, gan reizēm dokumentus printējusi, vienmēr esmu saņēmusi ātru apkalpošanu. Esmu arī atstājusi pateicības ierakstu bibliotēkas atsauksmju grāmatā.
25.02.2014 11:55
*Žanis -> *Alma
 Apsveicu vārda dienā.
25.02.2014 13:31
*LUDVIĶIS -> īpaši stulbs
 Priecājieties par to publisko aprunāšanu... a to kad Jekabpilii pavēlākā vakara stundā satiksiet pāris puišus, kam irijas, anglijas braukshanas un 200 latu algas gaterii pieriebushaas - ātri dabūsim trekno kundziņu krokodīla kotleti pār bortu laukā...Partijā redz mēs visi iestāsimies...He!
25.02.2014 13:52
*Viesis -> *Alma
 Es arī gribētu tādu apkalpošanu;(
25.02.2014 15:12
*truls tēviņš -> Ludviķis
 Būšu viens no izbortētājiem!
25.02.2014 19:35
*Daina
 Uzņemiet tādu pašu video par Krustpils bibliotēku, tad redzēsim, kādas atsaukmes būs, tieši tādas pašas. Vieniem patiks, otriem nē.
Visiem nekad neizdabās...
Arī Krustpils pusē ir pūcīgas bibliotekāres, varbū tikai māk labāk maskēt savu neapmierinātību, izlikties prot labāk.

25.02.2014 22:45
*A -> *es
 Tā kā bibliotēkā irlasītava, abonements un izstāžu zāle, tad iespējams, ka neesi zskaitījis visas zāles, stāvus un kabinetus.
Bet man likās, kaapmeklētāju ir vēl vairāk.
26.02.2014 01:04
*A -> *lasītāja no 1975. Krustpils b-k
 Tā kā jūs esat pensionāre ar brīvbiļeti pilsētas autobusā un neierobežotu pensijas laiku, tad varat bez maksas braukāt un tam veltīt visu dienu, bet man kā strādājošai un maniem bērniem kā studentiem nav ne naudas, ne laika braukāt no 1 krasta uz otru.
Es nevaru atļauties 1/2 stundu 2x braukt un vēl 1 EUR maksāt par ceļu.
Vajag domāt ar galvu, pašvaldība ir cilvēkiem un nevis otrādi
26.02.2014 01:12
*lasītāja no 1975. Krustpils b-k -> *A
 Paldies Jums ,kundze,par pensijas piešķiršanu man!Realitātē gan vēl kādi 6 gadi jāstrādā.Man no laukiem arī uz novada domi ir jābrauc ar pilsētas autobusu no autoostas kārtot lietas, bet es nebrēcu, lai domi pārceļ uz Rimi.Braucu un maksāju,bet -izlasot šos komentārus pēc laika ,arī man ir pilnīga pārliecība, ka šis raksts ir pasūtījuma par labu pilsētas bibliotēkai.Izturību , daudz jaunu grāmatu un lasītājus, jums Krustpils bibliotēkas jaukās un zinošās meitenes!
12.03.2014 11:54
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01456 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu