Hybrid
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 19.05 Nakts
11°C...13°C
ZR 2-4 m/s

Ļąńģóšķī 19.05 Rits
10°C...12°C
R 3-5 m/s

Šodien 19.maijā
vārda dienas svin:

Lita, Sibilla, Teika

Rītdien:
Venta, Salvis, Selva

Apsveicam!
Saraksts »

Vai, jūsuprāt, Jēkabpilī izvietotie speciālie konteineri mazinās problēmu, ka suņu saimnieki nesavāc aiz saviem mīluļiem?
Nē, problēma nemazināsies, kamēr nebūs daudz bargāku sodu par šo pārkāpumu un policija neveiks pastiprinātus reidus šajā jomā.
54.5%
Jā, ieraugot speciālos konteinerus, suņu saimnieki kļūs apzinīgāki;
27.3%
Diez vai – vajadzētu paralēli veikt intensīvu izglītojošo un audzinošo darbu;
18.2%

Nobalsojuši: 132
Saraksts »

Ziņas: 32120
Komentāri: 585689
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
15.04.2021 14:39
 
Šobrīd portālā: 57 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Par Jēkabpili tūrisma izstādē „Balttour 2014” liela interese
Pievienots: 10.02.2014 13:19

» Versija izdrukai

rsz_balttour.jpg
Starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2014” Jēkabpils Tūrisma informācijas centrs šoreiz pilsētu prezentēja ar citām Zemgales pašvaldībām kopīgā stendā, kas apmeklētājus vilināja ar īstu vikingu kuģi. Par Zemgales stenda galveno dizaina elementu izvēlēts tieši vikingu kuģis, lai akcentētu Zemgales vēsturisko saistību ar vikingiem. Daugava bija svarīgs ūdensceļš, ko izmantoja gan balti, gan austrumslāvi, gan ģermāņi, bet sevišķi aktīvi – Skandināvijas iedzīvotāji – vikingi. Nesen tapušais kuģis „Nameisis” arī kuģos pa ūdeņiem – tas darināts pēc īstu vikingu kuģu paraugiem, un jau šovasar Pļaviņu novada uzņēmums SIA „A.A.Mežmalas” interesentiem piedāvās ar to vizināties.
    Vikingu kuģa „Nameisis” kapteinis Aigars Pampe skaidro: „Kuģa rasējumi ir ņemti no arheoloģiskajiem izrakumiem, tātad tas ir autentisks īstam vikingu kuģim. Arī materiāli, citādi viņš neturētos virs ūdens. Kuģis jau bijis ūdenī pagājušogad oktobrī. Tikko atkusīs upes, laidīsim ūdenī arī šogad. Ir paredzēta ekspedīcija. Mēs gribam ar „Nameisi” izbraukt maršrutu no Krievijas, Baltkrievijas uz Latviju. Pēc ekspedīcijas būsim Jelgavā. Jelgavā ar šo kuģi būs regulāri reisi apkārt salai, tāpat kā kuģis „Lāčplēsis” kursē Daugavā.”
    Par vikingu kuģi izstādes apmeklētājiem bija ļoti liela interese. Kuģis arī palīdzēja piesaistīt apmeklētājus Jēkabpils pilsētas un Krustpils novada apvienotajam stūrītim, kā arī citām Zemgales pašvaldībām, kas bija izvietojušās apkārt kuģim.
    Par Jēkabpili cilvēkiem bija liela interese. Apmeklētāji ņēma bukletus, uzdeva jautājumus stenda darbiniekiem, kā arī nogaršoja lūša piparkūkas un cepumiņus. Daudzi interesenti Jēkabpilī jau agrāk bijuši, bet plāno pilsētā viesoties vēl.
    Baiba no Naukšēniem stāsta: „Es Jēkabpilī biju ļoti, ļoti sen, ekskursijā ar klasi, bet gandrīz neko neatceros. Tagad mēs savācām bukletus un mājās skatīsimies, ko varētu apskatīt.”
    Krišjānis no Naukšēniem saka: „Es arī Jēkabpilī neesmu bijis ļoti sen, tāpēc man arī tur gribas aizbraukt. Man ir mērķis apceļot visas Latvijas pilsētas, un Jēkabpils ir manā sarakstā. Es noteikti gribu apskatīt centru, Tūrisma informācijas centru, Krustpils pili – tādas zīmīgākās vietas.”
    
    Jēkabpils Tūrisma informācijas centra tūrisma organizatore Zane Vārna stāsta, ka interese par Jēkabpili ir daudziem apmeklētājiem: „Cilvēkiem ļoti patīk mūsu stends, krāsainība un košums. Šogad ļoti interesējas par pasākumiem, kādi šogad būs pilsētā, par atpūtu pie dabas, kā arī par sportiskajām aktivitātēm. Pārsvarā interesējas Latvijas iedzīvotāji. Ļoti daudzi apmeklētāji ir arī no Jēkabpils, kuri vēlas apskatīties, ko mēs šogad piedāvājam.”
    
    Tie stenda apmeklētāji, kuri Jēkabpilī dzīvo vai bieži viesojas, iesaka, ko tūristiem derētu pilsētā apskatīt. Krista, kura Jēkabpilī uzturas brīvdienās, iesaka: „Var apmeklēt lūša trasi – ziemas autotrasi. Vasarā ieteiktu apmeklēt Karjeru, tur ir daudz saliņu, uz kurām var mēģināt aizpeldēt. Vēl ieteiktu apmeklēt Krustpils pili, Vecpilsētas laukumu, Sēļu sētu.”
    
    Regulārs Jēkabpils viesis ir arī raidījuma „Latvji, brauciet, jūriņā!” veidotājs Gints Šīmanis: „Jēkabpilī mēs esam vismaz reizi gadā, kad mēs braucam tur drukāt mūsu žurnālu par Latvijas ostām. Mēs ļoti mīlam Jēkabpils drukātavu.” Uz jautājumu, kas vēl Jēkabpilī ir tāds, kas piesaista un šķiet interesants un simpātisks, Gints atbild: „Es domāju, ka pirmām kārtām tilts pāri Daugavai. Man vienmēr patīk šie tilti. Es domāju, ka tas ir gan kultūras, gan vēstures, gan tehniskais mantojums. Un vēl Jēkabpilī? Tāds labs krodziņš – pagrabā, sentēvu garā, kur nav dārgi, bet ir ļoti garšīgi. Vispār man ļoti patīk Krustpils stacija. Tur ir ļoti jauka bufetniece.”
    
    Lai ieinteresētu gan lielus, gan mazus, Jēkabpils pilsēta piedāvāja ne tikai saldumus, bet arī lūša maskas un iespēju salikt puzli ar Vecpilsētas laukumā esošā lūša attēlu. Savukārt Krustpils novads piedāvāja vietējos lauku labumus – maizi, medu, „Vīnkalnu” linsēklu eļļu un citus gardumus.
    
    Savukārt par Jēkabpils puses raksturīgākajām tautas dziesmām un dejām priekšstatu varēja rast Jēkabpils pilsētas un Krustpils novada kopīgajā priekšnesumā uz „Balttour” lielās skatuves. Uzstājās Krustpils novada folkloras kopa „Rati” un Jēkabpils pilsētas deju kolektīvs „Sadancis”.
    
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 16
Apspriežam tēmu:
*apmeklētājs
 Biju, paskatījos, Jēkabpils piedāvājums kā parasti bāls un neizteiksmīgs, salīdzinot ar Latgales citām pilsētām
10.02.2014 14:24
*Viesis -> *apmeklētājs
 Mele! Jēkabpils piedāvājums bija Zemgales stendā. Ja būtu bijusi izstādē, tad to zinātu.
10.02.2014 14:42
*Ai, ai!
 Kā tad "Rati"aizceļoja uz Krustpils novadu???? Pie Krustpils novada tie nekad nav bijuši! Viņi taču ir no Krustpils kultūras nama! Katru gadu gadatirgos un citās vietās uzstājas - un nezina...
10.02.2014 15:12
*Viesis -> *Ai, ai!
 Uz lielās skatuves 3 dienu garumā uzstājas ļoti daudz ansambļu, kolektīvu. Tātad, kādas 30 stundas. Un tas ir tikai koncerts, kas uztur labu garu izstādē.
Galvenais izstādes mērķis ir tūrisma produktu (viesu mājas, viesnīcas, kafejnīcas, lauku labumi) popularizēšana. Vai tev pret to kādi iebildumi?
Piesējies "Ratiem" kā piena teļš
10.02.2014 15:35
*Ai, ai! -> *Viesis
 Bet tas arī nenozīmē, ka jāmaldina tauta un jāizdomā kas nebijis!
10.02.2014 16:00
*saliete
 Jēkabpils piedāvājumu vispār nevarēja redzēt, pazuda starp Zemgales novadiem, kārtējā izgāšanās
10.02.2014 20:19
*Biju Ķīpsalā -> *Ai, ai!
 1) Jums ir ļoti pareizs(!!!) aizrādījums par folkloras kopu "Rati", kas nezin kāpēc tiek piekabināta Krustpils novadam...
Krustpils kultūras nams Jēkabpilī un Krustpils novads ir 2 dažādas lietas.
2) Interese par Jēkabpils stendu un Zemgales reģionu bija, bet bet ne tik liela kā par Latgali... Tās tas bija arī pagājušajā gadā...
Viss ir labs, kas labi beidzās.
10.02.2014 20:40
*Viesis -> *Ai, ai!
 Kas nebijis? Nu mini kaut 1 faktu? Ne tu tur biji, neko saj′edz
11.02.2014 03:22
*Viesis -> *Biju Ķīpsalā
 Nevajag Tēvu zemi dalīt! Kāda nozīme kurš kolektīvs leca uz skatuves?
Tur bija visa Latvija!
Un pie Zemgales stenda bija ļoti daudz interesentu. Patika gan laiva, gan iespēja skatīt bukletus, gan nogaršot Viesītes sēnes. Patika Rundāles atklātnes un Jēkabpils lūši: dzīvs, cepumi, maskas.
11.02.2014 03:28
*akoo
 Dajoššss, Jēkabpils!!!
Lai dzīvo Zīlāni!!
11.02.2014 08:43
*Viesis
 Jēkabpils bija ar puzli. Bērniem ļoti patika. Drīz laikam būs nopērkams arī Jēkabpils TIC. Man vēl ir pagājušo gadu lūša maska. Super
11.02.2014 09:50
*Neķītrais masāžists
 Kolosāli paveicās, ka arheoloģiskajos izrakumos atrada vikingu kuģa rasējumus! :D
11.02.2014 13:29
*Tā ir -> *Neķītrais masāžists
 Nesen tapušais kuģis „Nameisis” arī kuģos pa ūdeņiem – tas darināts pēc īstu vikingu kuģu paraugiem, un jau šovasar Pļaviņu novada uzņēmums SIA „A.A.Mežmalas” interesentiem piedāvās ar to vizināties.
------------
Piekrītu. Pat video dzirdama lielākā jūsma par šo Pļaviņu kuģi.
Pēcāk tik min Jēkabpilu...
11.02.2014 17:13
*Viesis -> *saliete
 Ir vienotā izstādes koncepcija un visām pilsētām un novadiem organiski jāiekļaujas šai vienotajā stilā. Vai tad tu gribi teikt, ka Bauska vai Jelgava izleca no šī vienotā stila? Jēkabpils lepojās ar lūsi, ar Krustpils pili, ar košiem tērpiem, bet tai pat laikā stingri ieturēja mākslinieka piedāvāto Zemgales kopējo motīvu.
12.02.2014 06:09
*pila -> *Tā ir
 Un, ko tu ar to gribi pateikt ???
12.02.2014 12:07
*Viesis -> *pila
 Viņš zem dažādiem nikiem mēģina pateikt, ka Jēkabpils ir pati sliktākā vieta valstī
12.02.2014 12:48
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01943 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu