Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 20.01 Diena
-8°C...-10°C
DA 3-5 m/s

Ļąńģóšķī 20.01 Vakars
-8°C...-10°C
DA 4-6 m/s

Šodien 20.janvārī
vārda dienas svin:

Oļģerts, Orests, Aļģis, Aļģirts

Rītdien:
Agnese, Agnija, Agne

Apsveicam!
Saraksts »

Vai izmantojat iespēju tiešsaistē “apmeklēt” kultūras pasākumus (izrādes, koncertieraksti, utt.)?
Nē, neinteresē.
78.8%
Jā, bet pietrūkst klātienes pasākumu;
19.2%
Jā, jau vairākkārt;
1.9%

Nobalsojuši: 52
Saraksts »

Ziņas: 31593
Komentāri: 577129
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
16.01.2021 13:18
 
Šobrīd portālā: 85 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Pašvaldība nolemj ņemt kredītu siltumenerģijas ražotāja parādu dzēšanai
Pievienots: 26.05.2008 19:32

» Versija izdrukai

katlumaja_Tvaika.jpg
Jēkabpils pilsētas pašvaldības deputāti šodien, 26. maijā, ārkārtas sēdē nolēma no Valsts kases ņemt kredītu 800 tūkstošu latu apmērā, ar nolūku palielināt SIA „Jēkabpils siltums” pamatkapitālu, lai nodrošinātu siltumapgādi Jēkabpils pilsētā. Naudu plānots tērēt trīs vajadzībām.
    „Jānomaksā parādi par kurināmā piegādi, kas ir uz šo brīdi uzņēmumam, pārējā nauda jāvelta, lai sagatavotos nākamajai sezonai, proti, jāiepērk kurināmais un Tvaika ielas katlumājā jāpabeidz iesāktā rekonstrukcija”, stāsta SIA „Jēkabpils siltums” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Karpenko.
    Daļu naudas deputāti aicināja atlikt nākamās apkures sezonas veiksmīgai uzsākšanai, laicīgi norēķinoties par saņemto gāzi.
    Piešķirtie līdzekļi apjoma ziņā nav mazi, taču vai tie būs pietiekoši visu trīs uzdevumu veikšanai, spriest ir pāragri.
    Jēkabpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs šīsdienas, 26. maija, sēdes lēmumu uzskata par „caurumu lāpīšanu”.
    „Jebkurā gadījumā pašvaldības deputāti būtu šo jautājumu risinājuši tieši tāpat, kā šodien, 26. maijā, ņemot kredītu. To gan bija ieplānots darīt nedaudz vēlāk”, teica Leonīds Salcevičs.
    Pašvaldības Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Aigars Nitišs teic, ka minēto jautājumu vajadzēja risināt vismaz pāris mēnešus ātrāk.
     „Acīmredzot, vajadzēja krietni ātrāk šādu lēmumu pieņemt - domei ņemt kredītu, nolikt naudiņu neprognozētiem gadījumiem, lai nenonāktu līdz tam, ka gāzes padeve ir jāatslēdz”, atzīst Aigars Nitišs.
    Aigars Nitišs piebilst, ka patlaban sabiedrisko pakalpojumu regulators aprēķinus veic pēc citas metodes, kur katru mēnesi tiek ņemts vērā tā brīža gāzes cenas lielums, tādēļ, iespējams, turpmāk šādi sarežģījumi neveidosies.
    Tvaika ielas katlumājā līdz jūnija beigām notiks profilaktiskie remontdarbi, savukārt jau jūnija sākumā SIA „Jēkabpils siltums” vadība, saskaņā ar iedzīvotāju veiktajiem norēķiniem, izvērtēs, cik nepieciešama ir karstā ūdens piegāde daudzdzīvokļu namu īrniekiem?
    Jēkabpils pilsētas pašvaldība aizņēmumu SIA „Jēkabpils siltums” pamatkapitāla palielināšanai Valsts kasē ņems ar atmaksas termiņu 10 gadi, pamatsummas atmaksu sākot no nākamā gada jūnija.
    
    
    
     Aiga Kuzmina
    
 


Komentāru skaits: 20
Apspriežam tēmu:
*Esse
 Nu, jopcik, cik var naudas grūst tajā Jēkabpils siltumā?! Godīgais maksātājs samaksā, citi liek virsū "mīksto", nemaksā, pats Siltums ar tiem necīnās, bet tikmēr pašvaldība, lai nodzēstu ugunsgrāku atkal ņem "krītu", kuru, protams, atmaksās atkal no godīgo nodokļu maksātāju naudas. Iznāk ka apzinīgie maksātāji maksā tieši par siltumu no savām kabatām un piedevām vēl piemaksā par to pašu siltumu pastarpināti caur nodokļiem, no kuriem pašvaldība savukārt atkal atmaksā Valsts Kasei kredītu, kas ņemts, lai noturētu Siltumu virs ūdens. Bet tikmēr pats Jēkabpils siltums atkal vairāk nodarbosies ar ņerkstēšanu par nespēšanu tikt galā ar saviem debitoriem, atkal pašapmierinātībā ilgi domās ko dārīt un kā darīt, kamēr, protams, izejvielu cenas turpinās aizvien kāpt. Un gāzes cenas turpinās augt!!! Tā kā šis kredīts nav panaceja. Tas ir ielāps uz nākamo pussezonu. Nākamgad ap šito pašu laiku epopeja ar gāzes atslēgšanu var atkārtoties. Izeja? Privatizēt šo SIA! Jo ātrāk, jo labāk! Privātais, redzot izejmateriālu cenu pieaugumu, nekautrēsies klauvēt pie regulatora durvīm kaut katru dienu. Un saimniekos daudz racionālāk. Ceru, ka cīnīsies ar saviem debitoriem arī aktīvāk. Arguments, ka privātais pacels pakalpojuma cenu neiztur kritku. Jo - privātais patvalīgi to nevarēs noteikt. To, tā vai tā, darīs regulators. UN, galu galā, jāskatās uz lietām reāli - pakalpojuma cenas par siltumu augs neizbēgami! Vienalga - vai tas ir SIA ar pašavaldības pamatkapitālu vai SIA, kura
27.05.2008 00:19
*Esse
 dalībnieki ir privātuzņēmēji!
27.05.2008 00:21
*Esse
 Tātad, izeja - privatizācija! Un tikai.
27.05.2008 00:22
*īpaši stulbs
 Pamazām visa Latvijas bagātība pāriet Krievijas Gazprom īpašumā.
27.05.2008 07:58
*Jānis Asariņš
 Ja man būtu tā naudiņa,
Kas guļ jūras dibenā.
Tad es katrai piecstāvniecei
Divi stāvi klātu celtu,
Un pie katra caurumiņa
Siltummaini uzstādītu.
Lai muļķīši maksādami,
Pilda manu kabatiņu.

:-D, :-D
27.05.2008 09:19
*Jānis Asriņš
 To tev vēlu sievas māte,
Piecstāvniecē padzīvot.
Reizi dienā miežu putra,
Taukums reizi mēnesī.

Armēņu radio vaicā:
- Kāpēc tik daudz sieviešu Latvijā piedāvā intīmpakalpojumus?
- Ko tad citu viņas vēl varētu darīt, ja maksādamas par siltumu kļuvušas plikas?
27.05.2008 12:14
*Jānis Asriņš
 Es ieteiktu veikt taupīšanas pasākumus. Varbūt pārvēršot „Jēkabpils siltumu” par publisko akciju sabiedrību varētu sākt nekavējoties rīkoties. Ja veicam siltuma zudumu kompleksu analīzi, tad nonākam pie diviem rezultātiem:
- tie ir ventilāciju caurumi, kurus infrasarkanā starojuma foto nerāda un kur siltums aiziet zvaigznēs un otra vieta protams ir siltumtrases, kurām loģisks tehisks risinājums būtu uzsildītās matērijas izmantošana (ja gribēsim tās saglābt tikai ar siltināšanu, tad jārēķinās ar aptuveni metru biezu minerālvates siltumizolāciju + ideālu hidroizolāciju, varbūt kādi 70cm putu polistirola varētu glābt situāciju.
Perspektīva meklējama vairākos virzienos:
1. Rekuperācijas sistēmas, kas pa ventilācijas šahtām izplūstošo atgriež mājā.
2. Pareizi plānotas inženierkomunikācijas un arhitektoniskais plānojums, kur ideālā variantā trasē ievadītais būtu tikai koģenerācijas staciju dzesēšanas siltums. Bet siltumtrase savā ceļā ietu pa tai virsū izbūvētām noliktavām, garāžām, augu mājām, vai ceļu krustojumiem. Varbūt zemākas temperatūras ātrāk cirkulējošs ūdens, kurš patērētājam tiek padots lietošanai caur siltumsūkni mājā.
3. Iespējamība siltumtrasēs sasildīto matēriju pārsūknēt izmantošanai. (piemēram šodien pirmajos stāvos pastāv iespēja ar siltumsūkni siltumu "zagt" no pagrabiem un maksāt tikai par elektroietaisēs patērēto).
4. Alternatīvie enerģijas iegūšanas avoti, kā saules siltuma kolektori (vēlams tiešā patērētāja tuvumā). Siltuma ražotājam, lai izva
27.05.2008 14:08
*Jānis Asriņš
 Siltuma ražotājam, lai izvairītos no cikliskiem pārtraukumiem, rodas vēlme pārdot silto ūdeni patērētājam vasarā, daudzi izmanto tikai pašu sasildītu ūdeni un šīs nozares zaudējumi tiek izkrāpti arī no tiem, kuri šo pakalpojumu nesaņem (parasti ģimenēm ar maziem bērniem, jo tās ir bijušas spiestas uzstādīt siltā ūdens boilerus).
5. Logu siltināšana un nomaiņa. Prakse rāda, ka oriģinālie logu rāmji laiž cauri vēju ne tikai caur vērteņu sadurām, bet arī caur slikti veiktu vai neveiktu ķitējumu.
6. Un tikai kā maz efektīvāko, bet arī pilnīgi noteikti nepieciešamu pasākumu es nosauktu māju fasāžu siltināšanu. Šai nozarei ir lieli trūkumi: - Tiek grēkots uz vēja barjeru rēķina un nekvalitatīvi izpildītajā siltinājumā rodas lērums rasas punktiem pieejamu vietu. Rodas pelējuma perēkļi, mitrums zem izolācijas un izolācijā. Ēku siltināšana ir izdevīga celtniecības kompānijām un viņu lobētājiem. Nepieciešama laba, darbīga būvuzraudzība.

Godājamie pilsoņi, ļoti izdevīgi būtu izmantot vietējo kurināmo, jo tas dotu iespēju radīt papildu naudas apgrozību vietējā tirgū. Somijas valdība ir noskaidrojusi, ka vietējā kurināmā izmantošana ir valstij izdevīgāka pat tad, ja tās cena ir par 50% augstāka par importēto. Latvijas gadījumā tie būs visi 70%. Manis nosauktajiem pasākumiem būtu viegli piesaistīt Eiropas kapitālu tas palielinātu ekonomisko aktivitāti un dotu patēriņa un rīcības iespējas cilvēkiem. Daudz kas ir atkarīgs arī no vēlētāju un ievēlēto cilvēku aktivitātes un apzinīguma.
27.05.2008 14:13
*Erbe -> *Esse
 Kam tie diži deputāti
Ap galdiņu sasēduši?
No tā ļaužu lērumiņa
Pamatiņi ļodzījās.

Sijā auzas tautu meita-
SIA viena sijā otru.
Sijā ilgi,cik vien spēsi,
Lai tik sevi pabarotu.


27.05.2008 14:41
*Es
 Es šodien par apkuri (aprīlī beidzās!), karsto ūdeni samaksāju 62 latus 04 santīmus!
Lūdzu, karsto ūdeni vasarā!
27.05.2008 20:42
*Jānis Asariņš
 Dzirdēju, ka pašvaldība esot nolēmusi kalt ordeņus tiem apzinīgajiem, kuri ziedodami savu veselību, bērnu izglītību un citas nepieciešamas lietas, būs laicīgi norēķinājušies par visiem pakalpojumiem.
Ordenis saukšoties "Sasildi zvaigznes".
Enerģijas zudumi trasēs līdz 60% Zudumi ventilācijā ap 20% (no kopējā mainīgi līdz 50% dzīvoklim) Zudumi caur logiem, aptuveni 10 (25% dzīvokļiem) enerģijas zudumi caur sienām un siltuma tiltiem būvkonstrukcijās sastāda aptuveni 7%. (dzīvokļiem ap 20%). Šie aprēķini iegūti ar salīdzināšanas metodi bez kaukulācijas.
Tas nozīmē, ka ievilkt gāzi apkures nodrošināšanai pa tiešo katrā mājā un atdot katla ekspluatāciju apsaimniekotāja rokās ir par 50% izdevīgāk. Tas dos papildu darba vietas pieaugumu vidēji par 1 cilvēku uz katrām 1līdz 3 mājām, lētu siltumu, pirktspējīgu patērētāju. Otrs variants, dialogs ar kokrūpniekiem, kuriem samazinās darba vietas, tādām firmām kā "Ošukalns", piemēram. Tas nodrošinās operatīvu šķeldas sagādi, papildu kredītus un kontroli pār apsildes aprīkojumu.
28.05.2008 08:07
*Prix Sac Birkin Hermes Neuf 201 -> SXEQZ
 Cheap Hermes <a href="WWW Links /foto/esterno/cheap-hermes-bag s/cheap-hermes-fake-hermes-bag s-dubai-3783.asp">WWW Links edurubin.it/foto/esterno/cheap -hermes-bags/cheap-hermes-fake -hermes-bags-dubai-3783.asp</a >
Prix Sac Birkin Hermes Neuf 2013WWW Links
11.11.2014 13:02
*Hermes Kelly Caleche Edp Review -> ASHUE
 Best Hermes Evelyne Replica <a href="WWW Links h/cms/hermes-bags-outlet/herme s-evelyne-replica-common-bags- to-get-female.asp">WWW Links susibodmer.ch/cms/hermes-bags- outlet/hermes-evelyne-replica- common-bags-to-get-female.asp< /a>
Hermes Kelly Caleche Edp ReviewWWW Links
11.11.2014 13:02
*Replica Hermes Kelly 40 -> FLPTJ
 <a href="WWW Links nz/Images/hermes-handbag/expen sive-yet-durable-hermes-birkin -replica-bags-for-women.asp">H igh Quality Hermes Birkin Replica Bags</a>
Replica Hermes Kelly 40WWW Links
13.11.2014 00:04
*Hermes Birkin Bag China -> EDZPB
 Hermes Birkin Price Ebay <a href="WWW Links el.com.br/files/fotos/cheap-he rmes-handbags/fashion-online-s tores-for-hermes-birkin-price- cheap.asp">WWW Links ebabel.com.br/files/fotos/chea p-hermes-handbags/fashion-onli ne-stores-for-hermes-birkin-pr ice-cheap.asp</a>
Hermes Birkin Bag ChinaWWW Links
13.11.2014 00:05
*Fake Hermes Handbags Uk -> BIKPI
 cheap birkin bag for sale <a href="WWW Links css/bags/0686ccaf94634451989c3 4766e8293b6.asp">I Thought About This</a>
[urlWWW Links rek.no/img/Image/hermes-bags-o utlet/hermes-handbags-replicas -fake-hermes-handbags-uk-3729. asp]Fake Hermes Handbags Uk[/url]
10.12.2014 11:30
*Interior Door Knobs Walmart -> EVVUY
 brass door knobs <a href="WWW Links ages/knobs-and-handles/c6583a7 eaf8c48fe8efe8e0d76949b98.asp" >Visit The Following Website Page</a>
Interior Door Knobs WalmartWWW Links
12.12.2014 11:42
*Hermes Discount -> RLCIE
 hermes bag replica <a href="WWW Links .com/image/news/c0d8e922afb143 8aaf3a92e9dee306ee.asp">Home</ a>
Hermes DiscountWWW Links
13.12.2014 03:37
*Cheap Kelly Bag Replica -> VRCOF
 Hermes Wholesale 158 <a href="WWW Links img/b3ce0104d52d424e8538dfdff1 85137c.asp">WWW Links ages/img/b3ce0104d52d424e8538d fdff185137c.asp</a>
Cheap Kelly Bag ReplicaWWW Links
13.12.2014 03:38
*Simply click the up coming inte -> KUYMG
 510 e cig threads
Simply click the up coming internet pageWWW Links
14.12.2014 03:32
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.0165 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu