Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 27.01 Nakts
-1°C...1°C
ZR 1-3 m/s

Ļąńģóšķī 27.01 Rits
-1°C...1°C
R 1-3 m/s

Šodien 27.janvārī
vārda dienas svin:

Ilze, Ildze, Izolde

Rītdien:
Spodris, Kārlis

Apsveicam!
Saraksts »

Vai A.Krapam būtu jāatkāpjas no Jēkabpils mēra amata, saistībā ar KNAB izmeklēšanu?
Jā, reputācija ir aptraipīta;
47.6%
Nē, kamēr nav notiesājoša sprieduma.
42.9%
Atkarīgs no izmeklēšanas rezultāta;
9.5%

Nobalsojuši: 42
Saraksts »

Ziņas: 31593
Komentāri: 577129
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
16.01.2021 13:18
 
Šobrīd portālā: 22 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Skolēnu formas tērpiem ģimnāzisti saka – Nē!
Pievienots: 14.05.2008 09:08

» Versija izdrukai

JVG.jpg
Jēkabpils Valsts ģimnāzijā notikušajā referendumā 296 balsis bija „pret” skolēnu vienoto formas tērpu ieviešanu mācību iestādē. Tikai ar 51 balss vairākumu skolēni izlēma nēsāt brīvi izvēlētus apģērbus. Kopumā šajā jautājumā referendumā piedalījās 74,3 procenti audzēkņu.
    Šādus referendumus rīko ne tikai, lai uzzinātu skolēnu domas par dažādiem jautājumiem, bet arī, lai izglītotu jauniešus turpmākai dzīvei un iepazītos ar likumu ”Par tautas nobalsošanu”. Lai jaunieši izdarītu pareizo izvēli piedaloties jau valsts noteiktajos šāda veida pasākumos. Kā var vērot tendenci mūsu valstī ik gadus, tad referendumi ir ļoti aktuāli pēdējos gados.
    ”Šis referendums mums ir Politikas priekšmeta tāds laboratoriskais darbs", stāsta Laila Erdlāne, referenduma komisijas vadītāja.
    Ģimnāzisti bija ļoti aktīvi sev tik svarīga lēmuma pieņemšanā. Visaktīvāk piedalījās audzēkņi no 12. klases.
    „Es un vēl draugus pavaicāju, lai saka par, jo es uzskatu, ka tas būs ļoti skaisti”, teica 12. klases audzēknis.
    Savukārt vislabvēlīgākie bija 11. klašu "Ģimnāzijas pilsoņi". Protams, bija arī skolēni, kuri nelabprāt redzētu sevi formas tērpos un viņi mācās no 8. līdz 10. klasei.
    „Es nezinu, diezgan daudz problēmu sagādātu šīs forma”, atklāja Jēkabpils Valsts Ģimnāzijas audzēknes.
    Savukārt,otrais jautājums referendumā bija par skolotāju formas tērpu vienoto elementu ieviešanu un šeit „par” nobalsoja 348 skolēni un tikai „pret” bija 198. Visā pasākumā piedalījās 60,99 procenti balsstiesīgie.
    Protams, viedokļi ir dažādi: vieni uzskata, ka skolas prestižs uzlabosies, citi savukārt ir pārliecināti, ka tas viņu vecākus apgrūtinās un radīs finansiālas grūtības un skolotāji cer, ka audzēkņus formas tērpi disciplinēs.
    
    
    
     Antra Polovkova
    
 


Komentāru skaits: 24
Apspriežam tēmu:
*Jautājums
 Vai tad Jēkabpils Valsts ģimnāzija ir PRESTIŽA skola?
Taču nē!
Tāpēc kaut kā īpaši IZCELTIES starp citām Jēkabpils pilsētas un rajona skolām patiesi būtu nevietā!
Rīgas PRESTIŽĀM skolām - Franču licejam un Puškina licejam ir vienotas SKOLAS formas.
Vienotas svētku formas ir Vecpiebalgas vidusskolā Cēsu rajonā. Skolas formas pavisam ir 25 Latvijas skolās.
Visbeidzot.
Ja smadzenēs tā pamazāk pelēko vielu, tad vismaz ar krutu apģērbu var paspīdēt citu vienaudžu vidū, vai ne?
14.05.2008 10:05
*Mārtiņš
 Tikai ar 51 balss vairākumu skolēni izlēma nēsāt brīvi izvēlētus apģērbus.
------------------- ------------------------------ -------
Tātad tikai 51 balsis pietrūka, lai mana bērna skolā būtu skolas formas. Šajos laikos ieiet skolā ir ļoti nepatīkami - atgādina humpalu veikalu. Ar ļoti retiem izņēmumiem nācies skolā redzēt gaumīgi ģērbtu skolēnu. Par meiteņu plikajiem vēderiem, stringiem, pīrsingiem neizteikšos...
to: Jautājums
Saprotu tavu ironiju, un kas dīvainākais - piekrītu tev.
14.05.2008 10:20
*Viesis
 Personīgi es atbalstu skolas formas! Diemžel šo skolu jau beidzu. Runājot par prestižu, es uzskatu, tā ir labākā skola Jēkabpils rajonā un es ar godu saku, ka mācījos tur! Vienoti tērpi , manuprāt, disciplinētu skolēnus, jo neviens normāls cilvēks (būdams viens no ģimnāzistiem), neizliks savu skolu par stulbu, sliktu vai nez kādu ...
14.05.2008 10:28
*Tā
 Vispirms būtu jānoskaidro vārda "prestižs" nozīmi.
Kāds meklēs tā tulkojumu vārdnīcā, bet tāpat saprotam, ka katras skolas prestižumu ceļ vai gremdē ikviens (!!!) tās skolas skolēns - ar savu uzvedību skolā un pēc stundām pulciņos vai savas mājas pagalmā. Ar savu stāju (apģērbu, disciplinētību) un attieksmi pret savu galveno uzdevumu - mācīšanos.
Ja visi šie komponenti sakrīt ar "+ " zīmi, tad tikai varam, sākt runāt par prestižumu un lepnumu par savu skolu kurā mācāmies.
14.05.2008 10:45
*aha -> antrai polovkovai
 Pagrūti uztvert ziņu, ja komenti rakstīti labākā valodā nekā pati ziņa!
_______________________ _________
Par pārējo un būtību, ko tomēr izdevās uztvert - prestiža vai ne tik prestiža, bet kāpēc viena no skolām lai nebūtu pirmā, kas šādu vēlmi pauž? Ģimnāzija to izdarīja, arī sabiedrībā izskanēja, bet formas pirmie ieviesīs varbūt pavisam citā Jēkabpils skolā??

Es kā savu bērnu vecāks domāju, ka forma nebūtu tas sliktākais, kas ar mūsu skolām VĒL var notikt!!
14.05.2008 10:47
*Tā
 Piebildīšu. Ikvienas skolas prestižumu ceļ vai gremdē ne tikai ikviens skolēns, bet arī ikviens skolotājs un darbinieks. Tieši ikviens skolēns, skolotājs un darbinieks ir skolas visuzskatāmākā vizītkarte un sabiedrības informētājs par tās skolas patieso prestižumu.
14.05.2008 10:54
*kritiķe -> aha
 vispirms lasi ziņu un tad tikai komentārus :)
14.05.2008 11:20
*Tomēr -> *kritiķe
 Tomēr piekrītu = aha= komentam, jo komentus es lasīju ar daudz lielāku interesi, nekā to penterējumu!
Spriežot pēc JVĢ veiktās tautas nobalsošanas liela daļa skolēnu tomēr vēlas skolas formas. Ja JVĢ skolēni īstenībā lepotos ar savu skolu tad daudz pārliecinošāks būtu balsojums par skolas formām.
14.05.2008 11:36
*Viesis
 Es jau arī beidzu šo skolu, bet formas tērps disciplinētu skolēnus, iespējams nevajag noteiktu tērpu, piem. meitenēm svārkus, ne jau visas nēsā, bet par kaut kādu vienotu elementu vajadzētu domāt,tas palīdzētu disciplinēt skolēnus. Tagad jau 7 klasē meietene var ierasties uz nodarbībām ar pliku vēderu un stingriem redzamiem, un tad vēl brīnās, kāpēc 7 klases skolniece stāvoklī, jo viņai ja mājās nav disciplīnas, tad vismaz skolā būs disciplīna.Iespējams tad gimnāzija iegūs lielāku prestižu valstī, kāpec tad ģimnāzija nevar būt 26 skola Latvijā, kur ir formas tērpi.
14.05.2008 11:53
*aha -> tomēr
 Paldies par atbalstu!
Cik zinu, bija doma formu "iedzīvināt", sākot ar 12.klasēm. Par tiem, kas nospiedošā vairākumā nobalsoja "pret", tas būtu, par proģimnāziju runājot, iesākumā bija domāts, kā Viesis teica - kāds vienojošs elements. Nu šie izlēma visas idejas likteni? : ))
14.05.2008 12:58
*kukuruza
 formas, kaklautus un visus pārējos dranķus kas pirks? gribat teikt tās būs letākas par tagadējām šmotkām ko var dabūt tirgū un izskat′tities kā i visi. nav tā jūsu ģimnazija 100% miljonāru skola. ko tie pārējie iesāks?
14.05.2008 14:38
*2002.gada absolvents
 arī manu uzmanību pievērsa vārds prestižs, kas ļoti izbrīna. šī skola uzsata sevi par prestižu. vēl tad, kad nācās mācīties tajā un atceroties visu procesu, kā tā kļuva no 1.vidusskolas par ģimnāziju un tad par valsts ģimnāziju. Skolotāji un vadība manipulatīvi apgalvoja, ka tagad tā ir prestiža skola..
prestiž′umu nevar mākslīgi radīt.. to starp arī ar skolas tērpu. varbūt padomāt par labākām atatiecībām starp skolotāj un skolēnu.
bet par formas tērmu--> diskusijai ir pamats.
14.05.2008 14:48
*skolotāja, bet citur
 Savā laikā beidzu šo skolu...Vēl gadus 15 nevarēju bez šausmām runāt ar kolēģiem, kaut arī citā skolā.Tās bailes no skolotāja pārgāja pēc 30 gadiem pēc skolas, lai gan pati esmu skolotāja..."ĻOTI LABA DISCIPLĪNA"...
14.05.2008 16:12
*saule
 Raksta kvalitāte - zem katras kritikas ... autorītei jāsakārto savas domas, jāielūkojas vārdnīcā un latv. valodas mācību grāmatā... šis nav korespondenta cienīgs darbs, ... k.k. penterējums, ik teikumā kļūdas..... Par formām - es kā ģimnāzista mamma esmu PAR, bet šajā gadījumā tā ir skolēnu izvēle ...
14.05.2008 20:33
*Olafs -> *skolotāja, bet citur
 Tas ir visšausmīgākais kas var būt, ja skolotāju nav iespējams cienīt kā augstas klases profesionāli savā mācību priekšmetā un īstu personību, bet naturāli jābaidās...
Bet ir medaļas otra puse. Ja šodien būtu vienotas skolas formas, tad skolēnus tas disciplinētu, tad varbūt arī dažs labs grūtgalvītis neatļautos vulgāri izrunāties ar skolotājiem un pasūt viņus, maigi sakot, 3 mājas tālāk...Kad JVĢ skolēni pēc stundām slāj pa Pasta ielu tad tādas runas "pērles" var dzirdēt , ka nevilšos nodomā - tie taču ir no nepilngadīgo kolonijas!
Tādas tās lietas ar skolas prestižu!
14.05.2008 22:54
*Olafs
 Kad es mācījos skolā mums sākumā vēl bija skolas formas, bet pēc tam sākās neformu laiks. Vēl šodien atceros kāda skolas biedra atņirdzienā atkārtu žokli par citiem, kuriem nebija iespēja iegādāties krutas botas, džīnas un tml. Tā otra apņirgšana notiek arī šodienas skolā - ne tikai JVĢ, bet arī citās. Vai vecāki to zina?
Toreiz skolas forma - garās bikses, žakete - zēnam maksāja 21 naudiņu. Vēl nopirkām rezerves bikses, zilu un baltu kreklu svētkiem un ar to nostaigāju visu mācību. Šodien brāļa apģērbšana skolai mums izmaksā 3 x vairāk, jo katru dienu taču viņš nedrīkst vilkt vienas un tās pašas bikses, džemperi, botas vai vēl ko - jāmaina taču citādi apņirgs...
14.05.2008 23:09
*saimnieks -> Viesis
 Tagad jau 7 klasē meietene var ierasties uz nodarbībām ar pliku vēderu un stingriem redzamiem....
.
Ja tu domā tās šņorītes bikšeļu vietā,tad zini-tie ir "stringi". ja kas,tad iesaku palasīt šādām meitenītēm domāto periodiku-"avenes" u.tml. tad atkritīs izbrīns,kāpēc kāda pliku punci vai puspliku pakaļu skraidelē pa skolu. vēl vairāk-mati sacelsies stāvus,kādi "padomi" tur izlasāmi.
ehhhh...veci esam.
15.05.2008 15:31
*Tā gan
 Tā gan, veci paliekam.
Ieraugot jau 7.klases meiču - citām klasēm tā jau ir norma- ar pliku treknu vēderu ar pīrsingu uz nabas - vēl pārkārtu pār džinsu bortu i nezini kur acis likt. Izskatās pēc riktīgas mi-au-kas!!! Vai ar tādu iespējams runāt par skolas lietām un ha! skolas formām, ja tā bez kautrēšanās gažas ar savu trekno miesu virsū! Vai tad brīnums, ka jau no 7.kl. meičas kļūst par sievietēm un bērnus laiž pasaulē!
15.05.2008 17:22
*īpaši stulbs
 Nav ko tur tos mazos perdeļus klausīties! Uniformu mugurā un viss!
15.05.2008 20:01
*kushs.
 hmm. jā. kāa jēga bija rīkot referendumu ja bija zināms ka visi balsos pret. UN kaut arī daudzi nobalsoja par skolotāju forsmām tās vienagla neieviesīs. Tas jau ir zināms.
17.05.2008 12:08
*brīnos -> *kushs.
 Nu beidz laist luni!
Stulbeni, tikai 51 balss pietrūka, lai skolas formas tiktu ieviestas. Balsojumā principā bija puse uz pusi!
Vidusskolas klases vairumā bija "par"!
7- 9 klašu tukšpauri (reti truli ienāk ģimnāzijā!) !) bija tie, kas bija tie 51, jo šamiem humpalas labāk patīk!
Lai pielietu mūli un aiz stūra nomīztos un pīpētu, tur patiesi būtu abloms, ja šie gribētu skolas formu!
Bet tu bezdē, ka "visi balsoja pret" !
17.05.2008 20:22
*Tā ir
 Es domāju, ka balsojumu vajadzēja veikt proģimnāzijas klasēs 7.-9.kl. atsevišķi un ģimnāzijas klasēs atsevišķi!
Kura grupa nobalsotu "par" ,tie nākamo 2008./2009.mācību gadu 1.septembrī uzsāktu ar pašu izstrādātām krāsā vienotām skolas - ģimnāzija taču! - formām.
18.05.2008 13:05
*Janis
 Es nesaprotu kapec daudzi balsoja par?
20.05.2008 17:00
*zaklooooooooooooooooopja -> zaluponja
 KLJNO DRO4IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIDE
20.10.2011 08:34
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01272 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu