Daudzdzīvokļu māju iemītnieki bieži vien spiesti maksāt ne tikai par saviem, bet arī citu radītajiem atkritumiem. Lai cīnītos pret tiem, kuri met atkritumus savai mājai nepiesaistītos konteineros, Līvānos nesen tika ierīkots pirmais slēgtā tipa atkritumu laukums.
Atkritumu laukums Smilšu ielā tika ierīkots pirms trim mēnešiem un ir kā pilotprojekts, lai pārliecinātos, vai tādā veidā var mazināt pārkāpumus atkritumu apsaimniekošanas jomā. Šis laukums pieejams noteiktiem dzīvokļiem daudzdzīvokļu mājām, skaidro SIA Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība valdes priekšsēdētājs Raimonds Šubnikovs. Cilvēkiem ir iedots kods, kuru ievadot, viņi var atvērt durvis. Atver vaļā, iemet savus atkritumus, aiztaisa vāku un, ejot prom, aizver durvis ciet. Tas arī ir viss, kas viņiem ir jāizdara.
Konkrētais laukums paredzēts četru daudzdzīvokļu māju iemītniekiem. Iedzīvotāji ar jauno kārtību ir apmierināti, lai gan saredz arī iespējas sistēmu uzlabot. Andris, kurš arī izmanto slēgto konteineru, saka: Tagad jau ir daudz labāk telpas ir noslēgtas, dzīvnieki arī netiek klāt, ir tīrība, viss kārtībā. Tikai nianse, ka konteineru laukums ir pārāk mazs. Laukumam ir viena uzskaite, katras mājas iedzīvotāji nemaksā par saviem atkritumiem, bet samaksā par kopējiem visu četru māju radītajiem atkritumiem. Katrai mājai būtu jāved sava uzskaite viens konteiners vienai mājai, otrs otrai, trešais trešajai. Tā būtu loģiski un pareizi.
Līvānu dzīvokļu un komunālajā saimniecībā uzsver, ka tas ir tikai pirmais slēgtā tipa laukums pilsētā, tādēļ, plānojot nākamos, tiks ņemtas vērā konstatētās nepilnības. Tomēr galvenā problēma atkritumi no malas šajā vietā vairs nav novērojama, uzsver Raimonds Šubnikovs: Laukums nu jau ir sevi pierādījis ar to, ka katru mēnesi ir apmēram par pieciem kubiem mazāk atkritumu tieši šim mikrorajonam. Šeit ir arī daudz tīrāks. Agrāk tie, kam nebija slinkuma, nesa sadzīves atkritumus, krāva elektroniku. Šobrīd te nekā tāda nav.
Interesi par slēgtā tipa atkritumu laukumiem izrāda arī citu mikrorajonu iedzīvotāji. Protams, es gribētu tādu arī pie savām mājām, saka līvānietis Āris. Ir kājāmgājēji, ir riteņbraucēji, kas brauc un to miskasti pie mums met. Mums līdz ar to jāmaksā.
Līvānu novada pašvaldībai slēgtā tipa atkritumu laukuma izveide izmaksāja vairāk nekā 4,2 tūkstošus eiro. Ņemot vērā pozitīvo pieredzi, vietvara plāno turpināt šāda veida laukumu ierīkošanu. Šogad paredzēts izveidot vēl vienu tādu laukumu.
Šitie cangaļi plātās un plātās. Tādiem laukumiem jau vajadzēja būt 30 gadus atpakaļ katrā pilsētā un ciemā!!! Rīgas iela vienās akās, braucot blīkšķ vien, piedevām nelīdzeni uzklāts asfalts.
Jēkabpilī arī tieši tāpat vajadzētu ierīkot slēgtos laukumus, nevis uzdot iedzīvotājiem tos pieskatīt un ziņot par negodīgiem pilsoņiem
Bet Jēkabpils pakalpojumi tik iekasē naudu...Sarēķina, cik vajag, un iekasē.
Es tā īsti nespēju saprast,no kurienes rodas tie nepareizie atkritumi.Ja agrāk tos iespējams stiepa no privātmājām,tad tagad katrai privātmājai ir savs atkritumu konteiners,ir labprātīgs vai piespiedu līgums par atkritumu izvešanu.
Līvānos arī pietiek visa velna, kad paklausos, kā tur ir īstenībā. Pagaidām vēl purpina zem deguna, bet gan jau nāks ārā kāds Saulvedis un iztrenkās uz naudu kāro pūzni.
Nav privātmājām konteineru vai tajos neliek neko...Braucot garām mikrorajonam, tās personas no privātmājām mēdz piebraukt pie konteineriem un savus atkritumus izkrāmēt no mašīnas.
Varētu daudz faktu savākt- filmēt,bet ir savs darbs, nav laika gaidīt, lai gan pāris reizes ir izdevies nofilmēt.Izdevības gadījumā to daru.Video ir iespējams nodot policijai.Vienreiz jau tāda sadarbība bija.
Nu šoreiz gan gribās teikt, ka ideja ir vairāk nekā stūlba. Tikai Latvijā var ienākt prātā, atkritumu urnai apkārt uzlikt žogu ar atslēgu, nevis domāt par to, kur vēl papildus urnas uzlikt, lai panāktu tīrāku vidi sev apkārt. Ja visas urnas šitā iežogos bailes pat domāt cik atkritumu mētāsies pie tie žogiem, jau tagad ne visi atkritumi nonāk urnās, bet blakus tām. Pie tam brīvi pieejamām atkritumu urnām būtu jābūt pieejamām ne tikai māju iedzīvotājiem, bet arī garām ejošajiem, kas nepieciešamības gadījumā var izmest kautvai tukšu ūdens pudeli.
Šāda sistēma jau gadus darbojas Madonā. Tikai tur slēgšana notiek ar tā saukto "čipu". Jā izdevumi lielāki, bet ieguvums tāds ka kods nebūs lietojams nepiederošām personām. Visi tač labi zin ka pie kāpņu telpām kodi sarakstiti uz sienām un jebkurš var uzzināt. Šeit būs līdzīgi.
Cik dumji cilvēki, kas durvju kodus raksta uz sienām .Cik dumji cilvēki, kas, kāpņu telpas durvis neaizver savu suņu un kaķu dēļ.
Kāda jēga tad durvīm ar kodu?
Lai vēl zem paklājiņa noliek dzīvokļa atslēgas!
Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA Vidusdaugavas televīzija rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.
Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00849 sek.
Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu