Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija līdz šai piektdienai devusi uzdevumu Sēlijas novadu apvienībā ietilpstošajām vietvarām vienoties, kur būs potenciālās Sēlijas novada pašvaldības attīstības centrs Jēkabpilī vai Aizkrauklē. Sēlijas novadu apvienības paplašinātajā sēdē pieņemts lēmums neatbalstīt pievienošanos pie Jēkabpils vai Aizkraukles, bet gan veidot atsevišķu Sēlijas novadu.
Sēlijas novadu apvienības paplašinātajā sēdē piedalījās Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu pašvaldību pārstāvji. Pēc nepilnu divu stundu ilgām diskusijām ar balsu vairākumu dalībnieki izteikuši viedokli par atsevišķa Sēlijas novada izveidi, kurā ietilptu visas septiņas Sēlijas novadu apvienībā pārstāvētās pašvaldības, bet bez pievienošanās Jēkabpilij vai Aizkrauklei.
Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks stāsta: Mēs saprotam mazliet atšķirīgi nekā Saeimas deputāti mums piedāvā: Jūs varēsiet būt visi kopā, bet tikai kādā citā lielākā novadā Jēkabpils vai Aizkraukles novadā. Mēs gribam būt visi kopā, bet atsevišķā Sēlijas novadā.
Vairākums sēdes dalībnieku uzsver, ka pievienošanās kādai no lielākām pilsētām bremzētu mazo ciemu attīstību, tādēļ arī balsojumā netika atbalstīta ideja par attīstības centru Jēkabpilī vai Aizkrauklē. Par attīstības centru Jēkabpilī bija trīs sēdes dalībnieki, par centru Aizkrauklē divi dalībnieki. Mēs tomēr vēlamies saglabāt cilvēkus, kuri strādā laukos, kuri šeit dzīvo, citādi domājam, ka viss koncentrēsies ap lielajām pilsētām, bet lauki arvien vairāk izzudīs, savu viedokli pauž Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks.
Sēdes dalībnieki balsojumā izteica viedokli par diviem priekšlikumiem par potenciālā Sēlijas novada attīstības centru Salā vai Viesītē. Par attīstības centru Salā bija seši, par attīstības centru Viesītē 19 vietvaru pārstāvji no kopumā 30 sēdes dalībniekiem. Viedoklis gan var atšķirties no Sēlijas novadu iedzīvotāju viedokļiem, ņemot vērā, ka balsojumā piedalījās tikai pašvaldību pārstāvji. Viesīti kā centru atbalsta arī Sēlijas nomalē esošā Ilūkstes novada vietvara. Sēlijas vidienē ir iezīmēts jauns attīstības centrs, kas gan ģeogrāfiski, gan ekonomiski un citādi varēs stimulēt šīs teritorijas attīstību, saka Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna.
Jēkabpils pilsētas domes vadība uzsver, ka nav pret Sēlijas novadu apvienības vēlmi veidot atsevišķu novadu, jo Jēkabpils pilsēta varot pastāvēt arī bez apvienošanās ar citiem, tomēr par piemērotāko modeli domes priekšsēdētājs Aivars Kraps uzskata Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sākotnējo piedāvājumu apvienot Jēkabpils pilsētu ar pieciem kādreizējā Jēkabpils rajona novadiem Salas, Viesītes, Aknīstes, Jēkabpils un Krustpils. Arī Aizkraukles novada domes vadība augstu novērtē Sēlijas pastāvēšanas ieceri, bet vienlaikus norāda, ka potenciālajam Sēlijas novadam vajadzētu kādu spēcīgu attīstības centru. Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums pauž savu viedokli, ka Jaunjelgavas novadam būtu lietderīgāk apvienoties ar Aizkraukles novadu un vēl kādu novadu, jo jau tagad Jaunjelgavas iedzīvotāji bieži sadarbojas ar Aizkraukli. Tomēr Leons Līdums arī respektē Sēlijas novadu apvienības vēlmi dibināt Sēlijas novadu kā atsevišķu administratīvo teritoriju.
Sēlijas novadu apvienības paplašinātās sēdes lēmums tiks sagatavots un nosūtīts Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai, kas lems par to, vai atbalstīt apvienības ieceri, vai tomēr virzīt tālāk citu teritoriālo iedalījumu.
Viesīte būtībā jau nevar būt reğionālās attīstības centrs, jo neiztur kritiku nepietiekamā iedzīvotāju skaita dēļ (un nav jau teikts, ka Saeima to atbalstīs). Ğeogrāfiski jau Viesīte ir tā dēvētās Sēlijas centrs, bet šai reformai mērķis taču nav kultūrvēsturisko robežu zīmēšana. Neredzu nekādu ekonomiskās attīstības perspektīvu šim dīvainajam (pat km ziņā) veidojumam.
cerams, ka saeimas deputātiem vairāk saprāta nekā šo novadu lēmējiem, kuri pie siltajām vitām turas par visām varītēm, neskatoties uz vairuma iedzīvotāju iebildumiem. Nu nesmīdiniet pasauli - kāds gan reģionālais administratīvas centrs var būr Viesīte. Āžu miests paliek āžu miests, bet dažiem āžiem ak ķā gribas būt dārzniekiem.
Nu sasmējos. Nu tad nebrauciet uz Jēkabpili kāst lielveikalus, apmeklēt dakterus, tiessu iestāes, policiju, uzņēmumu reģistru u.t.t. Dzīvojiet pa savu Viesīti, kur nav neviena ražotne, darba vieta u.t.t.Nu slimi cilvēki pēc krēsliem. Šo izsprieda vadītāji, bet ko saka tauta?
Kā jūs domājat "saglabāt cilvēkus laukos"? Vai atņemsiet pases? Vai dibināsiet jaunus "ilgt-spējīgus" kantorus, kur "sertificēti" "eksperti" nodarbosies ar "integrāciju"? Draugi, man šķiet, ka Gārsenes psiheni par agru pievienoja Daugavpilij... dažiem no jums tur būtu labi...!
Jēkabpilī iebraukšana tikai par samaksu, te var līdzēt tikai šlagbaums.
Nu citādi šie novadu darboņi neko nesapratīs. Mazie ķēniņi galīgi apstulbuši. Nu ja deputātu skaita dēļ zudīs lauku ietekme (ja centrs Jēkabpili), tad būtu par to cīnījušies, kā saglabāt lauku ietekmi.
He, Tu domā, ka esot pie Jēkabpils ceļus tūlīt asfaltēs? Pat nesapņo. Pats redzi, kā mums iet asfaltēšanu, pat simts metru garu ielu nevar noasfaltēt bez problēmām..DDDD
Krap pajautā bārdam pūšat tak 1 stabulē kāpēc izjauca Jēkabpils rajonu?!
Ja 2009.g. vispirms visi pagastu veči, večas nobalsoja, ka saglabās rajonu. Tad uzradās 3 ķeizari, ka bija rajona galvgalī un sāka baurus dalīt ... Kā redzams nav uzticēšanās pilsētas āmurgalvām vai kā varētu vēl nosaukt?
Kāds sausais atlikums pilsētā? Nolikvidēta rūpniecība...nu kam vaidzīgs onka ar pliku pēcpusi?
Viesītē, kur pastāvīgi dzīvo skaistas meitenes, dažreiz esmu bijis, un šīs meitenes pat nosapņot nevarēja, ka kādreiz dzīvos vienā no lielāko Latvijas novadu centriem.
Nav jēgas vairāk gausties, jādomā uz priekšu. Protams, būs no sākuma viņiem tur grūti, bet iedzīvotājiem būtībā vienalga, kur kāds priekšnieks sēž. Viņi tāpat ar tautu ikdienā netiekas. nav jau arī nekāda vajadzība.
Visā tajā pozitīvais varētu būt tas, ka jaunā novada vadība piespiedīs Satiksmes ministriju noasfaltēt ceļus uz Daudzevu un Apsērdi, lai uz centru viegli varētu atbraukt Jaunjelgavas, Aknīstes un Ilūkstes vietvalži. Droši vien viņi arī pierunās atjaunot ceļa segumu uz Neretu.
Jēkabpils pārdzīvoja poļu, zviedru, vācu un krievu laikus, izturēja izsūtīšanas, Atmodu un barikāžu cīņas, un nekas. Izturēsim arī šo.
Sēlijas novadu apvienības paplašinātajā sēdē piedalījās Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu pašvaldību pārstāvji. Pēc nepilnu divu stundu ilgām diskusijām ar balsu vairākumu dalībnieki izteikuši viedokli par atsevišķa Sēlijas novada izveidi, kurā ietilptu visas septiņas Sēlijas novadu apvienībā pārstāvētās pašvaldības, bet bez pievienošanās Jēkabpilij vai Aizkrauklei.
Kā paši izlemsit, tā būs! Bet tad pašu nolemto jānotur līdz galam!
Tikai tad jūs kā novadu priekšniekus varēs cienīt!
Jēkabpils nabagiem nav ko bāzties ar savu tabureti citu pašvaldību-novadu lietās!
Tieši tā, gluži manas domas. Neredzu te nekā nosodāma, pajokot, protams, ka ir iespējams, bet tas lai nu izpaliek. Atradīsies telpas domei, un cik nu vajadzības to apmeklēt, tagad visu var nokārtot ar e-pakalpojumiem. Teicu dažas dienas iepriekš, ka pilsētas domē es neesmu bijis gadus divdesmit. Ko es tur darīšu(?), ne man tur draugu ne ienaidnieku, nu personīgi pazīstami ir, ar kuriem uz ielas.sasveicināmies pamājot ar galvu. Manis dēļ Jēkabpils dome var īrēt telpas un arī atrasties Viesītē.
Lai tikai piepilda savu ieceri.
Reformas mērķis ir samazināt novadu skaitu, kas krietni samazinās administratīvās izmaksas. Tak nē, vajag veidot visādas apvienības, tikai apgrūtināt cilvēkiem dzīvi. Tad jau vajag atpakaļ dabūt Viesītes vēsturisko nosaukumu- Āžu miests. Kāpēc ne? Labi, ka ir tādi ķēmi, kam viss ir vienalga.
Kas Tev tur tukšojas, tie kas strādā tie strādā un strādās. Visās attīstītās valstīs ar lauksaimniecisko ražošanu nodarbojas 5-7% no iedzīvotāju kopskaita, vienkārši dzīvot laukos brīvdienās nav ražošana. Cita lieta, ka pilsētās ir jāattīsta ražotne un darba vietas.
Eiropā ir fabrikas un rūpnīcas arī laukos, var teikt, burtiski nekurienē. tā, ka ne tikai ar lauksaimniecību laukos nodarbojas. Ja ārzemēs strādā dienu, nakti, viss notiek, dzīvība kūsā, tad pie mums kā pie sprāgonīšiem. Ko Sēlijas izredzētie sasēdušies ap galdu taisās attīstīt? Savas kabatas kantora aizgaldos ?
Ja šādas runas notiktu,teiksim pēc riktīga,vismaz divu dienu kodiena,tad vēl tā... .Ja nopietni,tad mazie ķeizariņi vienkārši izkalkulējuši,kā visiem palikt vismaz pie kaut kāda haļavas amata,bet negribās ticēt,ka viņi paši tic tam,ko runā.Vienkārši mēģina,varbūt tomēr sanāk...?
Par šiem viss skaidrs, bet gribētos zināt, kur paliks Krustpils novads? Sēlijas novads jau čangaļus pie sevis neņems. Domāju, ka Pabērzs apvienosies ar Jēkabpili un Kraps brīvajos brīžos bez maksas ķers treknās karpas Baļotes ezerā
Vai lielie novadi ar pilsētām centros ir līdz šim labāk attīstījušies ? Protams,ka nē! Valsts visus dzinusi Rīgas virzienā vai vispār no valsts.Jēkabpils lai tiek ar savām problēmām vispirms galā un tad iekāro citas teritorijas.Kādi viņi lauku novadu attīstītāji.DDDDvēl nospēlēs kazino ,vienīgi pačrurāt aiz kokiem varēs bez redzīgām acīm un bez publiska nesmukuma
Jātjauno mana vecā ļoti vecā vectēva Ako autonomais apgabals Daugmales pilskalnā!!
- Jaunjelgavu ņemšu pie sevis un Lielvārdi arī, lai nemaz nespirinās!!
- 10 000- 15 000 bauru vajadzēs;
- 70 grāmatvedes!!
- 180 ārējo sakaru darbinieku un diplomātisko atašeju!
- 120 strātēģijas daļas darbinieku!
- Konsuttantus no Pēterburgas; Parīzes; Varšavas; Jordānijas; Argentīnas uc.
- 7200 vīru algotņu karaspēka!
- 30 Klaunus!!
Galvenais lai būtu lēts alus!!
tad jau tāda karaļvalsts pastāvēs mūžīgi!
Anekdote no trīs vārdiem : "Attīstības centrs Viesītē" ! Kas ir traucējis attīstīties līdz šim? Ko jūs tur gatavojaties attīstīt? Viesīti attīstīt var tikai vienā veidā - pārvēršot par azartspēļu un bordeļu pilsētu un tam visam atceļot nekustamā īpašuma nodokli!
Interesanti, ja Salas pagasta iedzīvotāju Leonīdu un Salas patrioti Irēnu noliktu sēdēt pie viena galda, istabā bez TV kamerām, Irēna viņam uzbruktu vai nē?
Man Irēna publiski teica, lai ejot uz novadu komunicēt, bet pēc sapulces zila palikdama brēca, lai vācos.
Pastāsti man nezinošam, kas tad jums tur Jēkabpilī īsti ir, ja pat maizi paši sen vairs necepiet ? Visās lielajās pilsētās ir maizes ceptuves, bet tikai nesāc veco dziesmeli, ka kāds vainīgs pie tā. Ko te vispār runāt. Jā, suņu un kaķu patversme attīstās un nu jau ir arī kapi priekš mājkustoņiem.
Neizdomā kārtējos stulbumus-nav dzirdēts,ka Sproģe brēktu un vēl pie tam zila palikdama.Ka tev tas ir raksturīgs aurot uz cilvēkiem,piecērtot kāju,tas mums vietējiem nav noslēpums,jo to piedzīvojām, kad tu vadīji Sēlpils pagastu.Var jau sajust,ka tavs maizes tēvs ticis pie kumosa... DDDDD
Tu laikam sevi ar Sproģes kundzi sajauci!!!Varbūt esi sākusi kost grādīgos, ka neapjēdz ko raksti! Tavs īsais valdīšanas laiks mums atmiņā uz ilgiem laikiem palicis, bet domes priekšsēdētāju gan nav nācies dzirdēt ar kādu runājot paaugstinātos toņos. Ej ārstējies, ja rādās trokšņi un rēgi!
Tikai nevajag! Sproģe uz sapulcēm ņem līdzi pat 15 domes darbiniekus, kas aizbāž mutes jebkuram runātājam - vienu apsauc, citu apmelo, citu pazemo pasakot, ka ko tu tur, tava radiniece dzērāja un tu pati nezini ko runā
Sproģes kulta teiciens: "Nu tā jau tas nav"
Kāda iedzīvotāja saka, ka autobuss ir pārāk vēlu 16:30. Sproģe: "Nu tā ja tas nav"! Visiem acis kubā. Visu laiku pieradusi savu panākt, kaut pār līķiem ies.
No Viesītes apkaimes katru dienu braucu uz darbu Jēkabpilī. Ja pēc reformas, piemēram, darbavietu pārceltu uz Viesīti - paldies, bet nevajag! Lai arī tuvāk. Jēkabpilī vismaz kaut kāda dzīvība, visas iestādes, veikali, u.tml. Kas ir Viesītē? Pat normālas kafejnīcas, kur pusdienas paēst, nav. Par visu citu nemaz nerunājot. Lai cik mums - viesītiešiem, šī pilsētiņa nebūtu mīļa, nu būsim reāli! Nav tā nekāds centrs un nebūs. Ja tagad Viesītē ir ap 1550 iedzīvotāju, tad cik būs vēl pēc 5 gadiem? Skaits samazināsies neatkarīgi no tā, kādas reformas tiks ieviestas. Mums vajag normālus ceļus un visu citu infrastruktūru, nevis vadoņu sēdekļus uz vietas.
Toreizējai reformai stāvēju tuvu, tāpēc precizēšu. Kraps ar Salceviču tur ņipričom, kā arī toreizējie rajona padomes vadītāji. Viņi pat bija par novadu rajona teritorijā. Nevienojās pagastu vadītāji, tāpēc arī sanāca tas, kas sanāca. Piemēram, Gulbene tagad var par visiem ierēkt, jo viņi, kā bija, tā arī palika.
Tu gribi, lai Viesītē ir kafejnīcas, bet negribi, lai tur ir darba vietas?! Un kas tad tur ēdīs: bezdarbnieki un sociālā centra klienti?
Un nelej, ka tu brauc uz darbu 90 km dienā un negribi, lai darbs ir uz vietas Viesītē! Benzīnā nozēģelē 1/2 algas un starā? Oj oj lej un domā
Ko es tur varu gribēt vai negribēt - realitāte ir tāda, kāda tā ir. Esmu kādreiz strādājis arī Viesītē, un toreiz tur dzīvības bija vairāk. Arī mana tā laika darba vieta jau sen kā aizvērusies. Saki - darba vietas? Ja te kāds atvērtu lielu uzņēmumu, ar cik tur simtiem darba vietu, tad varētu kaut ko nopietnāk runāt, bet tikai pašvaldības darbinieki... Ja kādā apdzīvotā vietā lielākais darba devējs ir pašvaldība, tad diez ko cerīgi tas neizskatās. Bet par to ikdienas braukšanu - pagaidām tiešām neleju. Katram jau ir savas vajadzības, par kurām viņš ir gatavs maksāt, un, ja tā ir atrašanās vidē, kurā vēl ir kaut kāda dzīvība... Bet citam pietiek ar ikdienas dzīvi klusumā. Diemžēl starp jauniešiem tādu ir arvien mazāk, kam imponē klusā lauku dzīve. Bet lauku miestos tā pat nav klusā kā tas būtu, piemēram, viensētās. Tā ir diezgan depresīvā...
Nu ja darba vieta ir bordelis, tad iespējams, ka apkārt viss čum un mudž. bet citai darba vietai (gateris, ceptuve, šūsanas darbnīca) ir pilnīgi vienalga, kur atrasties Jēkabpilī vai Viesītē.
Latvijā ir tendence (visā pasaulē jau sen) darba vietas veidot tieši mājās un vienalga pilsēta vai lauki. Šīs darba vietas ir zvanu operatori (aptiekas, izplatītāji), dizaineri, grāmatveži, IT speciālisti utt.
"Lielajās" rūpnīcās darbinieku skaits arī var grozīties ap 20 cilvēkiem, jo robotizācija, mehanizācija un automatizācija. Krāvēju nekur nevajag - inženieri vajadzīgi, bet tev līdz tam tālu kā līdz mākoņiem.
Iztiksim bez apvainošanās un dzēlīgām piezīmēm, labi? Es neaiztieku Tevi, Tu neaiztiec mani. Katram ir savs viedoklis, intereses un vajadzības. Piekrītu Tev par tiem uzņēmumiem un mūsdienās arvien izplatītāko iespēju strādāt attālināti, tikai tam nav ne mazākā sakara ar to, kur atrodas pašvaldības t.s. centrs. Diemžēl varam novērot to, ka no malas lielie uzņēmumi ienāk kaut kur tuvāk lielākiem centriem, kur ir attīstītāka infrastruktūra. Piemērs - jaunā finiera rūpnīca Krustpils pagastā, lidlauka teritorijā.
Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA Vidusdaugavas televīzija rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.
Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01552 sek.
Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu