Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 31.05 Diena
18°C...20°C
Z 6-8 m/s

ßńķī 31.05 Vakars
14°C...16°C
Z 4-6 m/s

Šodien 31.maijā
vārda dienas svin:

Alīda, Jūsma

Rītdien:
Biruta, Mairita, Bernedīna

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat ideju par koncertiem Jēkabpils daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos?
Pozitīvi, būs kaut kas neierasts un interesants;
100%
Nav viedokļa.
0%
Negatīvi;
0%

Nobalsojuši: 1
Saraksts »

Ziņas: 29731
Komentāri: 552318
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
29.12.2019 09:51
 
Šobrīd portālā: 41 lietotājs

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Ātrās palīdzības Jēkabpils brigāžu atbalsta centram iecere pārcelties
Pievienots: 19.02.2020 16:32

» Versija izdrukai

rsz_atrapalidzibafoto.jpg
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Jēkabpils brigāžu atbalsta centrs nodrošina 12 brigāžu darbu teritorijā no Aknīstes un Dunavas līdz Jaunjelgavai un Skrīveriem. Centrs līdz šim nomā telpas Jēkabpils reģionālās slimnīcas teritorijā. Ātrās palīdzības Zemgales reģionālā centra dienas kārtībā vairākus gadus bijis jautājums par Jēkabpils brigāžu atbalsta centra telpu neatbilstību dienesta vajadzībām. Jau iepriekš notikušas pārrunas ar dažādām iesaistītajām pusēm, bijusi atrasta iespēja jautājumu atrisināt ar ASV Civilās sadarbības programmas finansējumu, taču 2019.gadā finansējums tomēr atteikts. Šobrīd tiek izskatīta iespēja Jēkabpils centru pārcelt uz citām īres telpām vai pārbūvēt esošās telpas.

NMPD Zemgales reģionālā centra vadītājs Dmitrijs Sergejevs skaidro jautājuma aktualitāti: “Mums trūkst noliktavas telpu medicīniskā aprīkojuma izvietošanai un apmaiņai, telpu sanāksmju un darbinieku apmācību organizēšanai. Medicīniskās dokumentācijas aizpildīšanas vieta ir ierīkota ēdamistabā, un darbinieki spiesti savas atpūtas telpas izmantot arī kā garderobes, kas nav pieļaujams. (..) Jāpiemin, ka administratīvo darbinieku darba kabineta, kurā ikdienā, normālā darba laikā strādā trīs cilvēki, platība ir tikai 14,8 kvadrātmetri un lielāko daļu no tās aizņem skapji, kuros glabājas medicīniskā dokumentācija, aprīkojums un medikamenti.”

Telpas, kurās darbiniekiem jāstrādā šobrīd, ir nepiemērotas ne vien platības ziņā, bet arī var ietekmēt darbinieku veselību. Trūkst ventilācijas, telpās veidojas pelējums, ik gadu problēmas sagādā arī plakanā jumta konstrukcija – telpās tek ūdens un tiek bojāta siena. Šo iemeslu dēļ prioritāri tiek meklētas citas īres telpas. Ir izvērtēti vairāki telpu piedāvājumi un no visiem kā piemērotākais vērtējams Jēkabpils pilsētas pašvaldības piedāvājums par telpām bijušajā Jēkabpils Tieslietu namā, Brīvības ielā 126.

D.Sergejevs atzīst: “Protams, mūsu vēlme būtu uzreiz iegūt jaunas, skaistas, izremontētas telpas, uz kurām mēs varam nekavējoties pārvākties un dzīvot mierīgi. Diemžēl Jēkabpilī šādu telpu piedāvājums ir ļoti ierobežots, un iepriekš mēs esam apskatījuši gan pašvaldības, gan komersantu, gan VAS “Valsts nekustamie īpašumi“ piedāvātās telpas. Visas šīs telpas nebija piemērotas dienesta vajadzībām. Arī šobrīd piedāvājumā ir vairākas skaisti izremontētas telpas. Diemžēl nomas maksa par tām ievērojami pārsniedz mūsu dienesta finansiālās iespējas.”

Uzreiz tapis skaidrs, ka gadījumā, ja centru izlems pārcelt uz telpām Brīvības ielā 126, tās pirms tam būs nepieciešams pielāgot, ierīkojot dušas telpas, veicot kosmētisko remontu un ar elektriskās uzlādes iespēju aprīkojot arī dienesta transportlīdzekļu stāvlaukumu. Pašiem brigāžu darbiniekiem vēl nav bijis iespējas telpas apskatīt, taču jautājumus radījusi iecere sešus dienesta transportlīdzekļus izvietot relatīvi mazajā ēkas iekšpagalmā un to izbraukšanu daļēji organizēt caur veikala stāvlaukumu. Par to aizdomājusies arī dienesta Jēkabpils brigāžu ārsta palīdze Ērika Lazdiņa: “Es nevaru izteikt viedokli, jo es tās telpas neredzēju, tāpēc nezinu, kā tas būs pēc remonta. Vizuāli vērtējot, tur – pilsētas centrā ir ļoti šaura iebrauktuve. Varbūt mašīnas tur var salikt. Bet – kur liks rezerves mašīnas? Un kā notiks izbraukšana aktīvā satiksmē? Tas ir jautājums.”

Zemgales reģionālā vadība skaidro, ka šis aspekts ticis izvērtēts un, tā kā pārcelšanās gadījumā brigāžu atbalsta centrs būs par aptuveni 2,4 kilometriem tuvāk pilsētas centram un lielākajiem infrastruktūras objektiem, nekā līdz šim, tas var tikai pozitīvi ietekmēt dienesta operativitāti. “Brigāžu izvietošana tuvāk potenciāli lielākam iespējamo pacientu skaitam palīdz uzlabot operativitāti un, ja mēs domājam par centra un Krustpils iedzīvotājiem, tad brigādes ierašanās laiks varētu būt par 3 minūtēm ātrāks, nekā tas ir šobrīd, kas noteiktās situācijās, piemēram, kad pastāv dzīvības apdraudējums vai kritisks veselības stāvoklis, var palīdzēt izglābt kādam dzīvību vai novērst smagus veselības traucējumus,” skaidro D.Sergejevs.

Ņemot vērā, ka Jēkabpils brigāžu atbalsta centrā strādā aptuveni 70 darbinieki, visus viedokļus uzklausīt nav vienkārši. NMPD ārsta palīdze Ērika Lazdiņa ierosina: “Varbūt vajadzētu veikt kādu aptauju, jo darbinieku ir daudz, katrs ar savu viedokli. Iespējams, tikai anketēšana vai aptauja ļautu noskaidrot vairuma cilvēku viedokļus, kurus vajadzētu respektēt. Bet ir arī finansiālais jautājums. Mūsu viedoklis ir viens, un mēs gribētu skaistas, plašas un ērtas telpas, bet dienestam ir jāmeklē arī finansiālie risinājumi.”

D.Sergejevs uzsver: “Esmu pārliecināts, ka pārcelšanās uz lielākām, mūsu darbības nodrošināšanai vairāk piemērotām telpām varētu tikai uzlabot gan palīdzības sniegšanas kvalitāti, gan operativitāti. Mēs varētu iegūt telpas iekšējo procesu sakārtošanai, telpas apmācību organizēšanai, darbinieku izglītības līmeņa uzturēšanai un paaugstināšanai, kas provizoriski rezultēsies pakalpojuma kvalitātes uzlabošanā.”

Šobrīd tiek apzināti nepieciešamie ieguldījumi telpu Brīvības ielā 126 pielāgošanai dienesta Jēkabpils brigāžu atbalsta centra vajadzībām. Pēc tam paredzētas tālākas pārrunas ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību. Vēl nav skaidri zināms, vai pārcelšanās uz citām telpām notiks, taču tas šobrīd dienesta ieskatā būtu saimnieciski izdevīgāks variants, nekā turpināt īrēt un pārbūvēt telpas, kuras neatbilst tā vajadzībām.

Evelīna Elksnīte 


Komentāru skaits: 21
Apspriežam tēmu:
*Jefiņš
 Ja reiz iecere ir un vēl amerikāņi dod naudu, tad nav ko gaidīt - dzelzi kaļ kamēr kvēlo.
19.02.2020 16:55
*skats no malas
 Kāpēc gulēja uz lauriem gadiem, gaidot brīnumu, ja vēl ne tik sen viss 1.stāvs bija neapdzīvots mājā pretī unversālveikalam Brīvības ielā! paša pilsētas centrā. Tur ir arī pietiekami liels pagalms transporta izvietošanai ... Tagad jau ir citi ievākušies.
Kam pieder slēgtais veikaliņš pie koledžas? Vijolnieks tur spēlē...
19.02.2020 17:44
*! -> *Jefiņš
 Lasi uzmanīgāk:::
"...bijusi atrasta iespēja jautājumu atrisināt ar ASV Civilās sadarbības programmas finansējumu, taču 2019.gadā finansējums tomēr atteikts(!).
---------------- ------------------------------ -
Pateica, ka naudu nedos!
Tāpēc tiek meklēts lētākais un izdevīgākais variants!
19.02.2020 17:49
*Jefiņš -> *!
 Tad paši vainīgi, ka nogulēja tādu iespēju.
19.02.2020 17:55
*Neķītrais masāžists
 Pretī dzelzceļa stacijai vesela tukša bijusī medicīnas māja! Ja nepatīk, tad uz bijušo dispanseri pie elevatora! :D
19.02.2020 18:29
*Piekrītu! -> *Neķītrais masāžists
 Pretī Krustpils dzelzceļa stacijai vesela tukša bijusī dzelzceļnieku slimnīcas māja!
Žēl, ka māja iet postā :((((((((
19.02.2020 18:50
īpaši stulbs
 Protams, esmu izbrīnījies un pārsteigts par tādu ASV neatsaucību, jo līdz šim amerikāņi ir bijuši ļoti atsaucīgi mūsu valsts aizsardzības stiprināšanā. Tomēr nevajadzētu krist panikā un sasteigt. Jau vasarā atvērs jauno sporta halli un tur noteikti atradīsies vieta arī ātrās palīdzības speciālistu izvietošanai. Tur vietas daudz - kā saka krievi - uima!
19.02.2020 18:52
*Vietējais
 Varbūt jaunajās viesnīcas telpās.Māja jau mūžīgi tukša nestāvēs.Vienīgi,ja projekta bīdītāji jau procesa sākumā bija izskaitļojuši,ka šodienas Jēkabpilij tāda viesnīca nebūs nepieciešama un kādam tā pēc kāda laika dīkstāves jau apsolīta?
19.02.2020 19:00
*ĶĒMS
 Iecere jau pareiza, atliek meklēt naudu un īstenot.
19.02.2020 19:00
*Valdis Aleksandrovs
 Mašīnu operatīvu izbraukšanu no "Maximas" pagalma varētu nodrošināt, ierīkojot no ĀMP telpām regulējamu loksoforu. Ja jāizbrauc no vecā Tiesu nama, tad gan vāks, jo priekšā vienvirziena iela! Un skaidrs, ka nekāda laika ekonomija, dodoties uz Krustpils pusi, nesanāks.
Savukārt par personāla atpūtas laika palielināšanos nevar būt ne runas - kamēr pēc izsaukuma no slimnīcas, grozoties pa vienvirziena ielām, aizbrauks līdz mītnes vietai, laiciņš jau būs pagājis...
Un kur nu vēl garāžas, kurās kaut vai šoferīši paši varēja kaut ko steidzamu pieremontēt!... Tiesa, tagadiņ jau pie stūres jāsēžas mediķiem, bet tiem ar eļļainām rokām izsaukumā doties nelon...
VERDIKTS: vismaz pagaidām ne no viena aspekta nav labākas vietas par telpām pie slimnīcas!
19.02.2020 19:19
*Irlielāmērāticams
 ka bijusī DOSAF ēka būtu piemērota . Bet ... vai tomēr labāk nebūtu sasparoties un uzbūvēt jaunu, visām prasībām atbilstošu? Ja nu vienreiz ir kaut kāds jēgpilns, cēls un derīgs mērķis, tad šī nu ir tā reize!
19.02.2020 20:56
*lita
 Tīrās šausmas kādā pusbrukušā būdā jāuzturas mediķiem,kuriem darbs jau tā stresā.
19.02.2020 22:42
*viesis
 kamēr aizbrauksi pēc slimnieka līdz Aknīstei vai Jaunjelgavai un atvedīsi uz Jēkabpils slimnīcu liela daļa slimnieku ātrajā palīdzībā jau paspēs ne tikai nomirt,bet ari atdzist . Labs veids kā no penšiem tikt vaļā,ne velti pirms katrām vēlēšanām resnuļu stiprās komandas bļauj ,ka prioritāte ir medicīna un izglītība
20.02.2020 08:33
*viesis -> īpaši stulbs
 ASV ir zemeslodes māte Terēze kura nesavtīgi aizsargā visus Krievijas lāča apbižotos ar modernāko un iespaidīgāko kara tehniku kuru mēs ar lepnumu redzam mūsu neatkarības svētku kara tehnikas parādēs.Putins ar katru gadu to redzot dreb vairāk un vairāk.It sevišķi viņu iespaido motorlaivas un kvadrocikli un kaujinieciski kamuflāžā izkrāsotās sejas.
20.02.2020 08:40
*Viesis
  Policijas ēkā jau arī viss nodilis un apskrutis.
20.02.2020 08:51
*zinātājs
 Gribētos zināt, kāpēc NMPD obligāti jāatrodas pilsētā? Kāpēc nevarētu atrasties, teiksim, Salas novada Raiņa klubā vai Sēlpils skolā? Vai Brodos, vai Biržos?
20.02.2020 08:53
*Pareizais jautājums
 Vai Jēkabpilī tiešām trūkst zemes, kur uzbūvēt ātrajai palīdzībai kārtīgas telpas? Kur jūs viņus grasāties iedzīt, kādās kloākās! Pieņemiet taču vienreiz arī kādu gudru lēmumu!!!
20.02.2020 09:17
*Viesis
  Jaunuzcepto viesnīcu varētu atdot viņiem. Dzīvība ir visdārgākā ikvienam, tāpēc šiem cilvēkiem darba apstākļus vislabākos. Tikai tur laukums ir priekš mašīnām mazs, jaunam laukumam blakus kādu graustu var nojaukt.
20.02.2020 09:22
*es saprotu
 Nevis celt jaunu, bet sakārtot kādu jau esošo degradēto objektu pilsētā. Jā piemērošana varbūt būtu mazliet dārgāka, bet toties mazāk graustu.
20.02.2020 11:28
*Vēl viens viesis
 Ko dos aukstas telpas, karstā ūdens tur nav ,jāievelk jauna kanalizācija...cik tur naudiņas vajag.Ieguldījumi tur būs lieli,domāju ne mazāki kā citur piedāvātie.Un pats centrs,tautas jūrā,tur tāds putras katls vien iznāks ,nekas ātrāks! Es domāju,ka jāmeklē citi varianti.
26.02.2020 12:52
*Vēl viens viesis
 .
Vēl jautājums , kāpēc iepriekšējie iemītnieki uzcēla sev jaunas telpas,jo vecās nebija vairs piemērotas ekspluatācijai,bet NMPD JĒKABPILS BAC tikai neliels remonts un tad sēdiet un gaidiet ,kad arī šī ēka sāks brukt no viena gala .Vai tas ir loģiski un droši?
26.02.2020 12:58
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00737 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu