Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 26.05 Vakars
14°C...16°C
ZR 1-3 m/s

Ģąėīīįėą÷ķī 27.05 Nakts
9°C...11°C
ZR 1-3 m/s

Šodien 26.maijā
vārda dienas svin:

Eduards, Edvards, Varis

Rītdien:
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat valdības lēmumu atļaut pulcēties un organizēt pasākumus ar dalībnieku skaitu līdz 25?
Slikti - vīruss vēl izplatās, pasākumu atļaušana tikai pasliktinās situāciju.
53.3%
Labs lēmums, jo tas ļauj atkal uzsākt kultūras dzīvi, bet vienlaikus rūpēties par drošību, ievērojot divu metru distanci;
34.4%
Vidēji - ir labi, ka cilvēkiem atkal būs iespēja baudīt kultūru un socializēties, bet ir bažas par vīrusa izplatību;
12.2%

Nobalsojuši: 90
Saraksts »

Ziņas: 29731
Komentāri: 552318
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
29.12.2019 09:51
 
Šobrīd portālā: 59 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Pieņemts Jēkabpils pilsētas pašvaldības 2020.gada budžets
Pievienots: 23.01.2020 17:08

» Versija izdrukai

rsz_seeede.jpg
Jēkabpils pilsētas domē 23.janvārī tika pieņemts pašvaldības 2020.gada budžets. Tas apstiprināts ar vairāk nekā 40,6 miljonu eiro lieliem ieņēmumiem un vairāk nekā 71,4 miljonu eiro lieliem izdevumiem. Pateicoties tam, ka iepriekšējā gadā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa saņemtie ieņēmumi bija lielāki nekā paredzēts, kā arī citu apstākļu dēļ uz 2020.gada sākumu ir liels naudas līdzekļu un noguldījumu atlikums - aptuveni 8 miljoni eiro. Tas ļāvis pašvaldībai iekļaut šī gada budžetā vairāk dažādu ieceru.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps stāsta: “Tiek turpināti visi Eiropas Savienības fondu projekti, kuri uzsākti pagājušogad un tiks uzsākti šogad. No tiem lielajiem būs gan Jēkabpils Valsts ģimnāzijas rekonstrukcija, gan rekonstrukcija Jaunā ielā 39i, Zvaigžņu ielā, Brīvības ielā 258, pils C korpusā. Tiks būvēta Viestura iela, Draudzības aleja, Jaunā iela, Brīvības ielas posms. Gada otrajā pusē tiks uzsākta pārbūve Jēkabpils reģionālajā slimnīcā.”

Jēkabpilī arī šogad skolēni pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas, tāpat arī senioriem saglabāsies atlaide 60 procentu apmērā braukšanai pilsētas autobusos. 200 tūkstoši eiro iekļauti šī gada budžetā pilsētas grantēto ielu asfaltēšanai. Šogad plānots asfaltēt Ābeļu, Dzirnavu, Līvānu, Medņu, Kaļķu, Liliju ielu un vēl citas ielas. Vēl paredzēts īstenot gājēju celiņu un veloceliņu izbūves programmu. Šim mērķim šogad paredzēti aptuveni 80 tūkstoši eiro. Celiņi tiks izbūvēti Mežrūpnieku ielā, Neretas ielas posmā, Auseklīša ielas posmā, Jaunās ielas posmā pie Jēkabpils 2.vidusskolas un citviet.

Aivars Kraps stāsta: “2019.gadā mēs sākām un ar lielāku finansējumu šogad turpināsim stāvlaukumu izbūvi mikrorajonos. Tas varētu būt Nameja ielas un Viesītes ielas mikrorajonā. Šim mērķim ir 40 tūkstoši eiro. Savukārt 50 tūkstoši eiro ir paredzēti iekškvartāliem. Gribam šajā gadā uzsākt projektēšanu. Runājot ar namu pārvaldi, mēģināsim strādāt ar iedzīvotājiem un to veikt ar iedzīvotāju līdzdarbošanos. Bet būvniecība varētu būt nākamā gada jautājums. Šogad izstrādāsim noteikumus, kā pieteikties uz projektēšanas darbiem.”

Brīvības ielā un Rīgas ielā paredzēta ielu apgaismojuma lampu nomaiņa uz jaunām LED lampām, savukārt vecās lampas plānots likt citviet, kur šobrīd ir vēl vecākas lampas. Vēl plānota apgaismojuma izbūve Daugavpils ielā, Miera ielā un Mežaparka ielā, bet sadarbībā ar “Sadales tīkls” apgaismojuma izbūve paredzēta Meža, Jaunā, Klints, Meliorācijas un Dignājas ielā.

Aivars Kraps stāsta par vēl citiem šī gada plāniem: “Savienosim dambi zem tilta. Tam paredzēts 81 tūkstotis eiro. Nolēmām neremontēt, bet iegādāties jaunu liftu Brīvības ielā 45. Turpināsim meliorācijas darbu 2.kārtu pils rajonā, tāpat ir līdzekļi kapu žoga remontam. Tiks nojaukts viens grausts. Šobrīd domājam par diviem objektiem – Auseklīša ielā 23 vai Slimnīcas ielā 8. Nojauksim to, par kuru ātrāk tiks sakārtota dokumentācija. Piešķirts finansējums Zīlānu ielas iesēdumiem un akām. Blakus velotrasei būvēsim jaunu skeitparku, turpat būs arī jaunas vingrošanas iekārtas. Sāksim rekonstruēt parku pretī Krustpils kultūras namam.”

Budžetā iekļauti līdzekļi arī veselības nozarei un sociālajai sfērai, viena no nozīmīgākajām sadaļām ir finansējums bērna piedzimšanas pabalsta palielināšanai. Veselības jomā tiks turpināta labdarības akcija “Dzīvo vesels”, tāpat arī medicīnas studentu stipendiju programma.

Kultūrai šogad paredzēts vairāk līdzekļu saistībā ar skolēnu dalību Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētkos, kā arī ar Jēkabpils pilsētas 350 gadu jubilejas aktivitātēm. Izglītības nozarei paredzēti līdzekļi gan skolu infrastruktūras uzlabošanai, gan mācību līdzekļiem un aprīkojumam. Pēc pilsētas domes deputātes Līgas Kļaviņas ierosinājuma ar deputātu vairākuma atbalstu budžetā tika iekļauti aptuveni 40 tūkstoši eiro arī pašvaldības finansēto pedagogu atalgojuma paaugstināšanai par 40 eiro par vienu likmi no šī gada 1.septembra. “Mums ir grupa pedagogu, kas saņem mērķdotāciju no valsts. Pedagogu arodbiedrības stingri iestājas par to, ka ar 1.septembri valstij jānodrošina algu pieaugums. Es esmu pārliecināta, ka arodbiedrība panāks savu, grafiks tiks ievērots. Ir grupa pedagogu, tai skaitā visi pirmsskolas lieliskie pedagogi, kuri saņem finansējumu no pašvaldības. Es gribētu būt pārliecināta, ka mums budžetā patiešām ir rezervēti līdzekļi arī saviem pedagogiem, kuriem maksājam no pašvaldības, tādējādi parādot pozitīvu attieksmi.”

Jēkabpils pilsētas domes deputāts Leonīds Salcevičs gan uzsvēra, ka līdzekļi pedagogu algu palielināšanai būtu iekļauti vēlāk budžeta grozījumos, jo līdz 1.septembrim vēl ir laiks, un ka algas pedagogiem šogad tiktu paaugstinātas tik un tā.

Jēkabpils pilsētas ārkārtas domes sēdē piedalījās 11 no 13 deputātiem, un visi vienbalsīgi atbalstīja 2020.gada budžetu, tomēr opozīcijas deputāti uzsver, ka budžetā ir dažas nianses, kuras varēja būt citādākas. Līga Kļaviņa saka: “Manuprāt, vajadzēja domāt par mājokļu politikas koncepciju, kurai apturēta izstrāde un kuras neesamība šobrīd neļauj līdzsvaroti un lietderīgi iztērēt finanšu līdzekļus, kas šobrīd pieejami tik negaidīti lielā uzkrājumā. Tāpat pašvaldības nekustamā īpašuma apsaimniekošanas koncepcija ir diezgan haotiska. Dažādas telpas tiek izdāļātas dažādām organizācijām, pamatā uzturēšanas līdzekļi ir tikai no pašvaldības, netiek risināti jautājumi, kā tālāk apsaimniekojam savu īpašumu un kāds ir kopējais labums.”

Tomēr kopumā ar šī gada budžetu ir apmierināti visi deputāti, kuri savu attieksmi arī pauda balsojumā. Jēkabpils pilsētas pašvaldības 2020.gada budžetā iekļautas vēl daudzas dažādas aktivitātes. Sīkāk ar budžeta paskaidrojuma tekstu var iepazīties pielikumā.

Sandra Paegļkalne


 
Dokumenti:
PDF: 28169_0.pdf


Komentāru skaits: 23
Apspriežam tēmu:
*Jefiņš
 Šņabja lieta. Tērēsim vairāk nekā ieņemam.
23.01.2020 17:17
*Viesis
  Beidzot Zīlānu ielas aku vāki tiks izvilkti un ieguldīti līdz ar asfalta klātni, nomainītas zārka lampas. Mežaparka pludmale bija jāsakārto smukāk.
23.01.2020 17:25
*Neķītrais masāžists
 Kā var iedomāties dzīvot, ja ieņēmumi ir 41 eiro, bet taisās tērēt 71? : Afiģeķ, kāds štuks! :D Parastu cilvēku uzreiz parādu piedzinēji un reketieri momentā sašņorētu.
23.01.2020 18:27
īpaši stulbs
 Ieceres lieliskas. Es gan vairākas reizes jau pirms budžeta apspriešanas ieteicu rekonstruēt Auseklīša ielas, ar zemām mašīnām neizbraucamās, brauktuves un iekārtot jaunas autostāvvietas, šaurība tur nomācoša - bet vietas tur jaunām stāvvietām vairāk nekā Bebros, tomēr skatos, ka nav iekļāvuši. Būs jārunā atkal.
23.01.2020 18:48
*Aivar, kontrolē kārtīgi!
  Plāni jau ka misteram Fiksam, bet pats galvenais, lai dabā LED lampas nemaksātu trīsreiz vairāk, kā projektā, utt utt. Arvienvārdsakot, jāskatās līdzi, vai dabā ir izlikts tieši tas, kas projektā. Citādi daudzi uzvārās.
23.01.2020 18:48
*ĶĒMS
 Plānots ar vērienu, bet galvenais, lai viss izdodas, jo nekas nevajadzīgs nav.
23.01.2020 19:37
*Viesis
 Ieplānots daudz labu lietu. Lai izdodas realizēt!
23.01.2020 20:26
*Viesis
 Noklausījos Kļaviņas izteikumus par negaidīti lieliem uzkrājumiem. Gribu atgādināt ka tie neradās negaidīti bet godīga darba rezultātā. Tika likvidēti Kļaviņas laikā izveidotie departamenti ar milzu algām saviem zaļajiem.
23.01.2020 20:43
*Viesis -> *Viesis 20:43
 Nemurgo, sākumā teica, ka palielinājušies IIN. Nevar ietaupīt pus gadā 8 miljonus.
23.01.2020 20:56
*!
 Budžets apstiprināts ar vairāk nekā 40,6 miljonu eiro lieliem ieņēmumiem un vairāk nekā 71,4 miljonu eiro lieliem izdevumiem.

Ģimenes budžetam nekas nesanāktu, ja ieņēmumi būtu mazāki nekā izdevumi...
23.01.2020 21:48
*Viesis -> 23.01.2020 20:43
 nepird!
23.01.2020 22:57
*Žix
 Lūdzu nojauciet grauztu Slimnīcas 8, iedofiet jaunu elpu rajonam!!!
23.01.2020 23:05
*fujaks ar bmx
 Būtu labi iepazīstināt braucējus ar skeitparka plānu, pirms tas būs būvēts :)
24.01.2020 00:02
*zinātājs
 Kļaviņa jau trāpīgi pateica, ka pašvaldības telpas tiek nelietderīgi bez maksas atdotas dažādām apšaubāmām organizācijām, bet gribētos zināt, kāpēc viņa to nepateica visiem atklāti, kad visi bija pie garā galda, bet runāja ar Sandru tikai divatā pie tualetes durvīm?
24.01.2020 08:20
*A -> *zinātājs
 Pie garā galda teiktais tur arī būtu palicis, tagad to vari izlasīt arī Tu.
24.01.2020 08:41
*Viesis
  Pati dome tās apšaubāmās biedrības ir radījusi un piedevām vēl atbalsta ar krietnām naudas summām no budžeta. Tajā skaitā arī pati Kļaviņa.
24.01.2020 08:49
*Viesis
  Nez kāpēc nevar dzīvot un darbus darīt tikai ar nopelnīto? Kas tā par modi iegājusies visu darīt kredītā?
24.01.2020 09:36
*he
 Pesimismam nav pamata, jo vēl jau būs pabalsts no izlīdzināšanas fonda. Ar to arī apsveicu.
24.01.2020 09:45
*no Jēkabpils tālā gala -> žix
 Pats pamazām grauz nost!
24.01.2020 11:01
*akoo
 Vajadzēja izspiest par 12,5 milj vairāk!
24.01.2020 13:19
*Viesis -> akoo
  tu jau vairāk par pirdienu izspiest nevari
24.01.2020 15:58
*akoo
 Skatos cik temp.ir pirtiņā
25.01.2020 11:20
*vērotājs -> Jēkabpils dome
 Jēkabpils pilsētas domē 23.janvārī tika pieņemts pašvaldības 2020.gada budžets. Tas apstiprināts ar vairāk nekā 40,6 miljonu eiro lieliem ieņēmumiem un vairāk nekā 71,4 miljonu eiro lieliem izdevumiem.
Krap! Uzmani savus deputātu kungus,kuri ar savām firmelēm aplipuši ap pilsētas līgumiem un pasūtījumiem!Tur notiek liela līdzekļu izzagšana!VISPĀR KNĀB am jau laiks apciemot Jēkabpils domi!!!
29.01.2020 13:41
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00965 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu