Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ģąėīīįėą÷ķī 05.08 Diena
21°C...23°C
R 2-4 m/s

ßńķī 05.08 Vakars
17°C...19°C
DR 1-3 m/s

Šodien 05.augustā
vārda dienas svin:

Osvalds, Arvils

Rītdien:
Askolds, Aisma

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils novada izveidi tādā formā, kā tas iekļauts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā?
Nē, Jēkabpils pilsētai vajadzēja palikt kā atsevišķai pašvaldībai;
51.1%
Jā, apkārtējiem novadiem ir jāpievienojas Jēkabpils pilsētai;
44.4%
Nezinu, nav viedokļa.
4.4%

Nobalsojuši: 180
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 49 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpils Valsts ģimnāzija svin 100 gadu jubileju
Pievienots: 04.10.2019 15:46

» Versija izdrukai

rsz_jvgfoto.jpg
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas simtgades svētki sākās ar svinīgo brīdi Kalpaka laukumā. Lai godinātu savu skolu 100 gadu jubilejā, vienkopus pulcējās gan izglītības iestādes kolektīvs – audzēkņi, pedagogi un darbinieki, gan pašvaldības pārstāvji, absolventi un citi interesenti. “Sajūta ir maģiska, jo simtgade ir maģiski svētki, un to, kā skola ir mainījusies, nemaz nevar aprakstīt, tas ir jāredz,” saka Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktors Valerjans Vizulis.
    
    Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēnu parlamenta prezidente Paula Ondzule saka: “Mana skola ir īpaša ar to, ka tā ir ļoti patriotiska, ļoti kupla sastāva ziņā, tā ir īpaša ar to, ka mums ir ļoti skaistas, vēsturiskas ēkas, par kurām mēs priecājamies ikdienā. Mūsu skola ir īpaša arī ar to, ka mēs esam ļoti draudzīgi un aktīvi.”
    
    Svinīgajās uzrunās izskanēja fakti par skolas vēsturi, prieks par kuplo audzēkņu pulku, kas pēdējo gadu laikā turas ļoti stabils un šajā mācību gadā pārsniedz 500, tāpat arī laba vēlējumi pedagogiem, skolēniem un ģimnāzijas nākotnei. Jēkabpils pilsētas pašvaldība skolai dāvāja 500 eiro, kā arī atgādināja, ka pedagogu kolektīvam būs dāvanā pieredzes apmaiņas ekskursija, savukārt pašai skolai – vērienīga rekonstrukcija, kuras laikā ģimnāzija kļūs vēl modernāka. Pēc uzrunām visi vienojās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas himnā, kuras autore ir ilggadējā skolas mūzikas pedagoģe Skaidrīte Pugača.
    
    “Mūsos ir svētku sajūta, šodien ir skolas dzimšanas diena. Mēs esam priecīgas un laimīgas. Atcerēsimies brīdi, kad Latvijas simtgades gadā bijām kopā kā 10.klase, bet skolas simtgades gadā esam kopā kā 11.klase. Tās ir atmiņas mūža garumā,” stāsta Jēkabpils Valsts ģimnāzijas mūzikas skolotāja Sandra Bondare, kura svētku dienā bija kopā ar savu audzināmo klasi.
    
    Pēc Kalpaka laukuma ieskandināšanas Jēkabpils Valsts ģimnāzijas kolektīvs, kā arī absolventi un citi atbalstītāji devās dimdināt Jēkabpils ielas. Svētku gājiens bija veidots tā, lai simboliski samīļotu ēkas, kurās agrāk atradās Jēkabpils Valsts ģimnāzija. Un pirmā ēka ir tagadējā Jēkabpils Agrobiznesa koledžas ēka. 1919.gadā direktora Kārļa Lamberta vadībā tur darbu sāka Jēkabmiesta Valsts vidusskola. Uz tagadējo ēku, kas tika celta kā Jēkabmiesta sieviešu ģimnāzija, Valsts vidusskola pārcēlās dažus gadus vēlāk. Bet šajos simt gados skolēni mācījušies arī citās ēkās. Gājiens veda gar tagadējo Jēkabpils pilsētas domes ēku, kur kādu laiku mācījās ģimnāzijas bērni, tālāk uz Daugavas aizsargdambi un upes krastā esošo Krasta skolas ēku, kas tagad ir Jēkabpils Svētā Gara pareizticīgo baznīcas un vīriešu klostera īpašumā. Visilgākais laiks Jēkabpils Valsts ģimnāzijai pavadīts sarkanajā ķieģeļu ēkā, kam gadu gaitā piebūvēti vairāki korpusi.
    
    Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12.klases audzēknis Andris Gailis saka: “Kad mēs ieejam skolā, mēs varam redzēt uzrakstu “Skola – tā ir māju sajūta”. Un tas tā patiešām arī ir. Skola rada māju sajūtu, jo šeit tiek pavadīta lielākā daļa mūsu ikdienas laika. Skolā es patiešām jūtos ļoti sirsnīgi un mājīgi.”
    
    Pasākumu apmeklēja arī kādreizējie skolotāji, piemēram, Valentīna Ukre: “Šajā skolā esmu nostrādājusi 48 gadus. Kas var būt mīļāks un labāks par darba vietu, ko tu mīli? Skolā man ļoti patika strādāt, tāpēc es šodien atnācu, lai atdotu savu sirds siltumu šai skolai un lai to apmīļotu.”
    
    Akcijā “Samīļo skolu” “dzīvo ķēdi” apkārt skolas ēkai veidoja esošie un kādreizējie pedagogi un darbinieki, skolēni, kā arī absolventi. Jēkabpils Valsts ģimnāzijā izglītību ieguvuši daudzi Latvijā zināmi cilvēki, un daži no viņiem simtgades svinību laikā tikās ar skolēniem, lai pastāstītu par savu darbu un dalītos atmiņās par ģimnāzijā pavadīto laiku. Ģimnāziju pirms astoņiem gadiem absolvēja arī autosportists Reinis Nitišs, kurš uzsver, ka ģimnāzijā vienmēr bijis ļoti augsts izglītības kvalitātes līmenis: “Līmenis bija ļoti augsts. Te nebija tā, ka varēja vienu dienu nākt, vienu nenākt, un viss bija ieskaitīts un viegli nokārtojams. Te bija jānāk, te bija disciplīna. Tas arī man iedeva pamatu turpmākajai dzīvei. Vēl tā bija laika plānošana, kas te tiešām tika iemācīta.”
    
    Svētku dienas turpinājumā ģimnāzijas kolektīvs baudīja “Latvian Blues Band” koncertu, bet absolventu salidojums plānots nākamā gada maijā. Jēkabpils Valsts ģimnāzijai par savu nākotni nav šaubu, kamēr vien audzēkņu un pedagogu skaits ir pietiekami liels, lai varētu apķert un samīļot plašo skolas ēku.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 27
Apspriežam tēmu:
*Jefiņš
 Kalpaka laukums gan tāds bēdīgs - kauns pilsētas "tēviem". Svētki kā svētki.
04.10.2019 16:04
*Viesis
  Uz simtgadi varēja pārbūvēt O. Kalpaka laukumu. Tak Ragainis iegrūda naudu pilī.
04.10.2019 16:21
*ĶĒMS
 Lai ripo otrais simts, bet labāk par aizripojušo.
04.10.2019 18:09
*Pilsonis
 Nu ka var mūldet par skolu, ja neesi macījies citur! Es mācijos gan JVĢ, 3.vsk gan JAK, uttt Bet reāli tik un tā mīļāka un foršākā skola uzskatu bij JAK! un Jēkabpils sākumskola kas atradās savlaik uz meža ielas. JVĢ ir skola ar augstam prasībam un cilvēcības trūkuma. Nerunāsim par to ka 1. septembra uzrunā Vizuļa kungs parādija savu politisko nostāju, kas nebij politkorekti pret klātesošo Ragaiņa jaunskungu. Nomainiet direktoru...
04.10.2019 19:38
*Viesis
 Vai kāds vēl video pamanīja cik patiesībā noplukusi un neuzturēta ir ģimnāzijas ēka? Pamati vietām nosūnūjuši, kamēr daži vēsturiskās ēkas ķieģeļi jau grasās savu vietu pamest uz visiem laikiem. Kaut nu noturētos vēl vienu simtgadi!
04.10.2019 19:41
īpaši stulbs
 Jā, ģimnāzijā izvērsts plašs skaidrojošais darbs par alkohola kaitīgu. Neviens piedzēries acīs nekrita.
04.10.2019 19:48
*Viesis
 Sīkajiem svētki, nav uz stundām jāiet. Nu bet tas laukums un postaments izraisa šausmu sajūtu. Sūnu ciems :DDD
04.10.2019 20:04
*Viesis
 Kristīnei vajadzētu maršēt kopā ar Sūnu pamatskolu.
04.10.2019 20:12
*Absolvente
 Jēkabpils pašvaldība skolai vērienīgu rekonstrukciju solīja jau 95 gadu jubilejā. Tolaik pati biju skolniece. Šogad secināju, ka skolā diemžēl nekas jau nav mainījies. Skolas rekonstrukcijas gaidās telpas paliek arvien nožēlojamākas. Cerams, ka vismaz pedagogiem dāvātā pieredzes apmaiņas ekskursija nāks labumā un daža laba skolotāja iemācīsies klases priekšā uzvesties. Citādi jau skolas laikā šķita, ka dažas skolotājas savu agresiju un pakļaušanas talantu izpauž vien tādēļ ka citādi sajūtas apdradētas klases kolektīva priekšā. Vakar aprunājoties ar jaunākiem cīņubiedriem un dažas no skolotājām arī apciemojot nācās saprast, ka nekas jau nav mainījies arī šajā jomā. Koncerts diemžēl bija nebaudāms. Skolas kolektīvs un skaņotāji nebija spējuši padomāt par skolas sporta zāles akustiku. Ne tikai Lavian Blues Band dziesmu tekstus nevarēja dzirdēt, bet arī skolas vadības uzruna pirms koncerta bija skanējumā nebaudāma ar nevajadzīgiem basu un atbalsu specefektiem. Nepatīkami bija redzēt, ka sliktā skanējuma dēļ daudzi izvēlējās koncertu pamest krietni pirms tā beigam.
05.10.2019 08:49
*zinātājs -> Absolvente
 Cik zinu, tas bija tāpēc, ka mūžīgi uz skolu nāci izaicinoša apģērbā. Skolotājām tas obligāti nepatika. Gribētos zināt, ar kādām atzīmēm beidzi skolu, bet tāpat zinu, ka ne visai, ja augstskolā netiki un strādā tepat Maximā. Vari liegties un locīties, bet mēs tāpat visi zinām, kas esi.
Akustika gan nebija laba.
05.10.2019 09:07
*ha -> zinātājam
 Par maksu augstskolā var mācīties jebkurš, kam nauda nav problēma!
05.10.2019 10:27
*zinātājs -> ha
 Zinu, zinu! Jo vairāk naudas, jo vairāk zināšanu.
06.10.2019 09:20
*Viesis -> *Viesis 16:21
 Naudu neviens nedod, lai darītu, kas ienāk prātā.
Ir projekts Daugavas malas pilīm un tās arī taisa.
06.10.2019 09:52
*Viesis -> *Absolvente
 Tu pati esi agresīva, augstprātīga būtne un ko tad tu gaidi, ka skolotāji uz ceļiem rāpos tavā priekšā.
Ģimnāzija ir normālā stāvoklī un vispirms sataisīja tās ēkas, kas nevarēja gaidīt. Pienāks arī ģimnāzijas remontlaiks
06.10.2019 09:55
*Viesis
 Galvenais, lai skolotājiem pieliek algu ! Mēs naudu taisām, ne nauda mūs !
06.10.2019 10:20
*Viesis -> *Absolvente
 Daļēji piekrītu Tev!
Katrā(!) skolā ir pa kādai(!) Tevis teiktajai: - (..)dažas skolotājas savu agresiju un pakļaušanas talantu izpauž vien tādēļ ka citādi sajūtas apdradētas klases kolektīva priekšā.
To mēs pirms kāda laika redzējām šeit(!) kādā video, kur runāja skolēni no ģimnāzijas 7.klases par skolotāju "bļaustīšanos" un ttt.
Nepatīkami teikt, bet 30 gados pastalnieku karaļvalstī (hip! hip! urāāā!)
- kā pareizi reiz teica/rakstīja avīzē, ka nezkur pazudusi ...inteliģence ...
06.10.2019 15:53
*Niks
 Šis vid.tv video par JVĢ 100 gadiem bija labs! Ar ieskatu vēsturē. Par to Kasparam un Sandrai cepurms!
Skolēniem un absolventiem gan jau patīk video redzamā smaidīgā mūzikas skolotāja Sandra Bondare. Vislielākā cieņa bijušajai skolotājai Valentīnai.Ukrei par atnākšanu. Andris Gailis jau 12.klasē ir ar nopietna cilvēka stāju! Dažs labs šodienas Saeimas deputāts ir beidzis JVĢ! Par A.Lemberga k-gu ilgus gadus Ventspils mēra amatā nerunājot! Gan jau katram ir ko atcerēties no savas skolas!
06.10.2019 16:16
*Viesis -> *Viesis
 Bet, pastalniek, saņem dūšu un esi pirmais inteliģents Jēkabpilī.
06.10.2019 21:10
*Viesis -> precizēju
 Mans 06.10.2019 21:10 komentārs domāts 06.10.2019 15:53 komentāra pastalniekam.
06.10.2019 21:13
*Secinājums
 Komentāri liecina, ka visi ir sajūsmā par skolas jubileju.
06.10.2019 21:33
*zinātājs -> Viesis
 "...citādi sajūtas apdrādētas klases kolektīva priekšā."
Gribētos uzzināt, kurš gan viņas klases priekšā varēja apdrādtēt? Pedagoģiskajās augstskolās māca psiholoģiskus paņēmienus un metodes, ar kurām cīnīties pret, un nav nemaz jābļaustās. Varbūt eksistē arī tādas, ka pašas ļaujas apdrātēt, bet ģimnāzijā tādas nezinu.
07.10.2019 08:43
*arī secinu -> *Secinājums
 No šeit rakstošajiem ( rejošajiem) neviens nav mācījies JVĢ ēkā un nav arī piedalījušies svētkos.:)
07.10.2019 09:44
*Eksperts
 šogad vismaz nepiekāva" dirkšķi",kāpirms 3 gadiem...
07.10.2019 12:29
*ziņkārīgais -> *Eksperts
 Pirmā dzirdēšana, pastāsti sīkāk. Kas ir tas "dirkšķis"? Vai sita līdz nāvei?
07.10.2019 12:50
*Neķītrais masāžists -> Eksperts
 Nemuldi! Nekāda lielā kaušanās nebija, tikai spēkiem mērojās. :D Ja šie nebūtu pārdzērušies, tad vispār nekā nebūtu.
07.10.2019 15:49
*Jefiņš -> *Neķītrais masāžists
 Kas kāvās, kur kāvās?! Es arī neko nezinu!!
07.10.2019 16:15
*Skatos video
 Inteliģentā izskata Andri Gaili no 12.kl. sīkie, ja līdz šim nepazina, var noturēt par skolotāju.
Saglabājiet JVĢ 100 karodziņus. Tas nākotnē jau būs kā ģimenes relikvija un jau saviem bērniem varēsit stāstīt, kur mācījāties.
Vienīgi žēl, ka nav saglabājušās vairākas pirmskara Latvijas laika labās tradīcijas...
08.10.2019 23:19
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01415 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu