Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Šodien 14.augustā
vārda dienas svin:

Zelma, Zemgus, Virma

Rītdien:
Zenta, Dzelde, Zelda

Apsveicam!
Saraksts »

Vai jums ir skaidrs, kā tiks organizēts mācību process jaunajā mācību gadā, saistībā ar epidemioloģisko situāciju Covid-19 laikā?
Nav skaidrs, kā epidemioloģiskās prasības tiks ievērotas mācību procesā;
50%
Mani tas neskar.
33.3%
Daļēji, vēl gaidu paskaidrojošu informāciju no mācību iestādes;
16.7%
Jā, pilnībā skaidrs;
0%

Nobalsojuši: 6
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 49 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpils atbildīgie dienesti uzsver – ielas un ietves tiek tīrītas un kaisītas atbilstoši noteikumiem
Pievienots: 23.01.2019 14:19

» Versija izdrukai

rsz_sniegs.jpg
Šīs un aizvadītās nedēļas mainīgie laika apstākļi Jēkabpilī radīja neērtības uz daudzām ielām un ietvēm. Sevišķi slidens bija pagājušās nedēļas otrajā pusē, kad par apledojumu sūdzējās gan gājēji, gan autovadītāji. Atbildīgie Jēkabpils dienesti uzsver, ka pilsētas ielas un ietves tiek tīrītas un kaisītas atbilstoši noteikumiem un pašvaldības budžeta iespējām, proti, A klases ielas jānotīra četru līdz sešu stundu laikā pēc snigšanas beigām, B klases ielas – astoņu stundu laikā pēc snigšanas beigām, C klases ielas – 18 stundu laikā pēc snigšanas beigām, D klases ielas – pēc pasūtītāja, proti, domes, pieprasījuma (pielikumā var iepazīties ar Jēkabpils pilsētas ielām noteiktajām klasēm). Ņemot vērā apledojumu, pagājušajā piektdienā pašvaldībā tika pieņemts lēmums nokaisīt D klases ielas.
    
    SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs Jānis Hauka skaidro: “Sestdienā bija pabeigta D klases ielu kaisīšana, varbūt palika kādas ielas, kuras netika nokaisītas. Tad nāca svētdienas laika apstākļi, kad sāka krist sniegs, un snigšana beidzās pirmdien ap 12:00 dienā. Šajā periodā uzkrita apmēram 20 centimetru bieza sniega kārta. Galvenās ielas mēs notīrījām un nokaisījām trīsreiz, uz mazāk svarīgām ielām šis darbs tika veikts pēdējās divās dienās, tātad otrdien un trešdien mēs pabeidzām tīrīt un kaisīt mazās ielās, kur netiek lielā tehnika. Ja mēs tagad iziesim ārā un paskatīsimies ielās, tad redzēsim, ka 48 stundās mēs esam notīrījuši visu pilsētu.”
    
    SIA “Jēkabpils pakalpojumi” uzsver, ka izņēmums ir būvobjekta teritorija, proti, Pasta iela un tai piegulošās ielas, kas joprojām ir būvniecības procesā. Par šo ielu uzturēšanu atbild būvuzņēmums. Savukārt par ietvju tīrīšanu un kaisīšanu atbildīgi ne tikai SIA “Jēkabpils pakalpojumi” un namu apsaimniekotāji, bet arī privātmāju īpašnieki, kuru pienākums ir notīrīt un nokaisīt saviem īpašumiem piegulošās ietves. Atbildīgie dienesti uzsver, ka viņu uzraudzībā esošās ietves tiekot kaisītas un tīrītas pēc nepieciešamības. SIA “JK Namu pārvalde” valdes priekšsēdētājs Ainars Vasilis skaidro: “Mūsu sētniekiem ir normas, kuras viņi ievēro, bet pēc šāda sniega cilvēki tīrīja vienu un to pašu vietu pat piecas reizes.”
    
    SIA “Jēkabpils pakalpojumi” šogad saņēmuši iedzīvotāju sūdzības par tā saucamo “putru” uz ietvēm. Jānis Hauka skaidro: “Šī situācija veidojas, jo mēs nepaspējam uzreiz notīrīt visu sniegu. Atlikušo sniegu piemīda, tad veidojas slidenā virskārta. Mūsu mašīnas brauc pa ielu un uzkaisa sāli, kas, reaģējot ar ledus kārtu, veido “putru”. Vēlāk atkal brauc mūsu mašīna un to noslauka, bet tas ir process, kas ilgst kādu brīdi, ir jādod laiks šim procesam norisināties. Nevar iznākt no rīta ārā un paziņot, ka viss ir slikti.”
    
    Ņemot vērā, ka daudzviet nav tīrītas un kaisītas tieši pie privātīpašumiem esošās ietves, pašvaldība veic pārrunas ar konkrēto māju īpašniekiem. “Ir veiktas pārrunas ar 14 māju īpašniekiem,” stāsta domes izpilddirektors Guntars Gogulis. “Atsevišķos gadījumos tiek iemesti atgādinājumi pastkastītēs, ja īpašnieki nav sastopami uz vietas. Par ietvju netīrīšanu protokoli nav uzrakstīti, jo iedzīvotāji uz brīdinājumiem reaģē un ietves notīra. Citādāka situācija ir ar māju jumtiem. Par netīrītiem jumtiem uzsāktas deviņas administratīvās lietvedības, astoņos gadījumos noformēti profilaktisko pārrunu protokoli. Vairumā gadījumu lāstekas tika notīrītas – pārkāpumi novērsti. Tikai vienā gadījumā īpašnieks nereaģēja un ignorēja policijas uzaicinājumu ierasties. Šajā gadījumā tika noformēts administratīvo pārkāpumu protokols.”
    
    Atbildīgie dienesti arī uzsver, ka ne vienmēr laika apstākļi ir piemēroti uzturēšanas darbu veikšanai, tāpat jārēķinās, ka pēc kaisīšanas efekts nav tūlītējs – jāpaiet pusstundai līdz stundai, kamēr sāls vai sāls un smilts maisījums noreaģē. Par nenotīrītiem vai nenokaisītiem ielu un ietvju posmiem iedzīvotāji var ziņot, zvanot uz SIA “Jēkabpils pakalpojumi” diennakts operatīvo dežūrdienesta tālruņa numuru: 29 387 082.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 
Dokumenti:
DOC: 26607_0.doc
DOC: 26607_1.doc


Komentāru skaits: 18
Apspriežam tēmu:
*HAaaa
 Meža iela no Brīvības līdz Dignājas B

Gar b/d Zvaniņš NU NAV tā iela notīrīta, kur nu vēl nokaisīta ar pretslīdes materiālu.... Bērni un vecāki iet klupdami-kristdami!
23.01.2019 14:30
*Viesis
 apļos sniegs nav notīrīts līdz galam
23.01.2019 14:42
*Neķītrais masāžists
 Tie noteikumi, vēl, jpmķ, izpildkomitejas Zeņina laikā pieņemti, kad cilvēki ar Kamaziem pa pilsētu braukāja!
23.01.2019 14:52
*Vietējais
 Pēc pēdējā sniegputeņa mazās ielas,protams ne visas,tīrīja ar diennakts novēlošanos,kad sniegs pārsvarā jau bija piebraukts.Mašīnai,kura tīrīja šīs ielas,bija arī kaisāmā iekārta.Nesaprotu,kāpēc vienlaicīgi nevar ielas arī nokaisīt,vismaz tās ar asfalta segumu,pa kurām pārvietojas mašīnas un pilsētas iedzīvotāji.Pie pirmā atkušņa šīs ielas pārvērtīsies par īstām slidotavām.
23.01.2019 15:15
*šofers
 Ar auto varēja labi izbraukt visas pilsētas galvenās ielas. Gājēji gan slidinājās pa grambuļu grambuļiem uz trotuāriem Pasta, Brīvības ielā īpaši pretī Skārletai, pagrieziena stūrī Apģērbi-Apavi uz bijušo Unibankas ēkas pusi. Slideni grambuļi bija pie bijušās krājbankas ēkas, kur Altum...
Brīvības ielā labi trotuārs bija notīrīts pie Valsts policijas, pilsētas domes, Baltas, Maximas XX, bet Krapa kafejnīcas priekšā gan bija grambuļi. Tālāk notīrīts bija pie tām divām piparbodēm un Skārletas, privātmājām
Tāda sajūta, ka pilsētā nav pašvaldības policijas, kas sekotu ielu kārtībai pie privātbodēm un privātmājām. Vislabāk šancēja tā pašvaldības policijas brigāde, kuru Ļoņa likvidēja it kā naudas trūkuma dēļ.
23.01.2019 16:33
*Jefiņš
 Uz to nedēļu sola atkusni, lai šī ziņa visus nomierina.
23.01.2019 16:48
*Vizma -> Jēkabpils pašvaldība
 Kurš likuma/noteikumu pants nosaka Jēkabpils pilsētas iedzīvotājiem par SAVIEM LĪDZEKĻIEM iegādāties smilts/sāls maisījumu lai nokaisīt saviem īpašumiem piegulošās ietves??? Izskatās ka kāds grib tiesā atbildēt uz šo jautājumu!
23.01.2019 17:50
īpaši stulbs
 Ja noteikumi tādu kārtību nosaka, tad nav ko kasīties un nav nepieciešams savas kaprīzes piebļaut pa visu Jēkabpili. Lai ietu pastaigās pa apledojušām ietvēm, iepriekš jāapauj atbilstoši apavi. Jēkabpils apavu tirgotāji cenšas un, kā esmu ievērojis, apgādā pilsētniekus pēc visdažādākajām gaumēm. Piemēram Degās un veikaliņā Brīvības ielā pie Plātes baznīcas otrreizējo apavu izvēle ir lieliska. Pats personīgi izstaigāju un izpētīju.
23.01.2019 19:59
*ĶĒMS
 Ziemas stihija nebeidz un nebeidz mūs mocīt, bet kad tad ir bijis citādi?
23.01.2019 20:28
*jhug
 ielas slidenas, Knapi var pajiet vision dienestiem pofig
23.01.2019 22:15
*kkk -> Vizma
 "..Pašvaldības saistošie noteikumi nosaka, ka privātmāju iedzīvotāji ir atbildīgi par to īpašumam piegulošo ietvju uzturēšanu, un SIA “Jēkabpils pakalpojumi” privātmāju īpašniekiem piedāvā bezmaksas smilti ietvju kaisīšanai. Saraksts un karte ar Jēkabpilī izvietotajām kaisāmā materiāla kastēm atrodami pakalpojumu mājaslapā.."
24.01.2019 08:13
*zinātājs
 Zinu, ka citās valstīs sniega tīrīšanai ir dažādas pieejas. Viena - visu sniegu novāc municipālās iestādes. Otra - sniegu iedzīvotāji novāc tikai tur, kur paši uzskata par vajadzīgu, bet pašvaldība savākto izved un iegāž tuvākajā upē. Trešā - brauktuvi tīra pašvaldība, bet ietves paši gājēji, kas ne reti no rīta uz darbu dodas agrāk un līdzi ņem, sniega lāpstu. Gribētos zināt, kāpēc Jēkabpils daudzdzīvokļu māju iemītnieki tā nedara, paši neko netīra, bet iet gar privātmājām tukšām rokām un vēl lamājas Surkulim, ka tās īpašnieks nav sniegu notīrījis! Tā nav godīgi. Ja nepatīk trotuārs, celies agrāk, ņem rokās cirtni un lāpstu, un strādā!
24.01.2019 08:48
*nu vot
 staigāju kājām i bēdu nezinu, bet vot tiem kuriem ir superklases kāri tiem gan sūdīīīgi pa sniegu ar džipuku, traks var palikt :DDD
24.01.2019 11:12
*Baibux
 Vispār jau ļoti normāla parādība ziemā ir sniegs un ledus!!! Bet nu jā, ja jābrauc ar mersi, tad traki gan.
24.01.2019 11:14
*Viesis -> nu vot
  Ņe karkai. :))) Tik atliek norunāt, i būsi uz pakaļas.
24.01.2019 12:32
*apalīte
 Ja būtu kārna, tad ..., tagad sāp, bet kauli vietā...Pa virsu sniedziņš, apakšā ledus. Atnācu mājās, tāda juška, kā uz vemšanu.Nevienu nevainoju, ziemā tā gadās.
24.01.2019 14:47
*Kājāmgājējs
 Ceturtdien 24.janvārī vienīgi Zemgales ielā pie Jēkabpils pakalpojumiem bija ietves notīrītas līdz asfalta segumam...
24.01.2019 22:52
*Jēkabpilietis -> Dome
 tātad, ja no pēdējās, pirmdien, snigšanas iela principā nav tīrīta, tātad "D "? Rīgas un Brīvības ielas tak nav? tikai sāls/smilšu kaisījums, tātad - "D", un kāds burts Jēkabpilī piešķirts mazajām, privātsektora ieliņām? " "Ž" ?
25.01.2019 18:51
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00753 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu