AUTO NOMA - Jekabpils autocentrs
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ģąėīīįėą÷ķī 20.08 Diena
22°C...24°C
R 1-3 m/s

Ģąėīīįėą÷ķī 20.08 Vakars
19°C...21°C
DA 0-2 m/s

Šodien 20.augustā
vārda dienas svin:

Bernhards, Boriss

Rītdien:
Janīna, Linda

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat Līvānu pilsētas svētkus?
Nav viedokļa, jo svētkus neapmeklēju.
51.9%
Ļoti interesanti un labi noorganizēti;
21.2%
Vidēji - varēja būt daudzveidīgākas aktivitātes;
17.3%
Garlaicīgi;
9.6%

Nobalsojuši: 52
Saraksts »

Ziņas: 26233
Komentāri: 508541
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
20.09.2017 08:39
 
Šobrīd portālā: 21 lietotājs

http://www.jekabpils.lv
Mājas lapu izstrāde
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpilī uzlabojusies tīrība daudzdzīvokļu māju koplietošanas telpās
Pievienots: 29.11.2018 21:24

» Versija izdrukai

rsz_uzkopj.jpg
Lielākais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotājs Jēkabpils pilsētā ir SIA “JK Namu pārvalde”. Uzņēmums apsaimnieko 220 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Jēkabpilī, no tām 82 mājās koplietošanas telpas uzkopj namu pārvaldes apkopējas. To, ka dzīvojamo māju pārvaldītājam ir pienākums nodrošināt koplietošanas telpu apkopi, nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.906. “Mums ir 33 apkopēji, kas strādā pēc noteikta grafika. Mitrā uzkopšana jāveic reizi nedēļā. Tāpat notiek logu mazgāšana, kas obligāti jāveic reizi gadā. Noteiktā laikā ir margu, sienu, palodžu un durvju mazgāšana. Tas arī ir noteikts noteikumos. Namu pārvaldei ar šo apkopēju skaitu pietiek,” stāsta SIA “JK Namu pārvalde” sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece.
    
    Viestura ielā 38c kāpņu telpas uzkopj namu pārvaldes apkopēja Kristīne Tihanovska. Viņa teic, ka tagad, ziemas sezonā, darba netrūkst, jo no kūstošā sniega, dubļiem un smiltīm kāpņu telpas ātri vien kļūst netīras: “Mazgāju katru nedēļu – vienreiz nedēļā. Atnākot uz darbu pēc nedēļas, kāpņu telpa ir diezgan smilšaina. Reklāmas uz palodzēm stāv. Mēdz būt gadījumi, kad kaut kas ir izmētāts, arī kaķi piečurā un piekakā. Ir arī tukšās pudeles, kad mētājas.”
    
    Daudz atkarīgs arī no pašiem mājas iedzīvotājiem. Ne vienmēr apkopēju darbs tiek novērtēts, piemēram, ir gadījumi, kad tiek apzīmētas atjaunotās pastkastītes vai noķēpātas nesen krāsotās sienas. “Protams, ir mājas, kurās sakoptība varētu būt labāka, bet kopumā, salīdzinot ar pagājuši gadu, situācija ir uzlabojusies. To var izskaidrot ar to, ka cilvēki kļuvuši apzinīgāki,” stāsta Iveta Skolniece.
    
    Televīzijas sastaptie iedzīvotāji, kuru mājās koplietošanas telpas uzkopj namu pārvaldes apkopējas, pauž apmierinātību ar tīrību. Jēkabpilietis Fjodors teic: “Tagad ir laba tīrība. Agrāk nebija tādas.”
    
    Jēkabpiliete Lilija saka: “Ir tīras kāpņu telpas. Vienreiz nedēļa viņi izmazgā, izslauka, tāpat tiek mazgātas sienas un logi. Apmierina.”
    
    “Ja uzkopj namu pārvalde, jāmaksā vidēji 2-5 centi par kvadrātmetru apkopējas algai, nodokļiem un citām izmaksām, kas saistās ar uzkopšanu, tie ir arī uzkopšanas līdzekļi,” stāsta SIA “JK Namu pārvalde” ēku un apsaimniekojamo teritoriju pārzine Līga Krastiņa.
    
    Izmaksas katrā mājā atšķiras atkarībā no tā, cik liela ir mājas koplietošanas telpu platība. Katram dzīvoklim šī maksa par koplietošanas telpu uzkopšanu ir vidēji 2-3 eiro mēnesī.
    
    Lielā daļā Jēkabpils daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki kopsapulcē ir izvēlējušies ietaupīt šo naudu, nolemjot paši nodrošināt koplietošanas telpu uzkopšanu. Šādu iespēju paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.408, kuru 13.panta 4.daļa noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopība dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē var pieņemt lēmumu par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemesgabala un koplietošanas telpu sanitārās kopšanas nodrošināšanu bez pārvaldnieka starpniecības. Arī Viestura ielas 26 mājā kāpņu telpas uzņēmušies uzkopt paši iedzīvotāji, vienojoties šo darbu uzticēt mājas pilnvarotajam pārstāvim. Mājas iedzīvotāji ar pilnvarotā pārstāvja darbu ir apmierināti. “Esam ļoti apmierināti. Bieži slauka – gandrīz pārdienām. Mazgā mēnesī 2-3 reizes,” stāsta mājas iedzīvotāja Ritma.
    
    SIA “JK Namu pārvalde” uzsver, ka, apsekojot daudzdzīvokļu mājas, kurās iedzīvotāji paši nodrošina sanitāro apkopi, darbinieki pievērš uzmanību arī koplietošanas telpu tīrībai, bet pēdējā laikā ir maz tādu gadījumu, kad būtu konstatēta neapmierinoša situācija.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 25
Apspriežam tēmu:
*Loģiski
 Gandrīz pusei dauzstāveņu kāpņu telpas uzkopj namu pārvaldes apkopējas.Par to iedzīvotāji maksā aptuveni 3 eiro mēnesī!
Tāpēc loģiski, ka Jēkabpilī uzlabojusies tīrība daudzdzīvokļu kāpņu telpās.
Tikai tad vajadzētu sākt brīnīties, ka kļuvis tīrāks, ja to kāds darītu bez maksas.
Pirms tam mūsu dauzstāvenē bija dažas izteliģentas dāmas, kas slaucīja un mazgāja. Kāpēc prastām veču nolietotām bābām un izjātām jaunuvēm tas bija pie vienas vietas, lūk par to es visu laiku brīnījos, uzsākot dzīvot Jēkabpilī.
Vai tik daudz no pāķiem būtu sabraukuši, ka bez sūdiem pat pilsētas vidē nu nekā?
29.11.2018 22:02
*Olafs -> Loģiski
 Pamuļķi! - Kad pats pedējo reizi - savas noputējušās dzīvokļa durvis ar mitru lupatu no ārpuses noslaucīji!? - kur nu vēl kādu centimetru tālāk!! Priecāties vajag - ka ir tādas apkopējas!.....a par izjātām jaunuvēm - ja tur smalkāk papētītu - kurš ko jāja - varbūt arī Tev pašam - par šo un to - būtu jāpaklusē un jānokaunās!
29.11.2018 23:17
*zinātājs
 Cik zinu, tad māju iedzīvotāji izvēlas mājas pilnvaroto pēc visiem demokrātijas principiem izlases kārtībā un viņam nav tiesību pārējiem pretī runāt, un pretoties. Uzdots ir un jāiet, jāmazgā kāpnes, un viss tur.
30.11.2018 07:04
*Viesis
  Zemgales7 logi uz ziemu netika nomazgāti. Nez kā var nomazgāt kāpņu telpā logus no ārpuses, ja tie nav attaisāmi? Gaiteņos gar sienām grīdlīstes putekļos pēc mazgāšanas. Tā nav kvalitatīva uzkopšana. Visu vasaru otrpus mājas pagalms nostāvēja nepļauts. Cilvēki puķes mēģināja ravēt, bet kāds tolks, ka puķes caur zāli redzēt nevarēja. Un viens konteiners nedalītajiem atkritumiem arī ir par maz. Ir reizes, ka vairs nelien musuri.
30.11.2018 09:01
*noskatījos video
  9 sekundē apkopēja mazgā kāpnes. Skatāmies krāsojums kāpnēm pie sienas ir burtiski kļeckējums, pati siena arī bedraina. Vai tas ir remonts, par kuru var maksāt? Kurš privātmājā tādu darbu pieņems? Pirms krāso, varēja noiet ar spakteli un nolīdzināt nelīdzenumus un nokrāsot. A nē, kāda virsma bija, uz tādas arī kleckēja, labi, ja vēl bija nomazgāts. Arī gar durvīm redzam paviršu krāsojumu, nevar novilkt otu tā, lai neaizķertu durvju stenderes. Skolniece runājot skatās debesīs, laikam tur špargalka karājas. Lodziņš durvīs aiz viņas arī izskatās netīrs. Nav dzīvē redzēts, ka ar lupatiņu kāda apkopēja noslaucītu margas vai kāpņu stūrīšus. Kur nu vēl runāt par palodzēm, par logu tīrību vispār nav runas. Varbūt, kur mazgā Kristīne, tur ir tīrība. Piem Anglijā, kur ir būts, tur kāpņu telpas burtiski spīd un laistās, viss smaržo, un patiešām ir kvalitatīvi izremontētas ar labiem materiāliem un ļoti kvalitatīvi, kas kalpo daudzus , jo daudzus gadus. Prieks pa tādām koplietošanas telpām pārvietoties. Pie mums kāp ej līdz savam dzīvoklim izbrīnā atvērtām acīm, tas nav tā un tas nav šitā. Namupārvalde nevis varēja muļļāties ar nekvalitatīvajiem remontiem, bet vienreiz saņemties un to izdarīt kvalitatīvi!! Arī uzkopt būtu vieglāk.
30.11.2018 09:24
*Viesis
  Aj, īstenībā cilvēkiem ir poh, kādi koridori, kāpņutelpa, ārs izpļauts vai nav. uzkāpi savā dzīvoklī, blaukt durvis ciet! 2-3 eiri tur nosp′ļauties, lai tīra kā māk un ko tur iebilst? Tāpat tīrīs kā tīrīja. Ies tur nervus kāds vēl bojāt. Pats namu pārvaldes priekšnieks varēja pabraukt un apskatīties arī. Ko tā jauniņā pārzine tur daudz saprot.
30.11.2018 09:36
*Inga
 Mums ir vislabākā čaklā skudriņa Gaļina Aleksejeva! Čakla, kārtīga, smaidīga-kā savs cilvēks! Vienmēr sveicina, novēl priecīgus svētkus un mēs viņai to pašu!
30.11.2018 09:51
*zinātājs -> Inga
 Tiešām Gaļas priekšā ir jāpaklanās. Labi, ka ieminējies! Zinu viņu, bet pēc vakardienas izgāja no galvas. Namu pārvaldes priekšniekam Vasilijam derētu iet pie viņas un pakonsultēties, ko un kā vajag.
30.11.2018 10:18
*Brīvības 5a
 Mums ir paveicies ar apkopēju, gan arī ar sētniecēm ! Paldies, par labi padarītu darbu !
30.11.2018 11:40
*mopšels
 Malači, bloku mājām kļūst vairāk opciju, drīz pie ārdurvīm stāvēs šveicars melnā frakā un laipni laidīs visus podjezdā! Paradīze zemes virsū! :)
30.11.2018 12:03
*Anete
 Jēkabpilī ir firma vai privatie kuri nodarbojas ar telpu uzkopšanu? Var kads padalīties ar numuriņu?
30.11.2018 13:44
*Jefiņš
 Ha, vajag dzīvot visu laiku kā sušķiem, tad vienreiz saņemties - izmēzt māju un kļūsii slavens puspasaulē.
30.11.2018 14:25
*Neķītrais masāžists
 Man pokuj, vēl varu izbrist. :D
30.11.2018 14:31
*ĶĒMS
 Pašiem vien ir jāuztur kārtība, nu gan brīnumu atraduši.
30.11.2018 16:41
īpaši stulbs
 Kaut kā ienāca prātā to netīrumu sakarā, ka Jēkabpils pakalpojumi varētu noformēt jaunas štata vietas - atkritumu šķirotāji. Piemēram, pie daudzdzīvokļu māju atkritumu konteineriem dežurētu šķirošanā labi apmācīts cilvēks, kas katra pienācēja maisiņu, teiksim, par 20 centiem kilogramā sašķirotu un Dziļajai vagai neko nevajadzētu maksāt. Īrnieki būtu priecīgi.
Attiecībā uz rakstā minētiem faktiem teikšu, ka apkopējas dara lielu un svētīgu darbu veselības profilakses un kārtības labā, par ko iesaku uz Ziemassvētkiem visas apbalvot ar ragaiņa parakstītām pārsteiguma balvām. Varbūt ne visas, bet noteikti tās, par kurām labu runā dzīvokļu iemītnieki un labi izsakās arī māju vecākie.
30.11.2018 19:16
*MAIJA
 Cilvēki paši piedrazo savas kāpņu telpas,tas ir fakts..
30.11.2018 19:40
*ah haah ha -> īpaši stulbs
  nu tad ej pie miskastēm un šķiro, es tūlīt nesīšu musurus
30.11.2018 20:09
*Viesis -> *ah haah ha
 :)DDDDDDDD +++
01.12.2018 15:35
*Dzintars
 Jums gan Jēkabpilī labi, kāpnes tīra, mums Līvānos komunālie to nedara tikai atbild Vilcāns ja vajag paši tīrat. Izrādās ka pēc likuma tas jādara, tikai Vilcānam savi likumi. Un kas atmaksās naudu, ko maksājam komunālajiem bet nedara?
01.12.2018 16:36
*Viesis -> Dzintars
  Oho, kādas nekārtības Līvānos izrādās! Uh ti!
01.12.2018 16:55
*no Jēkabpils tālā gala -> Dzintars
 Trieciet to Vilcānu ar sūdainu koku!
02.12.2018 09:39
*Inga -> Dzintars
 Jāsauc Beztabu uz Līvāniem varbūt tad sāks mazgāt kāpņu telpas. Kameras priekšā atklāsies ka ne tikai jāmazgā kāpņu telpas, bet kur iztērēta nauda.
02.12.2018 18:03
*ah haah ha -> Dzintars
  vai tad jūs tur līvānos maksājiet par pakalpojumiem, kūru nav? kas jūs lohi?
02.12.2018 18:27
*Dzintars -> ah haah ha
 To, ka dzīvojamo māju pārvaldītājam ir pienākums nodrošināt koplietošanas telpu apkopi, nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.906. Tā rakstīts un maksājot komunālos netiek tīrītas trepes. Noteikti teiks nav naudas, nauda sen iztērēta un kas par to atbildēs?
03.12.2018 13:01
*Viesis -> Dzintars
 Raksti Varam!
03.12.2018 14:04
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2019.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.0108 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu