Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 03.08 Nakts
12°C...14°C
DA 2-4 m/s

ßńķī 03.08 Rits
17°C...19°C
D 1-3 m/s

Šodien 03.augustā
vārda dienas svin:

Augusts

Rītdien:
Romāns, Romualds, Romualda

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils novada izveidi tādā formā, kā tas iekļauts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā?
Nē, Jēkabpils pilsētai vajadzēja palikt kā atsevišķai pašvaldībai;
52.4%
Jā, apkārtējiem novadiem ir jāpievienojas Jēkabpils pilsētai;
42.9%
Nezinu, nav viedokļa.
4.7%

Nobalsojuši: 170
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 60 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Valsts Probācijas dienesta Jēkabpils teritoriālo struktūrvienību sveic 15 gadu jubilejā
Pievienots: 09.10.2018 13:16

» Versija izdrukai

rsz_probacijas.jpg
Aizvadītajā svētdienā, 7.oktobrī, nozīmīga jubileja apritējusi Valsts Probācijas dienestam. Iestāde, kas nodrošina sabiedrībā izciešamu sodu izpildi un uzraudzību, Latvijā dibināta pirms 15 gadiem. Tagad tai ir 28 teritoriālās struktūrvienības un deviņas struktūrvienību filiāles.
    
    Jēkabpils pilsētas pašvaldības pārstāvji apmeklēja Valsts Probācijas dienesta Jēkabpils teritoriālo struktūrvienību, lai sveiktu kolektīvu dienesta 15 gadu jubilejā. Jēkabpils teritoriālajā struktūrvienībā strādā 13 darbinieki – visi gan akadēmiski izglītoti, gan dzīves gudri cilvēki. Šī gudrība lieti noder darbā ar likumpārkāpējiem, jo Valsts Probācijas dienests ar katru klientu strādā individuāli, analizējot likumpārkāpēja domāšanu un kriminālās uzvedības cēloņus. Dienests nodrošina sabiedrībā izciešamu sodu izpildi un uzraudzību. Jēkabpils struktūrvienības redzeslokā pašlaik ir ap 200 klientu, visvairāk ir personu, kas veic piespiedu darbu. Šobrīd izpildē ir 120 aktīvas piespiedu darbu lietas.
    
    Viens no jaunumiem, kas Latvijā ieviests pirms dažiem gadiem, ir elektroniskā uzraudzība. Trīs gadu laikā Jēkabpils teritoriālajā struktūrvienībā šādu sodu izcietuši astoņi klienti, bet šobrīd šādu klientu skaits ir pieci. Elektroniskā uzraudzība ir tiesas noteikta nosacīti pirms termiņa no brīvības atņemšanas soda izciešanas atbrīvoto kontrole ar tehniskiem līdzekļiem. Cilvēkam ap kāju tiek aplikta aproce, savukārt dzīvesvietā – ierīce, kas uztver aproces signālu. Šī sistēma ļauj noteikt, kad cilvēks ir mājās, kad – devies ārpus mājas. Turklāt klientam jāinformē Valsts Probācijas dienests par ikvienu savu soli.
    
    “Klientam jāparedz savas aktivitātes veselu nedēļu uz priekšu,” skaidro Valsts Probācijas dienesta Jēkabpils teritoriālās struktūrvienības vecākā probācijas speciāliste Dace Jakovela. “Laikā, kad ir jābūt ārā, cilvēkam konkrētajā laikā, kad ir noteikts, jāiziet no dzīvesvietas, kā arī jāatgriežas dzīvesvietā tajā laikā, kad paredzēts grafikā.”
    
    Nedēļas grafikā jābūt nosauktām konkrētām adresēm, kur klients grasās doties konkrētā laikā. Grafikā tiek paredzētas arī izvēles aktivitātes, kad klients var izvēlēties – iet uz šo aktivitāti vai palikt mājās. “Ja ir paredzēta pastaiga, bet ārā līst lietus, viņš var arī neiet ārā, tas nebūs pārkāpums,” skaidro Dace Jakovela. “Bet svarīgi ir tas, ka aktivitātē “Drīkst iziet ārā” klients var pieņemt lēmumu, vai iet, vai neiet, bet viņš nedrīkst mainīt saturu. Piemēram, ja paredzēta pastaiga, tad jābūt pastaigai. Viņš nedrīkst izdomāt, ka viņš ies uz kino.”
    
    Dienesta darbinieki regulāri pārbauda, vai klients tiešām ir aizgājis uz kino, sporta zāli vai citu vietu, kas norādīta grafikā.
    
    Valsts Probācijas dienests sodu izpildē iesaista arī sabiedrību – konkrētiem likumpārkāpējiem tiek piemēroti brīvprātīgie līdzgaitnieki, kuri pavada laiku ar šiem klientiem, sarunājoties ar viņiem un parādot, ka var dzīvot arī citādāk.
    
    “Šie klienti ir visi tie jaunieši, kuri izcieš kriminālsodu sabiedrībā – gan jaunieši, kuriem piespriests piespiedu darbs, gan tie, kuriem ir nosacīta notiesāšana,” skaidro Valsts Probācijas dienesta Jēkabpils teritoriālās struktūrvienības vadītāja Iveta Vilcāne. “Visi šie jaunieši ir Probācijas dienesta uzraudzībā, un mēs viņiem varam piesaistīt arī šo līdzgaitnieku. Līdzgaitnieks sadarbojas ar šo jaunieti, kas parasti ir vecumā no 14 līdz 25 gadiem, bet atsevišķos gadījumos tie var būt arī 29 gadi. Šis līdzgaitnieks ir tas cilvēks, kurš palīdz klientam saprast, ka var dzīvot citādu dzīvi, ka var dzīvot pozitīvi, ka var dzīvot un pavadīt brīvo laiku lietderīgi, nelietojot alkoholu, nelietojot apreibinošās vielas un nepārkāpjot likumu, tādā veidā nenonākot tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.”
    
    Pašlaik Jēkabpils struktūrvienībā ir viens šāds līdzgaitnieks, bet vēl viens cilvēks drīzumā izies apmācības, lai kļūtu par līdzgaitnieku. Par brīvprātīgo līdzgaitnieku var kļūt, vēršoties ar šādu vēlmi Valsts Probācijas dienestā un pēc tam izejot apmācības Rīgā. Tuvākās apmācības paredzētas novembrī, tādēļ interesenti tagad var pieteikties, tikai jāņem vērā, ka līdzgaitnieka darbs ir brīvprātīgs, bez samaksas.
    
    2003.gadā Valsts Probācijas dienests sāka savu darbu vien ar divām funkcijām, bet kopš 2007.gada tā kompetencē ir deviņas funkcijas, un tagad šī iestāde izpilda 70 procentus kriminālsodu visā Latvijā.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 17
Apspriežam tēmu:
*Viesis
  štrafņiki gan valstij ir izdevīgi, lētais darbaspēks pašvaldībās. tā, ka jo vairāk štrafņiku, jo labāk.
09.10.2018 13:32
*Neķītrais masāžists
 Pašvaldības darbiniekiem arī darba laikā vajadzētu elektroniskās aproces salikt. :D
09.10.2018 15:15
*akoo
 Dzīvē Viss kā kino.
09.10.2018 15:20
*Jefiņš -> *Neķītrais masāžists
 Ar laiku visi tiks čipoti un kontrolēti.
09.10.2018 15:21
īpaši stulbs
 Līdzgaitniekam ir jābūt augstas morāles cilvēkam ar stipru psiholoģisko noturību, jo ir bijuši gadījumi, kad līdzgaitnieks nonāk noziedznieka psiholoģiskā ietekmē un drīz vien pat pārtop par Probācijas dienesta klientu. Nenosaukšu uzvārdu, bet viņi zina, par kuru bijušo darbinieku Jēkabpils struktūrvienības darbinieku es runāju. Joki tur mazi.
09.10.2018 17:46
*ĶĒMS -> īpaši stulbs
 Dzīvojam atklātības laikā - vārdu studijā!
09.10.2018 18:20
*zinātājs
 Pašlaik pa radio runā pats priekšnieks, Mihails Papjusēvičs.No Bauskas lietuviešiem esot cēlies. Man izklausās, ka viņš izlaidis padotos un turpmāk pievilks skrūves, kas attieksies arī uz notiesātajiem.
10.10.2018 07:24
*Viesis
 Madāmas redzētas darba laikā Rimčikā! laba gan iestāde kur tā var strādāt....
10.10.2018 13:09
*Viesis
 Esmu redzējis kā nestrādā piespiedu darba veicēji, - nu nav nekādas normālas kontroles!
10.10.2018 13:13
*Janka
 Vai ir prātīgi reklamēt sevi televīzijā ja jāstrādā ar noziedzniekiem??? Neesmu redzējis ka policisti rādītu savas sejas!?
10.10.2018 15:32
*Jefiņš -> *Janka
 Strādā taču ar tiem, kas nostājušies uz labošanās ceļa.:)
10.10.2018 15:36
*Salīdzinot
 Par brīvprātīgo līdzgaitnieku var kļūt, vēršoties ar šādu vēlmi Valsts Probācijas dienestā un pēc tam izejot apmācības Rīgā. Tuvākās apmācības paredzētas novembrī, tādēļ interesenti tagad var pieteikties, tikai jāņem vērā, ka līdzgaitnieka darbs ir brīvprātīgs, bez samaksas.
---------------------------- -------------
Cik tas ir NEPAREIZI !!! T.s. līdzgaitnieks visu laiku ir kopā ar cietumnieku- tas nekas,ka ap kāju ir elektroniskā aproce- , lai tam neienāk prātā atkal taisīt muļķības un nokļūt atpakaļ aiz cietuma žoga!
Cietumnieka līdzgaitnieka(!) paveiktajam, kurš strādā BEZ MAKSAS ir 100 % lielāks labums(!) sabiedrībai nekā dienesta darbiniekiem, kuri saņem ne mazu algu un vēl prēmijas...
Tāpēc vislielākā CIEŅA pret cilvēku, kurš uzņemas būt par cietumnieka līdzgaitnieku, nesaņemot par to ne santīma!
10.10.2018 16:48
*no Jēkabpils tālā gala
 Kad Dzene tur bija priekšniece, tad tur bija kārtība un disciplīna. Zeku lobiji panāca, ka viņu novāc no paneļa.
10.10.2018 18:29
*Viesis
 KPV LV sola samazināt ministriju un ierēdņu skaitu, - beidzot būs atvieglojums valsts budžetam!
10.10.2018 23:54
*Viesis
 Mums Jēkabpilī ir neskaitāms skaits valsts iestāžu, kurām arī droši vien ir jubilejas un sasniegumi. Gribētos zināt kaut ko vairāk par tiem piemēram Valsts ieņēmumu dienestu...……….
11.10.2018 08:14
*Viesis
 Pārāk daudz to ierēdņu saviesies!
11.10.2018 10:00
*Viesis
 Vai svinēs tikpat plaši arī 16 gadu un viena mēneša jubileju?
12.10.2018 15:02
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01307 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu