Autoviss Rezerves dalu veikals.
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Äīęäü26.06 Vakars
18°C...20°C
ZA 1-3 m/s

Ģąėīīįėą÷ķī 27.06 Nakts
16°C...18°C
ZA 1-3 m/s

Šodien 26.jūnija
vārda dienas svin:

Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Rītdien:
Malvīne, Malvis

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat Satiksmes ministrijas ieceri nodot daļu valsts vietējās nozīmes autoceļu pašvaldībām?
Negatīvi, jo šo autoceļu stāvoklis kļūs vēl sliktāks.
81%
Neitrāli, jo tāpat nekas nemainīsies;
19%
Pozitīvi, jo tas varētu uzlabot šo ceļu stāvokli;
0%

Nobalsojuši: 21
Saraksts »

Ziņas: 26233
Komentāri: 508541
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
20.09.2017 08:39
 
Šobrīd portālā: 60 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Mājas lapu izstrāde
Jaunākās ziņas
 
Pļaviņās Latvijas simtgades gada 100.dienu atzīmē ar diviem pasākumiem
Pievienots: 12.04.2018 11:20

» Versija izdrukai

rsz_simtgadessimtadiena2.jpg
10.aprīlī apritēja 2018.gada 100.diena, un ar diviem īpašiem pasākumiem šī diena tika atzīmēta Pļaviņās. Zīmīgi, ka tieši šogad 100 gadi aprit arī Pļaviņu novada ģimnāzijai, kas 1918.gada augustā durvis vēra kā Stukmaņu Brimmerbergas ģimnāzija.
    
    Latvijas simtgades gada 100.dienā Pļaviņu novada kultūras centrā tika atklāta novadnieces – gostiņietes Veltas Toropinas gleznu izstāde. Velta Toropina bija gleznotāja, kurai patika savos darbos iemūžināt ziedus, ainavas un portretus. Viņa bijusi žurnāla “Veselība” mākslinieciskā noformētāja un žurnāla “Zīlīte” mākslinieciskā redaktore. Izstādes atklāšanā vairāk par viņu stāstīja Veltas dēls Igors Celms, kurš arī gājis mātes pēdās un ir metālmākslinieks un gleznotājs. “Viņai ir 148 dzejoļi, dzejas rakstīšana bija viņas hobijs,” stāsta Igors. “Es kādreiz domāju, ka varbūt varētu kaut ko izdot, runāju ar literātiem, bet cilvēki saka, ka glezniecība viņai bijusi vismīļākā, bet dzeja – relaksācija.”
    
    Velta bijusi daudzpusīga personība – aizrāvusies arī ar adīšanu. Igors rāda rupja adījuma džemperi, kas viņam mugurā, un stāsta: “Šis ir māmiņas adītais džemperis. Tam ir 30 gadu. Es ar šo džemperi mugurā esmu braucis kalnos un pa upēm, esmu pat precējies ar šo džemperi mugurā. Māmiņa ir noadījusi kādus 30 džemperus, tā viņai bija tāda pati relaksācija kā dzejas rakstīšana. Dzeju viņa rakstīja, jo viņai kaut kas sāpēja. Viņas vīrs arī bija mākslinieks – Aleksandrs Toropins. Viņš nomira ar tuberkulozi 1961.gadā. Viņa neatrada neko līdzvērtīgu, tāpēc visu atlikušo mūžu nodzīvoja viena pati.”
    
    Izstāde Pļaviņu novada kultūras centrā būs skatāma līdz 18. maijam.
    
    Savukārt otrs pasākums, kas ieskandināja Latvijas simtgades 100.dienu, bija Pļaviņu novada ģimnāzijas 12.klases skolēnu Žetona vakara priekšnesums “Simtgades raksti”. Ģimnāzijā ir viena 12.klase, kurā mācās 20 jaunieši, un šis kolektīvs tiek dēvēts par simtgades klasi – gan tādēļ, ka divpadsmitie pabeigs skolu tieši Latvijas simtgades gadā, gan arī tādēļ, ka šogad 100 gadi aprit arī Pļaviņu novada ģimnāzijai. “Man ir liels prieks un gods audzināt šo klasi,” saka klases audzinātāja Silga Stučka. “Es jūt, ka man ir izdevies, trīs gadus strādājot ar viņiem, saliedēt un tiešām izaudzināt Simtgades klasi, kas spēj sagatavot Žetonu vakaram tik kvalitatīvu priekšnesumu, lai to rādītu arī Pļaviņu novadā simtgades gada simtajā dienā.”
    
    Priekšnesumā „Simtgades raksti” tiek izstāstītas, izdejotas un izdziedātas Latvijas likteņgaitas, aptuveni 45 minūtēs aptverot mūsu valsts vēstures svarīgākos notikumus, piemēram, jaunlatviešu laiku, Latvijas valsts dibināšanu, brīvvalsts laiku, 2.pasaules karu, padomju laiku, Baltijas ceļu un citus.
    
    Pļaviņu simtgades klasē mācās 10 puiši un 10 meitenes, bet pasākumā nebija klāt viena jaunieša – Igora Babaka, kurš atzīts par labāko ierindas skates komandieri 9.-12.klašu grupā un priekšnesuma laikā baudīja balvu – ceļojumu uz Briseli. Ierindas skate ir Pļaviņu novada ģimnāzijas ikgadējā tradīcija, sagaidot Lāčplēša dienu. Pērn ierindas skatē 12.klase piedalījās autentiskos strēlnieku un aizsardžu tērpos, kas saņemti no Rīgas Kinostudijas. Gan šajā video, gan visā simtgades priekšnesuma laikā varēja just Pļaviņu novada ģimnāzijas 12.klases vienotību un radošo garu.
    
    “Klases kolektīvu mēs noteikti raksturotu kā saliedētu un draudzīgu,” stāsta 12.klases audzēknis Gints Kapteinis. “Lai gan dažreiz mums ir situācijas, kad nevaram par kaut ko vienoties, tomēr beigās vienojamies un nonākam pie kompromisa. Tas ir mūsu klases gars.”
    
    “Mūsu klases odziņa droši vien ir tāda, ka visi sākumā domā, ka mēs neko nevaram izdarīt, bet beigās mēs visi saliedēti ņemam un izdarām,” piebilst Ginta klasesbiedrene Violeta Grigorjeva.
    
    Ģimnāzijas abiturienti uzsver, ka simtgades klases tituls uzliek lielu atbildību gan mācībās, gan ārpusstundu aktivitātēs, bet pēc ikviena labi paveikta darba ir liels gandarījums par izdarīto, turklāt šiem jauniešiem pēc skolas gaitu beigšanas būs īpašas atmiņas, kas dos spēku arī turpmākajos dzīves pārbaudījumos.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 11
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Pļaviņās arī 100 gadus Latvijai sarēķinājuši? :D
12.04.2018 13:40
*blet
  Tā simtgade jau līdz kaklam! Tik daudz naudas tiks notrallināts it sevišķi jokupilī, cik daudz ielu varēja noasfaltēt uz simtgadi.
12.04.2018 16:42
*Skolas vēsture
 Pirmais mēģinājums veidot ģimnāziju Pļaviņās bija jau
1910. gadā, kad skolotāja Marija Brimmerberga
izveidoja skolu, bet šo darbu pārtrauca Pirmais pasaules karš. Pēc kara skolotāja M. Brimmerberga turpināja īstenot savu ieceri un 1918. gada augusta pēdējā pirmdienā – 26. augustā – Pļaviņās durvis vēra privātskola Stukmaņu Brimmerbergas ģimnāzija. (Pļaviņas toreiz sauca par Stukmaņiem.).
--------------- ------------------------------ ------------------------------ -
Dīvaini, kāpēc Pļaviņu novada domei un skolas padomei nav bijusi vēlme ģimnāziju nodēvēt tās dibinātājas(!!!) vārdā?
12.04.2018 19:21
*Cienot Skolotāju Edīti Kupču!
 Vislielākā cieņa ir pret ilggadējo direktori (līdz 1996.gadam) un vēstures skolotāju Edīti Kupču. Par patriotisko "Melnās kafijas vakaru", par grāmatu par ģimnāzijas vēsturi, par cilvēcību un ekskursijām uz Rīgas muzejiem, par... Bija Skolotāja ar lielo burtu. Diemžēl, 2015.gada janvāra nogalē aizsaukta mūžībā ...
12.04.2018 19:54
*! -> *Skolas vēsture
 Direktores Ineses Saulītes laikā 2003.g. tika pārdēvēta par Marijas Brimmerbergas Pļaviņu vidusskolu. Kāpēc pēc viņas krievam Samohinam riebās tāds nosaukums un tūdaliņi arī varonīgi iežmieguši asti pakaļā, atliek minēt.
12.04.2018 20:02
īpaši stulbs
 Jā, pļavnieki nopietni pieiet jubilejai. Viņiem, re, ir pat Latvijas 100-gades vārdā nosaukta klase! Tāds tituls uzliek kolektīvam ļoti atbildīgu pienākumu mācīties tikai uz labi un teicami.
12.04.2018 20:44
*Pats
 Malači 12.klase.
Tas bija fantastisks koncerts.
Saglabājiet šo pārliecību par savu varēšanu un radošumu arī turpmākā dzīvē!
Lai veicas eksāmenos!
12.04.2018 20:57
*Jefiņš
 Tikai 100?Jēkabpili šiem nepanākt.
12.04.2018 21:59
*2 puses
 Ir labas lietas, bet ir arī citādas lietas.
Pļaviņās uz ielas guļam alkohola reibumā ar vispārēju ķermeņa atdzišanu atrasti divi pusaudži. 3. aprīļa pēcpusdienā guļam uz ielas izmirkusi un alkohola reibumā atrasta 16 gadīga meitene. Ar vispārēju ķermeņa atdzišanu viņa nogādāta slimnīcā.
6.aprīlī uz ielas guļam atrasts13 gadīgs zēns tādā alkohola reibumā, ka nav pamodināms. Arī viņš aizvests uz slimnīcu.
Kā mēdz teikt, ir kam baigi paveicies ar "draugiem", vai ne?
13.04.2018 00:38
*bezkaunīgais sivēns -> *2 puses
 Cilvēks kļūst stiprs grūtībās .
13.04.2018 07:46
*zinātājs
 Jaunie Pļaviņu cilvēki, pats par sevi saprotams, ir ļāvušies politiskās ideoloģijas ietekmei, kas konkrētajā gadījumā devis labu rezultātu. Cik es zinu, tad citās skolās pedagogi ir vēl progresīvāki un gatavo bērnus spert soli jau Latvijas otrajā gadu simtenī.
13.04.2018 07:59
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2019.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.0064 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu