Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 10.07 Nakts
10°C...12°C
DA 1-3 m/s

Äīęäü10.07 Rits
11°C...13°C
A 2-4 m/s

Šodien 10.jūlijā
vārda dienas svin:

Lija, Olīvija

Rītdien:
Leonora, Svens

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils novada izveidi tādā formā, kā tas iekļauts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā?
Nē, Jēkabpils pilsētai vajadzēja palikt kā atsevišķai pašvaldībai;
48.8%
Jā, apkārtējiem novadiem ir jāpievienojas Jēkabpils pilsētai;
47.6%
Nezinu, nav viedokļa.
3.7%

Nobalsojuši: 82
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 50 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpilī pakāpeniski ievieš jaunos ugunsdrošības noteikumus
Pievienots: 23.03.2018 17:25

» Versija izdrukai

rsz_kapnu_telpa.jpg
Lai mazinātu ugunsgrēka izcelšanās iespējamību, veicinātu ātrāku tā atklāšanu un ilgtermiņā uzlabotu situāciju ugunsdrošībā, pusotru gadu valstī spēkā ir jauni ugunsdrošības noteikumi (MK noteikumi nr.238 "Ugunsdrošības noteikumi"). Jauno prasību ieviešana notiek pakāpeniski, jo tas ir darbietilpīgs pasākums, turklāt iedzīvotājiem jārēķinās ar finansiālu ieguldījumu, lai savos mājokļos justos droši. Jēkabpilī kopumā ir 228 mājas, kuras apsaimnieko SIA “JK Namu pārvalde”: trīs deviņstāvu, 73 – piecstāvu, 16 – četrstāvu, 49 – trīsstāvu, 61 – divstāvu un 26 – vienstāvu mājas (uz viena un divu stāvu mājām jaunie noteikumi neattiecas).
    
    Jaunie noteikumi paredz, ka no 2020.gada 1.janvāra katras daudzdzīvokļu mājas stāvā jābūt uzstādītam autonomam dūmu detektoram (aprīkots ar bateriju; nav pieslēgts pie vienota tīkla), jo liela daļa cilvēku ugunsgrēkos dzīvību zaudē, saindējoties ar dūmiem. Var izmantot arī dūmu detektorus, kas pieslēgti ugunsdrošības un trauksmes signalizācijas pultij, bet tie ir krietni dārgāki par autonomajiem detektoriem.
    
    Smēķēšana kāpņu telpās tiks aizliegta, un par to atgādinās arī informatīvie uzraksti katrā stāvā un pie ārdurvīm (par to, ka aizliegts smēķēt desmit metrus no ieejas). Noteikumi paredz kāpņu telpās ugunsdzēsības aparātus: mājā nepieciešamo skaitu nosaka atkarībā no dzēstspējas, nevis aparāta tilpuma, kā tas bija agrāk. No šā gada janvāra ir atvieglotas prasības ugunsdzēsības aparātu tehniskajai apkopei. Ja ražotājs nav noteicis tās biežumu, apkopi veic ne retāk kā reizi piecos gados (līdz tam – katru gadu). Vēl visās daudzdzīvokļu mājās būs jāliek zibensnovedēji, jo pēc apskates konstatēts, ka to nav.
    
    No 2020.gada katrā dzīvoklī un privātmājā būs jāierīko dūmu detektori, un tiem iedzīvotājiem, kuriem ir gāzes apkure, no 2020.gada 1.janvāra būs jāliek gāzes noplūdes detektori. Reizi desmit gados būs nepieciešams veikt arī elektrotīklu elektromērījumus katrā dzīvoklī (agrāk – reizi sešos gados).
    
    Vēl iedzīvotājiem līdz šā gada 31.decembrim telpās ar gāzes plīti ir jāatjauno dabīgās ventilācijas kanāli. Tas nepieciešams, lai gadījumā, kad no gāzes iekārtas vai caurules ir kaut mazākā noplūde, gāze nepaliktu virtuvē, bet tiktu novadīta ārpus ēkas, novēršot bīstamu gāzes koncentrāciju un eksploziju.
    
    Jēkabpilī ir dažas mājas ar divām ārējām izejām. Mēdz būt gadījumi, kad īpašnieki, taupot siltumu kāpņu telpā, nolēmuši aizmūrēt otras durvis. Pēc jaunajiem noteikumiem tā vairs nedrīkst būt, tas pats attiecas uz pagrabu logiem, kas savulaik tā paša iemesla dēļ aizmūrēti ar gāzbetona blokiem, ielikti arī stikla bloki un ventilācijas režģis. Šie pagraba logi ir domāti dūmu izvadīšanai. Ja notiek ugunsgrēks, dūmi pa tiem plūst ārā. Pēc jaunajiem noteikumiem pagrabu logus vairs nedrīkstēs aizbetonēt. Turklāt jāsakārto bedres pie šiem logiem. Ir arī mājas ar atkritumu stāvvadiem, un vairākām nav nostiprināti vāki. Ja piedūmojuma rezultātā virsū nebūs vāka vai tas nebūs kārtīgi nostiprināts, dūmi izplūdīs visā mājā, tāpēc jāpārbauda arī šīs lūkas.
    
    Noteikumi attiecas arī uz tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvokļos ieviesuši malkas vai gāzes apkuri. Jaunajās prasībās norādīts, ka skursteņi nedrīkst būt ievadīti ventilācijas šahtās. Iepriekšējie noteikumi paredzēja, ka tie jātīra brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem, savukārt pēc jaunajām prasībām šo darbu var veikt arī mājas apsaimniekotājs. Agrāk tas bija jādara reizi trīs, tagad – reizi piecos gados.
    
    Savas drošības labā daudz var darīt arī paši māju iedzīvotāji, sakārtojot savus pagrabus, jo gan tie, gan ejas regulāri tiek aizkrautas ar dažādām mantām. Tāpat jāizvāc ugunsbīstami priekšmeti, piemēram, pilnas degvielas kannas. Grēko arī tie, kuri patvaļīgi demontējuši evakuācijas lūkas un trepes. Ja mājas tehniskajā projektā tas ir paredzēts, tad tā jābūt, jo, ja notiek ugunsgrēks, cilvēks vairs netiek ne lejā, ne augšā.
    
    Noteikumi paredz ugunsdrošības instruktāžu, kam jābūt pielāgotai katrai mājai atsevišķi. Diemžēl jaunajos noteikumos nekas nav teikts par viena un divu stāvu mājām, kaut gan, kā norāda SIA “JK Namu pārvalde” darba drošības speciālists Ingus Geistarts, ar lielākajām problēmām nākas saskarties tieši šajās mājās. „Tās ir koka mājas pārsvarā pilsētas centrā. Situācijas ir dažādas: mēdz pārkurināt krāsnis, smēķēt šķūnītī, neaiztaisīt kārtīgi krāsns durtiņas… Apbūve ir blīva, un, ja sākas ugunsgrēks, apdraudētas ir arī apkārtējās ēkas. Darba, lai sakārtotu ugunsdrošību šajās mājās, ir daudz,” secina I.Geistarts.
    
    Ir arī jautājumi, kas nav tieši saistīti ar ugunsdrošību, taču tie ir svarīgi ārkārtas situācijā, operatīvajiem dienestiem ierodoties uz izsaukumu. Tāpēc, piemēram, ir jāparūpējas par dzīvokļu numerāciju pie mājas ārdurvīm, un namu pārvaldes speciālisti ir sākuši to atjaunot.
    
    „Daudz centīsimies darīt paši, nepiesaistot firmas, lai iedzīvotājiem būtu mazākas izmaksas. Darba apjoms ir milzīgs, tāpēc aicinām cilvēkus būt saprotošiem un atsaucīgiem,” norāda I.Geistarts. Jāpiebilst, ka ugunsdrošības noteikumu ieviešana nav jāsaskaņo ar dzīvokļu īpašniekiem. Tos ir noteikusi valsts, un tie ir jāievēro ikvienam.
    
    Foto: SIA “JK Namu pārvalde”
    
    
 


Komentāru skaits: 7
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Pēdējais laiks, jo Jēkabpils daudzstāvenēs ar katru gadu arvien vairāk deg. :D
23.03.2018 17:42
īpaši stulbs
 Kaut kas ir jādara, jā! Citādi vienu dienu visa Jēkabpils var uzsprāgt kā 1917.gadā Kanādas pilsēta Halifaksa.
23.03.2018 20:09
*Lunis
 Vel šitajos noteikumos jabut obligatam noteikumam...Večiem - mājās - kas augstākas par 2 stāviem - Riekstus aprīkot ar skaņas un gaismas signālu - datčiku ar migalku.....Lai, ja - notiek SACELŠANĀS - sievas NEKAVĒJOŠI steidz palīgā, reaģējot uz šiem signāliem!....Nu 1 un 2stāvu mājās - vīriņiem - tur kautkā pašiem būs jātiek galā!
23.03.2018 21:23
*Jefiņš
 Vajag pakārt sliedi kāpņu telpā un dežurantu ar āmuru lai sēž blakus,tā būs drošāk.
23.03.2018 22:42
*zinātājs -> Lunis
 DDD Tu gan esi uz jokiem! :DDD Tad jau sievu vārtiņus arī ar datčikiem jāaprīko. Tikko sāk vibrēt un tūkt, tā uzreiz zvans večiem - tu jau saproti, ko domāju! DDD
24.03.2018 08:12
*akvasto
 Protams visi šie "uzlabojumi" tik veikti par iedzīvotāju uzkrājuma naudu. Kā tas tiks īstenots mājās kurās nav uzkrājuma? Ugunsdzēšamo aparātu, dūmu detektoru un stāvu numerācijas plākšņu iegāde un uzstādīšana - noteikti nebūs lēta. Vēl ļaunāk - tos būs regulāri jāatjauno ( tādi nu mēs te ļaudis Jēkabpilī dzīvojam) . Plus vēl visi pagrabu logi, zibensovedēji utt. noēdīs visus uzkrājuma līdzekļus ko varētu ieguldīt namu energoefektivitātes uzlabošanā. Mūs grib izputināt uz līdzenas vietas.
25.03.2018 10:16
*Viesis
 Plakātus līmēt daudz prāta un pūļu neprasa, toties naudiņu var norakstīt, kā ar to asfaltu Bobrovkā.
27.03.2018 16:47
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00851 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu