ASX
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 10.04 Nakts
0°C...2°C
R 3-5 m/s

ßńķī 10.04 Rits
3°C...5°C
R 3-5 m/s

Šodien 10.aprīlī
vārda dienas svin:

Anita, Anitra, Zīle

Rītdien:
Hermanis, Vilmārs

Apsveicam!
Saraksts »

Vai, jūsuprāt, Latvijā ir pietiekami stingri drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai?
Jā;
100%
Manuprāt, pārāk stingri noteikumi.
0%
Nē, vajadzētu vēl stingrākus;
0%

Nobalsojuši: 1
Saraksts »

Ziņas: 29731
Komentāri: 552318
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
29.12.2019 09:51
 
Šobrīd portālā: 43 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Auto Noma Jēkabpils
Jaunākās ziņas
 
Krustpilī godina un piemin leģionārus
Pievienots: 19.03.2018 17:18

» Versija izdrukai

rsz_agapova2.jpg
Ik gadu 16.martā uz Rīgu dodas arī pārstāvji no Jēkabpils un apkārtējiem novadiem, lai piedalītos leģionāru piemiņas dienas pasākumos – dievkalpojumā, gājienā un ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa. Arī šogad galvaspilsētā godu aizgājušajiem varoņiem atdeva Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, viens no Latvijas represēto organizācijas un fonda “Sibīrijas bērni” dibinātājiem – Ilmārs Knaģis, tāpat arī Krustpils novada iedzīvotājs Gundars Kalve, kurš ik gadu organizē piemiņas pasākumus Krustpilī.
    
    Pagājušajā gadā tradicionālajam Krustpils novada leģionāru piemiņas pasākumam tika rasts jauns formāts – no Sūnu pamatskolas telpām tas pārcēlies uz Krustpils Kultūras namu. Tāpat kā pērn, arī šogad sarīkojums sākās ar izstādes atklāšanu. Šoreiz apmeklētājiem tika piedāvāts aplūkot Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi “Latvija 1939 – 1991: no okupācijas līdz brīvībai”. Pasākums ik gadu ir ļoti kupli apmeklēts, bet Jēkabpils apkārtnes leģionāru un brīvības cīnītāju gan kļūst arvien mazāk. “Pagājušogad viņsaulē aizgājuši četri leģionāri un “Daugavas Vanagi Latvijā” Jēkabpils nodaļas vadītāja Edīte Ortveina, tā ka pagājušais gads bijis ļoti nesaudzīgs,” stāsta pasākuma organizators Gundars Kalve. “Arī šodien no plānotajiem diviem leģionāriem neviens neieradīsies, jo Arvīds Gedušs atrodas ģimenes lokā un noteikti sagaidīs mani ar atskaiti, kā ir pagājusi šī diena, savukārt Jānis Ivbulis, kurš ir Daugavpilī, arī veselības dēļ neieradīsies. Klāt būs tikai nacionālā partizāne Valentīna Agapova.”
    
    Pēc izstādes aplūkošanas Krustpils Kultūras nama zālē sākās koncerta daļa – šogad muzicēja vīru kopa “Vilki”, kuri izpildīja latviešu karavīru dziesmas. Savā mājaslapā vīru kopa “Vilki” raksta: “Cik vien tālu pagātnē ļauj ielūkoties rakstītie avoti, redzam, ka kari bijuši neatņemami mūsu zemes likteņa pavadoņi. Un visās kara gaitās latvietis devās ar dziesmu.” Vīru kopas repertuārs parāda, ka latviešu karavīru dziesmu pūrā nav tikai sērīgie toņi. Pat kara apstākļos brīvības cīnītājiem nav trūcis humora un izdomas.
    
    Ja agrāk 16.martā Jēkabpils apkārtnes leģionārus varēja svinīgi ievest zālē, tad šogad šāda ceremonija izpalika, jo klāt bija tikai viena pārstāve – nacionālā partizāne no Pētera Supes izveidotās Ziemeļlatgales partizānu apvienības Valentīna Agapova. Pasākumā tika pieminēti arī tie leģionāri, kuri jau aizgājuši mūžībā. Leģionāru piemiņas pasākuma organizēšanu atbalstīja gan Krustpils novada pašvaldība, gan Jēkabpils pilsētas pašvaldība.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 16
Apspriežam tēmu:
*Jefiņš
 No tās paaudzes jau paliek mazāk un mazāk,lai spēks un veselība palikušajiem.
19.03.2018 18:44
īpaši stulbs
 Kas nu mums ir, ar to jālepojas.
19.03.2018 19:39
*ĶĒMS
 Ilmārs Knaģis ir nenogurdināms, uz tādiem arī balstās pasaule.
19.03.2018 19:46
*aicis -> *ĶĒMS
 Kur palika ce Pūre ? :)
19.03.2018 20:17
*Novērotājs
 Aizrādījums kadrā redzamajam fotogrāfam . Vīriešiem telpās ir jānoņem cepures.
20.03.2018 07:55
*bezkaunīgais sivēns. -> *Novērotājs
 Skatoties kādā telpā, jo ir telpas kurās jānovelk bikses (sev).
20.03.2018 08:02
*zinātājs
 Gribētos zināt, kāds sakars nacionālajiem partizāniem ar leģionāriem? Dažādi grupējumi un dažādi mērķi.
20.03.2018 08:10
*Viesis
  Jau pieriebusies šitā ..obannā politika. Vai tad vienreiz nevar rimties un klusām strādāt savā saimniecībā? Kam nav apšauti kara laikā tuvinieki, radi, draugi? Visiem. Kurus apšāva krievi, kurus vācieši, kurus tie paši mūsu bāleliņi. Un tāpēc tik ilgus gadus jātur naids pret krieviem? Vācieši ielīda mūsu zemē, to iznīcināja, konc nometnēs sadzina, noindēja, apšāva. Tagad vācieši ir cieņā, bet krievus lādē. Lādē par to, ka daļu cilvēku izdzina uz sibīriju. Izdzina uz sibīriju arī pašus krievus. Tāda toreiz bija politika un tās rīcība. Tas bija toreiz. Krievs mūs atbrīvoja no vāciešiem, aizdzina tos līdz Berlīnei, plus vēl to midzeni izārdīja. Nevar zināt, kā tur viss būtu bijis un sanācis, ja krievs nebūtu iznīcinājis fašismu. Šodien puse latvijas ir izbraukusi no valsts. Arī piespiedu kārtā, jo nav darbavietu un uzņēmējdarbības vide ir radīta tāda, ka bez šmaukšanās neizdzīvosi. Kam gribas šmaukties? Visi grib gulēt mierīgi, tāpēc izvēlas aizbraukt un mierīgi strādāt. Ielīda deputātos, ko viņš panāca? Vajadzēja noturēties tos četrus gadus. Tik stiprs vecis kā klints, bet sabruka pie grūtībām.
20.03.2018 08:35
*skats no malas
 Jāizrāda cieņa un jānoņem telpās cepure !
20.03.2018 10:39
*aicis -> *Viesis
 Beidzot normāls cilvēks pārrunāja, citādi muld te .......
20.03.2018 12:44
*Neķītrais masāžists
 Tā ir kara kurināšana. :D
20.03.2018 15:40
*cienu darītājus
 Ja nebūtu galvenā organizatora Gundara Kalves, tad diezin vai šis pasākums notiktu un būtu iespēja iepazities ar no Rīgas atvesto vēsturisko izstādi "Latvija no 1939. - 1991.gadam". Protams, labi, ka atbalstīja Krustpils novada dome un pilsēta.
20.03.2018 18:50
*Jautājums -> *zinātājs
 nacionālā partizāne no Pētera Supes izveidotās Ziemeļlatgales partizānu apvienības Valentīna Agapova.
............................ ..............
*zinātājs
Gri bētos zināt, kāds sakars nacionālajiem partizāniem ar leģionāriem? Dažādi g*zinātājsrupējumi un dažādi mērķi.
---------------------------- -------
Latgales un Ziemeļlatgales Nacionālajiem parizāniem ir savas sanākšanas vietas
1995.gada 3.jūnijā Ziemeļlatgales nacionālo partizānu pirmajā salidojumā atklāja pieminekli Ziemeļlatgales nacionālajiem partizāniem Viļakā, kuru komandieris bija Pēteris Supe (1920– 1946), kurš gājis bojā ...
Saprotams, ka komadieris šodien nevar pastāstīt par kundzes varonību ...Katru reizi viņai tiek piešķirts cits tēls. Jēkabpils kādās avīzē reizi bija rakstīts, ka bijusi ziņnese, tagad izrādās ar ieroci rokās varonīgi cīnījusies pa Ziemeļlatgales mežiem...
Lai gan no vēstures zinām, ka liels skaits leģionāru aizgāja nacionālajos partizānos, tomēr šis nav tas gadījums, lai viņu īpaši godinātu leģionāru dienā, jo nav bijusi leģionā un varonīgā biogrāfija ir saistīta ar Latgali, kur pašiem notiek savi saieti.
20.03.2018 19:25
*Viesis
  Nez kādas šiem leģionāriem un kara dalībniekiem ir penzijas? Vai viņi ir paēduši, siltumā, vai zālēm naudas pietiek?
20.03.2018 20:44
*! -> *Viesis
 Kuriem leģionāriem? 2 gab tik palikuši - vienam jau 91.gads. Tātad ārzemju latvieši ir krietni palīdzējuši kā reiz Kalve teica. Ja parēķina, karš beidzās 1945.gada maijā pirms 73 gadiem! tad apgrūtinoši iedomāties, ka daudzi šodien varētu būt dzīvajos... Leģionāri vai nacionālie partizāni varēja izvēlēties būt/nebūt tur. Kāpēc asara nenobirst par uz Sibīriju izsūtītajiem ar visiem maziem maziem? Melānijas hronikā redzējām ...
20.03.2018 21:20
*aicis
 Izdzīvoja jau tikai visādi rakstveži , noliktavu pārzini , pavāri u tt :) nu piesakas kads Ložmetējnieks vai snaiperis !
21.03.2018 09:23
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *
Līvānos tīra Dubnas upi
09.04.2020 16:47

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00663 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu