Autoviss Rezerves dalu veikals.
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 23.06 Nakts
9°C...11°C
DR 1-3 m/s

ßńķī 23.06 Rits
14°C...16°C
D 1-3 m/s

Šodien 23.jūnija
vārda dienas svin:

Līga

Rītdien:
Jānis

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat Jēkabpils pilsētas svētkus vērtējumu skalā 1-10?
10 - izcili;
27.3%
4-5 - vidēji;
23.6%
8-9 - ļoti labi;
18.2%
6-7 - labi;
16.4%
1 - ļoti slikti.
7.3%
2-3 - slikti;
7.3%

Nobalsojuši: 55
Saraksts »

Ziņas: 26233
Komentāri: 508541
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
20.09.2017 08:39
 
Šobrīd portālā: 18 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Mājas lapu izstrāde
Jaunākās ziņas
 
Veselības nedēļas aktivitāšu plāns
Pievienots: 15.05.2017 13:56

» Versija izdrukai

Veseliba.jpg
No 22.līdz 28.maijam Jēkabpilī norisināsies Veselības nedēļa, kuras sauklis ir "“Insults? Jēkabpilieti, esi zinošs!”.
    
    Jēkabpils Sporta centrs 24.maijā piedāvā piedalīties orientēšanās sacensībās "Orientieris 2017". Norises vieta - Sūnas un norāde uz sacensību vietu būs Jēkabpils - Rēzeknes šosejas 10.km. Starts atvērts no plkst.16:00. Uz sacensību „Orientieris 2017” posmu varēs nokļūt ar Jēkabpils Sporta centra organizēto autobusu (izbraukšana pl.16:15 no Vecpilsētas laukuma). Sacensības rīko biedrība “OSK Sēlijas mežs” ar mērķi popularizēt orientēšanās sportu.
    
    25.maijā ikviens tiek aicināts rūpēties par sevi un pievienoties Sporta centra organizētajiem koptreniņiem skriešanā, velobraukšanā un nūjošanā Jēkabpils Mežaparkā no plkst.17:30-20:00 (pulcēšanās vieta – Kalna namiņā). Jau no aprīļa sākuma vienu reizi mēnesī koptreniņi skriešanā tiek organizēti sporta speciālista vai kāda izcila sportista vadībā.
    
    Aktīvi ar dažādām aktivitātēm Veselības nedēļā piedalīsies Izglītības iestādes, kuras dažādus veselību veicinošos pasākumus organizē arī visa mācību gada garumā.
    
    Pirmsskolas izglītības iestādē “Bērziņš”:
    
    22.maijs - Baltā diena (kā piens nonāk līdz krūzītei, piena produkti, kāpēc jādzer piens).
    
    23.maijs - Veselīga uztura diena (ēdienkarte visai dienai, vitamīniem bagātu salātu gatavošana no augļiem vai dārzeņiem).
    
    24.maijs - Žilbinoša smaida diena (zobu higiēna-padomi veselu zobu saglabāšanai).
    
    25.maijs - Uzmini nu! (mīklu minēšana par noteiktu nedēļas laikā apskatīto tēmu-augļi, dārzeņi, piena produkti).
    
    26.maijs - Sporta aktivitāšu diena (jautrības stafetes un rotaļas).
    
    Katru dienu rīta vingrošana un dinamiskās pauzītes. Pusdienlaika vingrošana 2 reizes nedēļā.
    
    Jēkabpils Valsts ģimnāzijā Veselības nedēļa ilgs no 22.maija līdz pat 30.maijam!
    
    Plānotās aktivitātes:
    
    Akcija “Medmāsa aicina – izmēri spiedienu!”. Skolas medmāsas aktīvais punkts pie skolas galvenās ieejas garajos starpbrīžos. Mērījums, sarunas, rekomendācijas.
    
    Žiperīga un enerģetizējoša rīta rosme 1.stundas sākumā.
    
    Bioloģijas skolotāju sagatavots tests klases stundām “Nosaki, cik veselīgi tu dzīvo!” Rezultātu analīze, sarunas.
    
    Skolēnu un skolotāju gatavotas tematiskas radiopārraides 3.stundas sākumā ar izglītojošu un interesi raisošu informāciju par cilvēka organismu, vides un ikdienas paradumu ietekmi uz veselību.
    
    Īpašas aktivitātes un komandu spēles sporta stundās.
    
    Veselības nedēļas tēmu akcentējošas bioloģijas u.c. mācību priekšmetu stundas.
    
    Medicīnas u.c. ar veselību saistītu jomu pārstāvju aicināšana uz klases stundām.
    
    Jēkabpils Valsts ģimnāzijas Veselības nedēļas noslēgumā 30.maijā Sporta diena pie Radžu ūdenskrātuves 7.-8. un 10.- 11.klasēm, kā arī klašu pārgājieni.
    
    Arī Jēkabpils pamatskolā veselības veicināšanas pasākumus aktīvi organizē visa mācību gada laikā. Aprīlī un maijā šajā skolā notiek integrētas uzturmācības tēmas mājturības stundās. Maijā notiks Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils novadu uzturmācības olimpiāde 5.klašu skolēniem, izglītojošs pasākums vecākiem par skolēnu veselīgu dzīvesveidu, kopīgs pasākums 6.klašu skolēniem un viņu vecākiem, iekļaujot sportiskas aktivitātes radošās stacijās. Veselības nedēļā katru dienu tiks organizēta pusdienlaika vingrošana starpbrīžos skolas pagalmā, kā arī dinamiskās pauzes mācību priekšmetu stundās, prāta vingrinājumus smadzeņu darbības aktivizēšanai. 26.maijā tiks organizēts informatīvi izglītojošs pasākums skolas pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem “Insultu var novērst”, ko vadīs skolas medmāsa Irēna Giluča. Jēkabpils pamatskolā Veselības nedēļa turpināsies līdz pat maija beigām. 29.maijā Sporta diena 1. – 3.klašu skolēniem R.Blaumaņa ielā 27, 30.maijā Sporta diena 1.-6.klašu skolēniem Rīgas ielā 200. Un Veselības nedēļas noslēgumā 31.maijā notiks pasākums “Sanākam, sadziedam, sadancojam” – klašu aerobikas priekšnesumi un sadziedāšanās.
    
    Veselības nedēļā piedāvā bibliotēkas:
    
    Jēkabpils Galvenā bibliotēka visas nedēļas garumā piedāvās apmeklēt tematisku izstādi: “Insults – kas tev par to jāzina?”. 24. maijā plkst. 16.00 aicina apmeklēt tikšanos - sarunu “Kas jādara šodien, lai dzīvotu ilgi un veselīgi...”. Sarunu vadīs personāla Welness konsultante ar 19 gadu stāžu Dace Ščerbina.
    
    Jēkabpils pilsētas bibliotēka informē lasītājus, ka zināšanu gūšanai par savu veselību, kā arī veselīgu dzīvesveidu popularizējošā literatūra jau ir izvietota atsevišķā plauktā – jautājiet darbiniekiem! Bet Veselības nedēļā stendā tiks izvietota foto izstāde "Stiprini veselību Mežaparkā!" - Jēkabpils Mežaparks sniedz daudz iespēju fiziskām aktivitātēm, un izstāde popularizēs šo iespēju bibliotēkas lietotāju vidū!
    
    Sadarbībā ar "Austrumlatvijas jaunatnes sporta klubu" biedrības pārstāvjiem tiek piedāvāta lieliska iespēja - 30 minūšu pasākums, kurā "Austrumlatvijas jaunatnes sporta kluba" vadītājs, veselīga dzīvesveida virzītājs Juris Kalniņš dalīsies praktiskos un teorētiskos padomos, kā, ieviešot ikdienā pavisam nelielas pārmaiņas, ir iespējams izvairīties no slimošanas, noguruma un iegūt papildu enerģiju ikdienas darbiem!
    
    Jēkabpils Agrobiznesa koledža 25.maijā plkst. 12:30 Jēkabpils Mežaparkā organizēs Veselības dienu.
    
    27.maijā no plkst. 10:00 līdz 15:00 Jēkabpils iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāta iespēja apmeklēt pasākumu “Insulta kabinets” Jēkabpils Tautas nama Kamerzālē. Šo pasākumu organizē Latvijas Universitātes Neiroloģijas un neiroķirurģijas zinātniskais pulciņš. Pasākuma dalībniekiem bez maksas tiks piedāvāts noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs, izmērīt asinsspiedienu un mirdzaritmijas risku. Rezultātu apkopojums un insulta riska paskaidrošana katram dalībniekam notiks individuāli, kā arī tiks izskaidroti insulta un infarkta riski, simptomi un profilakse.
    
    Savukārt visi Jēkabpils stiprā dzimuma pārstāvji, kuri grib būt PĀRLIECINĀTI VĪRIEŠI visa mūža garumā, 27.maijā no plkst.11.00 līdz plkst.12.00 tiek aicināti uz Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zāli. Teorētiskajās zināšanās un praktiskajā pieredzē, kā kontrolēt, uzturēt un uzlabot vīrieša veselību, dalīsies pieredzējis veselības speciālists Andrejs Strušels. Praktiskā semināra beigās, ja būs atsaucība un interese, tiks nodibināta "Vīriešu biedrība”, lai varētu nākotnē risināt veselības jautājumus. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas.
    
 


Komentāru skaits: 9
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Galvenais izturēt nedēlu bez alkohola un pīpēšanas! :D
15.05.2017 16:26
īpaši stulbs
 Medmāsa aicina: taustīšu spiedienu! :)
15.05.2017 21:04
*Aicis
 Ka insultu un visu sito parejo savienot ar orientesanas sportu ? Toc idiotisms kaut kads:)
16.05.2017 00:00
*zinātājs
 Domes Sporta centrs, cik zinu, 26.maijā bija paredzējis virves vilkšanas sacensības Krustpils pret Jēkabpili.(10:10) Nezinu, vai notiks, jo Jēkabpils komanda esot nokomplektēta par 300 procentiem, bet no Krustpils pirms nedēļas tikai kādi 3 esot izteikuši vēlēšanos aizstāvēt Daugavas labā krasta godu. Jāpiesakās pie Sporta centrā personīgi. Līdz jāņem pase vai šofera tiesības. Jāprasa Edgars.
16.05.2017 07:48
*ĶĒMS -> *zinātājs
 Jā, par to Betā jau mēnesi runā. Vai Tu pats jau pieteicies, kāds Tev svars? Nezinu, kuru lai par enkuru liek.
16.05.2017 08:06
*Jefiņš
 Kāpēc jādzer piens? Bet piens nav šņabis daudz neizdzersi.
22.05.2017 15:54
*mūlāps -> *zinātājs
 Tu to nopietni par virves vilkšanu vai tikai muldi? Es varu ieiet Sporta centrā un noskaidrot ,jo gandrīz blakus dzīvoju.
22.05.2017 16:40
*ĶĒMS
  26.maijs - Sporta aktivitāšu diena, bet cikos, labprāt aizietu pavērot.
22.05.2017 21:00
īpaši stulbs -> zinātājs
 Aizej gan, jā! Tā jau es arī dzirdēju varbūt pilsētas svētku laikā uz tilta Jēkabpils pret Krustpili vilšoties ar striķiem.
22.05.2017 22:56
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2018.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00524 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu