Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 01.12 Nakts
-1°C...1°C
D 3-5 m/s

Ļąńģóšķī 01.12 Rits
0°C...-2°C
D 2-4 m/s

Šodien 01.decembrī
vārda dienas svin:

Arnolds, Emanuels

Rītdien:
Meta, Sniedze

Apsveicam!
Saraksts »

Vai, jūsuprāt, sejas masku lietošana sabiedriskās vietās ir efektīvs līdzeklis cīņā ar Covid-19?
Tikai tad, ja vienlaikus tiek ievēroti arī citi drošības pasākumi;
45.8%
Nē, no tā nav jēgas.
28.8%
Jā, protams;
25.4%

Nobalsojuši: 177
Saraksts »

Ziņas: 31311
Komentāri: 573134
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
24.11.2020 18:19
 
Šobrīd portālā: 29 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpils pilsētas pašvaldība gaida skaidrojumu no SIA “JK Namu pārvalde”
Pievienots: 07.04.2016 14:54

» Versija izdrukai

namuparvalde1.jpg
Nesen jau informējām par to, ka Valsts kontroles veiktajā revīzijā konstatēta virkne pārkāpumu SIA “JK Namu pārvalde” darbībā. Revīzijas ziņojumā teikts, ka ar daudzdzīvokļu dzīvojamo māju uzturēšanu un apsaimniekošanu saistīto ieņēmumu un izdevumu uzskaite uzņēmumā nav caurskatāma un nenodrošina iespēju gūt pārliecību par izdevumu pamatotību. Viens no revidentu secinājumiem ir, ka 2014.gada māju tāmēs bez izsekojama pamatojuma iekļauti izdevumi remonta darbiem vairāk nekā 606 tūkstošu eiro apmērā. Tāpat revīzijā secināts, ka SIA “JK Namu pārvalde” attiecinājusi uz dzīvojamo māju izdevumiem reprezentācijas izdevumus, piemēram, regulāri organizējusi tikšanās ar sadarbības partneriem, apvienojot tās ar pusdienām vismaz 2000 eiro apmērā, iegādājusies ziedus un ziedu kompozīcijas vairāk nekā 5000 eiro apmērā, kā arī rīkojusi kolektīvos pasākumus darbiniekiem vismaz 5000 eiro apmērā. Revīzijā konstatēta vēl virkne pārkāpumu, kas ļauj secināt, ka uzņēmums tāmēs iekļāvis izdevumus bez detalizēta pamatojuma, turklāt nepamatoti aprēķinājis maksu par sadzīves atkritumiem arī par tiem dzīvokļiem, kuros neviens nav deklarēts.Saskaņā ar Valsts kontroles aplēsēm šādi no iedzīvotājiem nepamatoti esot iekasēti 30 tūkstoši eiro.
    
    SIA “JK Namu pārvalde” valdes priekšsēdētājs Juris Kozuliņš uz tikšanos ar masu medijiem neieradās slimības dēļ, tādēļ viņa vietā uz žurnālistu jautājumiem atbildēja uzņēmuma kapitāldaļu turētāja pārstāvis – Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis. Viņš stāsta, ka pašvaldība gaida no uzņēmuma detalizētu skaidrojumu par revīzijas ziņojumā aprakstītajiem pārkāpumiem: ““Ir pieprasīts skaidrojums no namu pārvaldes par attiecīgo aktu, termiņš ir divas nedēļas, tātad gaidām atbildes 15.datumā, jo 1.aprīlī izsūtījām.”
    
    Izpilddirektors pauž savu viedokli par konstatēto pārkāpumu būtību: “Es centos mēģināt atrast pašas problēmas sakni, kāpēc tur tā ir. Redzu, ka tās ir uzskaites kontroles organizēšanas problēmas. Ir jautājums, kāpēc ir šādas problēmas.”
    
    Guntars Gogulis stāsta, ka visas pašvaldības kapitālsabiedrības regulāri atskaitās par paveikto Attīstības un tautsaimniecības komitejā, bet jāuzsver, ka tajās uzņēmumi pārsvarā stāsta par situāciju ar parādniekiem, nevis par māju uzkrājumiem un remontos izlietotajiem līdzekļiem.
    
    “Tik detalizēti ikdienas kontrole netiek veikta, tam ir valdes locekļi, kuru pamatuzdevums ir ne tikai pēc loģikas, bet arī pēc normatīvajiem aktiem nodrošināt grāmatvedības uzskaiti. Šajā gadījumā tā grāmatvedības uzskaite ir pie pārvaldniekiem. Ir jābūt atsevišķo māju bilanču sakritībai un pārskatāmībai. Ja es pareizi sapratu, tad problēma ir, ka šīs grāmatvedības daļa nesakrīt ar māju grāmatvedības daļu.”
    
    Iedzīvotāji bažījas, ka ir apkrāpti, ka nelietderīgi iztērēta dzīvojamo māju uzkrājumu nauda. Gogulis uzsver, ka tad, ja iedzīvotājiem rodas kādas sūdzības, ir jāvēršas pašvaldībā: “Pašvaldībai ir vairākas kapitālsabiedrības, kuras darbojas dažādās nozarēs, tāpat mums ir iestādes, kuras arī pārklāj dažādas nozares. Ja kaut kur kaut kas nedarbojas, ir ļoti labi, ja iedzīvotājs nāk un dod mums signālu, ka tur ir problēmas.”
    
    Pašvaldība gaida konkrētu un detalizētu skaidrojumu no SIA “JK Namu pārvalde” par revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem un, kad uzņēmums būs iesniedzis visus dokumentus un pašvaldība būs ar tiem iepazinusies, sola par šo jautājumu organizēt atsevišķu preses konferenci.
    
    Pielikumā: revīzijas ziņojums
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 
Dokumenti:
PDF: 21985_0.pdf


Komentāru skaits: 45
Apspriežam tēmu:
īpaši stulbs
 Jā, Kozuliņa kungs šoreiz ierīvējies līdz galējībai. Žēl. Bija tāds sakarīgs un dzīvespriecīgs cilvēks.
07.04.2016 15:08
*Viesis
 Tā NP riktīga zelta ādere ! Danco ēd un puškojas ar ziediem uz īrnieku rēķina !
07.04.2016 15:21
*Viesis -> namu pārvalde
 Un kronis visam ir izsūtītā aptauja(arī lēmums,lēmumprojekts,balsošana a) par to kā kā norēķināsimies par siltumenerģiju un ūdensapgādi, kur balso vai par vai balso pret- piekrītam pievienotajai metodikai, zem kuras paslēpts ir tas ,ka par karsto ūdeni maksāsim par kvadrātmetriem un kuriem ir atslēgts karstais ūdens maksās par mājas ūdens zudumiem-vispār absurdāku aptauju pasaulē neesmu redzējis, tā kā būsim uzmanīgi aizpildot anketu-visu svītrosim nost un piezīmēs pierakstīsim, ka nepiekrītam metodikai, protams, tikai tie kuri nevēlas maksāt par kvadrātmetriem un ūdens zudumiem.
07.04.2016 15:37
*Viesis
  Cilvēki raksta uz pašvaldībām, bet nekad nav atbildēts skaidri un gaiši un ar cipariem. Tā, ka tagad lai tautai atbild visi - sākot no galvgaļa līdz kājgalim! Ja neviens šitos bezpridzeļščikus nepārbaudītu, viss tikai turpinātos, un ar vēl lielākiem apgriezieniem. Te ir jāierosina krimināllieta par cilvēku krāpšanu, kādi vēl te paskaidrojumi? Un jāatlaiž no darba visas iesaistītās personas. Tagad atrakstīsies kaut ko kā parasti un tā arī paliks, 100 punktu! Negrib pildīt apzinīgi savus darba pienākumus, lai lasās uz visām četrām debess pusēm, nāks citi vietā, kuri būs spējīgi strādāt kā pienākas.
07.04.2016 15:42
*dd
 nu lieliem kungiem tas i kā likums,kā lieli sūdi tā uzreiz slims,tas ir 100% vienmēr
07.04.2016 15:45
*Viesis
 Tur jau cietumsodam jābūt! Bet pie mums pat neatlaidīs no darba, tik mazu rājienu iedos.
07.04.2016 15:51
*sharp -> *Viesis
 laikam pavirši lasīju to anketu, vai arī nesapratu līdz galam. Varat sīkāk pastāstīt par to ūdeni un kvadrātmetriem. šovakar lasīšu vēlreiz un meģināšu saprast. Jeb ari nav vērts, jo tā vai tā ir zaudēts?
07.04.2016 15:53
*TooT
 Kādu skaidrojumu?

Jau Ždanoku savulaik Leonīds centās aizstāvēt.
Tā, ka nevajag tautais stāstīt, ka Jēkabpils pašvaldība un Leonīds par visu nav informēts.

Vai tik pats Leonīds nebija kādu 7 uzņēmumu (NP, JŪ, JS utt.) valdēs? Protams, uz šo brīdi jau kaut kas varbūt ir mainījies.
07.04.2016 15:57
*Viesis -> SHARP
 Tā saucamā anketa ir tā sastādīta, ja neiedziļinās, kas tur ir rakstīts pie siltumenerģijas un ūdensapgādes, ka piekrītat metodikai, jebkurā gadījumā , ja ieliksiet ķeksīti pie par vai pret būsiet nobalsojuši par to saucamo Goguļa metodi, kur par karsto ūdeni maksāsiet pēc kvadrātmetriem.Uz doto momentu kaut kāds skaidrojums par anketu ir ievietots Jēkabpils mājas lapā,izlasiet varbūt kaut kas būs skaidrāks
07.04.2016 16:09
*iedzīvotāja
 dzird ka Kozuliņš ātri lidos vai pats uzrakstīs atlūgumu, redz ar Ždanoku arī maza līdzība, sagrābjas un tad prom. Bet to visu naudas šķērdēšanu taču nevar bez galvenās grāmatvedes ziņas. Vai tā nav tā pati kas ar Ždanoku roku roka mazgāja un joprojām tur sēž un pērk puķes par 5000 eiro? Viņu pirmo būtu jāpakrata
07.04.2016 17:35
*dīkdienis
 Pie kauna staba vainīgo!!!
07.04.2016 17:44
*Tā ir
  Šitādi tikai rotē no viena silta krēsla uz otru. neies jau kozuliņš malku pagastmājai skaldīt. Tā ir ar visām amatpersonām vai ierēdņiem - kā sūdi, tā slims vai aiziet atvaļinājumā, lai novilktu laiku, kamēr putas nosēstas, un atkal var nekaunīgi smaidot izšeftēt tālāk. Kad vienreiz Latvijas pašvaldībās un to uzņēmumos saimniekos pēc likuma un iedzīvotāju interesēs? Kas šajā valstī vispār darās? Traki visi palikuši, vai? Kur vien griezies, viens vienīgs bardaks un visatļautība. Patiesībā jau nav par ko brīnīties, jo amatos raujas tikai mutes brūķētāji, kā saka, ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē.
07.04.2016 17:57
*Tā ir
 Jēkabpils pilsētas pašvaldība gaida skaidrojumu no SIA “JK Namu pārvalde” un tā locekļa Salcēviča!
07.04.2016 18:34
*Inga -> *Tā ir
 zb visi locekļi!teicu šuri muri šaški maški.atrada veidu-aptaujai pielikums-formula.pēc tam teiks-jūs paši nobalsojāt!grāmatvedes,juristi u.c.prom! gadiem lūdzāmies trīs!!! durvis mājai,nekad nekad nebija naudas.un tas teikums-mēs jums ielikām uz citu rēķina! tagad gaidam-KO GAIDAM?
07.04.2016 19:18
*Viesis -> SHARP
  Skaidrojums no 07.04.raksta no portāla jekabpils.lv.
-Kā rīkoties dzīvokļu īpašniekiem, ja nav pieņemama neviena no piedāvātajām metodikām?
Ja dzīvokļu īpašnieki nepiekrīt piedāvātajai metodikai viņiem ir tiesības izvēlēties citu metodiku. Dzīvokļu īpašnieki var anketas otrā pusē uzrakstīt sev vēlamo metodikas variantu vai pieteikumu par citas metodikas izvēli iesniegt Namu pārvaldē.
Noslēdzoties aptaujai Namu pārvalde apkopos katras dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku aptaujas anketas (tai skaitā arī iesniegtos pieteikumus par citu metodiku), kā arī sagatavos balsošanas protokolu. Aptaujas rezultātus paziņos attiecīgās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem, izliekot paziņojumu kāpņu telpā. Ar konkrētas mājas balsošanas protokolu dzīvokļa īpašnieks varēs iepazīties Namu pārvaldē pie konkrētās mājas ēku un apsaimniekojamo teritoriju pārzines.
07.04.2016 19:27
*ĶĒMS
 Paļaujos uz pilsētas pašvaldību, kas ieviesīs skaidrību un kārtību arī šajā jautājumā. Kaut ko vairāk analizēt ir slinkums, un te komentāros jau pietiekoši ir viss iztirzāts, neko jaunu tāpat pateikt nevaru.
07.04.2016 19:44
*Viesis
 puķu pārvalde
07.04.2016 20:07
*Neķītrais masāžists
 Paņēma Valsts kontroli uz izbrīnu. :D
07.04.2016 21:13
*nu jāā...
 Pasaki, kas ir tavi draugi un es pateikšu, kas esi tu pats...
07.04.2016 21:18
*Viesis
 Kozuliņam jau tā iepriekš bija problēmas...Bet nu šis, kas ir uzpeldējis pārspēj visus iepriekšējos grēkus! iedzīvotāji taču tiek nekaunīgi apzagti! Lai atdod viņiem izkrāpto naudu!
07.04.2016 21:47
*Viesis
 Kāpēc vienreiz šīs naudas summas izšķērdētājiem neliek atmaksāt?
Un atkal domes priekšsēdētājs izrādīsies neko nezinošs... kā parasti!
07.04.2016 21:49
*Papildinu -> *Viesis
 Un atkal domes priekšsēdētājs kā NP valdes loceklis, izrādīsies neko nezinošs- algas dienu gan zina! ... viss notiek kā parasti!
07.04.2016 21:57
*Amis
 Vai tiešām vienreiz ir bijusi pārbaude no Rīgas?!....nu biežāk, Biežāk šitos Jēpils tuklos shēmotājus varētu apciemot - arī Bez Tabu un Nekā Personīga - lai parāda visai Latvijai beidzot - kā te perifērijā lietiņas nodarās, shēmiņas bīdās, vēlamie kontiņi pildās - a to vienmēr tur Rīgā, pieRīgā un Jelgavā viltotas kosmētikas tirgoņus un kāpnēs pīpmaņus ar pompu tvarsta tikai - kamēr te - kā saka patālākā nostūrī - pati dzīves sāls.
08.04.2016 00:08
*Viesis
 izvelk vecu sen atbildētu anketu,pieliek mazu * un pagriež sev vajadzīgā virzienā.
08.04.2016 08:17
*TooT
 Tad jau pārmaiņus var pāriet pāri pārējām iestādēm, par lieku nebūs...
08.04.2016 09:36
*prusaks
 Visi visu loti labi zin!

Tagad pilsētas kalpi plāno, kā to visu noklusināt un par vainīgo nosaukt sētnieku Sašu! :)
08.04.2016 09:55
*Sansanich -> precizējums
 ′′Gogulis uzsver, ka tad, ja iedzīvotājiem rodas kādas sūdzības, ir jāvēršas pašvaldībā′′

Ja iedzīvotāji jutās apkrāpti tad jāvēršas POLICIJĀ nevis pašvaldībā!
08.04.2016 10:05
*ērce
 Šajā gadījumā tikai būtiskas pārmaiņas var kardināli izmainīt namu pārvaldes vadības domāšanas veidu, ka ienākošo naudu - apsaimniekošanas maksu nav nekādas nepieciešamības ieguldīt attīstībā, bet gan tikai domāt, kā to iztērēt visādu savu labumu gūšanai. Tās būtiskās pārmaiņas ir atlaist šo kolektīvu, kur lielākā daļa ir ielikteņi, labi paziņas, paziņu paziņas,bet ne augstvērtīgi darbinieki un izveidot jaunu darbspējīgu, apzinīgu un godīgu speciālistu komandu. Atrast jaunus darbiniekus nebūtu lielu problēmu, jo ļoti daudz labu speciālistu ir vispār bez darba un kuri būtu gatavi darboties arī par krietni mazāku darba samaksu. Varam iet uz nobalsošanu. Kas par to, paceļ roku!!!
08.04.2016 10:44
*dusmīgs bez gala
 Zaļie vīriņi, ar NP a/m, pie savām mājām vien redzās ! Visu kolektīvu jāizmēž, ar priekšnieku reizē!
08.04.2016 10:54
*mopšels
 Galvenajai grāmatvedei kreimenīšu vetā būs jaunas metāla aproces, bet pārējie lustēs tālāk, kamēr nieres tur.....
08.04.2016 11:04
*Dunduks
 Vai esat padomājuši, kāds tad ir sakars ūdens kubiem ar kvadrātmetriem. Vai kāds var to izskaidrot?
08.04.2016 11:28
*Viesis -> Dunduks
 Ar šo aptauju pilsētas tēvi grib pieņemt tādu karstā ūdens apmaksas metodi, ka netiks rēķināti karstā ūdens kubi(uzsildīšana), tai vietā rēķinās siltumenerģiju par kvadrātmetriem un par ūdeni maksās kā par auksto ūdeni, ja grib precīzāk jānoskatās video par šo tēmu.
08.04.2016 12:19
*Viesis -> Dundukam
 Video Jēkabpils pilsētas pašvaldība piedāvā jaunu maksas aprēķināšanas kārtību par karsto ūdeni 07.03.2016.
08.04.2016 12:22
*Viesis -> Peksis
 Nezinu ka citiem, bet man viss sitais izskatas pec konkreta, iedzivotaju slauksanas aparata! Pareizi jau saka, cietuma sez tas, kurs maizes kukuli veikala nosper.
08.04.2016 12:24
*Viesis
 smiesieties,bet valsts izskatās atkopusies un iet vaļā uz pilnu klapi!!!!!!!!!!!kurš tuvāk,tas grābj un grābj
08.04.2016 12:40
*Viesis
  latvieša alkatība nav pārspējama
08.04.2016 13:01
*DZIKS -> visiem
 DIBINIET KOOPERATĪVUS / BIEDRĪBAS UN EJIET PROM NO NAMU PĀRVALDES!
08.04.2016 14:27
*Riebjas truli purni aizgaldā! -> *Viesis
 Alkatība ir viens, bet mūs,
kas ar savu naudu uzturam šos treknos aizgalda purnus,
uzskata vēl par idiotiem!
Tas ir vistraģiskākais, ka truls aizgalda purns, kuram maksājam vēl algu 1 000-šos, skatās uz tevi kā uz idiotu!
Davai visas mājas iesniedz rakstiskā veidā ar iedzīvotāju parakstiem savu lēmumu par karsto ūdeni vasarā!
Vienreiz pietiks trulajiem aizgalda purniem domē un viņu iestādēs uzskatīt mūs par idiotiem!
08.04.2016 14:36
*Kurmis
 Kāpēc vēl joprojām netiek samazināta apsaimniekošanas maksa par dubulti ieliktajām izmaksām. Ko paskaidrojumā uzrakstīs galvenā grāmatvede, kas faktiski vada uzņēmumu, jo valdes loceklis slimo.
08.04.2016 15:41
*Kurmis
 p.s. JK namu pārvaldes valdes locekli aizvieti ieceltais prokūrists R.Sirmoviča kungs
08.04.2016 15:47
*Ko vispār tas gugle
 saprot? Sēd savā privātmājā un ķepu sūkā!
08.04.2016 16:30
*Viesis
 Un kur tad skatās slavenais tautsaimniecības komisijas vadītājs - deputāts Kaspars Skruzmans? Tā sevi reklamēja "Ceturtdienā" par māju apsaimniekošanas speciālistu un zinātāju!!! Arī viņa vadītajai deputātu komisijai būtu jāizvērtē Kozuliņa atbilstība ieņemamajam amatam! Bet laikam jau spēkā vecu vecais teiciens - "roka roku mazgā".....
09.04.2016 09:10
*paturpinu
  .. abas netīras.
09.04.2016 15:08
*CSDD
 Kas bijis, tas bijis. Lai sāk jaunu un skaistu dzīvi! Veselību priekšniekam!
09.04.2016 20:36
*viesis -> domes darbiniece kur esi?
 nu šitas ari noteikti ir veiksme un īsts atradums Jēkabpilij kā vienreiz teici par Salceviču?Viss tikai un vienīgi sabiedrības labā, šī milzīgā pašaddeve un nesavtīgums???Paraktos citur,deru ,ka sēdētu visi
11.04.2016 17:25
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01232 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu