Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 30.09 Nakts
8°C...10°C
ZA 2-4 m/s

Ģąėīīįėą÷ķī 30.09 Rits
10°C...12°C
ZA 2-4 m/s

Šodien 30.septembrī
vārda dienas svin:

Menarda, Elma, Elna

Rītdien:
Zanda, Zandis, Lāsma

Apsveicam!
Saraksts »

Kam, jūsuprāt, būtu jāfinansē stārķa ligzdas balsta un pamatnes ierīkošana izpostītās ligzdas vietā Ošānu ciemā (skatīt sižetu 25.09.2020.)?
akciju sabiedrībai “Sadales tīkls”, jo pēc viņu iniciatīvas vecie balsti tika demontēti un ligzda – izpostīta;
51.9%
pašvaldībai, jo tā ir pašvaldības zeme;
25.9%
nav viedokļa.
11.1%
vietējiem iedzīvotājiem – ja viņi vēlas saglabāt ligzdu, viņiem arī jāfinansē;
11.1%

Nobalsojuši: 27
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 54 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Noteikumi par pašvaldību mantas iznomāšanas kārtību traucē uzņēmējdarbības attīstībai
Pievienots: 26.03.2015 17:28

» Versija izdrukai

rsz_ipasumi.jpg
Uzņēmējdarbības veicināšanu pašvaldībās kavē daudzi faktori, viens no tiem – Ministru kabineta noteikumi par valsts un pašvaldību mantas iznomāšanas kārtību, kas paredz, ka pašvaldībai jārīko izsoles, lai iznomātu savus īpašumus. Šādi noteikumi būtiski kavē uzņēmējdarbības attīstību daudzviet Latvijā, arī Jēkabpilī. Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis skaidro, ka ir uzņēmēji, kuriem nepieciešamas telpas, bet prasība rīkot izsoles rada situāciju, ka cena par telpu nomu ir neadekvāti augsta: „Lai noteiktu nomas maksu, vispirms ir nepieciešams novērtēt sākuma cenu, pēc tam jārīko izsole. Bieži vien gadās, ka uz izsoli atnāk cilvēki, kuri vienkārši „dzen augšā” to cenu. Rezultāts ir neadekvāta cena par kvadrātmetru.”
    
    Par šo problēmu tika runāts arī finanšu ministra Jāņa Reira vizītes laikā. Jēkabpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs saka: „Nav normāli, ka mēs nevaram pat kvadrātmetru lielu telpu iznomāt bez izsoles, nav normāli. Piemēram, finanšu komitejā nolēmām izsolīt 40 kubikmetrus malkas, kas iegūta no kokiem, ko nozāģējām parkā. Izrādās, ka mēs nevaram malku pa tiešo novirzīt sociālajai palīdzībai, mums tā ir jāpārdod, jārīko izsoles. Kad pēc dažādu projektu realizēšanas paliek sadauzīts bruģis un plāksnes, tās mums ir jāizsola. Tas prasa administratīvos resursus, tas prasa laiku, un tas neatļauj uzņēmējdarbību attīstīt efektīvi un ātri.”
    
    Finanšu ministrs Jānis Reirs atzīst, ka pašlaik spēkā esošās sistēmas dēļ telpu nomas maksa bieži vien divkārt vai pat trīskārt pārsniedz tirgus vērtību, tādēļ sola darīt visu, lai situāciju labotu: „Normatīvie akti pašlaik neļauj noteikt adekvātu cenu. To mēs labosim. Saprotams, ka nevar arī ieviest visatļautību, ka var īrēt par vienalga kādu cenu, bet kritērijs – tirgus cena – es domāju, ir ļoti saprātīgs un normāls kritērijs, kurš var mainīties atkarībā no tirgus situācijas. Ir jādod iespēja pašvaldībām nevis lietot formulu, bet lietot saprātu. Ja būtu jauna kārtība, tad būtu ne vien jaunas darba vietas izīrētajās telpās, bet arī pašvaldībai būtu mazāki izdevumi par uzturēšanu, piemēram, siltumu un elektroenerģiju.”
    
    Pašlaik tukšas vai daļēji tukšas stāv vairākas Jēkabpils pilsētas pašvaldībai piederošas ēkas, piemēram, bijušā bērnudārza „Zvaigznīte” telpas Jaunajā ielā 39i un ēka Stacijas ielā 5, kur agrāk atradās Latvijas Sarkanā Krusta Jēkabpils nodaļa. Tomēr daudzas telpas tiek izmantotas, tiesa – ne uzņēmējdarbībai. Lielāko daļu pašvaldībai piederošo telpu izmanto nevalstiskās organizācijas un valsts institūcijas.
    
    Viena no iespējām, kā attīstīt uzņēmējdarbību, ir industriālo teritoriju labiekārtošana. Guntars Gogulis skaidro, ka Jēkabpils plāno rekonstruēt teritoriju, kas atrodas Ķieģeļu ielas mikrorajonā pie cietuma: „Šīs industriālās teritorijas noteiktas kā tādas, kurās varētu ieguldīt naudu, kur nāktu uzņēmēji un būvētu ražotnes un angārus. Par to tiek domāts. Svarīgi saprast, ka mēs nevaram uzreiz piedāvāt lielas telpas uzņēmējiem, kuriem vajag ļoti lielas ražotnes. Telpas ir jābūvē. Šādu iespēju piedāvā degradēto teritoriju atjaunošanas programma, kas tiek īstenota par Eiropas Savienības līdzekļiem.”
    
    Guntars Gogulis uzsver – ja izdosies dabūt līdzekļus industriālās zonas rekonstrukcijai, tas būs neatsverams atbalsts uzņēmējdarbībai pilsētā. Savukārt Finanšu ministrija sola labot Ministru kabineta noteikumus par pašvaldību mantas iznomāšanas kārtību, kā arī meklēt citus ceļus, kā palīdzēt uzņēmējiem, piemēram, pētot sadarbības pilsētu pieredzi ārzemēs.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 34
Apspriežam tēmu:
*ĶĒMS
 Tad jāatceļ tādi noteikumi. Kas tur nesaprotams.
26.03.2015 17:43
*Viesis
 Nu nevar jau ari kā Salas vsk, kur ēdnīca iznomāta par 21 euro mēnesī, šai summā telpu noma 300+ kv.m., apkure, ūdens, kanalizacija, atkritumu izvešana. Jāapmaksā gan vēl arī 50% elektrības. Un cik tādu līgumu ir vēl?
Kāpēc Valsts kontrole nepamana?
26.03.2015 18:20
*Visi apmierinātie
 Nu nevar jau ari kā Salas vsk, kur ēdnīca iznomāta par 21 euro mēnesī, šai summā telpu noma 300+ kv.m., apkure, ūdens, kanalizacija, atkritumu izvešana. Jāapmaksā gan vēl 50% elektrības. Un cik tādu līgumu ir vēl?
Kāpēc Valsts kontrole nepamana?
Vai baiļu nemaz nav?
26.03.2015 18:22
* kontrole -> viesis
  Raksti valsts kontrolei,ja saredzi pašvaldības darbā acīmredzamus pārkāpumus..Tas ir katra godīga pilsoņa pienākums.
26.03.2015 18:55
īpaši stulbs
 Pavisam nesaprotu pašvaldības nostāju. Ja gadiem ir neizmantotas pašvaldībai piederošas ēkas un telpas, tad tās ir nekavējoši jāprivatizē.Viss funkciju veikšanai nevajadzīgais pašvaldības īpašums ir maksimāli jādot privātai apsaimniekošanai. Tikai tā var attīstīties pilnvērtīga pilsoniskā sabiedrība. Pašvaldības uzdevums nav nodarboties ar telpu nomu un šajā gadījumā ar uzņēmējdarbību.Vai tiešām domē nav neviena cilvēka, kurš būtu apguvis demokrātijas pamatprincipus?
26.03.2015 20:05
*No Salas
 Šodien Salas novada domes sēdē Birzu 4 bērnu ģimenei piešķirts dzīvoklis, tas ko ģimene velējās. Sproģes k-dze apsolījusi nomainīt dzīvoklī logus. Sociāla darbiniece izskaidrojsi ģimenes tiesības. Salas novada dome izrādījusi milzīgu sapratni, atbalstu un iejūtību. Sociāla darbiniece arī apsolījusi nākamajā nedēļā pati personīgi aizvest uz Biržiem lēmumu par dzīvokļa piešķiršanu.
Liels paldies domei par to.
Tagad visi iedzīvotāji zinās, ka jāiet uz domi, jāraksta iesniegumi un deputāti palīdzēs.
Tuksu dzīvokļu Salā un Biržos daudz. Visiem var palīdzēt. Ir tikai droši jārunā par to.
Pašiem jāiet arī uz domes sēdēm, lai deputāti var apjautāties un ātri noreaģēt.
26.03.2015 20:31
*kas tur notiek
  Biržos sieviete noleca no tilta ?
27.03.2015 07:23
*?
 Kam "iedos" dzīvokli Salā Susējas ielā 10, dzīvoklis 6. Svaigi izremontets. Apprasīju kaimiņus, neviens neko nezina
27.03.2015 07:41
*Viesis -> *kas tur notiek
 Biržos daudzbērnu gimenei iedeva dzīvokli un apsolīja dzīvoklim nomainīt logus.
27.03.2015 07:43
*Viesis
 Jēkabpilī !
Piektdien plkst.1.51 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Brīvības ielu, kur dega šķūnis 120 kvadrātmetru platībā.
27.03.2015 08:04
*es
 Izsole jārīko gadījumos, ja ir pieteikušies vairāki pretendenti. Ja pašvaldība izsludina pieteikšanos uz nomas telpām un piesakās tikai viens pretendents, nekāda izsole nav jārīko. Nevajag pašvaldības bezdarbību uzņēmējdarbības veicināšanā attaisnot ar normatīviem aktiem, kas faktiski ierobežo pašvaldību vadītāju patvaļu rīcībā ar pašvaldības mantu.
27.03.2015 08:42
*TooT
 Skaidrs, ka īpašumus dalīs savējiem. Vai kāds tic, ka tā nebūs?
27.03.2015 09:17
*Neķītrais masāžists -> No Salas
 Tagad aizsargiem nekas cits neatliks kā vien remontēt Biržu daudzbērnu dzīvokli. A, pēc tam lai piestāda Salai rēķinu! :DDD
27.03.2015 09:22
*no malas -> neķitrais masāžists
 Labāk paskaties kas notiek tavā daiļajā Jēkabpilī. Kādos dzīvokļos cilvēki dzīvo !!! DDD Aiziet daudzbērnu māte uz sociālajiem tur pats priekšnieks norēcas un saruna beidzas.I ne tuvumā cilvēks vairs nerādās .Vot tāvajag lietas risināt !!! Ko te Sala tiek skalota nepārtraukti ? DDD Nu, viesi, kāpēc neskrien Jēkabpili glābt????
Aizsargi vāc naudu ? Cik tad ir kopā ar abām dāmām savākuši ?Sanāks kā vienmēr- cel tu es stenēšu ! Tāda pieeja bijušajai Sēlpils pagasta priekšniecei un viņas komandai visās lietās. Vajag vārdu turēt un nebluzņit pa labi un pa kreisi!! Gribu redzēt konkrētus DARBUS , bet nevis rēķinu pašvaldībai !
27.03.2015 10:17
*Paula -> no Salas, viesis, visi apmierinā
 Jums kaut kā aizmirsies, ka novads jau pirms 2 gadiem ģimenei piedāvāja dzīvokli Biržu centrā, bet viņi atteicās Neredzu neko sevišķu,ka vadītāja normāli runā ar cilvēkiem Jums tas ir milzīgs brīnums HA hā! nu jā sēlpilieši no jums saņēma kliegšanu un apsaukāšanos, kad tur priekšniekojāt.DDDD
Nu nekautrējies un pastāstiet visiem, uz kurieni sūdzības rakstījāt ,lai izpildītu maizes tēvu pasūtījumu .
27.03.2015 10:39
*Pūpoliņš -> nebluzņit
 Zinu tikai vienu sievieti, kurai mīļš teiciens "nebluzņit"
Kauns, Anita, jāstrāda, jāatpelna lielā alga nevis jārej no savas būdas uz pasauli
27.03.2015 10:43
*Viesis
 Paldies salas novada domei, ka iedeva dzīvokli daudzbērnu ģimenei!
Biržos mums daudz daudzbērnu ģimeņu, visām jāpalīdz sakārtot dzīvi.
Sociālajam dienestam jābrauc klātienē, jāapseko un jāsniedz konsultācijas un materialā palīdzība
27.03.2015 10:49
*no malas -> Pūpoliņš
 Loģiskā domāšana nav tava stiprā puse par to pārliecinos atkal un atkal.Tev izteikti rēgojas kārtējo reizi.
27.03.2015 11:16
*lasītājs -> viesis
 Nemelo un neizliecies par to kas neesi.Kāda tu Biržos dzīvotāja/ )))))Ģimene paši novada vadītājai gan jau pateica ko gribēja, ko tu viņu vārdā runā, kas tāda viņien esi ka saki pateicības ? Te taču skaidri un gaiši cilvēki raksta, ka esi bijusī Sēlpils pagasta priekšniece. Vai tad tu tagad visu novadu komandēt esi izdomājusi.Darīt un komandēt vajadzēja, kad tev bija iespēja. Un ja kas, man pazīstami cilvēki atzinīgi vērtē novada darbu. Vārdi saskan ar darbiem un velti pūlies novadu nomelnot un apmelot.
27.03.2015 11:30
*Viesis -> *lasītājs
 Ja jau tik balti, tad iztiks bez tavas spodrināšanas no dienas dienā
27.03.2015 12:01
*lasī′tājs -> viesis
 Nav runa par baltiem, bet par tavu Salas novada nomelnošanu un apmelošanu!)))) Tev kā vircas spainis uz galvas ir labs vārds par novadu! ))))Ja tev viss tik slikti ir ,tad ko tu tur mokies ? Ne tu man norādīsi ko man darīt! )))))
27.03.2015 12:12
*Neķītrais masāžists -> no malas
 Salas bābām no Biržu dzērāju blusām bail. Tāpēc jau līdz šim uz to čuhņu nebrauca. :DDD Apčurājās no Sēlpils spiediena un tagad darīs visādas figņjas. Vai jauni logi visiem nabagiem pietiks? :D
27.03.2015 12:46
*Viesis -> *lasī′tājs
 Es saku Salas novada domei: Paldies, ka parūpējaties par 4 bērnu ģimeni.
Kur es apmeloju un ko?
Šodien neesi ieņēmusi acu gaišumam?
27.03.2015 13:06
*čoms -> neķitrais masāžists
 Pats esi bāba un neviens teviSalā negaida. Sēdi un čurā pats savās biksēs...Ja neko nevar izdarīt, tad apsaukāšanās lieti noder hi hi
27.03.2015 13:16
*Neķītrais masāžists -> čoms
 Tu arī esi Salas bāba? :DDD
27.03.2015 13:43
*čoms -> neķitrais masāžists
 Kādreiz dzīvoju Salā, bet dzimumu gan netaisos mainīt. Diez cik neesi apveltīts ar prāta spožumu,ja tik vien spēj kā apsaukāties....
27.03.2015 14:09
*Viesis -> *čoms
 Kāpēc tu aizbēgi no Salas un tagad tur vairs nedzīvo?
27.03.2015 14:18
*čoms -> viesis
 Man nevajadzēja bēgt,tā tev var pienākties....
27.03.2015 14:26
*Viesis -> *čoms
 Atkal draudi?! Cik neglīti ....
27.03.2015 14:30
*čoms -> viesis
 Te no draudiem nav ne vēsts.Tik daudz apkakāt novadu un vēl tur dzīvot- tas nu neiet kopā ar veselo saprātu.
27.03.2015 14:42
*lasītājs -> viesim
 Man nav vajadzības acu gaišumam, bet tev prāta gaišumam gan derētu, ja neatceries, ko iepriekš raksti: ))))
27.03.2015 14:47
*Andris
 Pareizi Goguli un Salcevič īpašumi jāiznomā bez izsoles, lai tiktu savējiem, bet uz izsoli sanāk visādi ne savējie un uzsit cenu, savējie taču ir svarīgāki nekā pašvaldības budžets.
27.03.2015 14:56
*Neķītrais masāžists -> čoms
 Toč tu esi bāba! :DDD
27.03.2015 18:02
*Kārlis
 Lasīju, ka Aknīstē sveica uzņēmējus. Ir jauni uzņēmēji, objekti, tehnoloģijas. A kas jauns Salas pagastā? Ja kāds zina, uzrakstiet
28.03.2015 09:12
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.02237 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu