AUTO NOMA - Jekabpils autocentrs
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 24.09 Diena
9°C...11°C
R 0-2 m/s

Īįėą÷ķī 24.09 Vakars
6°C...8°C
DA 0-2 m/s

Šodien 24.septembrī
vārda dienas svin:

Agris, Agrita

Rītdien:
Rodrigo, Rauls

Apsveicam!
Saraksts »

Ko darāt ikdienā, lai uzturētu sevi fiziskā formā?
Nedaru neko no iepriekš minētā.
75%
Cenšos izkustēties, ejot pastaigās vai dodoties ikdienas gaitās kājām vai ar velosipēdu;
25%
Sacensībās un sporta pasākumos nepiedalos, bet regulāri skrienu, nūjoju, vingroju vai nodarbojos ar kādu sporta veidu;
0%
Nodarbojos ar tautas sportu – regulāri trenējos un piedalos tautas sporta pasākumos;
0%
Regulāri trenējos kādā sporta veidā un piedalos sacensībās;
0%

Nobalsojuši: 8
Saraksts »

Ziņas: 26233
Komentāri: 508541
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
20.09.2017 08:39
 
Šobrīd portālā: 40 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Auto Noma Jēkabpils
Jaunākās ziņas
 
Līvānieši savā novadā visaugstāk novērtējuši vides sakoptību un iedzīvotāju informēšanu
Pievienots: 23.03.2015 12:39

» Versija izdrukai

Livani.jpeg
Līvānu novada pašvaldība veikusi iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju apmierinātību ar dzīvi novadā un ierosinājumus novada attīstībai. Sabiedriskā viedokļa pētījumā visaugstāk līvānieši novērtējuši vides sakoptību – ar to apmierināti 82,2 procenti aptaujāto. Augsts novērtējums ir arī par iedzīvotāju informēšanu – ar to apmierināti 73,4 procenti, kā arī par kopējo pakalpojumu kvalitāti un dzīvi novadā – ar to apmierināti 71,9 procenti respondentu. Domes vadības darbu atzinīgi novērtējuši 65 procenti aptaujāto.
    
    Līvānu iedzīvotāji aptaujā pievērsuši uzmanību arī dažādām problēmām, piemēram, ielu sliktā kvalitāte pilsētas rūpniecības zonā, daudzdzīvokļu māju kāpņu telpu neapmierinošais stāvoklis, ietvju tīrīšana un kaisīšana, kas, pēc iedzīvotāju domām, varētu būt rūpīgāka un biežāka, bezdarbs, videonovērošanas kameru trūkums u.c.
    
    Vides sakoptība
    
    Kopumā ar vides sakoptību novadā ir pamierināti 82,2% aptaujāto. Biežāk minēti šādi iedzīvotāju ierosinājumi: vairāk līdzekļu atvēlēt un rūpēties par pilsētas skaistumu – uzstādīt jaunus, interesantus vides objektus, sakārtot skvērus, ierīkot dekoratīvos apstādījumus un puķu stādījumus. Iedzīvotāji norāda, ka lielāka vērība jāvelta pilsētas svētku noformējumam un arī ikdienā jāmeklē vienots, saskaņots pilsētas tēls. Pilsētas mākslinieks vai arhitekts, pēc iedzīvotāju domām, dotu jūtamu pienesumu Līvānu tēla attīstībā, lai pilsēta nebūtu industriāla un garlaicīga, bet izceltos ar savu vizuālo seju. Pilsētu rotā divas upes, tāpēc būtu lietderīgi sakopt upju krastus, tādējādi paplašinot atpūtas iespējas un zaļās zonas. Cilvēki norāda, ka jauki būtu vairāk vietu, kur apsēsties un atpūsties. Jāpievērš uzmanība arī bērnu rotaļu laukumu apsekošanai un labošanai, sakārtošanai.
    Kā problēmu iedzīvotāji min nepabeigto privāto daudzstāvu māju nepievilcīgo izskatu, kas bojā pilsētas vizuālo tēlu. Stingrāk būtu jāvēršas arī pret citu nolaisto un nesakopto ēku īpašniekiem.
    No jauniem objektiem, kas būtu jāuzceļ Līvānos, pirmajās vietās aptaujā izvirzās brīvdabas estrāde, baseins un gājēju tilts pāri dzelzceļam uz rūpniecības zonu. Nepieciešama arī pludmale, strūklaka, dzīvnieku patversme.
    Vienlaikus cilvēki ir pamanījuši, ka ik gadu pilsētā top kaut kas jauns un inovatīvs. Tomēr būtu nepieciešams sakārtotās vietas pasargāt no vandaļiem, uzstādot novērošanas kameras vismaz vietās, kur biežāk uzturas cilvēki.
    
    Ielas un ceļi
    
    Attiecībā uz ielām un ceļiem iedzīvotāji akcentē problēmas, ar kurām saskārušies apjomīgā ielu rekonstrukcijas projekta laikā, kad vienlaikus vienā no pilsētas rajoniem tika rekonstruētas 12 ielas. Ielu tīkls remonta laikā bija grūti izbraucams, daudzi posmi tika slēgti. Pilsētas ielu rekonstrukcijas rezultātā dažviet ielas ir sašaurinātas, neērtāka kļuvusi izbraukšana arī dažos krustojumos.
    Iedzīvotāji norāda, ka nepieciešams uzlabot ielu (īpaši mazo ielu, piemēram, Ubaglīcī) tīrīšanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem ziemā.
    Aptauja pierādīja, ka iedzīvotājiem ļoti aktuāla ir ielu kvalitāte industriālajā zonā, kur šobrīd ceļu kvalitāte ir ļoti kritiska, taču jau tuvāko gadu laikā šai rajonā tiks veikti apjomīgi rekonstrukcijas darbi.
    Daudz komentāru saņemts par nepietiekamo ielu apgaismojumu mazajās Līvānu ielās, kas būtu jāuzlabo. Tomēr tā kā daudzās pilsētas ielās pēc rekonstrukcijas modernizēta arī apgaismojuma sistēma, kopumā ar šo pakalpojumu ir apmierināti 69,1% aptaujāto
    Ar gājēju ietvju stāvokli Līvānu novadā apmierināti ir 68,1% respondentu, ar veloceliņiem un to maršrutiem – 44,4%, savukārt ar ielu/ceļu infrastruktūru – 54,1% iedzīvotāju.
    
    Sabiedriskais transports
    
    Atsevišķi ierosinājumi ir minēti par plašāku pilsētas autobusu kursēšanas grafika ieviešanu, piemēram, uz Ubaglīča rajonu, kā arī agrāka reisa organizēšanu uz rūpniecības zonu jau pirms 8.00 no rīta. Iedzīvotāji vēlētos biežāku reisu skaitu, pielāgojot tos svētdienās dievkalpojumu laikiem katoļu baznīcā. Ar sabiedriskā transporta nodrošinājumu apmierināti ir 44,7% aptaujāto.
    
    Namu apsaimniekošana
    
    Daudz komentāru saņemts par komunālās saimniecības darbu un namu apsaimniekošanu. Iedzīvotājus uztrauc gan daudzstāvu māju stāvoklis (Rīgas ielā 65 jārisina notekūdeņu aizvadīšanas problēma), kuras nepieciešams siltināt, gan arī kāpņu telpu neapmierinošais stāvoklis. Vairākos ieteikumos pausts uzskats, ka kāpņu telpu uzkopšana būtu jāveic sētniekiem, kā tas notiek dažās citās pašvaldībās. Namu apsaimniekošana aptaujā saņēmusi viszemāko novērtējumu – tikai 27,2% iedzīvotāju ir apmierināti ar šajā jomā paveikto.
    Par sētnieku darbu saņemtas kritiskas piezīmes daudzos komentāros – gan par to, ka ziemā ietves tiek tīrītas tikai tad, kas cilvēki jau dodas uz darbu (nevis agri no rīta), kā arī tas, ka bieži ietves ir slikti notīrītas, netiek pietiekami kaisītas.
    Iedzīvotāji ierosina ieviest rīcības plānu, lai risinātu klaiņojošu suņu problēmu. Būtu jāapsver iespēja ierīkot dzīvnieku patversmi. Iedzīvotājiem aktuāla problēma ir centrālā kanalizācija atsevišķos privātmāju rajonos, kur to vajadzētu ierīkot.
    Augsts apmierinātības procents sasniegts atkritumu apsaimniekošanas jomā – ar to apmierināti 71,3% aptaujāto. Attiecībā uz atkritumu savākšanu iedzīvotāji ierosina sekmēt šķirošanu, kā arī vairāk sekot, lai kopējā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā iekļautos arī privātmāju iedzīvotāji.
    Saistībā ar ielu remontiem Līvānos, aptaujā saņemti vairāki komentāri par sliktu ūdens kvalitāti rekonstrukcijas laikā. Jersikas un Rudzātu pagasta iedzīvotāji norāda uz dārgu ūdensapgādes pakalpojumu.
    Attiecībā uz komunālo saimniecību iedzīvotāji iesaka uzlabot komunikāciju ar klientiem, būt atsaucīgākiem pret iedzīvotāju vajadzībām, iedziļināties viņu problēmās, censties palīdzēt.
    
    Veselības un sociālā aprūpe
    
    Veselības aprūpē iedzīvotāji gribētu plašāku speciālistu klāsta pieejamību Līvānu slimnīcā, dažādus izmeklējumus, rehabilitāciju, zobārstniecības pakalpojumus par pieejamākām cenām, speciālistus, kas strādā ar bērniem. Tāpat kā valstī kopumā arī Līvānos iedzīvotājus daudz kas veselības aprūpē neapmierina, par ko lieca arī procentuālais sadalījums – tikai 52,2% atbildējuši, ka šis pakalpojumus viņus pilnībā apmierina.
    Sociālo pakalpojumu jomā aptaujātie pauduši neapmierinātību ar liberālo pabalstu sistēmu, kas veicina cilvēku nevēlēšanos strādāt. Lielāks atbalsts, pēc aptaujāto domām, būtu jāsniedz pirmspensijas vecuma iedzīvotājiem, kā arī invalīdiem.
    
    Ekonomiskā attīstība
    
    Šai jomā problēmtēma Nr.1 – darba vietu trūkums, kā arī zemais atalgojums. Aptaujā vairāki respondenti uzsvēruši, ka labprāt atgrieztos Līvānos no Rīgas un ārzemēm, taču neredz sev piemērotas darba iespējas un konkurētspējīgu atalgojumu. Tajā pat laikā uzņēmēji saskaras ar kvalificēta darbaspēka trūkumu.
    
    Kultūra un izglītība
    
    Aptaujā cilvēki norāda, ka vēlētos vairāk kvalitatīvu, vērtīgu kultūras pasākumu, kas sniegtu patiesu baudījumu. Pietrūkst arī tematisku pasākumu ārpus darba laika, kā arī izklaidējošu aktivitāšu ģimenēm ar bērniem.
    Iedzīvotāji norāda, ka jāatjauno tradīcija ar Jāņu nakts svinēšanu pie ugunskuriem Līvānu pilsētā, kas pēdējos gados izpalika. Cilvēki uzskata, ka daudzi labi pasākumi vasaras sezonā Līvāniem “iet garām” estrādes trūkuma dēļ. Arī pilsētas svētki šī apstākļa dēļ ir jārīko vizuāli nepievilcīgā vietā, lai gan paši svētki tiek vērtēti atzinīgi. Kopumā 61,3% aptaujāto ar kultūras un izklaides pasākumiem novadā ir apmierināti.
    Izglītībā jāturpina celt izglītības kvalitāte, piesaistot augsti profesionālus, spēcīgus pedagogus. Aptaujā minēta arī nepieciešamība pēc patriotiskās audzināšanas skolā. Vērtējot vispārējo izglītību, 62,8% respondentu atbildējuši, ka tā viņus pamierina, savukārt pirmsskolas izglītības piedāvājums apmierina 61% aptaujāto.
    
    Sabiedrības informēšana
    
    Iedzīvotāji vairāk vēlētos uzzināt par bezmaksas aktivitātēm, kas notiek novadā, taču kopumā ar sabiedrības informēšanas darbu ir apmierināti. Aptaujā ierosināts dažādot informāciju LED informatīvā stendā un novada mājas lapā.
    Iedzīvotāji ierosina domes vadībai organizēt vairāk tikšanos ar iedzīvotājiem. Ar sabiedrības informēšanas darbu novadā kopumā apmierināti 73,4% aptaujāto, kas ir otrais labākais apmierinātības rādītājs.
    
    Pagastu vērtējums
    
    Iedzīvotāji pozitīvi novērtējuši, ka Sutru ciemats ir labi apgaismots, ar asfaltētu ciema centru, kurā iespējams saņemt arī ģimenes ārsta pakalpojumus, kas cilvēkiem ir ļoti svarīgi.
    Lauku pagastos iedzīvotāji ierosina uzstādīt norādes zīmes uz lauku ceļiem ar norādēm uz konkrētiem ciemiem, jo pretējā gadījumā ceļu tīklā orientēties ir ļoti grūti, īpaši Rudzātu pagastā, kur ceļu tīkls ir ļoti sazarots.
    Ceļu problēma cilvēkiem laukos ir visaktuālākā, pierāda aptauja. Piemēram, Jersikas pagasta Upeniekos iedzīvotāji aicina meklēt iespēju ciemata ielu (Vītolu, Bērzu u.c.) asfaltēšanai. Rožupes pagastā lielā sāpe ir valsts nozīmes ceļš Rožupe – Rudzāti, ko būtu jāasfaltē. Tāpat arī iedzīvotāji vērš uzmanību uz Staru ceļa problēmu, kur notiek dolomīta kravu pārvadājumi. Vajadzētu meklēt iespējas arī šī ceļa asfaltēšanai. Savukārt Turku pagastā aptaujātie norāda uz nepieciešamību asfaltēt Jaunsilavas pamatskolas piebraucamo ceļu. Jersikas pagastā iedzīvotāji norāda, ka nepieciešams veikt remontu pagasta tautas namā, kur tas nav veikts, ziemā ir auksti, ir problēmas au apskaņošanu.
    
    Sabiedriskā kārtība
    
    Iedzīvotājus uztrauc to cilvēku skaits, kas vakaros pa ielām staigā alkohola reibumā, ko nevajadzētu pieļaut un vairāk sekot šai situācijai. Aptaujā minēts, ka būtu lietderīga videonovērošanas sistēmas uzstādīšana sabiedriskās vietās pilsētā vai pašvaldības policijas izveide.
    Kopumā Līvānu novadu iedzīvotāji uzskata par samērā drošu vietu, jo vairāk kā puse aptaujāto – 52,2% atzinuši, ka ar sabiedrisko kārtību novadā situācija ir normāla.
    
    
    Tūrisms, sports, jaunieši
    
    Aptaujā atzinīgi novērtēts Latgales mākslas un amatniecības centrs un Stikla muzejs kā tūrisma objekts, taču tūrisma jomā Līvāniem vajadzētu attīstīties. Iedzīvotāji norāda, ka pilsētā trūkst dažādības sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu jomā, izklaides iespēju.
    Neskatoties uz sporta infrastruktūras attīstību pēdējos gados, vēl arvien aptaujā cilvēki min nepieciešamību paplašināt šo piedāvājumu. Uzsvērts, ka nav sporta aktivitāšu bērniem no 4 gadu vecuma.
    Jauniešiem būtu nepieciešams vairāk prakses vietu, lai būtu vēlme atgriezties Līvānu novadā.
    
    Kopvērtējums
    
    Kopumā Līvānu novada attīstība vērtējama pozitīvi. Iedzīvotāji bija aicināti novērtēt arī domes vadības darbu, atzinīgi to novērtēja 65%. Vēl augstāks vērtējums sniegts kopumā par dzīvi Līvānu novadā – ar to apmierināti ir 71,9% aptaujāto.
    Deputāti aicināti vairāk pievērsties vides sakoptībai un vairāk strādāt ar pilsētas iedzīvotājiem. Novēlējums no Līvānu novada iedzīvotājiem ir neapstāties, turpināt iesākto darbu. Pievērst lielāku uzmanību sarūkošajam iedzīvotāju skaitam. Komentāru klāstā bija gan kritiski vārdi un ieteikumi, gan paveikto darbu novērtējums, pateicības vārdi un veiksmes vēlējumi turpmākajā darbā.
    
    Aptauja bija aizpildāma gan elektroniski, gan drukātu anketu veidā. Iedzīvotāju sniegtie ierosinājumi tiks analizēta un racionālie priekšlikumi kalpos kā informācijas avots turpmākajam pašvaldības darbam.
    
    Līvānu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un ārējo sakaru daļa
    
    
 


Komentāru skaits: 4
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Līvāni atkal rulz! :D
23.03.2015 13:32
*Viesis -> *Neķītrais masāžists
 A Tu tikai nūjo! :D
23.03.2015 14:05
*Neķītrais masāžists -> Viesis
 Kamēr var, jānūjo bez žēlastības. :D
23.03.2015 16:21
īpaši stulbs
 Neizskatās, ka kāds līvānietis vispār lasītu šīs ziņas. Varbūt viņiem tur ar internetu švakāk nekā pie mums.
23.03.2015 22:34
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2019.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00907 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu