Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ģąėīīįėą÷ķī 04.07 Nakts
13°C...15°C
DR 1-3 m/s

Ģąėīīįėą÷ķī 04.07 Rits
17°C...19°C
DR 2-4 m/s

Šodien 04.jūlijā
vārda dienas svin:

Uldis, Ulvis, Sandis

Rītdien:
Esmeralda, Edīte, Andžs, Andžejs

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils novada izveidi tādā formā, kā tas iekļauts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā?
Jā, apkārtējiem novadiem ir jāpievienojas Jēkabpils pilsētai;
51%
Nē, Jēkabpils pilsētai vajadzēja palikt kā atsevišķai pašvaldībai;
45.1%
Nezinu, nav viedokļa.
3.9%

Nobalsojuši: 51
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 15 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Poļi joprojām nekonkrēti solījumos par Jēkabpils poļu pamatskolas finansēšanu
Pievienots: 02.03.2011 18:08

» Versija izdrukai

puluskola.jpg
Jēkabpils pilsētas domes deputāti ārkārtas sēdē 28. februārī pieņēma lēmumu likvidēt Jēkabpils Poļu pamatskolu un izveidot Jēkabpils pamatskolas struktūrvienību „Jēkabpils poļu pamatskola”. Tas ir rezultāts jau vairāk nekā piecus gadus ilgušajiem mēģinājumiem vienoties ar Polijas pusi par izglītības iestādes finansēšanu.
    Domes sēdē dažu deputātu neizpratni raisīja lēmumprojektā paredzētā Jēkabpils poļu pamatskolas nosaukuma saglabāšana, lai gan tā tiek pārveidota par Jēkabpils pamatskolas filiāli un jau šī gada rudenī tur tiks uzņemtas trīs pirmās klases, kurās īstenos vispārējo izglītības programmu latviešu valodā, bet poļu valoda – ja pēc tās būs pieprasījums – tiks piedāvāta kā fakultatīvā nodarbība.
    „Pie šī varianta – vai mēs no poļiem kādu finansējumu saņemsim?” jautāja deputāts Dainis Dzērvītis.
    „Tā viņi ļoti vēlējās (saglabāt nosaukumu, red.), tāpēc jautājums ir tāds diskutējams. Mēs varam viņiem pilnīgi uzgriezt muguru un svītrot nosaukumā vārdu „poļu” un cerēt, ka poļi kaut kādu finansējumu dos," sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs.
    Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Raščevskis iebilda, ka gadījumā, ja poļi papildus finansējumu nesniegs, skolai jebkurā mirklī varēšot mainīt nosaukumu.
    „Mums ir ļoti svarīgi saglabāt visas tās labās iestrādes, kas līdz šim ir bijušas ar poļu atbalstu – sadarbība, kas saistās ar bērnu nokļūšanu Polijā, gan turpmākās iespējamās sadarbības formas. Un ja to mēs varam nodrošināt paturot tikai šo vienu vārdu „poļu” – tad es aicinātu jūs tomēr atbalstīt lēmumprojektu," sacīja Līga Kļaviņa, Izglītības nodaļas vadītāja.
    1.martā vizītē, kas vairākkārt tika atlikta, Jēkabpils pašvaldībā beidzot ieradās Polijas nacionālās izglītības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Miroslavs Seļatickis un Konsuls Janušs Davidovičs. Pēc vairāk nekā stundu garas sarunas aiz slēgtām durvīm Polijas pārstāvji žurnālistiem sacīja, ka viņi izprot Jēkabpils pašvaldības lēmumu un gatavi skolu atbalstīt finansiāli. Jautāts – cik lielu finansējumu Polija Jēkabpils poļu pamatskolai būtu gatava piešķirt? - Miroslavs Seļatickis atbildēja, ka Polija daudz sniedz netiešu atbalstu, piemēram, nodrošinot Polijas skolotāju nokļūšanu Jēkabpilī, bet par konkrētu finansējumu atteicās runāt. Leonīds Salcevičs informēja, ka saruna noslēgusies ar norunu, ka divu mēnešu laikā tiks sastādīts un parakstīts dokuments, kurā būs aprunāti abu pušu pienākumi un atbildība, tajā skaitā par finansējumu.
    Patlaban Jēkabpils poļu pamatskolā mācās 94 skolēni, un strādā 19 skolotāji – seši uz pilnu slodzi, pārējie – uz nepilnu. Jēkabpils poļu pamatskola par Jēkabpils pamatskolas filiāli kļūs šī gada 1. septembrī. Lai Jēkabpilī nodrošinātu izglītības pieejamību sākumklasēs Daugavas kreisajā krastā, sākot ar jauno mācību gadu plānots atvērt trīs pirmās klases ar vispārējo pamatizglītības programmu (valsts valodā).
    No 90 skolēniem, kas mācās Poļu pamatskolā, vien trešā daļa pēc tautības ir poļi, informēja skolas direktore Zanda Skutele, bet poļu valodā tiek mācīts tikai viens priekšmets, proti, pati „poļu valoda”.
    Poļu skolas liktenis neskaidrs ir jau vairākus gadus – tam pamatā ir poļu solījumu nepildīšana un Jēkabpils nogaidošā attieksme. Jēkabpils Poļu pamatskolas rekonstrukcijas ideju kopš 2005. gada virzīja Polijas galvaspilsētā bāzētā apvienība „Wspolnota polska”, kuras mērķis ir piesaistīt līdzekļus poļu skolas attīstības projektiem visā pasaulē.
    2006. gadā tika izstrādāts skolas rekonstrukcijas tehniskais projekts un aprēķināts, ka kopējās rekonstrukcijas izmaksas ir teju viens miljons latu un 80% no šīs summas apņēmās segt Polijas valsts valdība, bet 20% būtu jāfinansē Jēkabpils pašvaldībai. Izstrādāto rekonstrukcijas projektu poļu puse „izbrāķēja” pārāk augsto izmaksu dēļ.
    2007. gadā joprojām notika sarunas starp abām pusēm, taču vienošanās netika panākta un solītos līdzekļus Polija nepiešķīra.
    2008. gadā Jēkabpils pašvaldībai radās iespēja piesaistīt ES līdzekļus bērnudārzu renovācijai, tādēļ tika nolemts pārcelt Poļu pamatskolu, kas atradās bijušā bērnudārza telpās. 2008. gada septembrī Jēkabpils dome pieņēma lēmumu Poļu pamatskolu pārvietot uz Jēkabpils 2. vidusskolu, taču poļu puse no šīs iespējas kategoriski atteicās.
    2009. gadā Jēkabpils pašvaldība saņēma Polijas vēstniecības Latvijā vēstuli, kurā tika pausta vēlme par saviem līdzekļiem būvēt jaunu ēku skolas vajadzībām skvērā pie Neretas un Brīvības ielu krustojuma. Poļi šo projektu vēlējās finansēt vienādās daļās ar Jēkabpili, nevis kā iecerēts līdz šim – ka 80% maksā poļi un 20% maksā jēkabpilieši. Jēkabpiliešiem nācās atzīt, ka smagās finansiālās situācijas dēļ viņi nespētu segt pat 20% izmaksu. Jēkabpils pilsētas pašvaldība pieņēma lēmumu Poļu pamatskolu izvietot Valsts ģimnāzijas telpās.
    2010. gadā joprojām poļu puse nebija pildījusi solījumus par finansējuma piešķiršanu, bet Jēkabpils dome vēl nogaidīja un vēl uz gadu pagarināja lēmumu par poļu skolas izvietošanu JVĢ telpās, kur tā atradīsies arī pēc apvienošanas ar Jēkabpils pamatskolu.
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 28
Apspriežam tēmu:
īpaši stulbs
 Varētu vēl turkiem palīdzību paprasīt un tad skolu nosaukt Turkupoļu vārdā.
Man jau nav žēl, bet es nezinu.
02.03.2011 18:10
*ĶĒMS
 Lai jau poļi paši izlemj.
02.03.2011 19:02
*Neķītrais masāžists
 Poļus tikai čigāni var apčakarēt.
02.03.2011 19:36
*Viesis
 Interesanti gan, kāpēc tad pamatskola savulaik nevarēja atrasties ģimnāzijas telpās?
02.03.2011 21:32
*Ruks
 Domes sēdē dažu deputātu neizpratni raisīja lēmumprojektā paredzētā Jēkabpils poļu pamatskolas nosaukuma saglabāšana,
---------------- ---------------
Kurš no vid.tv tagad izliekas (!) tik ļoti kautrīgs, a?
Kāpēc nemin, ka "pret" pamatskolas filiāles nosaukumu "Jēkabpils Poļu pamatskola" bija deputāti Aivars Kraps, Modris Lācis un Miervaldis Ziediņš, atturējās Nataļja Čehova.
Un kāpēc netiek minēts, ka šajā mācību gadā Poļu skolas uzturēšanai no Polijas puses atvēlēti 15 000 latu?
02.03.2011 22:39
*Juris
 Mani rada neizpratne, kāpēc direktore saka, ka 30 procenti ir poļu? Klaji meli, skolā ir vairāk čigānu nekā pašu poļu...
02.03.2011 22:50
*Liene -> Juris
 Nu bet 30% no 100% ir poļi, tātad kaut kādi 50 % ir čigāni un pārējie 20% krievi un daži latvieši.

Lasīt vajag uzmanīgāk un reizē domāt, bet nevis kaut ko komentēt un izlikties, kā lielajam varonim, kas zina labāk nekā citi ;)
03.03.2011 01:00
*kas?
 ļoti savādi, ka Čehova atturējās...
03.03.2011 06:25
*marta -> Juris
 Ja neesi informēts, tad nerunā! Aizej un saskaiti tur tos čigānus un tad velti muti dzesē !
03.03.2011 08:56
*Direktore -> Jurim
 Cienītais, pēc Jūsu vārdiem var saprast, ka esat izpētījis katra Jēkabpils Poļu skolas skolēna dzimtas koku, lai tik nopietni apgalvotu, ka Poļu skolā mācās pārsvarā čigāni. Varu Jūs nomierināt- Poļu skolā mācās TRĪS čigānu tautības bērni, un es tur nesaskatu neko sliktu. Un ja Jūs "māc neizpratne" un patiesi interesē Jēkabpils izglītības iestāžu darbs, rūpējaties par savu bērnu izglītības iespējām, nevis tikai bārstāt nenozīmīgas, nepārbaudītas un tukšas frāzes savas agresijas iespaidā, iesaku vispirms parunāt ar attiecīgajiem speciālistiem un iegūt korektu informāciju. Jā, un arī parakstīties vajadzētu ar īstu vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi. Anonīmi komentētāji nevieš uzticību un izskatās smieklīgi savas aprobežotības dēļ.
03.03.2011 08:57
****
 Cik kļūdains raksts!!!
Raksta autoriem iesaku darbā pieņemt korektoru, lai nesanāktu ačgārni vārdu savienojumi jau tā ne īpaši kvalitatīvajā tekstā. Abu pušu (poļu un pilsētas pašvaldības) pienākumi nevar tikt APRUNĀTI, varētu lietot juridisko terminu- atrunāti. Būtu jāizmanto kaut visvienkāršākā interneta vārdnīca, ja citu ir slinkums pameklēt.
Informačija arī ir ja′pārbauda- šobrīd Jēkabpils Poļu pamatskolā mācās 93 skolēni (nevis 90 ), strādā 16 skolotāji (nevis 19), no kuriem pilna likme ir 10 skolotājiem.
Ja tik ļoti gribas radīt sensačiju, tad fakti tomēr būtu jāpārbauda.
03.03.2011 10:28
****
 Cik kļūdains raksts!!!
Raksta autoriem iesaku darbā pieņemt korektoru, lai nesanāktu ačgārni vārdu savienojumi jau tā ne īpaši kvalitatīvajā tekstā. Abu pušu (poļu un pilsētas pašvaldības) pienākumi nevar tikt APRUNĀTI, varētu lietot juridisko terminu- atrunāti. Būtu jāizmanto kaut visvienkāršākā interneta vārdnīca, ja citu ir slinkums pameklēt.
Informačija arī ir ja′pārbauda- šobrīd Jēkabpils Poļu pamatskolā mācās 93 skolēni (nevis 90 ), strādā 16 skolotāji (nevis 19), no kuriem pilna likme ir 10 skolotājiem.
Ja tik ļoti gribas radīt sensāciju, tad fakti tomēr būtu jāpārbauda.
03.03.2011 10:29
*Benedikts Stuberovskis-Pjasts
 jurka gan ar saviem 30 %-iem saceela haju tanii shuules kurjatnjikaa:)))
03.03.2011 15:34
*Juris -> Direktorei
 Es jau nesaku, ka čigānu ir vairākums, vnk esmu dzirdējis no drošiem avotiem, ka tur tādi ir un ka poļu bērnu nu atvainojiet, bet nav 30 procentu, jeb katrs trešais.
03.03.2011 22:52
*brīnos gan -> *Juris
 Esi vecis....nu bet ar bābisku tenkotāja dabu!
Kāpēc ar savu trulumu blamē veču sugu, a?
Kaut kā neticās, ka mazais krāns tev varētu traucēt aizrāpot uz Poļu pamatskolu un pie direktores noskaidrot cik tavu tautiešu (čigānu) mācās tajā skolā.
04.03.2011 09:32
*Juris -> brīnos gan
 Ko ta Jūs visi tagad tā cepjaties, kkas nepatīk manā tekstā? aizskarošu neko nerakstu, vienkārši taisnība acis grauž??? Klaunu bars :D
04.03.2011 13:10
*sexy girl -> Juris
 :)))))))))))
04.03.2011 15:55
*Said -> *Juris
 Ka tikai tu nesi viens no tiem čigāniem?
04.03.2011 22:01
*Nu tad tā
 Bērni savstarpēji sarunājas POLISKI,tad skolai ir nākotne,ja nē,neredzu tam jēgu.
05.03.2011 14:29
*Ļoti labi
 Ļoti labi, ka arī Jēkabpils pusē ir pamatskola - no 1.-9.klasei ar LATVIEŠU mācību valodu, kur mācīties JEBKURAS tautības bērniem. Stundas poļu valodā un poļu tautas tradīcijām ir fakultatīvi. Un labi, ka bērniem nav jākratās ar autobusu uz Krustpili un vecākiem nav jātērē nauda priekš šī pārbrauciena...
05.03.2011 18:29
*mamma
 Cerams , ka Poļu skolas skolotāji darbu nezaudēs sakarā ar šīm pārmaiņām un nepapildinās bezdarbnieku rindas :(
05.03.2011 21:14
*Buzītis
 Nav ko māžoties!Pamatskolu no 1-9 klasei,visiem prieks mācīties !Manuprāt nekas daudz arī neizmainīsies,jo cik zinu ,daudzi poļu skolu apmeklē,lai nevajadzētu bērnu dzenāt no viena Daugavas krasta uz otru!
08.03.2011 19:42
*Nyanna -> REGbfGmmNjN
 <a href="WWW Links line.com/">auto insurance rates</a> 2473 <a href="WWW Links m/mba.html">MBA online</a> %-OOO <a href="WWW Links atesplace.com/">home refinance rates</a> sdlulj
07.07.2012 20:37
*Boston -> wbnpBXmfJFZW
 <a href="WWW Links m/art-college.html">art college</a> %-[[ <a href="WWW Links ce.com/online_colleges.html">o nline accredited colleges</a> :D <a href="WWW Links atesplace.com/">home loan interest rates</a> 352 <a href="WWW Links itcard.net/">credit cards</a> 0684
09.07.2012 18:45
*Lurraine -> neiGxAfcqm
 <a href="WWW Links m/online_colleges.html">online masters degree</a> vtqb <a href="WWW Links m/art-college.html">art school</a> ckr <a href="WWW Links itcard.net/">credit cards</a> =-D <a href="WWW Links atesplace.com/">mortgage</a> zmpj
11.07.2012 05:12
*Emma -> fsqUYfQfUWlKwT
 <a href="WWW Links ngvancouver.com/home-loans.htm l">mortgage lenders</a> 4061 <a href="WWW Links m/online_college_degrees.html" >colleges online</a> >:O <a href="WWW Links com/home.html">home loans</a> ymbx <a href="WWW Links com/mortgage-rate.html">home loan interest rates</a> 49570
12.07.2012 05:22
*Kaylan -> vINskJjggNDoqtpv
 <a href="WWW Links line.com/">car insurance</a> yhhrff <a href="WWW Links surquote.com/">auto owners insurance</a> vuebc <a href="WWW Links m/online_college_degrees.html" >online accredited colleges</a> :P <a href="WWW Links ngvancouver.com/mortgage_refin ance_rates.html">mortgage rates</a> =-P
13.07.2012 18:00
*Hannah -> REUHEeLFPnqZuZV
 <a href="WWW Links ngvancouver.com/home-loans.htm l">home loans</a> 9107 <a href="WWW Links ce.com/online_colleges.html">c ollege online</a> 73599 <a href="WWW Links atesplace.com/">mortgage refinance rates</a> gng
14.07.2012 14:31
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00851 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu