Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 07.08 Nakts
15°C...17°C
R 1-3 m/s

ßńķī 07.08 Rits
19°C...21°C
R 0-2 m/s

Šodien 07.augustā
vārda dienas svin:

Alfrēds, Madars, Fredis, Donāts

Rītdien:
Mudīte, Vladislavs, Vladislava

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils novada izveidi tādā formā, kā tas iekļauts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā?
Nē, Jēkabpils pilsētai vajadzēja palikt kā atsevišķai pašvaldībai;
51.4%
Jā, apkārtējiem novadiem ir jāpievienojas Jēkabpils pilsētai;
44.3%
Nezinu, nav viedokļa.
4.3%

Nobalsojuši: 185
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 19 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Eiropas Reģionu komitejas 88. plenārsesija – pārmaiņu krustcelēs
Pievienots: 15.02.2011 17:39

» Versija izdrukai

Picture 014.jpg
No 27. līdz 28. janvārim Briselē, Beļģijā norisinājās Eiropas Savienības Reģionu komitejas 88. plenārsesija. Latvijas pašvaldības tajā pārstāvēja Andris Jaunsleinis, Guntars Krieviņš, Indra Rassa, Aleksandrs Lielmežs, Jānis Neimanis, Leonīds Salcevičs un Dainis Turlais. Latvijas delegācija bija iesniegusi vairākus grozījumus atzinumam par pensiju sistēmām un citiem jautājumiem. Plašāk par plenārsesijas norisi un Reģionu komitejas darbību lasiet rakstu sērijā portālā jekabpilslaiks.lv.
    
    
    
    
    
    Plenārsesiju ievada politisko partiju grupu un valstu delegāciju sanāksmes
    
    
    Dažas stundas pirms Reģionu komitejas sēdes noritēja visu politisko grupu sanāksmes. Raksta autorei bija iespēja piedalīties vienā no tām – Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības jeb ALDE sēdē. Diskusija tajā tika sākta saistībā ar iepriekšējā dienā vairāku Eiropas Parlamenta deputātu izteikto ierosinājumu likvidēt vai reorganizēt Reģionu komiteju, jo tā nav efektīva. ALDE biedri pauda viedokli, ka nedrīkst pieļaut šādu scenāriju, turklāt ekonomiska ieguvuma reģionu komitejas likvidācijai nebūšot. Reģionu komitejas gada budžets ir 80 miljoni eiro, bet otrai komitejai – Ekonomikas un sociālo lietu komitejai gada budžets ir daudz iespaidīgāks – 123 miljoni latu. Reģionu komitejas gada budžets sastāda vien 0.99% no Eiropas Savienības administratīvā budžeta un 0.05% no ES kopējā budžeta. Atsevišķu deputātu izteikumi par Reģionu komitejas neefektivitāti visticamāk saistīti ar to, ka Eiropas Parlamenta deputāti nav informēti par RK darbību, jo komitejā nav darbinieku, kuru primārais uzdevums būtu kontaktēties ar EP deputātiem, tika secināts sēdē. Tāpēc sākotnēji tika rosināts palielināt darbinieku skaitu. Vairāki biedri šādu ierosinājumu gan kritizēja, tajā skaitā Latvijas delegācijas vadītājs Andris Jaunsleinis. Viņš uzsvēra, ka Reģionu komitejā nevar atļauties veidot jaunas štata vietas, kamēr daudzās Eiropas Savienībās joprojām ir smaga ekonomiskā krīze, pieaug bezdarbs. Komitejai vairāk būtu jāstrādā pie sarežģītu atzinumu sagatavošanas, kur nav zināma deputātu kopējā pozīcija, bet daudz ātrāk sagatavojami tie atzinumi, kur no iepriekš noteiktajām vadlīnijām zināma deputātu kopējā nostāja.
    Vairāki ALDE biedri, kas Reģionu komitejā strādā 10 vai pat vairāk gadu, atzina, ka komiteja līdz šim tiešām nav strādājusi ļoti efektīvi, taču konkrēti ierosinājumi darbības uzlabošanai partijas biedru sēdes laikā netika izvirzīti.
    
    Pirms plenārsesijas atklāšanas, stunda tika veltīta arī katras valsts delegācijas sanāksmei. Latvijas delegācijas sanāksmē tika pārrunāta dalība iepriekšējo Reģiona komitejas komisiju sēdēs, kas notika aizvadītā gada nogalē – par tām informēja tās pārstāvji no Latvijas delegācijas. Tāpat tika pārrunātas februārī gaidāmās piecu komisiju sēdes. Latvijas delegācijas sanāksmē tika pārrunāti arī būtiskākie jautājumi pat politisko grupu sanāksmēm, Latvijas delegācijas iesniegtie grozījumi reģionu komitejas 88. plenārsesijai, kā arī citi jautājumi.
    
    
    
    
    
    
    
    Plenārsesijas laikā pieņemto atzinumu kopsavilkums
    
    Reģionu komitejas 88. plenārsesijā kopumā tika izskatīti un pieņemti 13 dažādi atzinumi. Tos iespējams sagrupēt vairākās tēmās.
    
    1.Eiropas teritoriālās sadarbības grupa, transporta infrastruktūra, tūrisma nozare — instrumenti aktīvākai apmaiņai starp teritorijām
    Reģionu komitejas atzinumā „Tiesību aktu par Eiropas teritoriālās sadarbības grupu pārskatīšana” aicināts pielāgot noteikumus kopienu un reģionu vajadzībām. Lai sekmētu pārvietošanos reģionos un starp tiem, svarīga nozīme ir arī transporta infrastruktūrai. Vēršot uzmanību uz teritoriālo dimensiju saistībā ar pirmās dzelzceļa paketes pārstrādāšanu, Denkerkas mērs un COTER komisijas priekšsēdētājs Michel Delebarre iepazīstināja ar atzinuma projektu “Vienota Eiropas dzelzceļa telpa”. Ziņotājs neatbalstīja ideju izveidot “vienotu fondu”, kura mērķis ir pārgrupēt visus Eiropas finansēšanas instrumentus, kas paredzēti transporta infrastruktūrai. Viņš īpaši pauda nožēlu, ka valstu dzelzceļa infrastruktūras stratēģijas izstrādē nav paredzēta obligāta prasība konsultēties ar vietējām pašvaldībām.
    Savukārt atzinumā “Jaunas Eiropas tūrisma nozares politiskās pamatnostādnes” tā ziņotājs Ramón Luis Valcárcel Siso ierosina noteikt 4 Eiropas Savienībai prioritārus darbības virzienus: veicināt tūrisma nozares konkurētspēju; sekmēt ilgtspējīga, atbildīga un augsti kvalitatīva tūrisma attīstību; stiprināt Eiropas tēlu un atpazīstamību; maksimāli izmantot ES politikas virzienu un finanšu instrumentu potenciālu.
    2. Lauksaimniecības, vides un jūras resursu izmantošana: kā apvienot ekonomiskos apsvērumus un ilgtspēju?
    Pagājušā gada oktobrī lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Dacian Ciolos lūdza Reģionu komiteju apzināt pasākumus, kas jāīsteno, lai atbalstītu tādu vietējo produktu ražošanu, ko paredzēts izplatīt īsā tirdzniecības ķēdē vai vietējā tirgū. Ņemot vērā šo pieprasījumu, ziņotāja Lenie Dwarshuis - van de Beek iepazīstināja ar priekšlikumiem vietējo lauksaimniecības un pārtikas ražošanas sistēmu konsolidācijai. Atzinuma projektā viņa aicināja Eiropas līmenī izstrādāt stimulējošus instrumentus un pasākumus, kas rosinātu vietējās un reģionālās pašvaldības attīstīt vietējās lauksaimniecības un pārtikas ražošanas sistēmas. Viņa arī norādīja uz nepieciešamību pieņemt kopīgu definīciju jēdzienam “vietējie pārtikas produkti” un ierosināja ieviest “jaunu logotipu un kopīgu simbolu” šāda veida produktiem.
    Laikā, kad daudzas vietējās un reģionālās pašvaldības neatbalsta ģenētiski modificētu kultūru audzēšanu savā teritorijā, Reģionu komitejas locekļi apsprieda atzinuma projektu “Dalībvalstu brīvība lemt par ģenētiski modificētu organismu audzēšanu savā teritorijā”, ko bija sagatavojis ziņotājs Savino Antonio Santarella. Atzinuma projektā tika aicināts “pirms ĢMO ieviešanas kādā dalībvalstī vispirms veikt īpašus pētījumus un ietekmes novērtējumus, iesaistot tajos attiecīgās vietējās un reģionālās pašvaldības”. Ziņotājs arī aicināja pastiprināt sadarbību starp Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi (EFSA) un valsts un reģionālajām kompetentajām iestādēm ĢMO novērtēšanā.
    Tā kā Eiropas Komisija pieņēmusi ceļvedi atjaunojamo energoresursu veicināšanai, Brian Meaney tika uzticēts izstrādāt atzinuma projektu “Biomasas ilgtspēja”. Ziņotājs atbalstīja vairākus priekšlikumus, tostarp “obligātu saistošu standartu” ieviešanu ilgtspējas izvērtēšanai. Turklāt ziņotājs uzsvēra, ka ir svarīgi “novērtēt biomasas ražošanas ietekmi uz pārtikas produktu ražošanu, mežsaimniecību un kokapstrādes nozari un citiem aspektiem, kas saistīti ar izmaiņām zemes izmantošanā”.
    Savukārt Noel Formosa izstrādātajā atzinumā “Integrētas jūrniecības politikas izstrāde un zināšanas par jūru” tika uzsvērts: “Ļoti daudzu Eiropas reģionu labklājība ir atkarīga no jūras, tāpēc ir tie ir jāņem vērā. Ir būtiski uzlabot datu vākšanu un zināšanas par jūru, lai labāk izprastu apstākļus, kas ietekmē jūras vidi”. Lai to panāktu, ziņotājs ieteica ciešāk sadarboties ar privāto sektoru: “Uzņēmumi jāaicina ne tikai savstarpēji sadalīt datu vākšanas un to uzglabāšanas izmaksas, bet arī ierosināt idejas un labu praksi”.
    3. Kopīgs uzdevums: vistrūcīgāko aizsardzība, vienlaikus atbalstot inovāciju reģionos
    Tā kā mājsaimniecību pirktspēja samazinās un reģioni un pilsētas plašāk izvērš sociālos pasākumus, ziņotājs Ossi Martikainen sagatavoja RK atzinumu par noteikumiem, ko piemēro attiecībā uz pārtikas izdalīšanu. Ziņotājs norādīja, ka jāizmanto vietējās lauksaimniecības un pārtikas ražošanas sistēmas, uzsverot, ka “šīm ķēdēm, sākot no ražošanas līdz izplatīšanai, jābūt pēc iespējas īsākām”, un aicinot vietējās un reģionālās iestādes saskaņot viņu kompetencē esošos valsts sociālās politikas instrumentus ar ES pārtikas palīdzības programmu.
    Ņemot vērā, ka Eiropas Komisija ir publicējusi Zaļo grāmatu par Eiropas pensiju sistēmām, ziņotāja Mia De Vits Reģionu komitejas plenārsesijā iepazīstināja ar priekšlikumiem par atbilstīgām, noturīgām un drošām pensiju sistēmām. Viņasprāt, “mūsu pensiju sistēmu atbilstību un noturību iespējams panākt, izmantojot integrētu sociāli ekonomisku pieeju, kurā ietverti arī ekonomikas, sociālās un finanšu politikas pasākumi”. Atzinuma projektā viņa vērsa klātesošo uzmanību uz finanšu slogu, kas gulstas uz vietējām un reģionālajām pašvaldībām, un to būtisko lomu sociālās palīdzības sniegšanā un ilgtermiņa aprūpē.
    Tāpat Reģionu komitejas plenārsesijā tika prezentēts atzinuma projekts “Jaunatne kustībā”, ko bija sagatavojis ziņotājs Marc Schaefer. Atzinuma projektā tika pausts atbalsts mobilitāti veicinošo programmu termiņa pagarināšanai pēc 2013. gada un, izstrādājot turpmākās pamatprogrammas, aicināts piešķirt tām lielāku finansējumu.
    Savukārt ziņotājs Malcolm Mifsud prezentējot atzinumu projektu “Eiropas kino digitālajā laikmetā” aicināja īstenot atbilstīgus pasākumus apdraudētāko kinoteātru atbalstam un uzsvēra, ka ir svarīgi “rast risinājumu, ar kuru Eiropas kultūras daudzveidības saglabāšanā būtu iesaistītas gan pilsētas, gan lauku apgabali”.
    
    Ar pašiniciatīvas atzinuma projektu “Pētniecības pamatprogrammu īstenošanas vienkāršošana” plenārsesijas delegātus iepazīstināja Fiona O'Loughlin . Viņa atzinumā aicināja “panākt labāku izcilības un kohēzijas līdzsvarotību”, jo, viņasprāt, pašreizējo instrumentu sarežģītība “ir izdevīga pašreizējiem finansējuma saņēmējiem un tāpēc palielina plaisu starp pētniecības un jauninājumu ziņā attīstītajiem un atpalikušajiem reģioniem”.
    4. Austrumu partnerība — sadarbība ar Azerbaidžānu
    Reģionu komitejas plenārsesijā tika skatīts arī pašiniciatīvas atzinuma projekts “Azerbaidžānas vietējā un reģionālā pārvalde un Azerbaidžānas un ES sadarbības attīstība”. Tas dos iespēju uzsākt debates par Azerbaidžānas vietējo un reģionālo pašvaldību kompetenci un tām piešķirtajiem līdzekļiem, kā arī par vietējā līmeņa demokrātijas progresu šajā valstī. Ziņotājs Gordon Keymer uzsvēra, ka “valsts kavējas ar reformu īstenošanu, kas paredzētas tādās jomās kā tiesiskums, demokrātija, korupcijas apkarošana un cilvēktiesības”.
    
    Latvijas delegācija iesniedz grozījumus vairākiem atzinumiem
    
    Latvijas delegācija bija iesniegusi vairākus grozījumus atzinumiem par pensiju sistēmām un Azerbaidžānu. Tā aicināja Komisiju un dalībvalstis ņemt vērā budžeta pasākumu un reformu ietekmi uz pensijām, to sociālo ietekmi uz pensionāriem, kā arī pašvaldību spēju kompensēt budžeta pasākumu un reformu izraisīto pensionāru un pirmspensijas vecuma personu ienākumu samazinājumu sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu veidā. Tāpat Latvijas delegācijas iesniegtie grozījumi Reģionu komiteja savā atzinumā uzsvēra, ka debates par pensiju sistēmām ir saistītas arī ar citām politikas jomām, piemēram, nodarbinātību, veselības aprūpi, ilgtermiņa aprūpi, izglītību, mājokļiem, komunālajiem pakalpojumiem, infrastruktūru, sociālo palīdzību un labklājību. Latvijas delegācija laboja atzinumu, norādot, ka daudzas no minētajām jomām ir valsts un pašvaldību dalītā kompetencē. Atzinumā par Azerbaidžānu, Latvijas delegācija uzsver, ka, lai reāli veicinātu vietējo pašvaldību veiktspēju Azerbaidžānā, jāņem vērā pieredzes apmaiņas rezultāti, kas uzkrāti, tiekoties ES un Azerbaidžānas vietējo un reģionālo pašvaldību pārstāvjiem, skaidroja LPS pārstāvniecības Briselē vadītāja Evita Gržibovska.
    
    
    Katram no 13 atzinumiem tika iesniegti bieži vien pat vairāki desmiti grozījumu, turklāt daļa no tiem – lingvistiski. Tas nozīmē, ka neskaidrības delegāciju starpā izraisījusi nevis kādā atzinumā paustā nostāja, bet gan neprecīzs tās tulkojums kādā no ES oficiālajām valodām.
    
    
    
    Nākošā Reģionu komitejas plenārsesija Briselē norisināsies šī gada 31. martā un 1. aprīlī. Tajā plānots pieņemt atzinumus par satiksmes drošības politikas ievirzēm 2011. - 2020. gadiem, Eiropas sociālo fondu perspektīvām pēc 2013. gada un citiem jautājumiem. Nākotne rādīs – vai 88. plenārsesijas laikā izskanējušie minējumi par Reģionu komitejas nākotni un tās darbības efektivitātes uzlabošanu tiešām iezīmēs būtiskas pārmaiņas?
    
    
    
 


Komentāru skaits: 14
Apspriežam tēmu:
īpaši stulbs
 Skaļi jau neviens no šiem, kuri bija Briselē par to nerunā, bet savējiem ir stāstījuši, ka ES tūlīt jukšot ārā.
15.02.2011 17:48
*ĶĒMS
 Vairāk ceru uz 89.sesiju.
15.02.2011 18:02
*Fake Hermes Purses Uk -> FWIMU
 Jēkabpils ziņas - Jēkabpils Laiks - Eiropas Reģionu komitejas 88. plenārsesija – pārmaiņu krustcelēs Hermes Birkin Price List <a href="WWW Links .tw/images/hermes-wallet/herme s-birkin-price-list-hermes-ber kin-bag-7696.asp">WWW Links t-glass.com.tw/images/hermes-w allet/hermes-birkin-price-list -hermes-berkin-bag-7696.asp</a >
Fake Hermes Purses UkWWW Links
29.10.2014 22:56
*commercial door handles home de -> KRFBY
 Jēkabpils ziņas - Jēkabpils Laiks - Eiropas Reģionu komitejas 88. plenārsesija – pārmaiņu krustcelēs door pull
commercial door handles home depotWWW Links
25.11.2014 20:48
*Cheap Hermes Bags Uk -> LONJW
 Hermes handbags?r?plique
Cheap Hermes Bags UkWWW Links
08.12.2014 13:40
*Buy Celine Bag -> DQEVM
 celine trapeze bag shop online <a href="WWW Links mages/celine/class-celine-hand bag-cheap-at-very-economical-p remiums.asp">Related Resource Site</a>
Buy Celine BagWWW Links
11.12.2014 14:35
*Hermes Kelly Wallet Replica -> DDHNO
 Hermes v?ritables sacs ? vendre
[urlWWW Links eaningsvc.com/images/hermes-ba g-outlet/hermes-kelly-wallet-r eplica-8015.asp]Hermes Kelly Wallet Replica[/url]
12.12.2014 00:07
*Celine Micro Luggage Tote For S -> JLZEE
 Iii r?plique?hermes evelyne sac de
Celine Micro Luggage Tote For SaleWWW Links
12.12.2014 22:19
*Replica Hermes Handbags On Sale -> FXKTE
 hermes birkin replica cheap <a href="WWW Links c.ro/Images/flash/20ef8b22760b 4082bcd15961be2781d4.asp">Brow se Around Here</a>
Replica Hermes Handbags On SaleWWW Links
13.12.2014 10:40
*His response -> RNOUX
 Colorado Esmokes <a href="WWW Links mages/dekang-50ml/6b0672cb6ebf 4322884bfdc5a09568e2.asp">http ://oykunhotel.com/images/dekan g-50ml/6b0672cb6ebf4322884bfdc 5a09568e2.asp</a>
His responseWWW Links
14.12.2014 00:57
*Vintage Cigarette Case Leather -> KGAYM
 e-cigs reviews <a href="WWW Links .com/news/5251d5838c194b79bfe5 663dc69e8124.asp">Learn Additional</a>
Vintage Cigarette Case LeatherWWW Links
14.12.2014 00:59
*Related web site -> DMOHC
 Cheap Hermes Birkin Replica Handbags <a href="WWW Links ral.se/files/swf/e5599d346b8a4 1a8956c3383d1ad7a4a.asp">http: //vislandavardcentral.se/files /swf/e5599d346b8a41a8956c3383d 1ad7a4a.asp</a>
Related web siteWWW Links
14.12.2014 03:54
*Cheap Hermes Birkin Black -> IKMXR
 Kelly baggett absorbing force
Cheap Hermes Birkin BlackWWW Links
14.12.2014 03:55
*Celine Handbags Online Shop -> KYTLV
 cheap celine luggage tote <a href="WWW Links tantinus.hu/f/File/download/ce line-ol-shoulder-bagceline-pha ntom-luggage/why-are-lv-celine -purses-for-sale-so-popular.as p">Click To Find Out More</a>
Celine Handbags Online ShopWWW Links
14.12.2014 03:56
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00944 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu