Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ģąėīīįėą÷ķī 12.08 Vakars
15°C...17°C
Z 0-2 m/s

Ģąėīīįėą÷ķī 13.08 Nakts
12°C...14°C
ZR 0-2 m/s

Šodien 12.augustā
vārda dienas svin:

Vizma, Klāra

Rītdien:
Elvīra, Velga

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils novada izveidi tādā formā, kā tas iekļauts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā?
Nē, Jēkabpils pilsētai vajadzēja palikt kā atsevišķai pašvaldībai;
51.7%
Jā, apkārtējiem novadiem ir jāpievienojas Jēkabpils pilsētai;
43.8%
Nezinu, nav viedokļa.
4.5%

Nobalsojuši: 201
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 46 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Drīzumā būs zināmi Jēkabpils pilsētas pašvaldības atbalstītie nevalstisko organizāciju projekti
Pievienots: 20.05.2010 15:44

» Versija izdrukai

NVO_konkurss.jpg
Līdz maija beigām Jēkabpils pilsētas domes sēdē varētu tikt apstiprināti NVO projektu konkursa uzvarētāji. Šogad nevalstiskās organizācijas bijušas ļoti aktīvas – iekšējam projektu konkursam 16 biedrības iesniegušas 22 projektus. Pašvaldības budžetā projektu finansēšanai iekšējā konkursā paredzēti 5250 latu, bet visu 22 projektu finansēšanai būtu nepieciešami vairāk nekā 9300 latu.
    „Mēs šogad reorganizējām darbu ar nevalstiskajām organizācijām, proti, sadalījām līdzekļus divās daļās – iekšējiem konkursiem, kur organizācijas var pretendēt ar nelieliem projektiem tieši uz pašvaldības līdzekļiem, un otra sadaļa ir līdzfinansējums arī dažādiem projektiem, ko viņi var sniegt dažādiem fondiem, piemēram, pretendējot uz Eiropas Savienības līdzekļiem," pastāstīja Jānis Raščevskis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks.
    „Nevajadzētu šos līdzekļus vienkāršoti pārvirzīt uz iekšējo konkursu, bet atstāt šo sadaļu atklātu, lai gada laikā NVO var pretendēt uz līdzfinansējumu, jo mūsu mērķis ir panākt to efektu, lai šīs organizācijas iesaistītos ārējos projektos un lai, kā tautā saka, „atvelk” šos papildus līdzekļus uz Jēkabpili," sacīja Jānis Raščevskis.
    Viens no projektiem, kas iesniegts ārējā NVO projektu konkursā, ir Jēkabpils pensionāru apvienības „Sasaiste” projekts par vecākās paaudzes veselības centra izveidi. Sākotnēji šis projekts guvis atbalstu Latvijas kopienu iniciatīvu fondā, kas piešķīris vairāk nekā 2600 latus, bet Jēkabpils pilsētas pašvaldība tuvākajā laikā piešķirs līdzfinansējumu teju 300 latu apjomā.
    "Projekta rezultātā ir izveidots centrs „Veselīgām un darbīgām vecumdienām”. Te tiek piedāvātas dažādas iespējas vecākās paaudzes cilvēkiem, kā arī invalīdiem uzturēt savu veselību," pastāstīja Biruta Jemeļjanova, apvienības „Sasaiste” priekšsēdētāja.
    Viņa stāsta, ka šāda centra izveidi apvienība „Sasaiste” centusies panākt aptuveni četrus gadus, taču ar pašvaldības atbalstu tas neesot izdevies. Tādēļ nolemts piesaistīt finansējumu no dažādiem fondiem. Tagad jaunajā centrā pensionāriem iespējams izmērīt asinsspiedienu, nosvērties, vingrot ar dažādām bumbām vai nūjot.
    „Ir arī vingrošanas apļi, ar kuriem vingros nodarbībās. Ir iegādāts arī jauns magnētiskais vibromasāžas matracis, uz kura guļot, notiek muguras, kakla, kāju un gurnu masāža," pastāstīja Biruta Jemeļjanova.
    Plānots, ka centru apmeklēšot ap 100 pensionāriem.
    
    
    
    
    
     Lāsma Skļarska
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 20
Apspriežam tēmu:
*?!
 Plānots, ka centru apmeklēšot ap 100 pensionāriem.
---------------------------- -----------------------
Skrib enttante, nu kur tik DEBĪLS teikums iekrecelēts!
Vai tad Jēkabpilī ir tikai 100 pensionāru?
Prātiņ, nāc mājās!

20.05.2010 16:35
*Zinītis
  Es no izlasītā neko nesapratu- vai turpmāk nevarētu vienkāršākiem teikumiem un vārdiem, lūdzu!
20.05.2010 19:52
*ĶĒMS
 Labi,pensionāri varēs vingrot.
20.05.2010 20:05
*ki$$ -> *?!
 Ja palasa jusu rakstus prese Berkinas kundz tad giibonis naak no Jusu kecereešans.
20.05.2010 22:46
*A
 Un kāds Valijai sakars ar šo šaušalaino rakstu?
20.05.2010 23:49
īpaši stulbs
 Kaut kādas muļķības vien... Izķēza tik naudu.
21.05.2010 19:36
*Valija Berkina -> *ki$$ -> *?!
 Neticami, ka esat pamanījis manu necilo personību.
Bet NVO projektu rakstītājiem - vislielākā cieņa!
Biruta Jemeļjanova vispār liels malacis!
21.05.2010 22:04
*alex -> *Valija Berkina
 tagad saprotu tie gudrie ar niku Valia ir jusejie komenti
22.05.2010 11:09
*zeeninsch -> īpaši stulbs
 Un kā tu proti naudu izķēzīt? Taču arī proti?
22.05.2010 22:10
*Veronika -> Valijai
 Jā, ""MALACIS"" Ja jau tik sen gribēja darboties,tad kāpēc 4 gadus esot Brīvības ielā netika izveidots šāds centrs?
Vai telpu bija par maz,tur vēl tagad ir daudz tukšu telpu! Un vai arī tagad pašvaldība nepalīdzēja???? Kas tad iedeva telpu un vēl finanasējumu?
Tā ir tuķša atrunāšanās! Gribētos zināt,ko tad par projekta naudu Sasaiste iegādājās,unkur tiks izmantots pašvaldības finansējums?
23.05.2010 18:52
*Argo
 Jā, es arī dzirdēju, ka tā Jemeļjanova ir "liels malacis" ar plašu profilu!
Tiešām gribētos zināt, kas tad tur iegādāts, un bez pašvaldības atbalsta tas noteikti nebūttu paveikts. Pašvaldība arī finansējumu kaut kādu deva pat klāt, ne tikai telpu, lai gan par pašvaldibu tikai sliktas replikas tautās nesusi! Varēja sen tādu centru uztaisīt un daudz lielākas naudas varēja dabūt. Ja jau tur tikai maza istaba, neko daudz savietot nesanāks, bet savējiem pietiks un būs vēl ko pašai "nāsīs ieraut" un radiem padalīt, kā tas visus pagājušos gadus ir bijis!
23.05.2010 22:32
*Valija Berkina -> *alex
 Jā - Valia esmu es. Paldies!
1) Par gudrību.
Mūsu ikviena gudrība veido visas nācijas kopējo gudrību. Nācijas un ikviena cilvēka gudrības līmenim uzskatāms pārbaudījums ir, piemēram, vietējās vai Latvijas valsts augstākās lēmējvaras - saeimas vēlēšanas. Šogad - 2.oktobrī. Mūsu ikviena gudrība jau 20 gadus liek pamatus brīvās un neatkarīgās Latvijas šodienai. Ikdienā redzam mūsu ikviena gudrības atspulgus...
2) Turpinot pie iepriekšteiktā par nevalstiskajām (saīsinājumā - NVO) organizācijām.
Iesaistīšanās NVO apliecina mūsu ikviena vēlmi darīt labus darbus sabiedrības labā, neprasot kas man par to būs. Darīt to bez maksas! NVO dod iespēju pārbaudīt arī ikviena gudrības līmeni. Nu kaut vai, lai spētu uzrakstīt tik kvalitatīvu projektu kā šeit pieminētā Jēkabpils pensionāru apvienības „Sasaistes” vadītāja Biruta Jemeļjanova, lai lēmēji Rīgā piešķirtu finansējumu Jēkabpilij. Birutas k-dzei ir 76 gadi! Tātad, pateicoties 76-gadīga gudra cilvēka kvalitatīvi uzrakstītam projektam, Jēkabpilī izremontēta kāda neizmantota telpa un atvērts centrs veselības nostiprināšanai un citām aktivitātēm Jēkabpils un apkārtējo novadu vecākās paaudzes cilvēkiem.
Tas mudina gados jaunākiem cilvēkiem paškritiski izvērtēt - kāds ir mūsu ikviena veikums, devums (bezmaksas!) Jēkabpils sabiedrības labā?
3) Vēl. Man ir vislielākā cieņa arī pret gudriem un aktīviem cilvēkiem, kas spējuši paši sev radīt darba vietu (pašnodarbinātie) vai izveidot pat savu firmu, SIA, un vēl nodrošina ar da
24.05.2010 11:04
*Valija -> *Veronika
 Veronika,
Jēkabpilī ir 2 nevalstisko organizāciju centri (NVO centri) - Jēkabpils NVO Atbalsta centrs (vadītāja Dace) un Jēkabpils Resursu centrs (vadītāja Gita).
Abi NVO centri ir gan izremontēti, gan aktīvi darbojas.
Tas dod iespēju ikvienam aktīvam cilvēkam (ne tikai pensionāram!) un ikvienas jomas (nacionālās biedrības vien ir jau 7) nevalstiskajai organizācijai (NVO) rosīgi darboties.
Kā šeit lasām, NVO biedri čakli raksta arī projektus, tātad aktīvu cilvēku Jēkabpilī netrūkst.
Jā, līdztekus savam tiešajam darbam, rosos NVO, bet neesmu neviena no abiem NVO centriem vadītāja un neesmu arī valdē. Veronika, cik noprotu, Jūs nedarbojaties nevienā NVO (vai varbūt kļūdos?), bet paldies, ka izrādāt interesi par NVO aktivitātēm.
24.05.2010 11:32
*Valija Berkina -> *alex
 Izrādās, ka komentārs nav pilnībā pievienojies. Tāpēc turpinu.

3) Vēl. Man ir vislielākā cieņa arī pret gudriem un aktīviem cilvēkiem, kas spējuši paši sev radīt darba vietu (pašnodarbinātie) vai izveidot pat savu firmu, SIA, un vēl nodrošina ar darbu līdzcilvēkus. Vislielākā cieņa viņiem, jo zinām, cik sarežģīta ir šodienas ekonomiskā situācija Jēkabpilī un Latvijā.
4) Visbeidzot.
Mēs, ikviens korespondents esam pelnījuši vislielāko kritiku, ja par gudriem cilvēkiem un viņu paveiktajiem labajiem darbiem rakstām maz, un ja to pašu vēl darām pavirši!
24.05.2010 11:41
*Zelta grābeklis
 Par jēkabpiliešu gatavību kaut ko darīt sabiedrības pilsētas labā liecina fakts, ka Lielajā talkā piedalījās 400 gab, bet 10 x mazākajā Līvānu vai Salas novadā 1000 gab.
Zemgales reģionā balvas "Zelta grābeklis" labāko trijnieks ir Salas novads:
– Jelgavas novada biedrība "Zaļenieku dzirnas";
– Ķekavas pagasta "Dzērumi";
– Salas novada dome.
24.05.2010 15:08
*grumba
 Pilnīgi piekrītu Zelta grābeklim - jēkabpilieši ir kūtri, un lai nestāsta man k-ko citu. Ir grūti to pateikt to aktīvo cilvēku dēļ, kas cenšas pierādīt pretējo, domā un jūt,ka daba jāsaudzē un jākopj. BET CIK TĀDU IR JĒKABPILĪ? Kaudze ar vienaldzīgajiem, daži ņerkstētāji un bars ar kritizētājiem. Tie 400 ir izņēmumi, kas apliecina likumsakarību.
24.05.2010 20:05
*Toņa -> grumbai
 Jēkabpilieši paliek neatsaucīgāki tāpēc,ka pašvaldības vadība maz domā par iedzīvotāju ērtībām,bet vairāk par savu labumu un tas cilvēkiem ir redzams.Nu piem.bija pilsētas autobuss Nr.9.Ko ar viņu izdarīja? Cilvēkiem bija pats labākais un ērtākais,kas dzīvo stacijas pusē,Pils un bij.cukurfabrikas rajonā,jo nebija jābrauc apkārt pilsētai caur Bebriem un lieki jātērē laiks un protams arī autobusiem benzīns. Arī šoferi apgalvoja to pašu,ka bija foršs autobuss,bet pašvaldības darbinieks un deputāts atbalstīja autobusu parku,lai varētu stāstīt cilvēkiem ,ka varbūt vajadzēs pat paaugstināt biļešu cenas,jo braucieni izmaksā dārgi,tagad autobusu ņem nost vispār ,jo tiešām tajā brauc maz cilvēku.Varbūt vajadzēja pakonsultēties ar braucējiem,uzklausīt arī šoferu domas, bet nekā!!!!Varbūt jāsūdzās kur tālāk,jo netiekam uzklausīti!!!!
24.05.2010 21:58
*Marija
 Jā, kūtri mēs esam, un ir tā, ka uzklausīti ne vienmē esam. Nu ko tu padarīsi. Bet, kā tad tie pensionāri no pašvaldības atbalstu dabuja? Kur tā Sasaiste līdz tam mitinājās? Vai tā ir Skulmju māja? Ja tie ir tie, kuri no Skulmju mājas, tad viņi ir aktīvi cilvēki, un viņus vajag atbalstīt. Viņi rūpējas gan par pensionāru vajadzībām, gan veselību, atpūtu un izklaides projektiem, ka jebkuram pensionāram ir kur aiziet un ko darīt savās interesēs, un Dome arī atbalsta viņus, jo neviens cits pensionāru labā pilsētā arī neko nav izdarijis, kā tikai Skulmju mājas esošā oganizācija. Viņi sniedz arī humāno palīdzību. Ko tad pensionāriem vairāk vajag?
24.05.2010 23:26
*Anna -> Marijai
 Sasaiste ir pavisam cita organizācija un pat nezinu,kur viņi īrēja telpas un vai vispār īrēja. Skulmju mājā pensionāri ir Dzintras Gavrilovičas vadībā,kuri gādā ne tikai par Skulmju māju un tās apkārtni , bet arī par Ziemsvētku un Lieldienu ļoti lielu pasākumu organizēšanu jau daudzus gadus ar dzīvo mūziku Tautas namā,kā arī vismaz vienu ekskursiju gadā uz kādu interesantu vietu,kas ir baigi forši,jo tagad pensionārs ne katrs var aizbraukt viens. Tur esot arī citas aktivitātes,pieņemot pensionārus katru mēnesi vienu dienu dakteris par brīvu,esot dārzu un ražas svētki,bet viņi jau sevi neceļ gaisā kā Sasaiste,tūlīt avīzes, televīzija,lai tik sevi reklamētu,bet vai tas ir tik vajadzīgs un kam?????
25.05.2010 12:46
*Viesis -> Anna
 Paldies, Marija par skaidrojumu! Sapratu, kas ir Skulmju mājas pensionāri. Un ar to Sasaisti tad laikam tā ir, ka asti ceļ bazūnējot, un nav svarīgi laikam būt pieejamiem ikvienam pensionāram, tāpēc jau arī atrašanās vieta nav zināma!!! Var jau arī privātmājā vai dzīvoklī...Sižetā rāda Jemeļjanovu, bet viņa tak ir ļoti negodīgs cilvēks! Kā tādam var uzticēties vispār kaut kādu inventāru!
26.05.2010 12:03
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01214 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu